IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
    Естествено, че ще го изтрият .... защото ще е поредната глупост по темата ... :

    Въпросните пари бяха дадени под формата на депозит от Министерство на Финансите ... целта беше да се осигури ликвидна подкрепа в случай на нужда (при умишлено създадената тогава паника) ... и до които в крайна сметка така и не се стигна, защото самото им отпускане изигра своята роля за да се успокоят нещата. Понеже тези пари бяха де факто държавна помощ се наложи банката да бъде поставена по Евро надзор, за не се изтълкува като преференциално отношение, каквито са правилата в ЕС за всички компании. Подобни примери в Европа колкото искате ...
    А на въпроса, защо ПИБ беше предпочетена пред КТБ ...логично е ... разликата в активите им е два пъти ...
    Случайно дали знаеш, че тази нерегламентирана държавна помощ се дава за трети път....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
      А откъде ли са ги взели за да ги върнат - помислил ли си за това
      Мога да ти кажа ама ше го изтрият
      Естествено, че ще го изтрият .... защото ще е поредната глупост по темата ... :

      Въпросните пари бяха дадени под формата на депозит от Министерство на Финансите ... целта беше да се осигури ликвидна подкрепа в случай на нужда (при умишлено създадената тогава паника) ... и до които в крайна сметка така и не се стигна, защото самото им отпускане изигра своята роля за да се успокоят нещата. Понеже тези пари бяха де факто държавна помощ се наложи банката да бъде поставена по Евро надзор, за не се изтълкува като преференциално отношение, каквито са правилата в ЕС за всички компании. Подобни примери в Европа колкото искате ...
      А на въпроса, защо ПИБ беше предпочетена пред КТБ ...логично е ... разликата в активите им е два пъти ...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение
        Не знам какво имат но до онзи ден върнаха и последния лев от дължимите милиони към държавата ...
        А откъде ли са ги взели за да ги върнат - помислил ли си за това
        Мога да ти кажа ама ше го изтрият

        Коментар


        • Първоначално изпратено от volaswap Разгледай мнение
          Тез имат ли още облигации
          Не знам какво имат но до онзи ден върнаха и последния лев от дължимите милиони към държавата ...

          Коментар


          • Тез имат ли още облигации

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
              Този потенциал вече от 2 години е отрицателен...
              Миналото няма как да го отиграем...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ivandavidov Разгледай мнение
                Този потенциал вече от 2 години е отрицателен...
                Да но вече е време

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  Ми аз съм на 33% тегло и пак ми се вижда малко с оглед на потенциала
                  Този потенциал вече от 2 години е отрицателен...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                    Тука мисля да си купя за около 2-3% от портфейла ми до мах 5% че ми се вижда мн надежно в близко време
                    Ми аз съм на 33% тегло и пак ми се вижда малко с оглед на потенциала

                    Коментар


                    • Тука мисля да си купя за около 2-3% от портфейла ми до мах 5% че ми се вижда мн надежно в близко време

                      Коментар


                      • Тук да не би да минава някакъв по голям пакет скоро време По подобен начин се натискаше цената на няколко компании да минат пакети но дали и тук е така

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                          http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...mosht/?ref=rss

                          Който купил, купил, кака се ожени!
                          Къде го Бате (Батя) да коментира благата вест па и да си накУпи ИоШ еФФтини акциики от таз сгодна ситуация

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от balarev Разгледай мнение
                            http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...mosht/?ref=rss

                            Който купил, купил, кака се ожени!
                            И сега ще цъфнем и ще вържем ли, съмнявам се ! Нямаме пазар, който да оцени и отрази тази новина !

                            Коментар


                            • http://www.dnevnik.bg/biznes/finansi...mosht/?ref=rss

                              Който купил, купил, кака се ожени!
                              Last edited by balarev; 26.05.2016, 16:09.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                                нямам притеснения като вложител тук - две различни правителства са и помагали на тая банка(и то тайно беше първия път, както се прави) , явно знаят как да си поискат , че да им дадат. А не като една друга ....която си поиска , и това беше последния и работен ден...

                                по-скоро проблем като потенциален акционер е определянето на възможният таргет тук - след като дългогодишно се е показало че се прибират печалбите по всевъзможни други начини но не и официалните за АД... т.е. въпросът е за бъдещето на банката - вълкът дали ще си сменя козината (защо да го прави??), или понеже пак му се разминало ще си я кара както си знае....
                                +1
                                Mоже би най-стойностното и синтезирано мнение за тази банка. Поздравления!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X