IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
    Гледната точка на мениджмънта.
    https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6213384
    .......
    - Към края на март 2017 г. Първа инвестиционна банка отчете изпълнение на конкретните мерки за повишаване на капитала и изпълни всички препоръки на БНБ......

    Коментар


    • То даже в тази схема я няма наследството от ПЧБ

      Коментар


      • това са факти неоспорими и би било гнусна глупост(да не кажа друго) ако лудия поглед изтрие поста:

        Коментар


        • То и увеличението им на капитала бе едно изсмукано от въздуха. Също както и цялото формиране на печалбата, всъщност както и печалбите за предходните години - особено тази когато купиха юнион банк. Направо не мога да повярвам че си вярват че някой ще ги купи. Де що идиот е имало в банковата система в Европа отдавна е фалирал, а те разчитат на това - да продадат на по-голям глупак.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nikolov Разгледай мнение

            "няма подкрепа и преференциално финансиране" най-много ми хареса ... само дето на два пъти получава държавна помощ - 2008 г. и 2014 г.

            За повече инфо:
            http://www.capital.bg/biznes/finansi..._moiata_banka/
            PARMALAT 2

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
              Статиите на Капитал и Бивол си ги знаеме. Но бих искал да коментирам заглавието “"Искаш ли Моята банка?"

              Факт е, че за четвърт век след създаването, тази банка е с баланс от 8,8мрд, с депозити от 7,6мрд и с собствен капитал от 840млн.
              Факт е, че тази банка не е ДСК или БУЛбанк, купени и продадени да не казвам как. И пак ги конкурира, а няма подкрепа и преференциално финансиране.
              и т.н.
              и т.н.

              Мили Капитал, Бивол„ и други Инвеститори,
              Може да искате Моята банка, но съжалявам не става - нямате стотинките да ме платите, за да стане!
              Като съберете кинтите, обадете се!
              Дотогава,
              Моята банка си е моя!

              "няма подкрепа и преференциално финансиране" най-много ми хареса ... само дето на два пъти получава държавна помощ - 2008 г. и 2014 г.

              За повече инфо:
              http://www.capital.bg/biznes/finansi..._moiata_banka/
              Унитех

              Коментар


              • Гледната точка на мениджмънта.
                https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6213384

                Коментар


                • Статиите на Капитал и Бивол си ги знаеме. Но бих искал да коментирам заглавието “"Искаш ли Моята банка?"

                  Факт е, че за четвърт век след създаването, тази банка е с баланс от 8,8мрд, с депозити от 7,6мрд и с собствен капитал от 840млн.
                  Факт е, че тази банка не е ДСК или БУЛбанк, купени и продадени да не казвам как. И пак ги конкурира, а няма подкрепа и преференциално финансиране.
                  и т.н.
                  и т.н.

                  Мили Капитал, Бивол„ и други Инвеститори,
                  Може да искате Моята банка, но съжалявам не става - нямате стотинките да ме платите, за да стане!
                  Като съберете кинтите, обадете се!
                  Дотогава,
                  Моята банка си е моя!


                  Коментар


                  • https://en.wikipedia.org/wiki/Ripplewood_Holdings
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nikolov Разгледай мнение




                      "Независимо дали се продава дял, или се влиза с нов капитал, ако нов акционер придобие над 33% дял ще трябва да отправи предложение към над 3000 малки акционери за останаите 15% от банката, които се търгуват на борсата. При покачващите се котировки това също може да се превърне в солиден допълнителен разход."

                      ... което допълнително намалява инвестиционния интерес ... а на мен ми хареса желязната логика за интереса на инвестиционния фонд Ripplewood на Тимъти Колинс. Тъй като последния бил близък с бившия председател на Федералния резерв на САЩ, който пък бил инвестирал във фонда му, а един от двамата бил член на директорите на Citigroup, това било подстъп към евентуална сделка за ПИБ. Въобще не схванах логиката ?!?!?! Може би тъй като през 2014 г. Ripplewood са купили руска банка, която стигнала до там, че да прехвърли акциите си на държавата, това означава че и сега Ripplewood евентуално може би биха имали интерес ... ако какво ?!?!?! се стигне до прехвърляне на акциите на държавата ли?!?!?!



                      http://www.capital.bg/biznes/finansi..._moiata_banka/
                      Латвийска а не руска банка. И просто обясняват в стията за историята на тая банка. https://en.wikipedia.org/wiki/Citadele_Banka
                      Life won't wait for you.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                        На мен ми се иска цялата, но нещо ме гложди, че всичко може да е кьорфишек само. Това, че са наели консултант нищо, ама нищо не значи все още, защото не сме наясно каква им е идеята на собствениците. Варианти са възможни всякакви.



                        "Независимо дали се продава дял, или се влиза с нов капитал, ако нов акционер придобие над 33% дял ще трябва да отправи предложение към над 3000 малки акционери за останаите 15% от банката, които се търгуват на борсата. При покачващите се котировки това също може да се превърне в солиден допълнителен разход."

                        ... което допълнително намалява инвестиционния интерес ... а на мен ми хареса желязната логика за интереса на инвестиционния фонд Ripplewood на Тимъти Колинс. Тъй като последния бил близък с бившия председател на Федералния резерв на САЩ, който пък бил инвестирал във фонда му, а един от двамата бил член на директорите на Citigroup, това било подстъп към евентуална сделка за ПИБ. Въобще не схванах логиката ?!?!?! Може би тъй като през 2014 г. Ripplewood са купили руска банка, която стигнала до там, че да прехвърли акциите си на държавата, това означава че и сега Ripplewood евентуално може би биха имали интерес ... ако какво ?!?!?! се стигне до прехвърляне на акциите на държавата ли?!?!?!



                        http://www.capital.bg/biznes/finansi..._moiata_banka/
                        Унитех

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nikolov
                          След проверката на банковия сектор през 2016 г. на ПИБ бяха наложени корекции за 420 млн. лв. в резултат на неправилно отчитане на лоши кредити като здрави.

                          ... аз какво ви говоря за отчитането ... ма кой да ме слуша
                          Е това беше ясно след теста.Те казва, че са ги "оправили" .... повече ме интересува евентуална продажба на дял или цялата ... това ще покаже, че финансовата сфера в БГ е интересна за покупки, особено след сделката за ОББ.Сега и ако ПИБ се продадат, ще е добре.
                          Сега аз съм пристрастен по друга тема и мнението ми не е важно
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Айде залагайте дял ли ще продават или цялата банка И Батя да черпи след това
                            На мен ми се иска цялата, но нещо ме гложди, че всичко може да е кьорфишек само. Това, че са наели консултант нищо, ама нищо не значи все още, защото не сме наясно каква им е идеята на собствениците. Варианти са възможни всякакви.

                            Коментар


                            • Банката е предприела действия и за свиване на дейността си в Кипър, където има клон от 1997 г. В доклада й за общото събрание е посочено, че "операциите на Fibank в чужбина (клон Кипър) намаляват в изпълнение на политиката за намаление на портфейла от кредити към чуждестранни юридически лица (нерезиденти), като формират едва 0.7% от нетния лихвен доход на банката (при 7.6% през 2015 г.)".



                              Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение
                              Искаш ли Моята банка

                              Десет години след последния опит за продажба Първа инвестиционна банка обяви, че разглежда стратегически възможности и търси инвеститори

                              Близо четвърт век след създаването на Първа инвестиционна банка (ПИБ) основателите й Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев са напът да се разделят със собствеността си. Или част от нея. Или не. Това е краткият прочит на лаконичното съобщение от банката, че е наела Citigroup за консултант да разглежда стратегически възможности, което включва и търсене на нови инвеститори. Или казано по друг начин, рекламният слоган "Моята банка" може да трябва скоро да се промени на "Тяхната".

                              http://www.capital.bg/biznes/finansi..._moiata_banka/
                              Унитех

                              Коментар


                              • Айде залагайте дял ли ще продават или цялата банка И Батя да черпи след това
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X