IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Вижте сега, тук има най-малкото две мнения - хейтъри (както е модерно да се наричат) и вятърничави ъпъри (както ги наричам аз). Аз съм от хейтърите, но не защото съм пропуснал да вляза - ако тръгна да се терзая за всеки пропуск и за всяка изгодна сделка (дупка), дето не съм влязъл - ехееее. Разликата е една и е пренебрежимо малка, уж, горе долу като между Дупница и Сливница, но на картата - ние, хейтърите се старем да сме реалисти и да вадим факти, данни или да искаме такива, вие, вятърничавите ъпъри, повечето от които явно не са изживели и една криза (някои ги помним от 95-та насам), си живеете с розовите очила и за вас е достатъчно да ви кажат - Ми няма проблеми, всичко е точно, а каролев да туитне един път (апорпо, този няма ли да го разследват?) и всичко е ток и жици.... Ма всеки както си може.

    Реално имате един аргумент, който е повече от железен и срещу него каквито и числа да вадя (доколкото избощо ги има), съм като глас в пустиня - акцията расте. да, факт е, расте, нека да расте още много. Какво стои зад този ръст? Всеки вижда сам за себе се, но за мен има само очаквания за прадажба и нишо друго, което са ко по себе си говори отвратително за менуджмънта, в който пък уж се кълнете. Парадокс - едва ли, то е като да си запишеш на диска Слави, Цеца, 100 кила, Еминем, Продиджи и Металика - е, немЪ такава държава, но половината ми състуденти имаха подобни "компилации"...

    Мога да се напъна и да извадя цифри, но то щом и предписанията на БНБ по стрес тестовете са пожелателни, какво повече да добавя. Койтго иска, нека сам си сравни балансите на Райфайзен и ПИБ, че то дори и австрийците са значително по-малка банка. Изводите са за вас.

    П.С. И понеже много обичаме кръчмарските сметки тип - ОББ струва толкова, значи Пиб е толкова, то ако ПИБ е толкова, колко трябва да е ЦКБ, която издържа стрес теста с отличен? Ама не е, що ли няма и там един Каролев да туитне нещо си? Или тук е балон, или там е много подценено, както казах, изводите са си за вас. Успех!

    Какво значи "ъпъри", защото като го напиша в гугле и ми излиза Сергей Станишев?
    Унитех

    Коментар


    • Вижте сега, тук има най-малкото две мнения - хейтъри (както е модерно да се наричат) и вятърничави ъпъри (както ги наричам аз). Аз съм от хейтърите, но не защото съм пропуснал да вляза - ако тръгна да се терзая за всеки пропуск и за всяка изгодна сделка (дупка), дето не съм влязъл - ехееее. Разликата е една и е пренебрежимо малка, уж, горе долу като между Дупница и Сливница, но на картата - ние, хейтърите се старем да сме реалисти и да вадим факти, данни или да искаме такива, вие, вятърничавите ъпъри, повечето от които явно не са изживели и една криза (някои ги помним от 95-та насам), си живеете с розовите очила и за вас е достатъчно да ви кажат - Ми няма проблеми, всичко е точно, а каролев да туитне един път (апорпо, този няма ли да го разследват?) и всичко е ток и жици.... Ма всеки както си може.

      Реално имате един аргумент, който е повече от железен и срещу него каквито и числа да вадя (доколкото избощо ги има), съм като глас в пустиня - акцията расте. да, факт е, расте, нека да расте още много. Какво стои зад този ръст? Всеки вижда сам за себе се, но за мен има само очаквания за прадажба и нишо друго, което са ко по себе си говори отвратително за менуджмънта, в който пък уж се кълнете. Парадокс - едва ли, то е като да си запишеш на диска Слави, Цеца, 100 кила, Еминем, Продиджи и Металика - е, немЪ такава държава, но половината ми състуденти имаха подобни "компилации"...

      Мога да се напъна и да извадя цифри, но то щом и предписанията на БНБ по стрес тестовете са пожелателни, какво повече да добавя. Койтго иска, нека сам си сравни балансите на Райфайзен и ПИБ, че то дори и австрийците са значително по-малка банка. Изводите са за вас.

      П.С. И понеже много обичаме кръчмарските сметки тип - ОББ струва толкова, значи Пиб е толкова, то ако ПИБ е толкова, колко трябва да е ЦКБ, която издържа стрес теста с отличен? Ама не е, що ли няма и там един Каролев да туитне нещо си? Или тук е балон, или там е много подценено, както казах, изводите са си за вас. Успех!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Много сте ми забавни напоследък ... как така всеки който не хвали ПИБ е хейтър и мрази всичко и всички и за какви тролове говорите.
        Хайде да разсъждаваме разумно. В профила на Petar например пише, че е регистриран на 19 август 2005 г.(или преди това, защото на 19 авг. 2005 ако не ме лъже паметта от инвестор.бг направиха някой промени във форума и всички регистрирани до момента излизаха с тази дата).

        Е, едва ли е трол. Ако беше трол регистрацията му щеше да бъде от преди няколко месеца ... не мислите ли?

        Може да е журналист, демек на работа в инвестор.бг и покрай списването на статии да се грижи за ентусиазма във форума ... но едва ли - допуска някои правописни грешки и диалектни изрази ... така че не е на щат в инвестор.бг ... нямаше да го назначат ... но може пък да страда от раздвоение на личността

        ... ами остава да е инвеститор, и то с много продължителен опит ... е, няма как да знам обема на портфейла му, но важното е, че има опит тук и то над 12 г., така че позамислете се преди да обвинявате някого с трол или хейтър ...

        А до цената на акциите на ПИБ определено смятам, че след толкова много новини около банката акциите ще вървят надолу и то не с -1,86 %, а с много повече ... и предполагам че все ще се намери купувач, който да купи банката като цяло (не допускам влизане на инвестицонни фондове или пенсионно осигурителни дружества) и тогава цената на акциите ще тръгне на горе и въпреки това няма да стигне сегашните нива ... но до този момент всичко ще е с минус.

        Има и други варианти, но според мен това е най-вероятния сценарии. Всичко това е лично мое мнение и не е препоръка за вземане на инвестиционно решение (както обикновено пишат журналистите под статиите си ... материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
        Last edited by nikolov; 10.05.2017, 13:44.
        Унитех

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
          Вероятно поне половината случаи са такива - включително и аз
          И не защото направих малък профит (1.1-3.7) ами защото се оставих да ме повлече паниката покрай КТБ и Прасчо ...
          Но като се има предвид , че последният все още е в играта да те питам - ти комфортно ли се чувстваш ?
          И нали знаеш .... докато не кешираш не се брои за профит ....
          Успех !
          Като ме питаш, да ти кажа - който търси комфорт, спестява в депозит. Чувствам се адреналински и ми е добре! Както и друг път съм споделял - в държава, която тотално се владее от мафията, единственият начин и ти да спечелиш нещо е покрай (не "от", а покрай!) мафията. Това няма как да е комфортно занимание, но ми дава приятната илюзия, че мога да вляза и да изляза. А както знаеш, "От мафии еще никто не уходил!", така че усещането си струва.
          Last edited by Спящият бик; 10.05.2017, 13:17.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

            Казусът може да е досадно елементарен. Пропуснали са да влязат в ниското и злобеят, че ние направихме трицифрени проценти! Но щом от това им става по-леко - да си хейтват...
            Вероятно поне половината случаи са такива - включително и аз
            И не защото направих малък профит (1.1-3.7) ами защото се оставих да ме повлече паниката покрай КТБ и Прасчо ...
            Но като се има предвид , че последният все още е в играта да те питам - ти комфортно ли се чувстваш ?
            И нали знаеш .... докато не кешираш не се брои за профит ....
            Успех !
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

              Та хейта пак да питам за какво е или предпазвате другите да не се набутат? Не е спекула мисля тоя път. С най-добри чувства съм ама не го разбирате ли?
              Никой от нищо не предпазвам. Както казах, имам акции.

              Но нека допуснем за миг, че Инвестор.БГ не е PR канал на съответното публично дружество, в който се говорят само добрини и се пипа с бели парфюмирани ръкавици. Да допуснем също така, че всъщност това е инвестиционен форум (в което вече искрено се съмнявам), в който се разменят различни гледни точки, формирани на база шесто чувство, хвърляне на боб, четене на вестници, люпене на семки и, от време на време, факти.
              Та, с подобни допускания ми изглежда повече от логично едни да харесват компанията, а други не. Някои дори споделят и защо. Това е.

              Е, ако съм сбъркал в допусканията какво всъщност е Инвестор.БГ, моля за извинение всички, чииот нежни чувства съм наранил, казвайки на черното черно и на бялото - бяло.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                Мисля че не ме разбрахте. Имам предвид ко ви дреме на шушляка колко е цената, ще се продава ли, няма ли, ако всъшност имате възможност да изкярите някой лев? Аз няма да се женя за тази акция бе хора. Беше 1,80, сега е 5,80 и ако си напред с 4 кинта на парче какво ти дреме дали ще се продава. Та хейта пак да питам за какво е или предпазвате другите да не се набутат? Не е спекула мисля тоя път. С най-добри чувства съм ама не го разбирате ли?
                Казусът може да е досадно елементарен. Пропуснали са да влязат в ниското и злобеят, че ние направихме трицифрени проценти! Но щом от това им става по-леко - да си хейтват...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                  Аааа, явно си нов в темата. И аз, и Груеца (най-вече) пишем за това при цени от 4 лева, после 3, после 2, после пак нагоре и т.н. Но вместо факти , които да оборват нашите, насреща има само хейт по наш адрес и възхвала за "най-великата банка", голяма част от който съм убеден, че е платен.
                  Мисля че не ме разбрахте. Имам предвид ко ви дреме на шушляка колко е цената, ще се продава ли, няма ли, ако всъщност имате възможност да изкярите някой лев? Аз няма да се женя за тази акция бе хора. Беше 1,80, сега е 5,80 и ако си напред с 4 кинта на парче какво ти дреме дали ще се продава. Та хейта пак да питам за какво е или предпазвате другите да не се набутат? Не е спекула мисля тоя път. С най-добри чувства съм ама не го разбирате ли?
                  Last edited by Petar; 10.05.2017, 12:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                    Що бе мен? Що не излязохте с лозунгите като беше 3-4 лева, 5 лева? Ами чак сега, като обявиха че има нает консултант да им казат какво биха могли да направят.
                    Аааа, явно си нов в темата. И аз, и Груеца (най-вече) пишем за това при цени от 4 лева, после 3, после 2, после пак нагоре и т.н. Но вместо факти , които да оборват нашите, насреща има само хейт по наш адрес и възхвала за "най-великата банка", голяма част от който съм убеден, че е платен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Красота- трият се мнения с причина "спекулации" във форум на спекуланти. Че тя цялата търговия се базира на спекулативни и несигурни тези, направо затваряйте сайта тогава.
                      Могат да се правят откровени спекулации само ако са в синхрон с реките от мед и масло и 70 девственици обещани на камикадзетата

                      Коментар


                      • И малко от старите ленти за вярващите http://www.capital.bg/politika_i_iko...shte_plashtat/

                        Към средата на статията има два три абзаца говорещи много за действията на собствениците на ПИБ спрямо тези които са им повярвали

                        Коментар


                        • Красота- трият се мнения с причина "спекулации" във форум на спекуланти. Че тя цялата търговия се базира на спекулативни и несигурни тези, направо затваряйте сайта тогава.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                            Що бе мен? Що не излязохте с лозунгите като беше 3-4 лева, 5 лева? Ами чак сега, като обявиха че има нает консултант да им казат какво биха могли да направят.

                            Отделно да се казва, че са отчаяни малко ми се струва пресилено. Това за хейта го казвам защото сега се забелязва последните няколко дни. Успех на всички пичове. Пари всички да направим. Но ако това е та*ак кажете къде да сложим парите? Мерси предварително
                            Пиша когато ми е кеф, всеки може сам да си прави заключения. Ако чака някой друг да му ги прави значи е по-вероятно да си загуби парите, отколкото да спечели нещо. В случая излезе новина, че се продават - нещо което досега никога не се случвало.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fantasy_gt

                              Ама разбира се - като каже някой, че слънцето изгрява от изток и веднага е обявен за хейтър. Друго си е то да изгрява откъдето е казал началника с фиш за заплата в ръка.

                              Имам акции, но не ми плащат да пея дитирамби във който и да е публичен форум. Факти, приятелю, факти. Това е нужно, а не песни.
                              Що бе мен? Що не излязохте с лозунгите като беше 3-4 лева, 5 лева? Ами чак сега, като обявиха че има нает консултант да им казат какво биха могли да направят.

                              Отделно да се казва, че са отчаяни малко ми се струва пресилено. Това за хейта го казвам защото сега се забелязва последните няколко дни. Успех на всички пичове. Пари всички да направим. Но ако това е та*ак кажете къде да сложим парите? Мерси предварително

                              Коментар



                              • Ако не ви харесва банката, ОК. Мненията на любителите-журналисти тук са по-скоро на ниво махленски многознайковци.

                                НО този форум е за инвеститори, а темата е акцията.



                                Коментар

                                Working...
                                X