IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ФИБ и БТХ може да са интересни и печеливши, НО са ми много, много рискови. Не пипам.

    Коментар


    • Най-кофтито на купуване на акции преди сделка, е ако човек силно надцени цената. И какво се получава, стиска, стиска акции с надеждата, че след сделката ще спечели. Пък тя вземе да мине на много по-ниска цена и е до там - вече си има едни вечно негови акции - ако не иска да ги продава разбира се. Аз поне за това се въздържам да играя тази спекула. Някак си не ме влече и купувача и продавача да знаят много повече от мен и макар това често да е при всякакви сделки, но при покупка на основен пакет това си е задължително. Всеки извън горните двама участници си купува котка в чувал, понякога може и да са две котки, но друг път може и никаква котка да няма.

      Коментар


      • Click image for larger version

Name:	Guma.jpg
Views:	1
Size:	20.8 КБ
ID:	3195996
        И моето мнение е изтрито без даже да се каже защо Сладури

        Коментар


        • защо не заключите темата, тамън ще направите малко иконоимия на ресурси, дето влагате за триене на всяко мнение, което не ви харесва
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Кво става с продажбата, дават ли вече номерца на кандидат купувачите на опашката.

            Коментар


            • http://fibank.bg/bg/privlichaneto-na.../783/item/1136
              Мненията ми не са препоръка за търговия.

              Коментар


              • Всичко се свежда до едно. Това си е доверието както навсякъде другаде. Въпроса е дали инвеститорът/спекуланта вярва на банката, регулатора, одитора, бейн, ЕК ... или е приел, че тяхните твърдения не са вярни. За мен остава само една загадка как е възможно човек, който няма достъп до първичната информация да приеме, че знае какво точно е състоянието на банката. Тоест за мен алтернативите са две или вярва, смята и преценява дали участва или не вярва и стои в страни. Твърдението, че някой знае точните цифри, които са различни от посочените в отчетите, ми е непонятно. То долу горе от там идват и дискусиите и различните гледни точки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham
                  Ще си позволя да не се съглася с теб или по скоро да те коригирам. Та групите са три: "хейтърите", които говорят разни неща, повечето от които са верни и лесно доказуеми; "ъпърите", тези с розовите очила, както ги наричаш, които пренебрегват някои факти защото цената на акциите е скочила; реалисти - които знаят, че хейтърите казват доста истини, но виждат, че цената на акцията ще се качи и се опитват да изкарат нЕкой лев. Аз претендирам да съм от последните. Знам добре за проблемите, за свързаните кредитополучатели, за вътрешните кредити, които не били вътрешни, за счетоводните еквалибристики, НО виждам, че се върви към сделка и се включих на 4,80. Засега съм О.К. със ситуацията - Non olet pecunia.
                  Това си е въпрос на възприемане на риск. Аз лично не виждам причина да влизам в ПИБ на ПБ като на английска банка, но с баланс като на гръцка. Ако искам сигурна банка ще си взема английска банка, ако искам рискова ще си взема гръцка. Каква ми е далаверата да взимам нещо което разглеждам като боклук, на оценка на първокачествен актив.

                  Коментар


                  • Какво значи "ъпъри", защото като го напиша в гугле и ми излиза Сергей Станишев?
                    това е и местен форумен /субкултурен термин

                    това обикновенно са такива Инвеститори - купили няколко дузини акции (три-, макс четири цифрена сума лв, айде при еуфория пет-), които си следят секи ден темата и пишат, подвикват, репликират, надъхват се, вадят новини , "размишления", "една жена каза", рационализират ...чувстват тръпка..... и с всеки свои пост вдигат темата (а и интереса към нея донякъде) най-отгоре във форума - от където произлиза "понятиято" Ъпър ...

                    нещо като "Up" на темата, точно като във форум за продажби на вещи - с времето ако няма интерес към обявата ти ( а ла "продавам печка тип Раховец") , темата за печката /постинга ти пада надолу, никой не я вижда вече - и ти пишеш нов постинг само с текст "UP" за да излезе най-отгоре в списъка... (докато я продадеш... печката)

                    Трябва да призная че и аз съм го правил тоя номер няколко пъти преди години , това си е нормален етап от развитието на индивида закупил /обвързал се емоционално и финансово с някакъв актив;
                    следващия етап(на израстването) а и на тези с многото хиляди акции и 6-7 цифрени сметки е много по обоснован и рафиниран щом са стигнале тем , начи има и друго освен емоции и само надъхване

                    Но най-известния Ъпър тук преди време беше един "Пепи" ако не се лъжа - акцията Холдинг Пътища - кога беше 10 - 20 - 30 + хил лв бройката (2007 г)

                    Up, Up !

                    пс.
                    имам малко акции тук - за цвят, като за четири цифрена сума
                    Last edited by Longin; 10.05.2017, 14:49.
                    "the trend is your friend until the end..."

                    Коментар


                    • Краси този път се забави с изтриването
                      Унитех

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Вижте сега, тук има най-малкото две мнения - хейтъри (както е модерно да се наричат) и вятърничави ъпъри (както ги наричам аз). Аз съм от хейтърите, но не защото съм пропуснал да вляза - ако тръгна да се терзая за всеки пропуск и за всяка изгодна сделка (дупка), дето не съм влязъл - ехееее. Разликата е една и е пренебрежимо малка, уж, горе долу като между Дупница и Сливница, но на картата - ние, хейтърите се старем да сме реалисти и да вадим факти, данни или да искаме такива, вие, вятърничавите ъпъри, повечето от които явно не са изживели и една криза (някои ги помним от 95-та насам), си живеете с розовите очила и за вас е достатъчно да ви кажат - Ми няма проблеми, всичко е точно, а каролев да туитне един път (апорпо, този няма ли да го разследват?) и всичко е ток и жици.... Ма всеки както си може.

                        Реално имате един аргумент, който е повече от железен и срещу него каквито и числа да вадя (доколкото избощо ги има), съм като глас в пустиня - акцията расте. да, факт е, расте, нека да расте още много. Какво стои зад този ръст? Всеки вижда сам за себе се, но за мен има само очаквания за прадажба и нишо друго, което са ко по себе си говори отвратително за менуджмънта, в който пък уж се кълнете. Парадокс - едва ли, то е като да си запишеш на диска Слави, Цеца, 100 кила, Еминем, Продиджи и Металика - е, немЪ такава държава, но половината ми състуденти имаха подобни "компилации"...

                        Мога да се напъна и да извадя цифри, но то щом и предписанията на БНБ по стрес тестовете са пожелателни, какво повече да добавя. Койтго иска, нека сам си сравни балансите на Райфайзен и ПИБ, че то дори и австрийците са значително по-малка банка. Изводите са за вас.

                        П.С. И понеже много обичаме кръчмарските сметки тип - ОББ струва толкова, значи Пиб е толкова, то ако ПИБ е толкова, колко трябва да е ЦКБ, която издържа стрес теста с отличен? Ама не е, що ли няма и там един Каролев да туитне нещо си? Или тук е балон, или там е много подценено, както казах, изводите са си за вас. Успех!

                        Какво значи "ъпъри", защото като го напиша в гугле и ми излиза Сергей Станишев?
                        Унитех

                        Коментар


                        • Вижте сега, тук има най-малкото две мнения - хейтъри (както е модерно да се наричат) и вятърничави ъпъри (както ги наричам аз). Аз съм от хейтърите, но не защото съм пропуснал да вляза - ако тръгна да се терзая за всеки пропуск и за всяка изгодна сделка (дупка), дето не съм влязъл - ехееее. Разликата е една и е пренебрежимо малка, уж, горе долу като между Дупница и Сливница, но на картата - ние, хейтърите се старем да сме реалисти и да вадим факти, данни или да искаме такива, вие, вятърничавите ъпъри, повечето от които явно не са изживели и една криза (някои ги помним от 95-та насам), си живеете с розовите очила и за вас е достатъчно да ви кажат - Ми няма проблеми, всичко е точно, а каролев да туитне един път (апорпо, този няма ли да го разследват?) и всичко е ток и жици.... Ма всеки както си може.

                          Реално имате един аргумент, който е повече от железен и срещу него каквито и числа да вадя (доколкото избощо ги има), съм като глас в пустиня - акцията расте. да, факт е, расте, нека да расте още много. Какво стои зад този ръст? Всеки вижда сам за себе се, но за мен има само очаквания за прадажба и нишо друго, което са ко по себе си говори отвратително за менуджмънта, в който пък уж се кълнете. Парадокс - едва ли, то е като да си запишеш на диска Слави, Цеца, 100 кила, Еминем, Продиджи и Металика - е, немЪ такава държава, но половината ми състуденти имаха подобни "компилации"...

                          Мога да се напъна и да извадя цифри, но то щом и предписанията на БНБ по стрес тестовете са пожелателни, какво повече да добавя. Койтго иска, нека сам си сравни балансите на Райфайзен и ПИБ, че то дори и австрийците са значително по-малка банка. Изводите са за вас.

                          П.С. И понеже много обичаме кръчмарските сметки тип - ОББ струва толкова, значи Пиб е толкова, то ако ПИБ е толкова, колко трябва да е ЦКБ, която издържа стрес теста с отличен? Ама не е, що ли няма и там един Каролев да туитне нещо си? Или тук е балон, или там е много подценено, както казах, изводите са си за вас. Успех!
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Много сте ми забавни напоследък ... как така всеки който не хвали ПИБ е хейтър и мрази всичко и всички и за какви тролове говорите.
                            Хайде да разсъждаваме разумно. В профила на Petar например пише, че е регистриран на 19 август 2005 г.(или преди това, защото на 19 авг. 2005 ако не ме лъже паметта от инвестор.бг направиха някой промени във форума и всички регистрирани до момента излизаха с тази дата).

                            Е, едва ли е трол. Ако беше трол регистрацията му щеше да бъде от преди няколко месеца ... не мислите ли?

                            Може да е журналист, демек на работа в инвестор.бг и покрай списването на статии да се грижи за ентусиазма във форума ... но едва ли - допуска някои правописни грешки и диалектни изрази ... така че не е на щат в инвестор.бг ... нямаше да го назначат ... но може пък да страда от раздвоение на личността

                            ... ами остава да е инвеститор, и то с много продължителен опит ... е, няма как да знам обема на портфейла му, но важното е, че има опит тук и то над 12 г., така че позамислете се преди да обвинявате някого с трол или хейтър ...

                            А до цената на акциите на ПИБ определено смятам, че след толкова много новини около банката акциите ще вървят надолу и то не с -1,86 %, а с много повече ... и предполагам че все ще се намери купувач, който да купи банката като цяло (не допускам влизане на инвестицонни фондове или пенсионно осигурителни дружества) и тогава цената на акциите ще тръгне на горе и въпреки това няма да стигне сегашните нива ... но до този момент всичко ще е с минус.

                            Има и други варианти, но според мен това е най-вероятния сценарии. Всичко това е лично мое мнение и не е препоръка за вземане на инвестиционно решение (както обикновено пишат журналистите под статиите си ... материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа
                            Last edited by nikolov; 10.05.2017, 13:44.
                            Унитех

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Вероятно поне половината случаи са такива - включително и аз
                              И не защото направих малък профит (1.1-3.7) ами защото се оставих да ме повлече паниката покрай КТБ и Прасчо ...
                              Но като се има предвид , че последният все още е в играта да те питам - ти комфортно ли се чувстваш ?
                              И нали знаеш .... докато не кешираш не се брои за профит ....
                              Успех !
                              Като ме питаш, да ти кажа - който търси комфорт, спестява в депозит. Чувствам се адреналински и ми е добре! Както и друг път съм споделял - в държава, която тотално се владее от мафията, единственият начин и ти да спечелиш нещо е покрай (не "от", а покрай!) мафията. Това няма как да е комфортно занимание, но ми дава приятната илюзия, че мога да вляза и да изляза. А както знаеш, "От мафии еще никто не уходил!", така че усещането си струва.
                              Last edited by Спящият бик; 10.05.2017, 13:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                                Казусът може да е досадно елементарен. Пропуснали са да влязат в ниското и злобеят, че ние направихме трицифрени проценти! Но щом от това им става по-леко - да си хейтват...
                                Вероятно поне половината случаи са такива - включително и аз
                                И не защото направих малък профит (1.1-3.7) ами защото се оставих да ме повлече паниката покрай КТБ и Прасчо ...
                                Но като се има предвид , че последният все още е в играта да те питам - ти комфортно ли се чувстваш ?
                                И нали знаеш .... докато не кешираш не се брои за профит ....
                                Успех !
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X