IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз нямам представа какъв ще е отчета.. Дали ще се отразят отписванията на лоши заеми препоръчани при прегладена на активите.. дали ще направят някакви сериозни обезценки с цел да се приготвят за по-мащабни отписвания при одита на годишния.. нямам идея! Но мисля че не предстоящия отчет движи цената нагоре в последните дни. Според мен основен фактор е това че последните 2-3 седмици минаха едни големи пакети, които досега са стопирали позицията. И сега пътя нагоре е открит! Фактор е че фундаментално рентабилността от бизнеса на банката предполага доста по-висока от пазарната оценка в момента. И още един фактор ми се върти в главата.. Ако ще се прави увеличение на капитала догодина и през него ще се вкарва нов, стратегически инвеститор.. емисионната съвсем няма да е около сегашните ценови нива... при доста по-висока стойност ще бъде установена пазарната преди тази операция.
    Това си въобразявам аз, пък ще поживеем и ще видим!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение
      Консумира този, който знае. Ти знаеш ли какъв ще е отчета?
      Знам ...... Прогноза около 15 мио профит за тримесечието

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

        Не мога да разбера къде видя лоши резултати в стрес-тестовете. ...
        Не питаш сериозно нали ?

        Та ПИБ-а излезе с отрицателен резултат на CET 1 от мисля че беше някъде към -7% (минус седем).... За сравнение целия банков сектор в Западна Европа се разклати, след като една единствена (!) банка излезе с отрицателен CET 1 - Banca Monte dei Paschi излезе от около -2,5 % (минус две цяло и пет)...

        Коментар


        • Консумира този, който знае. Ти знаеш ли какъв ще е отчета?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение
            Гроздето кисело.. както върви до края на седмицата може да гоним 3-те лева Ако има и сочна печалба от отчета понеделника...

            Предстоящия отчет вече се консумира, пич.........аз лично ще разтоваря 50% от позицията на 2,75-2,80 ако достигне тези нива.........заредих на 1,94 така че първите продажби които смятам да направя на горните нива ме устройват напълно

            Коментар


            • Гроздето кисело.. както върви до края на седмицата може да гоним 3-те лева Ако има и сочна печалба от отчета понеделника...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                "Или нека по-друг начин да питам: парите за разрастване ли отидоха, друга банка ли купиха, фонд резервен ли увеличиха...?! " Личи си, че не си следил какво се случва тук. Парите отидоха и за разрастване и за покупка на друга банка - Юнионбанк. А за печалбите, аз не помня някога банката да е излизала на загуба, както бяха много други банки в страната. Видял ли си последния им отчет. Първа инвестиционна банка отчита нетната печалба към 30 юни 2016 г. в размер на 93.55 млн. лв. Това е с 86.427 млн. лв. повече спрямо година по-рано, или ръст от 1213%, посочват от финансова институция - http://profit.bg/news/Pechalbata-na-...id-153170.html
                Забелязвам, че при подобни новини тук има някаква еуфория и после налазват редовните хейтърчета, които нямат акции тук, но все компетентно обясняват, че много зле била работата и цената на акцията щяла да отиде под 1 лев. Е, ръстът за тази година е факт и печалбите са добри.
                Eeeeх, чак съжалявам че всичките тези години тук няма шортване.
                “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Barky Разгледай мнение
                  "Или нека по-друг начин да питам: парите за разрастване ли отидоха, друга банка ли купиха, фонд резервен ли увеличиха...?! " Личи си, че не си следил какво се случва тук. Парите отидоха и за разрастване и за покупка на друга банка - Юнионбанк. А за печалбите, аз не помня някога банката да е излизала на загуба, както бяха много други банки в страната. Видял ли си последния им отчет. Първа инвестиционна банка отчита нетната печалба към 30 юни 2016 г. в размер на 93.55 млн. лв. Това е с 86.427 млн. лв. повече спрямо година по-рано, или ръст от 1213%, посочват от финансова институция - http://profit.bg/news/Pechalbata-na-...id-153170.html
                  Забелязвам, че при подобни новини тук има някаква еуфория и после налазват редовните хейтърчета, които нямат акции тук, но все компетентно обясняват, че много зле била работата и цената на акцията щяла да отиде под 1 лев. Е, ръстът за тази година е факт и печалбите са добри.
                  Морозовците се раздвижиха
                  Краят по-бързо явно идва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                    Майтапиш се нали?! Аз не знам в БГ да има компании и мениджмънт като навън. Има само една малка подробност: когато е трябвало да купувам тук съм го направил, сега вече съм пас и гледам отстрани какво се случва.

                    В тази позиция не влизам, имал съм, продал съм когато трябва и спекулативно въз основа на някакви си обещания, от не знам кой си няма да ме накарат да харесам позицията. Все още си спомням IPO-то (май беше стгнало до 12,60 лв.) не участвах там по същата причина като с разните Пътища, Мостове, Трейсове и други подобни.
                    Та да мина пак на ПИБ: за тези всичките години, финансирайки и развивайки се банката, все ми иде един въпрос: защо не се сетиха за дивиденти и къде отидоха всичките печалби? Питам само де. Или ако са нямали печалби, как така сега изведнъж ще се появят? Или нека по-друг начин да питам: парите за разрастване ли отидоха, друга банка ли купиха, фонд резервен ли увеличиха...?! И втори въпрос: колко ще е Divdend Yield когато го има? 1-2% може би? Айде моля Ви се, навън мога да си докарам повече от банки, при по-малък риск и премия. Само погледнете какви дивиденти имаха Булбанк, ДСК и другите, които плащаха през тези години. Перфектни!!! Неее, това за съжаление тук не ми се връзва. На Цекo и сие, както и на фирмите от Холандия притежаващи дялове в банката предполагам им се връзва сметката, особено като се сещам за % по облигационните им емисии (апропо бяха грозна гледка), ама що пък не, то като няма БНБ и КФН, всичко тук е възможно.

                    Айде, че се увлякох тук...и да расте акцията, пожелавам Ви го.
                    Аз тук съм като с Булгартабак, Биовет и други, или хубаво или нищо. Мениджмънта не може да смени мисленето си, само начина на управление става по изискан, методите по завоалирани. Но на тази тема друг път. И се сещам следния цитат: "Аll of humanity's problems stem from man's inability to sit quietly in a room alone."
                    Аз в момента чета книга и се уча да стоя мирен, сам в стаята. Без много движения, че съм се научил, че след това боли. И срама не е малък.

                    35% кеш съм за инфо. Седя и чакам. Послушен и добър. Чакам. И ще чакам. не вижам в момента нищо, което си струва, нито в БГ, нито на друго място. Ще чета книги и ще се разхождам. Важното е да можеш и да знаеш да чакаш. А вие чакайте ниво 600. Аз през него съм минал 2 пъти.

                    "Или нека по-друг начин да питам: парите за разрастване ли отидоха, друга банка ли купиха, фонд резервен ли увеличиха...?! " Личи си, че не си следил какво се случва тук. Парите отидоха и за разрастване и за покупка на друга банка - Юнионбанк. А за печалбите, аз не помня някога банката да е излизала на загуба, както бяха много други банки в страната. Видял ли си последния им отчет. Първа инвестиционна банка отчита нетната печалба към 30 юни 2016 г. в размер на 93.55 млн. лв. Това е с 86.427 млн. лв. повече спрямо година по-рано, или ръст от 1213%, посочват от финансова институция - http://profit.bg/news/Pechalbata-na-...id-153170.html
                    Забелязвам, че при подобни новини тук има някаква еуфория и после налазват редовните хейтърчета, които нямат акции тук, но все компетентно обясняват, че много зле била работата и цената на акцията щяла да отиде под 1 лев. Е, ръстът за тази година е факт и печалбите са добри.

                    Коментар


                    • Ммм, пълно е със скептици и негативисти.. ръста ще продължи и вероятно ще се засилва!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                        Мунчо, Мунчо блажени са верващите
                        Имаш някаква по-разична информация ли? Или викаш е важно да се заядем?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                          "Банковата система остава добре капитализирана, след отразяване на резултатите от Прегледа на качеството на активите, с капиталово съотношение на базовия собствен капитал от първи ред от 18.9%, значително над регулаторния минимум от 4.5%. Резултатите на отделните банки показват, че капиталовата адекватност на всяка една банка остава над задължителния регулаторен минимум.

                          Резултатите от Стрес теста потвърждават силната капиталова позиция и устойчивостта на потенциални шокове на банковата система. Индивидуалните резултати са различни за отделните банки и не се предвижда да се сравняват с предварително зададени прагови стойности."

                          Не мога да разбера къде видя лоши резултати в стрес-тестовете. Може би визираш евентуалното увеличение на капитал, но не смятам че това би представлявало проблем при положение че банката е на печалба (да не говорим за печалбата на цялата банкова система която е на върхови нива). Освен това от ПИБ върнаха ликвидната подкрепа от държавата, подържа ръст и при кредитите и депозитите...
                          Мунчо, Мунчо блажени са верващите

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                            Странен ръст тук.... Въпреки меко казано лошите резултати от стрес-теста, акцията скочи доста след тях....

                            Някакви идеи какво се случва в действителност.

                            Веднага след стрес-теста си мисля, че в основата на лекия подскок беше мажо, вероятно следвайки стратегията че "Нападението е най-добрата защита".... ама това сега ? Или смажо гони някакви други цели ?
                            "Банковата система остава добре капитализирана, след отразяване на резултатите от Прегледа на качеството на активите, с капиталово съотношение на базовия собствен капитал от първи ред от 18.9%, значително над регулаторния минимум от 4.5%. Резултатите на отделните банки показват, че капиталовата адекватност на всяка една банка остава над задължителния регулаторен минимум.

                            Резултатите от Стрес теста потвърждават силната капиталова позиция и устойчивостта на потенциални шокове на банковата система. Индивидуалните резултати са различни за отделните банки и не се предвижда да се сравняват с предварително зададени прагови стойности."

                            Не мога да разбера къде видя лоши резултати в стрес-тестовете. Може би визираш евентуалното увеличение на капитал, но не смятам че това би представлявало проблем при положение че банката е на печалба (да не говорим за печалбата на цялата банкова система която е на върхови нива). Освен това от ПИБ върнаха ликвидната подкрепа от държавата, подържа ръст и при кредитите и депозитите...

                            Коментар


                            • Предпочитам една акция да расте при всеобщ песимизъм отколкото при еуфория. Струва ми се някак си по-безопасно. Освен това се чувствам по-спокоен когато виждам някакви проблеми. Въобразявам си че ако не виждам такива е възможно те да са там пък аз да съм заслепен един вид. Познавам доста хора с религиозна вяра в дадени акции и икономически групи.
                              Да си пожелаем един добър ден на борсата. Лека и доходна.

                              Коментар


                              • Странен ръст тук.... Въпреки меко казано лошите резултати от стрес-теста, акцията скочи доста след тях....

                                Някакви идеи какво се случва в действителност.

                                Веднага след стрес-теста си мисля, че в основата на лекия подскок беше мажо, вероятно следвайки стратегията че "Нападението е най-добрата защита".... ама това сега ? Или смажо гони някакви други цели ?

                                Коментар

                                Working...
                                X