IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не че има връзка с темата тук, ама знаете ли на мажоритарите бащите им кои са?

    Само питам де.
    “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      щом смяташ, че това е точно темата за банки - пиши......
      все още работя в банка и долу-горе виждам как са разпределени клиентите
      еми тук..............
      Интересно защо не се доизказваш.......какво напреки имаш към тази банка,защо не е банка според тебе?Работиш в този бранш,сигурно го разбираш.....всъщност преди не пишеше тук,сега какво се промени?Ще се радвам да чуя твоето мнение!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        щом смяташ, че това е точно темата за банки - пиши......
        все още работя в банка и долу-горе виждам как са разпределени клиентите
        еми тук..............
        А не знам това- кое точно и дали е по темата - модератора го определя. Така пише отгоре, заглавието - че е за банки, знам ли, може и по-философски да гледаме тематиката, но като напишеш 2 заключения с 2 изречения, може и да не съм те разбрало правилно
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
          все пак темата е за банка, не може да пишем за полета и ливади, или буците из тях. Предполагам, че освен за банки ще разрешат да се пише за кремиковци да кажем, но едва ли за друго извън темата )))))
          щом смяташ, че това е точно темата за банки - пиши......
          все още работя в банка и долу-горе виждам как са разпределени клиентите
          еми тук..............

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
            Аз нямам представа какъв ще е отчета.. Дали ще се отразят отписванията на лоши заеми препоръчани при прегладена на активите.. дали ще направят някакви сериозни обезценки с цел да се приготвят за по-мащабни отписвания при одита на годишния.. нямам идея! Но мисля че не предстоящия отчет движи цената нагоре в последните дни. Според мен основен фактор е това че последните 2-3 седмици минаха едни големи пакети, които досега са стопирали позицията. И сега пътя нагоре е открит! Фактор е че фундаментално рентабилността от бизнеса на банката предполага доста по-висока от пазарната оценка в момента. И още един фактор ми се върти в главата.. Ако ще се прави увеличение на капитала догодина и през него ще се вкарва нов, стратегически инвеститор.. емисионната съвсем няма да е около сегашните ценови нива... при доста по-висока стойност ще бъде установена пазарната преди тази операция.
            Това си въобразявам аз, пък ще поживеем и ще видим!
            моят усет друго ми говори - тука покупките е по-вероятно да не са вътрешнярски а по-скоро спекулативни в очакването на супер отчета)) А Защо дочкването да е за суперотчет ли!?!? - Защото нали съгласно препоръките след теста имаха да попълват някакъв сума собствен капитал а те подсказаха че искат да трансформират печалбата в такъв и понеже препоръките бяха за еди каква си там сума, то очакванията на нахитрелите спекулант-играчори са да купуват уповавайки се на инстинкта)))))))например)))))))))) та няма какво да го замазваме - според както си го въобразявам - може да се окаже една много вероятна причина, според мен и най-вероятна)))))
            ние е припоръка)))
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Готинко е че хейтърчетата се потят.. Ще порим още много нагоре значи!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                няма да напиша нищо конкретно, за да не бъда обвинен от разни комисии в нещо, което не, че не е така
                но в тази тема да се пише за банки е доста смешно.............
                все пак темата е за банка, не може да пишем за полета и ливади, или буците из тях. Предполагам, че освен за банки ще разрешат да се пише за кремиковци да кажем, но едва ли за друго извън темата )))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  И още един фактор ми се върти в главата.. Ако ще се прави увеличение на капитала догодина и през него ще се вкарва нов, стратегически инвеститор.. емисионната съвсем няма да е около сегашните ценови нива... при доста по-висока стойност ще бъде установена пазарната преди тази операция.
                  Това си въобразявам аз, пък ще поживеем и ще видим!
                  E, това вече си признавам е смислено обяснение на това, което става последните 2 месеца.... Поне има някаква логика, при фрапиращо лошите резултатите на стрес-теста, да се реализира значителен ръст в цената на акцията...

                  Наистина, вероятно мажо изкуствено вдига пазарната цена, за да може ако (като) поиска увеличение на капитала след няколко месеца да вземе повече....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    .....
                    но в тази тема да се пише за банки е доста смешно.............


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                      ако перефразираш малко, въпроса, тъй като така зададен е доста безсмислен
                      няма да напиша нищо конкретно, за да не бъда обвинен от разни комисии в нещо, което не, че не е така
                      но в тази тема да се пише за банки е доста смешно.............

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Аз нямам представа какъв ще е отчета.. Дали ще се отразят отписванията на лоши заеми препоръчани при прегладена на активите.. дали ще направят някакви сериозни обезценки с цел да се приготвят за по-мащабни отписвания при одита на годишния.. нямам идея! Но мисля че не предстоящия отчет движи цената нагоре в последните дни. Според мен основен фактор е това че последните 2-3 седмици минаха едни големи пакети, които досега са стопирали позицията. И сега пътя нагоре е открит! Фактор е че фундаментално рентабилността от бизнеса на банката предполага доста по-висока от пазарната оценка в момента. И още един фактор ми се върти в главата.. Ако ще се прави увеличение на капитала догодина и през него ще се вкарва нов, стратегически инвеститор.. емисионната съвсем няма да е около сегашните ценови нива... при доста по-висока стойност ще бъде установена пазарната преди тази операция.
                        Това си въобразявам аз, пък ще поживеем и ще видим!
                        Предстоят много силни години пред големите БГ банки и в това число и за ПИБ. Ясно че има някакво недоверие но пък близо 50% ръст на цената от Април си е добър знак  Преди време бях писал че банката я виждам като един от основните двигатели на бичи тренда на Софикс, и този ръст го показва.
                        Това че нашите банки правят някакви схеми а чуждите не вече се изтърка и само малоумник може да го вярва или човек който не чете  Ами вижте немските гиганти – Комерс и Дойче, ами Италианските, Гръцките, Испанските …………………………….. всички са на ръба от банкрут ако не са техните правителства. Всъщност знаем какво стана 2008 и какви банки бяха национализирани или яко субсидирани в ЕС и САЩ – всички ГОЛЕМИ банки бяха наливани с десетки/стотици милиарди ликвидност.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          ти банка виждал ли си???
                          знаеш ли колко мн се различават ... от банките???
                          ако перефразираш малко, въпроса, тъй като така зададен е доста безсмислен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Аз нямам представа какъв ще е отчета.. Дали ще се отразят отписванията на лоши заеми препоръчани при прегладена на активите.. дали ще направят някакви сериозни обезценки с цел да се приготвят за по-мащабни отписвания при одита на годишния.. нямам идея! Но мисля че не предстоящия отчет движи цената нагоре в последните дни. Според мен основен фактор е това че последните 2-3 седмици минаха едни големи пакети, които досега са стопирали позицията. И сега пътя нагоре е открит! Фактор е че фундаментално рентабилността от бизнеса на банката предполага доста по-висока от пазарната оценка в момента. И още един фактор ми се върти в главата.. Ако ще се прави увеличение на капитала догодина и през него ще се вкарва нов, стратегически инвеститор.. емисионната съвсем няма да е около сегашните ценови нива... при доста по-висока стойност ще бъде установена пазарната преди тази операция.
                            Това си въобразявам аз, пък ще поживеем и ще видим!
                            ти банка виждал ли си???
                            знаеш ли колко мн се различават ... от банките???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение
                              Морозовците се раздвижиха
                              Краят по-бързо явно идва
                              Митьо за тоя край пееш от 2 години бе бате и той все не идва. Нещата се случват по начин по който все някога идва края и тогава ти наистина ще познаеш и ще трябва да си горд със себе си и с вярната си прогноза

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Аз нямам представа какъв ще е отчета.. Дали ще се отразят отписванията на лоши заеми препоръчани при прегладена на активите.. дали ще направят някакви сериозни обезценки с цел да се приготвят за по-мащабни отписвания при одита на годишния.. нямам идея! Но мисля че не предстоящия отчет движи цената нагоре в последните дни. Според мен основен фактор е това че последните 2-3 седмици минаха едни големи пакети, които досега са стопирали позицията. И сега пътя нагоре е открит! Фактор е че фундаментално рентабилността от бизнеса на банката предполага доста по-висока от пазарната оценка в момента. И още един фактор ми се върти в главата.. Ако ще се прави увеличение на капитала догодина и през него ще се вкарва нов, стратегически инвеститор.. емисионната съвсем няма да е около сегашните ценови нива... при доста по-висока стойност ще бъде установена пазарната преди тази операция.
                                Това си въобразявам аз, пък ще поживеем и ще видим!
                                Ами всъщност не. Както колегата Новака писа консумират се бъдещи новини, предполагам от такива, които вече ги знаят.
                                Нямам информация, но се забелязват такива явления на борсичката ни.

                                Коментар

                                Working...
                                X