IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Някой може ли да ми обясни какво е финамсов актив на разположение за продажба......например ако банката е инвестирала в микс ценни книжа преди 10 г и още си ги води в баланса без преоценка...... И 10 г по късно ги преоценява и фин микс вече не са първоначално инвестираните 100 лв ами примерно 200 по справедлива стойност

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
      Не е кремиковци , със всички банки е тАка......айде сега икономистите специалисти и прочие казвайте къде е заровено кучето в отчетите на банките


      ПРИЧИНАТА Е ОБЩА
      То който знае как се четат отчети го вижда, БНБ също са си го казали:

      Подобреният финансов резултат се дължи главно на повишените печалби от финансови активи на разположение за продажба, на по-ниската обезценка и на намалените разходи за лихви, посочва БНБ в своето прессъобщение, придружаващо финансовите резултати.
      Просто търсете ифно, четете и анализирайте... с дращене по форуми инвеститор не се става

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
        Не е кремиковци , със всички банки е тАка......айде сега икономистите специалисти и прочие казвайте къде е заровено кучето в отчетите на банките


        ПРИЧИНАТА Е ОБЩА
        не е всички. има и на минус а има и с по-реални числа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          +1

          Който чете отчети е добре, но който мисли е още по-добре....

          99 % съм сигурен , че има някаква заигравка със супер актива - Кремиковци.....
          Не е кремиковци , със всички банки е тАка......айде сега икономистите специалисти и прочие казвайте къде е заровено кучето в отчетите на банките


          ПРИЧИНАТА Е ОБЩА
          Last edited by Novaka_Bull; 29.07.2016, 22:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Eminem Разгледай мнение
            Да нИ рИвьете после, ей. Ще да има доста стресирани след две седмици
            +++
            И памперси ще трябват

            Коментар


            • Еха днес беше голяма лудница следобяда. Даже успях да се вредя и аз с едни 1000 бройки в позицията. Май след като са си почистили портфейлите, вече няма какво да пречи на печалбата да бъде на нивата, на които е тази на другите банки в топ 3.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                +1

                Който чете отчети е добре, но който мисли е още по-добре....
                Да нИ рИвьете после, ей. Ще да има доста стресирани след две седмици

                Коментар


                • Първоначално изпратено от THE TRADER Разгледай мнение
                  Днес е последен борсов ден от месеца! Още в началото на седмицата/месеца, обратно до 2 20!
                  Не препоръчам, а допускам и мисля!
                  Може и да си прав, но аз си мисля, че това качване днес е заради отчета, дължи се на спекуланти и ще продължи още няколко дни, а след теста божа работа...
                  Без препоръки!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                    Предположения за развитие следващата седмица
                    ще се отрази ли подобаващо отчета на цената на акцията?
                    Днес е последен борсов ден от месеца! Още в началото на седмицата/месеца, обратно до 2 20!
                    Не препоръчам, а допускам и мисля!

                    Коментар


                    • Предположения за развитие следващата седмица
                      ще се отрази ли подобаващо отчета на цената на акцията?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                        Брей такова чудо доживях да видя 6 мес печалба и п/е 2.5хаха възвръщаемост на СК 10% а на годишна база 20% нема такова нещо.......няма в света такива банки....има нещо гнило ам незнам какво.....иначе както в предишните постове съм писал очаквах силно напомпан фин резултат ама това ми разказа игратА да знаете........
                        +1

                        Който чете отчети е добре, но който мисли е още по-добре....

                        99 % съм сигурен , че има някаква заигравка със супер актива - Кремиковци.....

                        Коментар


                        • Брей такова чудо доживях да видя 6 мес печалба и п/е 2.5хаха възвръщаемост на СК 10% а на годишна база 20% нема такова нещо.......няма в света такива банки....има нещо гнило ам незнам какво.....иначе както в предишните постове съм писал очаквах силно напомпан фин резултат ама това ми разказа игратА да знаете........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от wallbanger Разгледай мнение
                            А къде може да се види отчета?
                            да - това е проблем - ни в Екстри, ни другаде...вече колко часа

                            иначе - в сайта на БНБ - обобщен отчет за всички бг банки, май от обяд някъде е достъпен
                            "the trend is your friend until the end..."

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от wallbanger Разгледай мнение
                              А къде може да се види отчета?
                              хаха тъмна индия, казва ли ти някой? Всички коментират нещо си, което го няма нито в екстри нито в техния сайт нито на бсе. На бсе са написали - че официалната медия за публикуване е екстри. Taка пишеше и за курадото а то се оказало инфосток. тъмна индия а това ми било най-светлата банка,. хаха

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                Нас 20 мил. за тримесечие ни се виждаше голяма печалба, а сега 70?
                                в темата на ЦКБ написах:

                                Първоначално изпратено от _1912_
                                дали не трябва да има перманентно стрес-тестове
                                същото важи и тук с много по-голяма сила
                                НЕ РАЗБИРАМ НИЩО ОТ ФУТБОЛ!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X