IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
    Ето затова нашите банки трябва да се търгуват твърдо над Р/В 1 и вярвам че при сделката с миноритарен пакет от ПИБ това ще бъде така и именно затова тази акция все още е с тежест 30% от портфейла ми!


    По-добра рентабилност на българските банки от европейските

    За осем месеца банковата система у нас отчита нетна печалба в размер на 913,2 млн. лв., при 1,04 млрд. лв. за същия период на 2016 г., което представлява намаление от 12,1% на годишна база.

    Следва да се има предвид, че финансовият резултат на системата за изминалата година беше повлиян от еднократни фактори, един от които е извънредният приход за банките от сделката между Visa Europe и Visa Inc, напомнят от АББ.

    Еднократният ефект, оценен от централната банка на 186 млн. лв., беше факт през юни 2016 г.

    Изключвайки го, в края на август 2017 г. можем да кажем, че нетната печалба на сектора всъщност расте със 7% на годишна база, посочва банковият анализатор.

    С оглед на това, рентабилността на банките в България се оказва по-висока от средната на европейските им конкуренти, които са под надзора на Европейската централна банка (ЕЦБ).

    Към 30 юни 2017 г. нивото на показателя възвръщаемост на активите (ROA) е 1,44% спрямо 1,27% към 31 март 2017 г. (при средно ниво за европейските банки, надзиравани от ЕЦБ, от 0,46%, според актуалните данни на ЕЦБ за първото тримесечие на 2017 г.).

    Възвръщаемостта на капитала (ROЕ) на банките в България възлиза на 10,9% към края на второто тримесечие на 2017 г., в сравнение със стойността на ROE от 9,5% към края на първото тримесечие, а по данни на ЕЦБ,
    към края на първото тримесечие на 2017 г. стойността на ROE за надзираваните от нея банки възлиза на 7,1%.
    Според мен, ако тръгне да се продава Банка (без значение дали е тази или друга), потенциалния купувач ще гледа не толкова тези коефициенти, а качеството на раздадените кредити... там е "заровено кучето"....

    И един въпрос - хубава съпоставка на печалбата на банковата система за Юни'2017 спрямо Юни'2016, но дали динамиката и пропорциите на изменение на печалбата на ПИБ са същите като за Банковата система като цяло ?

    Коментар


    • Ето затова нашите банки трябва да се търгуват твърдо над Р/В 1 и вярвам че при сделката с миноритарен пакет от ПИБ това ще бъде така и именно затова тази акция все още е с тежест 30% от портфейла ми!


      По-добра рентабилност на българските банки от европейските

      За осем месеца банковата система у нас отчита нетна печалба в размер на 913,2 млн. лв., при 1,04 млрд. лв. за същия период на 2016 г., което представлява намаление от 12,1% на годишна база.

      Следва да се има предвид, че финансовият резултат на системата за изминалата година беше повлиян от еднократни фактори, един от които е извънредният приход за банките от сделката между Visa Europe и Visa Inc, напомнят от АББ.

      Еднократният ефект, оценен от централната банка на 186 млн. лв., беше факт през юни 2016 г.

      Изключвайки го, в края на август 2017 г. можем да кажем, че нетната печалба на сектора всъщност расте със 7% на годишна база, посочва банковият анализатор.

      С оглед на това, рентабилността на банките в България се оказва по-висока от средната на европейските им конкуренти, които са под надзора на Европейската централна банка (ЕЦБ).

      Към 30 юни 2017 г. нивото на показателя възвръщаемост на активите (ROA) е 1,44% спрямо 1,27% към 31 март 2017 г. (при средно ниво за европейските банки, надзиравани от ЕЦБ, от 0,46%, според актуалните данни на ЕЦБ за първото тримесечие на 2017 г.).

      Възвръщаемостта на капитала (ROЕ) на банките в България възлиза на 10,9% към края на второто тримесечие на 2017 г., в сравнение със стойността на ROE от 9,5% към края на първото тримесечие, а по данни на ЕЦБ,
      към края на първото тримесечие на 2017 г. стойността на ROE за надзираваните от нея банки възлиза на 7,1%.
      Година след прегледа на качеството на активите и стрес тестовете банковият сектор в България показва устойчивост, пише в анализ на Асоциацията на банките

      Коментар


      • ПФБК имат и доста клиенти. Бройката е незначителна за голям клиент.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

          Гледам от началото на месеца до сега са минали 13000 бр за общо 68000 лв някъде .....колко от тях са на ПФБК ......изобщо струва ли си коментара такава бройка?
          По скоро купуват за да бранят цената ,само че в малки количества........
          Пак някой е пуснал някоя хиледарка за купуване на тапети....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
            Интересно как тук никой не коментира, че ПФБК купуват през последните дни.
            Гледам от началото на месеца до сега са минали 13000 бр за общо 68000 лв някъде .....колко от тях са на ПФБК ......изобщо струва ли си коментара такава бройка?

            Коментар


            • Интересно как тук никой не коментира, че ПФБК купуват през последните дни.

              Коментар


              • Съдбата си знае работата))) Не го мисли повече. Имаш кинти, а и туита никакъв го няма.))))
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от margen Разгледай мнение

                  Стават такива работи... Може и да е за добро - човек никога не знае. Твоята поне е по-малка - аз тук продадох 4 000 бр. с грешна поръчка в средата на юли. Добре, че тогава бидът беше доста плътен - продажбата мина между 5,70 и 5,68. Предвид развитието на цената след това, понякога ме е яд, че не съм я затворил цялата позиция. Но така е, като се опитвам(е) да правим по 100 неща наведнъж.
                  Благодаря ти за разбирането! Не че е толкова важно, но е приятно да го срещаш понякога

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                    На когото пуснах по грешка тези 200 бр. - ще има да черпи!
                    Стават такива работи... Може и да е за добро - човек никога не знае. Твоята поне е по-малка - аз тук продадох 4 000 бр. с грешна поръчка в средата на юли. Добре, че тогава бидът беше доста плътен - продажбата мина между 5,70 и 5,68. Предвид развитието на цената след това, понякога ме е яд, че не съм я затворил цялата позиция. Но така е, като се опитвам(е) да правим по 100 неща наведнъж.
                    Мненията ми не са препоръка за търговия.

                    Коментар


                    • На когото пуснах по грешка тези 200 бр. - ще има да черпи!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от das Разгледай мнение
                        Добре, че тук закрепихме за днес и не се поддаваме на корекцията. Дано все така да крепим.

                        А бе чака Ви и Вас едно ръкостискане с пречупване, ама да видим за кога е!

                        Коментар


                        • какво точно крепите? След такъв възход на цената се очудвам, че кацата с медеца не е свършила...

                          Коментар


                          • Добре, че тук закрепихме за днес и не се поддаваме на корекцията. Дано все така да крепим.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tio Разгледай мнение
                              Здрасти nachev !
                              Език на телата не мога да коментирам, но е добре да се похвали това, че този път акционерите бяха 2-3 повече от борда на директорите.
                              Неделчев беше човека, който води началото на дискусията и още в началото обяви че да не задаваме въпроси за процеса на търсенето на стратегически партньор. Василева направи презентация за това колко позитивно се развиват нещата в макро рамката на икомиката и че сега е момента да се оттускат нови потребителски кредити и ипотеки.
                              Здрасти, Тио!
                              Много благодаря за информацията. Доколкото познавам обстановката и част от персонажите, вече имам някакво (вероятно измамно) усещане, че съм присъствал и аз.
                              Въпросът ми беше доста дълъг, а някой колеги директно ми казаха, че е с леко литературна окраска (типично за мен ), поради което се извинявам, при полочение че може и теб да е раздразнил. Какво да се прави, този път очевидно ти си бил нашият форумен агент на място, а моментът е доста важен.

                              Ние хората сме много, много, различни. Човешкият ми опит ме води в посока да съм любопитен и да питам. Безкрайно много пъти съм присъствал или участвал в събития, при които в резултат на допълнителни въпроси буквално е "изкопчвана" важна екстра инфо. Без бой, де! Бил съм и субект и обект в подобни процеси ) Често се случва, че субектът напълно добронамерено е убеден, че не разполага с някаква информация, но един добре насочен въпрос, може да раздвижи някакви неподозирани пластове и картината да започне да се подрежда.

                              Недей да мислиш, че нямам още въпроси, но .... спирам вече
                              Поздрави

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                                Да, и на мен това ми е най-интересно... Като за 4 лв. на акция ли бяха оклюмали директорите или наперени като за 8 лв. до края на годината!!!
                                Във всяка една ситуация проницателният и внимателен човек може да почерпи важна информация.
                                Качеството и количеството на тази информация може да варира в много широки граници при различни хора.

                                Понякога оставащото в теб дори не може да се нарече точно информация, а по-скоро чувство, усещане, но и то може да е полезно.

                                Коментар

                                Working...
                                X