IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Здрасти nachev !
    Език на телата не мога да коментирам, но е добре да се похвали това, че този път акционерите бяха 2-3 повече от борда на директорите.
    Неделчев беше човека, който води началото на дискусията и още в началото обяви че да не задаваме въпроси за процеса на търсенето на стратегически партньор. Василева направи презентация за това колко позитивно се развиват нещата в макро рамката на икомиката и че сега е момента да се оттускат нови потребителски кредити и ипотеки.
    “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      ...
      Много важно! Какви сигнали се излъчваха? Език на телата, поведение, тон?
      ...
      Да, и на мен това ми е най-интересно... Като за 4 лв. на акция ли бяха оклюмали директорите или наперени като за 8 лв. до края на годината!!!

      Коментар


      • Този път за съжаление не успях да отида и открито съжалявам.
        Отношението винаги има две страни. Те заявиха ново отношение към миноритарите и организират и канят по тяхна инициатива на редовни срещи, но и ние би било смислено и градивно да покажем с присъствието си (по възможност по масово), да демонстрираме заинтересованост към инициативата им.
        Или поне уважение.

        Когато едната от двете страни усети, че няма отклик, заинтересованост, срещите ще секнат.
        Казвам го като човек, който е бил на среща, при която броят на миноритарите беше съотносим с броя на ръководството и само кръглата маса някак формално тушираше дискомфортното състояние.
        Този път ме бяха налегнали други грижи и не успях да отида. На тези срещи по мой субективен начин съм преработвал деликатно поднесена информация, която в последствие се оказа много ценна. Дори съм си позволил да споделя "на лични" с уважавани от мен хора, които надявам се, не са останали недоволни.

        Неделчев присъстваше ли и той ли водеше срещата?
        Споменати ли бяха и имаше ли въпроси за напусналите банката Христов и Костов? Аз лично смятам, че в лицето на Христов загубиха много ценен човек, но кой ли ме пита.
        Новата ритейл директорка Севдалина Василева е (освен дето викате, че е оперена) амбициозна, но каза ли нещо по-конкретно? Свързано евентуално с планове на развитие, профил.
        Май е излишно да питам за процеса на търсенето на стратегически партньор?!

        Много важно! Какви сигнали се излъчваха? Език на телата, поведение, тон?
        Е, ние знаем кои стоят горе на каруцата и размахват камшика, но и воловете, които теглят колата и те са важни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tio Разгледай мнение

          Нищо не казаха Само ни показаха колко нови кредити са раздали през последното тримесечие.
          Поне видяхме новата директорка на Retail-a - много оперена мадама с големи амбиции за развитието на банката.
          Как така нищо не казаха?? Ти явно не разбираш, какво ти казват!!!
          http://www.investor.bg/novini-i-anal...comment-newest

          Комисионните му е разковничето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
            Някой ходил ли е на срещата сминоритарните акционери... Новини?
            Нищо не казаха Само ни показаха колко нови кредити са раздали през последното тримесечие.
            Поне видяхме новата директорка на Retail-a - много оперена мадама с големи амбиции за развитието на банката.
            “Speculation is a business. It is neither guesswork nor a gamble. It is hard work and plenty of it.”

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Прав си! Просто закона не им позволява да казват интересни неща на тия срещи.. затова и аз изгубих интерес към тях.
              Но все пак адмирирам инициативата, показва някакво внимание на ръководството към малките инвеститори, а някой от тях пък може би виждат полза от присъствието си на срещите.
              10-те минути Общо събрание са по-малко и от 11-те минути на Коелю Само казвам

              Коментар


              • Лошо няма, нека организират такива срещи и занапред, но все още се усеща изкуственото отношение и по организацията, и по реализацията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

                  Опитът ми показва, че ако има някакви съществени новини, ръководството ще ги публикува публично ***преди*** да ги съобщи на когото и да е от малките външни акоционери, които са решили да ходят на тези срещи. Казано по-просто, няма да научим нищо съществено за банката от тази или която и да е следваща такава среща.
                  Прав си! Просто закона не им позволява да казват интересни неща на тия срещи.. затова и аз изгубих интерес към тях.
                  Но все пак адмирирам инициативата, показва някакво внимание на ръководството към малките инвеститори, а някой от тях пък може би виждат полза от присъствието си на срещите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Qino Разгледай мнение
                    Някой ходил ли е на срещата сминоритарните акционери... Новини?
                    Опитът ми показва, че ако има някакви съществени новини, ръководството ще ги публикува публично ***преди*** да ги съобщи на когото и да е от малките външни акоционери, които са решили да ходят на тези срещи. Казано по-просто, няма да научим нищо съществено за банката от тази или която и да е следваща такава среща.

                    Коментар


                    • Някой ходил ли е на срещата сминоритарните акционери... Новини?

                      Коментар


                      • Информираме Ви, че с настоящото Първа инвестиционна банка АД, в качеството си на публично дружество, кани миноритарните си акционери на среща, която ще се проведе на 14 септември 2017 г. от 11:00 часа в конферентната зала в сградата на Банката на бул. „Драган Цанков“ № 37. Миноритарните акционери се поканват да заявят своето участие до края на работния ден на 13 септември 2017 г. на адрес ir@fibank.bg.
                        мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                        Коментар


                        • Изказванията ми не е задължително винаги да са обосновани на някаква пазарна логика. Затова е форум - да изразяваме мнения. Аз моята работа тук съм си я свършил отдавна. Все едно ми е накъде ще отиде цената.

                          Пожелавам успех на всички!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                            При евентуална продажба (в каквато не вярвам) цената надали ще е под 10 лева за акция. Да не подценяваме алчността на българските олигарси!
                            Значи викаш да я оценят повече от най-добрите европейски банки ... И то при положение, че ще се продава миноритарен пакет ...
                            Според една класация на Блумбърг в тая класация е Pohjola Bank
                            https://www.pohjola.fi/pohjola/inves...&kielikoodi=en

                            п.с. от такива изказвания разбирам как се е стигнало до балонЯ преди 2008 .. нищо лично
                            Всъщност нямам нищо против - тогаз ЦКБ трябва да струва над 15 - според резултатите.... вкл. и тези от тестовете
                            Last edited by Protokol; 05.09.2017, 11:01.
                            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                              При евентуална продажба (в каквато не вярвам) цената надали ще е под 10 лева за акция. Да не подценяваме алчността на българските олигарси!

                              Ванчо, в пазарите си по пекан и по изучен!
                              Та отвътре ми иде да те попитам ; - по тия банковите пазари , прави ли се разлика от - Кога те искат да "навлизат"
                              И кога ти ги каниш да те научат как да си обършеш жълтото де ти го видят всички ?
                              Та за парите туй жълтото знаем , че хич не пречи , но за пзарната те питам ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                                При евентуална продажба (в каквато не вярвам) цената надали ще е под 10 лева за акция. Да не подценяваме алчността на българските олигарси!
                                Ами ако продадат пакет ,а не цялата?Защо тогава я държат на тези нива .....не е ли редно да е по горе?
                                Last edited by спекуланта; 05.09.2017, 10:46.

                                Коментар

                                Working...
                                X