IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отчета ли чакаме, или ще ги почваме от сега

    Коментар


    • Първоначално изпратено от педро леон Разгледай мнение
      Викаш лош вариант би бил след стрестеста РВ да отиде на 0.5-0.7. Че то за това е достатъчно съвсем малка част от кредитния портфейл да бъде занулена от одиторите. На мен това ми се вижда крайно оптимистичен сценарий при паническите ходове на минфин да трупа резерви.
      Точно това е проблема на липсата на къси. Ти си мечка и най-лошият сценарий за теб не е вкаран в цената. Реално погледнато в цената са средните стойности за най-негативният сценарий на биковете. Мисълта ми беше, че след отпадане на неизвестността трябва да има адаптация от негативни средни очаквания към реалност. Ще видим в каква посока ще бъде. Ако имахме къси щях да съм сигурен, че ще е нагоре сега само предполагам.
      Last edited by X_Y; 07.07.2016, 13:14.

      Коментар


      • Викаш лош вариант би бил след стрестеста РВ да отиде на 0.5-0.7. Че то за това е достатъчно съвсем малка част от кредитния портфейл да бъде занулена от одиторите. На мен това ми се вижда крайно оптимистичен сценарий при паническите ходове на минфин да трупа резерви.
        Last edited by X_Y; 07.07.2016, 13:13.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
          Според мен цената след стрес тестовете е много вероятно да скочи, без значение от резултата им, защото ще е изчезнала неизвестността. При неизвестност всеки изчислява най-лошият възможен според него сценарий и действа спрямо него. Реално погледнато до отстраняване на неизвестността в цената би трябвало да са включени средните очаквания за най-лош вариант. В повечето случаи никога не се случва най-лошият теоретичен вариант а нещо малко по-добро. Така, че цената ще трябва да се адаптира от средни очаквания за най-лош теоретичен сценарий към реално състояние, което според мен би трябвало да е нагоре. Осъзнавам, че при липса на къси пазара губи част от ефективността си и отразява теоретично най-лошият възможен сценарий за биковете а не за целият пазар, но според мен реалността пак трябва да се окаже по-добра от това. Не е препоръка за нищо а само разсъждения на темата.
          Много ми е интересно как така можеш да знаеш какво е вкарано и какво не ?
          Сума ти народ твърдеше че голям песимизъм е вкаран и преди 2 години на двойно по високи цени.
          Банките са за мен по принцип бой на негри в тъмна нощ.
          За мен този сектор е абсолютно токсичен не защото в момента е под натиск, а по принцип. От РВ то само Р-то е ясно, но никога не знаеш какво е реално В-то. Върви ги оценявай като си нямаш работа.
          Мисля за нашите условия добър маржин на сейфти има вкаран само на около 0.2-0.25 РВ

          Eвропейските банки ( с държавите и ЕЦБ зад гърба си) се търгуват на 0.45-0.5 РВ и харно си разпределят 5-8% дивиденти. Самия ти казваш че са за шортене.

          Тук е 0.33 сега....ма да не се окаже че реално е 0.5-0.7...без дивиденти и шанс за такива. И къде е ъпсайд потенциала че нещо не го виждам..
          Дано ви излезе играта.
          Тук си е за риъл брейв хартс, мерси, не съм толкова безотговорно смел.

          Коментар


          • Според мен цената след стрес тестовете е много вероятно да скочи, без значение от резултата им, защото ще е изчезнала неизвестността. При неизвестност всеки изчислява най-лошият възможен според него сценарий и действа спрямо него. Реално погледнато до отстраняване на неизвестността в цената би трябвало да са включени средните очаквания за най-лош вариант. В повечето случаи никога не се случва най-лошият теоретичен вариант а нещо малко по-добро. Така, че цената ще трябва да се адаптира от средни очаквания за най-лош теоретичен сценарий към реално състояние, което според мен би трябвало да е нагоре. Осъзнавам, че при липса на къси пазара губи част от ефективността си и отразява теоретично най-лошият възможен сценарий за биковете а не за целият пазар, но според мен реалността пак трябва да се окаже по-добра от това. Не е препоръка за нищо а само разсъждения на темата.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
              Какво визираш с това "напомпят" ? Че ще е изкуствено ли ?

              Ако е така - малко ме съмнява... Банка са все пак, не могат (толкова) да правят шашми... все пак са под надзор, а и сега стрес-тестове и т.н.

              А за какво да го правят... нали не вярваш, че наистина искат да се представят в благоприятна светлина пред нас миноритарите ?!?
              Боли ги фара за миноритарите.......целта е да включат печалбата към СК по бързо ....... да не им се налага да увеличават капитала като емитиат акции на безценица.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
                а на бас че ще напомпят печалбата за Q2 да изглеждат по секси
                Какво визираш с това "напомпят" ? Че ще е изкуствено ли ?

                Ако е така - малко ме съмнява... Банка са все пак, не могат (толкова) да правят шашми... все пак са под надзор, а и сега стрес-тестове и т.н.

                А за какво да го правят... нали не вярваш, че наистина искат да се представят в благоприятна светлина пред нас миноритарите ?!?

                Коментар


                • Почнаха некви кюфтета да прелитат тук ....
                  He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                  Коментар


                  • а на бас че ще напомпят печалбата за Q2 да изглеждат по секси

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mollov Разгледай мнение
                      Надявай се
                      100% гаранция няма да стане
                      Мдаа, още един агент който е пропуснал да купи в ниското
                      Приятелски съвет - и сега цената е много ниска. Моята средна на придобиване е около тия нива и съм доволен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
                        кратка ретроспекция за пропусналите срещата ...
                        http://fakti.bg/biznes/191185-cenata...-3428-za-mesec
                        Аз за съжаление закъснях с половин час ... и в общи линии я пропуснах
                        Това което споменаха в края на срещата, че е възможно от следващата година да си преразгледат политиката за не раздаване на дивидент ... тъй че дългосрочните тук скоро може да се облажат
                        Надявай се
                        100% гаранция няма да стане

                        Коментар


                        • Тука тъкмо се зароди оптимизъм и дойде Brexit-a . А дано след отчета, ако е хубав като предишния

                          Коментар


                          • Браво на ПИБа.

                            Акционерите да се информират е добро начало. Така всеки акционер (да, само акционерите! :- )) може да пита директно, а не да се сплетни по форумите.

                            Коментар


                            • Жалко и аз чаках да я съборят да си поувелича с някоя бройка ама се разминах

                              Коментар


                              • Берх голям глад за акции тук! Дори Брекзита съвсем малко мечета извади, та даже отървах едно баш на дънцето за дена - 2,09 И с още исках да помагам, ама нямат акцийки за даване горките и цената пак тръгна къмто 4-5 лв.

                                Коментар

                                Working...
                                X