IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Моят скромен опит от 12 години на нашата борса ме научи, че тук всеки го интересува другите какво и колко имат, особено ако за тези други се предполага, че имат повече акции, но рядко човекът, който се интересува, би споделил той самият какво и колко има. Във форума вече не споделям нито къде инвестирам, нито колко акции имам. Може пък при ФИБ да нямам нито една акция и тежестта на акцията в портфейла ми да е 0%. За утешителна награда на любопитните ще кажа, че софтуерът ми за следене на дяловете на договорните фондове пак работи. http://baud.bitballoon.com Last edited by Иван Давидов
    При мен е нула проценти (y) без кардиологични сътресения (засега)
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение

      Моят скромен опит от 12 години на нашата борса ме научи, че тук всеки го интересува другите какво и колко имат, особено ако за тези други се предполага, че имат повече акции, но рядко човекът, който се интересува, би споделил той самият какво и колко има.

      Във форума вече не споделям нито къде инвестирам, нито колко акции имам. Може пък при ФИБ да нямам нито една акция и тежестта на акцията в портфейла ми да е 0%.

      За утешителна награда на любопитните ще кажа, че софтуерът ми за следене на дяловете на договорните фондове пак работи.

      http://baud.bitballoon.com
      Да хубав софтуер,БЛАГОДАРЯ.Лично ти кои фондове от всичките най вече следиш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

        Я кажи

        Ще рискуваме
        Моят скромен опит от 12 години на нашата борса ме научи, че тук всеки го интересува другите какво и колко имат, особено ако за тези други се предполага, че имат повече акции, но рядко човекът, който се интересува, би споделил той самият какво и колко има.

        Във форума вече не споделям нито къде инвестирам, нито колко акции имам. Може пък при ФИБ да нямам нито една акция и тежестта на акцията в портфейла ми да е 0%.

        За утешителна награда на любопитните ще кажа, че софтуерът ми за следене на дяловете на договорните фондове пак работи.

        http://baud.bitballoon.com
        Last edited by Иван Давидов; 02.11.2017, 10:31.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

          Respect !

          Не съм съгласен с преценката ти по позицията, но пък искрено се възхищавам на смелостта ти да влезеш, при това и с толкова приличен (меко казано) дял !

          Успех !
          Благодаря!
          Ами различни хора сме Ван, с различен толеранс към риска. Моя 16 г. опит на БФБ ми е показал че по смелата ми игра се отплаща добре.. вярно имам и несполучливи инвестиции, но пък тия с в пъти по-голяма възвръщаемост спрямо средната пазарна са много повече. Така че продължавам в същия дух с леки корекции в системата и усъвършенстването й, надявам се

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
            Да не казвам при мен с каква тежест е, че някои по-лабилни хора тук ще получат инфаркт!
            Я кажи

            Ще рискуваме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

              Април ми е стигнала до 36% след рязкото покачване към 6 лв. През Май обаче продадох една част около 5,80 за да прибера малко печалба, а и да огранича теглото в по-разумни граници.
              Respect !

              Не съм съгласен с преценката ти по позицията, но пък искрено се възхищавам на смелостта ти да влезеш, при това и с толкова приличен (меко казано) дял !

              Успех !

              Коментар


              • Да не казвам при мен с каква тежест е, че някои по-лабилни хора тук ще получат инфаркт!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

                  Батя, била ли ти е повече акцията като относително тегло (тези ок.30 %) и ако да - до колко си стигал ?
                  Април ми е стигнала до 36% след рязкото покачване към 6 лв. През Май обаче продадох една част около 5,80 за да прибера малко печалба, а и да огранича теглото в по-разумни граници.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                    Няма опции в сметката, делиш СК на броя акции.. елементарна математика.
                    902 млн/110 млн = 8,20 лв. на акция или Р/В 0,65
                    Потенциал за поскъпване по този показател 60-70%
                    Още по интересно е че банката доказва за пореден път че може да прави по 20-22 млн. нетна печалба на тримесечие от основния си бизнес. Без извънредни печалби и пр., които също са възможни. Ако пък спаднат още обезценките ще има допълнително подобрение. Това ни дава едно Р/Е от около 7. Т.е. по този показател потенциала за поскъпване на акцията гони 100%.
                    Така ги виждам аз нещата и затова продължавам да държа акцията като номер 1в портфейла ми с тегло ок. 30%
                    Батя, била ли ти е повече акцията като относително тегло (тези ок.30 %) и ако да - до колко си стигал ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                      Финансов отчет за Q3 2017

                      На пръв поглед печалбата расте с около 10% и собственият капитал вече надхвърля 900 милиона лева. Счетоводната цена за една акция по мои сметки се пада около или над 8 лева, зависи кой как го смята.
                      Няма опции в сметката, делиш СК на броя акции.. елементарна математика.
                      902 млн/110 млн = 8,20 лв. на акция или Р/В 0,65
                      Потенциал за поскъпване по този показател 60-70%
                      Още по интересно е че банката доказва за пореден път че може да прави по 20-22 млн. нетна печалба на тримесечие от основния си бизнес. Без извънредни печалби и пр., които също са възможни. Ако пък спаднат още обезценките ще има допълнително подобрение. Това ни дава едно Р/Е от около 7. Т.е. по този показател потенциала за поскъпване на акцията гони 100%.
                      Така ги виждам аз нещата и затова продължавам да държа акцията като номер 1 в портфейла ми с тегло ок. 30%

                      Коментар


                      • Ванка 900/8500 е д10% бре не е ли малко постно като цяло!? . незнам хайде да идва следващия туит,
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Финансов отчет за Q3 2017

                          На пръв поглед печалбата расте с около 10% и собственият капитал вече надхвърля 900 милиона лева. Счетоводната цена за една акция по мои сметки се пада около или над 8 лева, зависи кой как го смята.

                          Коментар


                          • Чудя се след тъжните от човешка гледна точка нови тук дали няма да последват положителни от финансова като пряка връзка.....

                            Коментар


                            • http://dnes.dir.bg/news/konchina-par...-26512971?nt=4

                              Коментар


                              • Аз чакам от тия леваци SEPA трансфери, а те си вдигнали преводите в чужбина от 25Е на 30.. честито, както казва един колега тука..

                                Коментар

                                Working...
                                X