IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
    капиталовата адекватност, дори и над законовата, пак може да бъде подобрена с цел подхранване на бъдеще кредитна експанзия, не мислиш ли? и това може да стане чрез капитализиране на междинната печалба още сега.
    Да, точно ... подразни ме факта, че се опитват да изкарат бъдещото увеличение на капитала, като "препоръка" в резултат от стрес тестовете ... а всъщност ръцете им бяха вързани в продължение на 2 години след прословутият депозит на МФ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
      На мен този пост ми звучи безсмислен ... "ПИБ възнамерява положителният финансов резултат за първото полугодие на тази година да използва за подсилване на своя капитал, като я включи във формирането на базовия собствен капитал от първи ред." ... според теб кой е този капитал от 1-ви ред

      за справка ...
      http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...dequacy_bg.pdf

      Въпросният коефициент ... "Коефициентът на капиталова адекватност на ПИБ АД към 30 юни 2016 г. преди предстоящото капитализиране на полугодишната печалба достига 15.19 %. Адекватността на капитала от първи ред е 15.16%." ... из последният отчет на ПИБ ... при 13,5 по закон
      капиталовата адекватност, дори и над законовата, пак може да бъде подобрена с цел подхранване на бъдеще кредитна експанзия, не мислиш ли? и това може да стане чрез капитализиране на междинната печалба още сега.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
        Здравейте,
        не мога да не се включа тук, за да кажа, че последните 5-6 поста са доста безсмислени. От банката изрично казват, че ще използват печалбата за подсилване на капитала, не казват, че ще увеличават капитала. Това означава, че ще одитират печалбата за полугодието, за да влезе в капиталовата им база и да подобри капиталовата им адекватност.
        На мен този пост ми звучи безсмислен ... "ПИБ възнамерява положителният финансов резултат за първото полугодие на тази година да използва за подсилване на своя капитал, като я включи във формирането на базовия собствен капитал от първи ред." ... според теб кой е този капитал от 1-ви ред

        за справка ...
        http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...dequacy_bg.pdf

        Въпросният коефициент ... "Коефициентът на капиталова адекватност на ПИБ АД към 30 юни 2016 г. преди предстоящото капитализиране на полугодишната печалба достига 15.19 %. Адекватността на капитала от първи ред е 15.16%." ... из последният отчет на ПИБ ... при 13,5 по закон

        Коментар


        • Здравейте,
          не мога да не се включа тук, за да кажа, че последните 5-6 поста са доста безсмислени. От банката изрично казват, че ще използват печалбата за подсилване на капитала, не казват, че ще увеличават капитала. Това означава, че ще одитират печалбата за полугодието, за да влезе в капиталовата им база и да подобри капиталовата им адекватност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение
            Защо си мислиш, че не знам за дивидентите и защо мислиш, че не знам, че ще капитализират само печалбата от H1? Просто цитирах целия абзац, в който се казва, че ще има увеличение със собствени средства . Явно е минало на ОСА щом на срещата през юни са потвърдили намерението. Който е ходил на ОСА, да каже.
            ОК, вдигат капитала със собствени средства. Какво означава това за нас - ми "безплатни" акции. Със сигурност след началото на търговията цената на акциите ще падне, но тоталния брой нови акции който имаш ще е на по-висока обща цена преди раздаването на безплатните акции - т.е. малките пак ще сме на плюс.
            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

            Коментар


            • Защо си мислиш, че не знам за дивидентите и защо мислиш, че не знам, че ще капитализират само печалбата от H1? Просто цитирах целия абзац, в който се казва, че ще има увеличение със собствени средства . Явно е минало на ОСА щом на срещата през юни са потвърдили намерението. Който е ходил на ОСА, да каже.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от coder Разгледай мнение
                "От очакваната за 2016 г. печалба дивиденти също няма да има. ПИБ възнамерява положителният финансов резултат за първото полугодие на тази година да използва за подсилване на своя капитал, като я включи във формирането на базовия собствен капитал от първи ред."

                http://www.investor.bg/novini-i-anal...rd-lv--214972/
                Ама те така или иначе имаха забрана за изплащане на дивидент от ЕК. А и чети внимателно какво казват "за първото полугодие на тази година", не за цялата година. За второто не се казва нищо. Както отбелязва keizer по-долу, ръстът на печалбата не е от фактори с еднократно влияние и ще се запази. Така че и половината печалба да разпределят, пак ще си е доста добра сума.

                Коментар


                • "От очакваната за 2016 г. печалба дивиденти също няма да има. ПИБ възнамерява положителният финансов резултат за първото полугодие на тази година да използва за подсилване на своя капитал, като я включи във формирането на базовия собствен капитал от първи ред."

                  http://www.investor.bg/novini-i-anal...rd-lv--214972/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                    Не успях да присъствам на последната среща, но четох подробен материал за нея. Такава важна новина и то с гриф "със сигурност" никъде не съм видял!?
                    Беше казано в прав текст ... нека махнем грифа "със сигурност" ... все пак трябва да бъде гласувано на ОСА. Става въпрос за увеличение със собствени средства ... ако съм разбирал правилно думите .. "тъкмо и акционерите ще вземат по някоя друга акция" (цитирам по памет) ...

                    Коментар


                    • Това е унищожителна цифра, защото показва, че инвеститорите се съмняват в качеството на активите в баланса - или дори в начина на осчетоводяване в банката.-това са изречения написани за най-голямата германска банка Дойче Банк. Аз не съм експерт и не разбирам само съм взел това изречение от статията на сайта за да се види, че в цяла Европа доверието на инвеститорите в банковата система се е сринало. Има ли основание или не за тези терзания на инвеститорите?! Само времето ще покаже.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                        Не успях да присъствам на последната среща, но четох подробен материал за нея. Такава важна новина и то с гриф "със сигурност" никъде не съм видял!?
                        И аз не съм видял, нито съм чул, нито нищо. Още повече "със сигурност". Лошо няма ако увеличение има и то е със собствени средства на банката, но ако говорим за набиране на външен капитал чрез емитиране на нови акции, тогава положението не е толкова розово.
                        BSE is dark and full of terrors...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
                          Увеличение ще има със сигурност ... самият Васил Христов го каза на последната среща (на зададен от мен въпрос) ... и това определено няма да е по препоръка на БНБ ... както беше казано и по долу идеята не е от сега. Въпросът е ... кога
                          Не успях да присъствам на последната среща, но четох подробен материал за нея. Такава важна новина и то с гриф "със сигурност" никъде не съм видял!?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mortagon Разгледай мнение
                            Увеличение ще има със сигурност ... самият Васил Христов го каза на последната среща ... и това определено няма да е по препоръка на БНБ ... както беше казано и по долу идеята не е от сега. Въпросът е ... кога
                            Е то така е по-верояно да го кажат, вместо да признаят "препоръка", а така или иначе целта на всяка борсова книга е да вземе кинти от пазара, с което няма да излъжат))) Препоръките ако ги има ще са рамките 2-3 години, но интересно на каква цена биха се пробвали. Ако е например увеличение 1:1 и по номинал, най-верояно сегашната да скочи + цялата емисия успешно записана !?))) Но ако са алчнички - незнам - зависи колко са алчнички - може и до спад да го докарат))))
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Ще има ли сега тук препоръка за увеличение на капитала, какво се чува из бнб !? Интересно ще е на каква цена биха го направили ако им го препоръчат!?!?
                              Увеличение ще има със сигурност ... самият Васил Христов го каза на последната среща (на зададен от мен въпрос) ... и това определено няма да е по препоръка на БНБ ... както беше казано и по долу идеята не е от сега. Въпросът е ... кога

                              Коментар


                              • Ще има ли сега тук препоръка за увеличение на капитала, какво се чува из бнб !? Интересно ще е на каква цена биха го направили ако им го препоръчат!?!?
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X