IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    И аз имам карта от ПИБ, обаче в нея просто няма пари защото защото моя близка ми я декапитализира като има пари в нея - тегли като тебе, че и харчи за глупости Като почне да тегили и да инвестира като теб ще заредя в картата пари !
    Сега повечето дето теглели предполагам като нея ще ги одухат тия пари скоропостижно да не им се загуби стойността
    Хаха, то май наистина сега всеки ще почне да харчи като луд
    Ей сега и аз мисля идната седмица да купя 1 настолен компютър за вкъщи, а се каня вече месеци. А може и нов лаптоп да си взема. Току виж обърнем кризата в двигател за икономиката. Само да имаше и произвоство...

    Коментар


    • buba4ko

      Борисов то слушах - човека просто се притеснява и иска да седне на стола на министър председателския пост колкото може по скоро за да не вземе някой да го изпревари в навалицата дето се задава.Икономиката ще живне , до тук бяхме надолу.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Бате Пешо

        И аз имам карта от ПИБ, обаче в нея просто няма пари защото защото моя близка ми я декапитализира като има пари в нея - тегли като тебе, че и харчи за глупости Като почне да тегили и да инвестира като теб ще заредя в картата пари !
        Сега повечето дето теглели предполагам като нея ще ги одухат тия пари скоропостижно да не им се загуби стойността
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
          Именно това трябва да се направи, другарите са прави :


          БСП: До утре БНБ да предложи конкретен план за преодоляване на недоверието

          http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...erieto,175215/
          Ха де - и аз съм впечетлен че точно от БСП имат най-трезвата позиция.
          Това трябва сега - да има хванати виновниците са паниката + закана от БНБ да се действа твърдо и решително.

          бтв, кога Бойко Борисов ще бъде арестуван или глобен за всяване на паника?
          Ума ми не го побира - ние, простите хора не може да казваме нищо лошо за банките, а тоя тиквеник има право постоянно да говори че сме фалирали ?!?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Аз кредитна карта нямам.Имам дебитна без овърдрафт.Днес успях да изтегля 1000 кинта за да си платя за жътвата през другия месец.Така че не виждам какво съм загубил.Освен това имам и друга сметка в КТБ.Ще си отворя и в Алианц и в Сосиете женерал
            CashBacк + липса на годишна такса прави Кредитните карти от промоцията на ПИБ едни от най-готините за ползване в България да не говорим че е доста по удобно да следиш точно колко харчиш на месец от извлечението на картата. Иначе не виждам защо тегленето на пари от банкомат да се смята за някакво огромно постижение. Според мен хората до понеделник ще се успокоят. Банката трябва да направи няколко неща.

            Първо да натрупа достатъчна ликвидност по всичко личи гледайки отчета и че този 1 милиард който има в ДЦК и Депозити би трябвало да е достатъчен.

            Второ максимално рано да върне разплащанията между банките в работещо състояние аз примерно не мога да си платя лизингът на колата а в края на месеца и преди 5-то число което този месец е в събота всеки ден забавяне в между банковите транзакции може да доведе до сериозни загуби за клиентите под формата на наказателни такси и лихви просто много внимателно и точно подбран момент според мен. Защото в края на месеца всеки има пари по разплащателни сметки и иска да плаща виждал съм го в ДСК много пъти в Бизнес Парка стане ли денят за заплата има същите опашки като в петък пред ПИБ а опашката за съжаление гарантира хаос и с няколко слуха си ебава майката.

            Трето държавата да застане зад ПИБ и всяка друга банка макар че е ясно че Държавният резерв който е към 9 милиарда лева не е чак толкова ликвиден колкото примерно 2 или 3 банки взети заедно.

            Другите търговски банки да застанат зад ПИБ.

            Ние като инвеститори и клиенти да застанем зад ПИБ чрез покупка на акции, чрез откриване на депозити или чрез не теглене на пари които така или иначе са гарантирани от фонда и няма опасност да не бъдат изплатени. А и в крайна сметка ако имаш пари на депозит те едва ли ти трябват за ежедневни нужди.

            И друга тема е че по-принцип хората не трябва да си държат парите в Банката на депозити и това е нещо за което Тиквата още докато беше на власт разправяше че не разбира реално ако хората си изтеглят парите и почнат да търсят други инвестиции за тях различни от депозити ще задвижат икономиката ни доста. Все пак това са 700-800 милиона само вчера който могат да се влеят в икономиката каквато според мен е целта на държавата и на самите банки.

            За Банковата система наличието на голям брой Депозити всъщност е също толкова проблем както и прекалено голяма експозиция в кредити от няколко години съотношението депозити към кредити в цялата банкова система е 2:1.

            Ето мерки който предприеха банките и държавата за да намалят броя на депозитите:

            Буквално сриване на лихвите по тях в момента ДЦК носят по висока доходност от депозит в банка което не е нормално принципно.

            Намаляване на таксите за кредити всяка банка включително ПИБ се опитват да раздават кредити на абсолютно брутални лихви дето имаше една реклама беше 6 и половина вече е 5 и половина

            Преди няколко месеца се шегувах че ще сме единствената държава в света която ще е фалирала банкова система заради прекалено голям брой на депозитите в системата
            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • Фейсбука на атентатора:
              https://www.facebook.com/ventsislav.angelov.39?fref=ts
              Сериозна работа, рептили, масони, кемтрейлс...сто процента това е #КОЙ дето клати банковата система Ама нищо, малко бой в ареста няма да му се отрази зле.

              Коментар


              • По последна информация на БТВ - арестуваните веке са трима за разпространяване на спекулативна информация относно състоянието на банките в България
                Last edited by X_Y; 28.06.2014, 19:50. Причина: баннат е
                Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                  По принцип винаги трябва да имате минимум 3 месечни дохода в доста бързо ликвидни активи според мен да се държи повече от 1 месечен доход в твърд кеш в къщи е абсолютно ненужно но при екстремни ситуации е хубаво да имаш някакъв кеш.

                  Втора разплащателна сметка явно също е задължителна защото дори да имаш кеш ако няма как да си извършиш разплащането е все тази.

                  Иначе всички разплащания с Банковите карти на ПИБ минават нормално тъй като те все пак си имат оборотен капитал в Борика който няма как да бъде източен адекватно бързо реално Борика идва като гарант на тези транзакции и нейните механизми явно работят както обикновено.

                  Много хора обаче вчера и през weekend-a загубиха много пари според мен това което направи ПИБ а именно да им спре кранчето при това оставяйки ги с достатъчно пари по дебитни и КРЕДИТНИ карти (17-24% лихва и брутални такси за теглене от банкомати) беше най-умният ход срещу така развилата се идиотщина ! Де факто ПИБ направи всичко възможно от нея да защити своите клиенти при това доста адекватно бих казал. Остава въпроса колко депозита с над 6% годишна лихва бяха закрити предсрочно ? Според мен една доста голяма част което на практика рязко намали разходите на банката и в рамките на няколко месеца ще направи банката дори по ликвидна от колкото е в момента защото ако на мен утре ми свалят наема с 50+% това ще ме направи доста по-ликвиден от колкото в момента.
                  Аз кредитна карта нямам.Имам дебитна без овърдрафт.Днес успях да изтегля 1000 кинта за да си платя за жътвата през другия месец.Така че не виждам какво съм загубил.Освен това имам и друга сметка в КТБ.Ще си отворя и в Алианц и в Сосиете женерал

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Да така е.Това което се случва ще ми е за урок.Ще си отворя сметки в още две банки и ще държа някакъв кеш у дома поне 1500-2000 кинта
                    По принцип винаги трябва да имате минимум 3 месечни дохода в доста бързо ликвидни активи според мен да се държи повече от 1 месечен доход в твърд кеш в къщи е абсолютно ненужно но при екстремни ситуации е хубаво да имаш някакъв кеш.

                    Втора разплащателна сметка явно също е задължителна защото дори да имаш кеш ако няма как да си извършиш разплащането е все тази.

                    Иначе всички разплащания с Банковите карти на ПИБ минават нормално тъй като те все пак си имат оборотен капитал в Борика който няма как да бъде източен адекватно бързо реално Борика идва като гарант на тези транзакции и нейните механизми явно работят както обикновено.

                    Много хора обаче вчера и през weekend-a загубиха много пари според мен това което направи ПИБ а именно да им спре кранчето при това оставяйки ги с достатъчно пари по дебитни и КРЕДИТНИ карти (17-24% лихва и брутални такси за теглене от банкомати) беше най-умният ход срещу така развилата се идиотщина ! Де факто ПИБ направи всичко възможно от нея да защити своите клиенти при това доста адекватно бих казал. Остава въпроса колко депозита с над 6% годишна лихва бяха закрити предсрочно ? Според мен една доста голяма част което на практика рязко намали разходите на банката и в рамките на няколко месеца ще направи банката дори по ликвидна от колкото е в момента защото ако на мен утре ми свалят наема с 50+% това ще ме направи доста по-ликвиден от колкото в момента.
                    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
                      Как може да се сърдиш на "овцете" дето се редят по опашки, при условие че ти, дето уж си над тях, успяваш да изпляскаш такава дивотия. На САЩ дългът им е деноминиран в СОБСТВЕНАТА им валута. Единственият начин да фалират е да вземат Тиквата за президент. Какви въоръжения какви пет долара. Въобще нямат място с Гърция в едно изречение.
                      Е аз не исках да бъда така директен но ти му го каза.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Те и гръцките бяха сигурни....И не забравяй че щатите са въоръжени добре.Могат и да не ти върнат парите.Кво ще им направиш
                        Как може да се сърдиш на "овцете" дето се редят по опашки, при условие че ти, дето уж си над тях, успяваш да изпляскаш такава дивотия. На САЩ дългът им е деноминиран в СОБСТВЕНАТА им валута. Единственият начин да фалират е да вземат Тиквата за президент. Какви въоръжения какви пет долара. Въобще нямат място с Гърция в едно изречение.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                          В Капитал бяха писали до тия дни при кой е бил, за новите - нямам идея, но наистина е добре да се знае, но от друга страна здраво мислещите пък ме притеснява да не изпреварят следващия му ход.
                          В крайна сметка както го е подкарал незнам дали могат да откажат любезното му вложение, но ако има как - скоро банка ще му трябва, а там вече има други органи, които да одобрят подобно придобиване.
                          Нямам препоръки, само дребни влогове, така за диверсификация, колкото да не е без хич.
                          Аз съм си взел решението вече. Никога няма да вляза в банка за която знам че обслужва Пеевски.Дано не се намери банкер да го приеме.
                          Last edited by X_Y; 28.06.2014, 18:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            А и едно нещо ми прави впечатление - акциите на БАКБ почти не реагираха на разпродажбите последните дни. И сероизно се замислям че Бойко е в тандем с Пеевски за дестабилизиране на държавата.
                            Е най после загря какво ти говоря.Те са в тандем от 2009

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Ами давайте - купувайте жилища

                              Аз пукнат лев не бих инвестирал в тях. Американските 30 годишни облигации в момента ми дават 3,5%, до година две ще ударят 5% ликвидни, сигурни - то всъщност няма нищо по-сигурно.

                              Като вземе доходноста по скапаните панелки да дава поне 5% отгоре може и да се замисля - до тогава вие си трошете пари, аз съм пас
                              Те и гръцките бяха сигурни....И не забравяй че щатите са въоръжени добре.Могат и да не ти върнат парите.Кво ще им направиш

                              Коментар


                              • Първи арест за банковата паника!

                                http://www.blitz.bg/news/article/276191

                                Браво бе.Сега ако е удобно - да му пръснат гъза.
                                Last edited by andy2000; 28.06.2014, 17:58.

                                Коментар

                                Working...
                                X