IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТБ Първа инвестиционна банка (FIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ПИБ няма да фалира. Ако се информираш и от други места освен от конспиративни клипчета от тубата това трябва да ти е ясно.

    Коментар


    • http://www.dans.bg/bg/press-releases-menu-bul

      За тези, които не вярват на жълти сайтове ето линка към официалнoto съобщение на ДАНС. Сега вече ще се размиришат големите лайна. Оптимист съм.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ДесеткиЛевове Разгледай мнение
        Ново не, но квото казаха беше много решително Аз предполагам че ще налеят ликвидност в ПИБ ако се наложи но не съм сигурен че ще е достатъчно ако овцете игнорират всичко и продължат да теглят като невидели. Добре е че хванаха там някакви атентатори и това трябва да поуспокои малко хората.
        Овцете няма да теглят повече това мина със 100% сигурност въпроса е че според мен се печели време за бизнеса и да може "нашите" хора да си затворят позициите ти ако държиш акции на ПИБ и знаеш със 100% сигурност че ще фалира на 2.5 или на 0.90 предпочиташ да ги продаваш ?
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
          Аз само не разбирам защо се успокоихте като реално нищо ново не ни казаха !
          Ново не, но квото казаха беше много решително Аз предполагам че ще налеят ликвидност в ПИБ ако се наложи но не съм сигурен че ще е достатъчно ако овцете игнорират всичко и продължат да теглят като невидели. Добре е че хванаха там някакви атентатори и това трябва да поуспокои малко хората.

          Коментар


          • bnight

            Защото така стоят нещата, КТБ я замразиха защото тя има собственици които не са от ЕС и чакаха да и помогнат а те се оказва че се хеджирали.И нея ще капитализират но без вече тези и собственици...как се казваха че им забравих името - някакви от Русия.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              И всички депозити от всички банки да бъдат изтеглени пак няма да има проблем, освен проблема за тези които ще ги изтеглят е че ще пият една студена вода за лихвите които ще загубят.Банките ще си осигурят пари и не им трябват парите от резерва или пък от фонда за гарантиране на депозитите ВЪОБЩЕ !
              Бе то уж и КТБ имаха пари в трезора пък нали видя какво стана да не се окаже същото и с резерва и фонда за гарантиране на депозитите само

              Аз само не разбирам защо се успокоихте като реално нищо ново не ни казаха !
              http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

              Коментар


              • andy2000

                И всички депозити от всички банки да бъдат изтеглени пак няма да има проблем, освен проблема за тези които ще ги изтеглят е че ще пият една студена вода за лихвите които ще загубят.Банките ще си осигурят пари и не им трябват парите от резерва или пък от фонда за гарантиране на депозитите ВЪОБЩЕ !
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • https://www.youtube.com/watch?v=iFDe5kUUyT0#t=1676

                  Това не знам колко от вас са го гледали но го препоръчвам преди да инвестирате в каквито и да е било банки
                  http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                    първоначалната идея е сриването на КТБ и изкупуването й.
                    Добрютро

                    Коментар


                    • Аман от двойни стандарти! Все повече се убеждавам, че първоначалната идея е сриването на КТБ и изкупуването й.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • bnight

                        Могат без проблем, защото голямата част от банките могат да заемат пари от банките в Европа а те направо от ЕЦБ без проблем. Ако трябват 100 милиарда могат да ги заемат, друг е въпроса че толкова пари никой не може пък да изтегли от банките защото първо трябва да ги е внесъл Дори сумата от 100 милиарда не е голяма, възможностите са много по големи.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                          Не съм сигурен че при нужда ще могат да и осигурят ликвидност ! Имам съмнение че за това не спасиха КТБ а и не се знае какво ще се прави с КТБ точно защото никой не иска да и налее ликвидност. Някой чу ли армееца на Уникредит изобщо да говори от четвъртък насам ?
                          При КТБ нямаше желание да бъде осигурена ликвидност.
                          БНБ има резерви +фискален резерв - 9 млрд към понеделник+ другите ТБ ще подкрепят ПИБ+ПИБ има още няколостотин милиона лева, така че грубо казано и всички депозити да бъдат изтеглени няма да има проблем.
                          Last edited by andy2000; 29.06.2014, 19:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                            Всичко е ОК вече, лошото е двойния стандарт.Всички удариха едновременно по КТБ, а като дойде време на ПИБ всички я бранеха.Може пък да са си взели урок от първата издънка с КТБ.Тогава, ако бяха наляли ликвидност няма да има НИКАКВИ драми.
                            Защо е ОК ли?Всички казаха, че ще осигурят нужния на ПИБ кеш (ликвидност).
                            Не съм сигурен че при нужда ще могат да и осигурят ликвидност ! Имам съмнение че за това не спасиха КТБ а и не се знае какво ще се прави с КТБ точно защото никой не иска да и налее ликвидност. Някой чу ли армееца на Уникредит изобщо да говори от четвъртък насам ?
                            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                              Аз не разбирам от какво точно се успокоихте всички ?

                              Да не би Иван Искров да спря да гледа като отровен от гъби ?

                              Все още няма ясна идея БНБ как ще действа с КТБ и ПИБ.

                              Няма идея и как ще действат хората който искат да съборят ПИБ като отвори офиса утре.

                              Като цяло да ситуацията е една идея по-спокойна но нищо не се знае още.
                              Всичко е ОК вече, лошото е двойния стандарт.Всички удариха едновременно по КТБ, а като дойде време на ПИБ всички я бранеха.Може пък да са си взели урок от първата издънка с КТБ.Тогава, ако бяха наляли ликвидност няма да има НИКАКВИ драми.
                              Защо е ОК ли?Всички казаха, че ще осигурят нужния на ПИБ кеш (ликвидност).

                              Коментар


                              • Аз не разбирам от какво точно се успокоихте всички ?

                                Да не би Иван Искров да спря да гледа като отровен от гъби ?

                                Все още няма ясна идея БНБ как ще действа с КТБ и ПИБ.

                                Няма идея и как ще действат хората който искат да съборят ПИБ като отвори офиса утре.

                                Като цяло да ситуацията е една идея по-спокойна но нищо не се знае още.
                                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                                Коментар

                                Working...
                                X