IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • И 2015 година ще е празна на приходи от приватизация
    АПСК изработила само 3.136 млн. лв., цикли продажбата на набелязаните за пореден път държавни фирми

    В малко по-напреднала фаза е опитът за продажба на 50.0542 на сто от Българската фондова борса. Вече са готови правният анализ и приватизационната оценка на дружеството, които са изработени от консорциум между адвокатското дружество "Вълчев и Борисов“, компанията "Бинком" и отново "Гиве Консулт". В момента разработките на консултантите се разглеждат по същество от екипа на АПСК, но не е ясно дали и кога ще се обяви същинската процедура за раздържавяването на фондовата борса.
    http://www.mediapool.bg/i-2015-godin...ews238967.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      тук истината е, че голяма част от оборота го правеше мустака. Сега когато той е персона нон грата, ще трябват години да се дстигне старото ниво и то не е ясно как, камо ли да се увелиичат още повече сделките.
      Е хайде сега. На кое е правил Василев оборота, като акциите на КТБ бяха едни от най-слабо ликвидните. Разбирам да кажеш Химимпорт ще се съглася с теб, защото те има огромна група свързи директно или индиректно публични компании, които се търгуват активно тук. Мустака използваше борсата само заради това, че можеше лесно да надува цената на банката и реално така да замаскира източванията си, за друго не му трябваше БФБ.

      Коментар


      • тук истината е, че голяма част от оборота го правеше мустака. Сега когато той е персона нон грата, ще трябват години да се дстигне старото ниво и то не е ясно как, камо ли да се увелиичат още повече сделките.

        Коментар


        • http://www.investor.bg/novini-i-anal...ugodie-197916/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
            Честно казано мен си ме боли, защото не само се наложи да напусна България, но не виждам в момента мегдан, да се подобри нищо! Не съм фанатик да се жертвам, но си ме боли... BullsonBSE, братко, ако видя, че има подобрение, стягам за 24 часа куфарите и съм си в къщи. Тогава ще пиинем, похапнем и ще си поприказваме, посмеем и мечтаем... Бъди жив и здрав братко !!
            Ами след БФБ. може и България да напуснем - като няма живот и отвяскъде е само мор.
            Bulls on BSE

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
              Така е брат, зорлем ни изгониха да търсим профит другаде. Явно на БФБ не сме желани.
              Честно казано мен си ме боли, защото не само се наложи да напусна България, но не виждам в момента мегдан, да се подобри нищо! Не съм фанатик да се жертвам, но си ме боли... BullsonBSE, братко, ако видя, че има подобрение, стягам за 24 часа куфарите и съм си в къщи. Тогава ще пиинем, похапнем и ще си поприказваме, посмеем и мечтаем... Бъди жив и здрав братко !!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение
                http://www.investor.bg/novini-i-anal...borota-196080/

                постепенно излизане от всички спекулативни позиции и САМО при подобрени макропараметри се вращам на БФБ .. БФБ за мен е само за бутикови позиции и "special situation" ..

                успех!!!
                Така е брат, зорлем ни изгониха да търсим профит другаде. Явно на БФБ не сме желани.
                Bulls on BSE

                Коментар


                • моята стратегия за БФБ ..

                  http://www.investor.bg/novini-i-anal...borota-196080/

                  постепенно излизане от всички спекулативни позиции и САМО при подобрени макропараметри се вращам на БФБ .. БФБ за мен е само за бутикови позиции и "special situation" ..

                  успех!!!

                  Коментар


                  • http://www.investor.bg/novini-i-anal...pazari-195055/

                    За съжаление тези пари от депозити, които така с нетърпение чакаме да дойдат на Българска фондова борса – София, по мои наблюдения се насочват към чужбина. Засега поне и в по-голямата си част. Причината е в повечето на брой и разнообразни алтернативи и по-голямата предвидимост и сигурност на големите развити европейски и американски пазари. В това отношение БФБ пострада сериозно през последната година, за голямо наше съжаление...

                    Коментар


                    • http://www.investor.bg/novini-i-anal...comment-newest

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бръмбар Разгледай мнение
                        +1
                        Каквото и да си бърборите, бръщолевите, е..ате взаимно и т.н., това ще си остане единствения смислен пост в тази тема!
                        Ще го напомням периодично, докато ме баннат. После все ще се намери кой да поеме щафетата ...
                        напълно съм съгласен, но трябва да се погледне и извън собствения двор!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          Борсата като инструмент в ръцете на този, който я управлява/използва може да полезна или вредна. С лопата може да копаеш, може да се подпираш или да убиеш...
                          Това което се случва на борсата е пряко следствие на пълна липса на компетентност и заинтересованост. Но само в некомпетентен контекст може да направиш такава поредица от грешки и още да управляваш. Не изпълнение на 3 годишна програма за развитие, въвеждане на допълнителни такси, ненужни и предварително обречени регионални партньорства, вкарване на близо 40 % от депозитите на борсата в откровена пирамида, проспиване на промени в закони които явно унищожават предмета на дейност на борсата, грешка в компоненти на основен индекс...

                          Тези момчета които управляват борсата се подпират на лопатата и от време на време убиват по част от собствения пазар... Толкова могат...
                          +1
                          Каквото и да си бърборите, бръщолевите, е..ате взаимно и т.н., това ще си остане единствения смислен пост в тази тема!
                          Ще го напомням периодично, докато ме баннат. После все ще се намери кой да поеме щафетата ...

                          Коментар


                          • ??????

                            Коментар


                            • Attached Files

                              Коментар


                              • като добавим и този факт..

                                http://www.nzz.ch/finanzen/uebersich...len-1.18303281

                                ... си личи, че БФБ не е много желана булка...

                                Коментар

                                Working...
                                X