IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Този форум, вече за нищо не става, но ще приложа цитат достоен и за "ОПТИМИЗъМА"

    -"Стратегия за развитие на българския капиталов пазар одобри на свое заседание на 17 ноември новосформираният Съветът за развитие на капиталовия пазар, съобщи Комисията за финансов надзор.

    -
    http://www.infostock.bg/infostock/co...taloviya-pazar

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
      Много ми е гот!
      +1
      и на мен колега....както е тръгнало нищо чудно да ни стане още по гот някъде около четворката...знае ли човек
      Не е Препоръка!!!
      "В очите на завистта всеки успех е престъпление.."

      Коментар


      • Много ми е гот!
        Събитията не винаги отговарят на очакванията!

        Коментар


        • БФБ излезе на печалба през лятото след еднократен приход от 306 хил. лв.

          Приходът е от продажба на недвижим имот, който досега се отдаваше под наем


          Не подкрепям извършената продажба, лесно може да се калкулира какво се губи, особено в дългосрочен план. Още като обявиха сделката, не ми стана ясно, защо бе необходима?
          Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Щърки, непременно се пробвай в белетристиката и романите..

            Коментар


            • щъркел, защо приключи с романите в темата на свилоза?
              Събитията не винаги отговарят на очакванията!

              Коментар


              • http://www.investor.bg/novini-i-anal...ln-lv--225721/

                Притежавам акции на БФБ, включително и на Българска фондова борса – София АД(BSO). Препоръки нямам никакви.
                Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                  логиката е че стигнах до извод, че купувайки тук все едно си си купил софикс Освен ако тук развтието в бъдеще не изпревари софикс...
                  Моята логика е друга, мисля става донякъде ясно от първото ми мнение за деня тук, а не ми се иска да обсебвам темата, мисля, че писах доста и вероятно обемите ми са наистина дразнещи - не умея да съм кратък. Все пак, нека поясня в малкото време, с което разполагам... следващото ми мнение ще е след дни, ако реша да пиша.
                  Бих се радвал пазарът ни да расте, включително и компаниите ни в Софикс, неведнъж съм писал, че съм в акции. Напоследък оборотите се повишиха осезателно. Знае ли някой на 100% как ще се движи пазарът ни занапред? Аз поне не знам. Може да расте (дано), може и да пада, а може и да има застой на тези нива. Няма значение аз какво очаквам, това са трите хипотези.

                  Е, добре. Ако пазарът расте – ясно, зареден съм с акции, а колкото до БСО, надявам се ръста да касае и нея без да имам претенции да е най-тъмнозелената акция по ръст.

                  Ако имаме застой около тези нива, но при повишената ликвидност и повечко сделки, докато биковете и мечките се разберат кой води парада (напоследък се видя раздвижване и за мен това не е просто обичайно есенно раздвижване), това може да е зле за нетърпеливите оптимисти, но за тази акция оборотите на пазара ни са едно от важните и хубави неща (по мое скромно мнение).

                  Ако падаме – спадът може да касае и тази акция, но пък се предполага, че потенциалните продавачи тук може да са по-малко от на други места, в случай, че сега по време на ръста, тук е купувано по-малко (нямам статистика как е), след като това не е компания от Софикс.

                  С всичко това не твърдя, че това е компания - злато, която ‘’по гръб не пада’’. Може да расте, може и да пада, може и да дреме на тези нива. Просто казвам, че логиката ми да си купя акции на тази компании не е еднозначна с това да си купувам компании от Софикс. Поне аз така си мисля.
                  Поздрави, pepe1234!

                  Притежавам акции на BSO. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Препоръки нямам никакви.
                  Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                  Коментар


                  • логиката е че стигнах до извод, че купувайки тук все едно си си купил софикс Освен ако тук развтието в бъдеще не изпревари софикс...
                    Last edited by pepe1234; 30.09.2016, 16:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      Т.е. Щърк си е купил софикс, то по тая логика можеше и фонда да си купи. Освен ако, оборотите не се вдигнат с повече отколкото индекса
                      Не те разбрах? Не съм фен на прекалената диверсификация (писал съм, че имам между 5 и 10 компании обикновено, като някои са с доста по-малка тежест от други),но повечето компании, от чиито акции имам, са от индекса ни Софикс (като не това ми е било важно, когато съм ги купувал... просто са ми харесали самите компании, купувал съм и такива извън индекса и съм им се радвал). Повечето ги имам от преди септември, макар през септември да допълвах тук или там, размествах, преструктурирах, а на други места имам продажби. Не ти разбирам логиката, но съм сигурен, че ако е важно, ще поясниш.

                      Няма да мога да пиша скоро, така че ако е важно някакво уточнение, по-натам ще се включа.

                      Притежавам акции на БФБ. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Търговията с акции носи риск. Препоръки нямам никакви.
                      Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                        Пепе,''застраховка'' наистина не е точна дума, .
                        Прав си, никак не е точна, що за застраховка може да бъде нещо на което бетата му е по голяма от на индекса...

                        Пък и като гледам не е било софка при бичи тренд, но пък надоле.....

                        Коментар


                        • Т.е. Щърк си е купил софикс, то по тая логика можеше и фонда да си купи. Освен ако, оборотите не се вдигнат с повече отколкото преди когато е вървял индекса
                          Last edited by pepe1234; 30.09.2016, 16:15.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                            т.е. не е застраховка в никой случай срещу евентуално потъване
                            Сега погледнах графиката за последните 5 г., на око има почти перфектна корелациа със Софикс, ценово изостава доста, вероятно заради загубите в последните години.

                            Коментар


                            • Мито, аз предпочитам да си представям мацки, а ти щом предпочитам, представяй си журналисти и форумни писачи. Всеки има право на лош вкус и погрешно мнение.

                              Пепе,''застраховка'' наистина не е точна дума, понеже портфейлът ми не е застрахован в никакъв случай с една акция, която е просто част от него, независимо какви движения регистрира тя. Все пак нека споделя, че тежестта на БСО в портфейла ми е доста повече от 5 %. Не че това променя нещо. Благодаря ти за мнението!

                              Кубрате, в мнението си сам съм написал, че при спадащ пазар оборотите намаляват, ако цитирам правилно дддд, понеже първо от него съм чел разсъждения в тази връзка тук. Благодаря ти за мнението!

                              гуннар, възможно е да си прав в скептицизма си. Радвам се, когато срещам хора, които не мислят като мен. Честно казано, аз съм доволен от това, което дочаках по тази позиция, понеже през юли имаше предлагане на 2 лв доволно, но както добре знаем, миналите движения не са гаранция за бъдещ такива. Благодаря ти за мнението!

                              Стана нещо като дискусия, именно това исках, да чуя други мнения и да се замисля дали не греша. Неведнъж съм напомнял, че не съм добър пример за подражание и не бих искал да повлияя някому с оптимизма си. Случва ми се да греша.

                              Имам акции на BSO, но може би това ме прави пристрастен и погрешен в разсъжденията, затова и нищо не препоръчвам.
                              Last edited by Татко Щърк; 03.10.2016, 08:24.
                              Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gunnar Разгледай мнение
                                Не можах да сваля последните отчети - дава някаква грешка че е подаден само подписът, без файла. Затова ще говоря малко наизуст. За да е БФБ на печалба от оперативна дейност оборотите трябва да са като през 2007 или поне 2008 г. Не виждам голяма вероятност това да се случи. Освен това без приватизация на държавния дял нещата ще си продължат по същия начин. Единствено може да се надяваш да разпределят кеша, като предпоставка за това е пак приватизация. И тъй като не се вижда това да е приоритет на някого в държавата, си мисля че още дълго време ще трябва да чакаш нещо по тази позиция. Желая ти успех.
                                Без еднократни ефекти БСО е на печалба за 2011, 2012, 2013 съответно 0,3, 0,6 и 1 млн лв. Разходите в момента са по-ниски от тогавашните. Проблемът е в приходите.

                                Коментар

                                Working...
                                X