IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
    Направо я разглеждай като опция, относително постоянни разходи/стига при евентуални добри времена да не се разглезят много/ и променливи приходи до голяма степен свързани с цените и то с ливъридж ефект/и не, при спад на цените оборотите няма да се вдигнат, а ще паднат още повече/
    т.е. не е застраховка в никой случай срещу евентуално потъване

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
      Критиката за това, че пиша прекалено обемно, я приемам. Срам ме е, но се справям някак със срама . Затова често призовавам да бъдат скролвани мненията ми от онези, на които не им се чете. Бих се радвал, да чуя и критика по повод позицията, която съм изразил, да ми бъдат посочени слабости в разсъжденията, понеже изобщо не се считам за безгрешен човек и съвсем не съм добър пример за подражание. Не забравяйте, че съм просто един лаик.

      Желая хубав ден на всички, бъдете усмихнати, позитивни и успешни!
      Не можах да сваля последните отчети - дава някаква грешка че е подаден само подписът, без файла. Затова ще говоря малко наизуст. За да е БФБ на печалба от оперативна дейност оборотите трябва да са като през 2007 или поне 2008 г. Не виждам голяма вероятност това да се случи. Освен това без приватизация на държавния дял нещата ще си продължат по същия начин. Единствено може да се надяваш да разпределят кеша, като предпоставка за това е пак приватизация. И тъй като не се вижда това да е приоритет на някого в държавата, си мисля че още дълго време ще трябва да чакаш нещо по тази позиция. Желая ти успех.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
        Критиката за това, че пиша прекалено обемно, я приемам. Срам ме е, но се справям някак със срама . Затова често призовавам да бъдат скролвани мненията ми от онези, на които не им се чете. Бих се радвал, да чуя и критика по повод позицията, която съм изразил, да ми бъдат посочени слабости в разсъжденията, понеже изобщо не се считам за безгрешен човек и съвсем не съм добър пример за подражание. Не забравяйте, че съм просто един лаик.

        Желая хубав ден на всички, бъдете усмихнати, позитивни и успешни!
        Направо я разглеждай като опция, относително постоянни разходи/стига при евентуални добри времена да не се разглезят много/ и променливи приходи до голяма степен свързани с цените и то с ливъридж ефект/и не, при спад на цените оборотите няма да се вдигнат, а ще паднат още повече/

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
          Критиката за това, че пиша прекалено обемно, я приемам. Срам ме е, но се справям някак със срама . Затова често призовавам да бъдат скролвани мненията ми от онези, на които не им се чете. Бих се радвал, да чуя и критика по повод позицията, която съм изразил, да ми бъдат посочени слабости в разсъжденията, понеже изобщо не се считам за безгрешен човек и съвсем не съм добър пример за подражание. Не забравяйте, че съм просто един лаик.

          Желая хубав ден на всички, бъдете усмихнати, позитивни и успешни!
          Ето повод за размисъл. Зависи колко имаш от тези, ако го рзглеждаш, като застраховка. Ако имаш 5% от потфейла примерно вероятно си застраховал грубо казано само 5% от него. остават ти да зстраховаш още 90%
          Last edited by pepe1234; 30.09.2016, 15:44.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
            Критиката за това, че пиша прекалено обемно, я приемам. Срам ме е, но се справям някак със срама . Затова често призовавам да бъдат скролвани мненията ми от онези, на които не им се чете. Бих се радвал, да чуя и критика по повод позицията, която съм изразил, да ми бъдат посочени слабости в разсъжденията, понеже изобщо не се считам за безгрешен човек и съвсем не съм добър пример за подражание. Не забравяйте, че съм просто един лаик.

            Желая хубав ден на всички, бъдете усмихнати, позитивни и успешни!
            Представям си те като оня льольо синптика Иемо по БТВту на културата

            Коментар


            • Критиката за това, че пиша прекалено обемно, я приемам. Срам ме е, но се справям някак със срама . Затова често призовавам да бъдат скролвани мненията ми от онези, на които не им се чете. Бих се радвал, да чуя и критика по повод позицията, която съм изразил, да ми бъдат посочени слабости в разсъжденията, понеже изобщо не се считам за безгрешен човек и съвсем не съм добър пример за подражание. Не забравяйте, че съм просто един лаик.

              Желая хубав ден на всички, бъдете усмихнати, позитивни и успешни!
              Last edited by Татко Щърк; 30.09.2016, 15:31.
              Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

              Коментар


              • Ехее как не те домързя да го пишеш това

                Коментар


                • Няма смисъл да ни напомняш колко голям, велик и предвидлив инвеститор си. Ние не се съмняваме в твоите способности. Айде спирай вече с романите!
                  Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                  Коментар


                  • Едни акции пораснаха доста последните седмици, особено някои Софикс компании. Има инвеститори, които се тревожат да не би при евентуален спад именно те да пострадат, понеже борсата е като море, има постоянно лашкане нагоре, надолу и едва ли някой очаква само зелени или само червени индекси в дългосрочен план, а където има най-много купувачи, се увеличава потенциалният брой продавачи. Имам някакви свои очаквания, аз лично съм избрал портфейлът ми да е главно от Софикс компании (като за мен през годините, откак съм на борсата, е било не толкова важно в кой индекс са, а това да харесвам самата компания... сега принадлежността към индекса вече тежи повече... поне в моите очи), но не това е тема в момента на това мнение. Мислех си, че дори и да се чудя нагоре или надолу ще е предимно пазарът, има една акция (BSO), за която лашканията нагоре надолу биха могли да са нещо добро (условно казано), понеже едно от важните неща за нейното добро представяне е да има оборот (което е доста условно, разбира се, понеже при спадащ пазар, оборотите намаляват... т.е. съгласен с мнението на дддд, че при покачване на цените се увеличават оборотите и обратно).
                    Писах вече през юли като купувах БСО как си мислех, че може би се вижда дъното на спада на оборотите на пазара ни. Струваше ми се, че може би зорлии продавачи почти не са останали. Съдя по това как някои мечоци при някоя лоша новина навън, очакваха да им продаде някой, но мераклии продавачи нямаше кой знае колко... Сега, с увеличения оборот на борсата ни, вече ще се появят потенциални продавачи. Няма да пиша сега нагоре или надолу очаквам да е пазарът, просто смятам, че тази активна търговия е добре за мен в качеството ми на притежаващ тази акция.
                    Сега, с оглед написаното по-горе, дори и корекция ще значи повече обороти (доста е несигурно и условно това като разсъждение, но...). Понеже дори и да не съм сигурен за посоката на пазара, далеч по-сигурен съм, че активна търговия ще има повече от последната година (без да го твърдя, понеже всичко, което пиша са само мои предположения на лаик, какъвто често напомням, че съм ). Нещо като и да паднем и да пием, все ще се напием (не съм по алкохола, ама така е приказката ). Та така за акцията, има много неща, които могат да ме опровергаят в оптимистичните ми очаквания за нея, както и за всяка друга, която притежавам, но съм поел своя риск. Да, аз съм все така зареден с акции догоре, оптимизмът ми беше възнаграден и за момента не мисля да слизам от влака (не знам утре, след ден или месец какво ще мисля, обявявайки го или не във форума) и само следя мача, размествайки тук-там по нещо (но оставайки в акции. В кръга на шегата, аз понеже често преструктурирам, поне да имам някаква утеха като пръскам пари за комисионни, че на една акция от моите това й се отразява добре хахаха. След юли продължих да допълвам. Пиша тук, за да чуя опровержения, различна гледна точка. Някой пък може би ще напише нещо гадно по повод нещата, които пиша – за мен психологията на участниците е важна и се радвам да провокирам реакция. Всички сме на един кораб, нека пишем градивно, доколкото ни е възможно. Аз не искам да съм прав и да поучавам, а да чуя различни мнения и да науча нещо. Нямам представа как ще се движи нито тази акция, нито борсата като цяло.

                    Притежавам акции на БФБ, включително и BSO. Възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Търговията с акции носи риск. Препоръки нямам никакви.
                    Last edited by Татко Щърк; 30.09.2016, 16:08.
                    Мненията ми не са препоръка за вземането на каквито и да било инвестиционни решения!

                    Коментар


                    • много ми харесва движението на тази акция.

                      Коментар


                      • ама за какво раздвижване бълнувате

                        Първоначално изпратено от Татко Щърк Разгледай мнение
                        http://www.investor.bg/novini-i-anal...avgust-224118/

                        Погледнах линка и се сетих за едно мое мнение, писано през юли тази година. Ето малък фрагмент от него, касаещ BSO: ''...Тук някъде се спомена и акцията BSO. Наскоро реших, че има шанс на ниските обороти да им се е видяло дъното, та купих малко акции последния месец, цената ми се видя добра, само времето ще покаже как е било, може да допълня още съвсем малко, времето ще покаже дали съм бил прав в очакванията си...''

                        Новини като тази от линка, а и оттласкването на цената ме карат да се надявам, че съм взел правилно решение. Все така оптимист за пазара ни съм и се надявам ако има раздвижване на пазара ни, както се надявам да се случи, то ръстът да се отрази и на тази акция. Времето ще покаже дали съм прав или това дотук е само малък, временен късмет. Времето ще покаже ръстове или спадове предстоят, възможно е да греша за нещо или за всичко от написаното. Аз не знам как ще е.

                        Притежавам акции на Българска фондова борса - София АД (BSO). Препоръки нямам никакви.

                        Тя държавата мъртвешка ,хората бедни и манипулативни ,органите гъ*олизци, тоалетната хартия тясна като касов бон - А ТЕ РАЗДВИЖВАНЕ БЪЛНУВАТ.
                        И НА МЕН МИ СЕ ПРИВИЖДА КАК СИ ВЗИМАМ ПОЛЕЗНИТЕ ИЗКОПАЕМИ ПОД ЗЕМИТЕ МИ!
                        Обединени хумусно-минерални права.Платена! данъчна амнистия
                        http://minerals.ga

                        Коментар


                        • Радост за моите очи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                            Мен щърка не може да ме впечатли с нищо.
                            щъркелите отлитат първи

                            Коментар


                            • Мен щърка не може да ме впечатли с нищо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                                Тук движението ми харесва.
                                не се радвай много, че току виж тате Щърк реши да прибере печалбата върне артията на 2-та лв))) Според мен тате щърк само се прави на "дръж ми шапката" и совите не са това което са, поне не толкова дилетантски наивни на колкото се правят)))))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X