IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение
    Да видим какво ще е крайното решение т.г.
    Може би и заради това няма дивидент от БЕНБ към майката до сега...
    Иначе, БФБ си е топ и е на 2-ро място в портфейла ми
    Крайното решение би трябвало да е това, което е постановено в РАЗПОРЕЖДАНЕ № 5 от 27 април 2022 година на Министерски съвет.

    БФБ вече са се съобразили, като на последното ОСА не са гласували планираното увеличение на капитала със собствени средства...

    Значи става доста съмнителна работата тук, печалбата на БНЕБ да не са я щипнали... с устно разпореждане

    Ммм, БФБ от второ място в портфейла да не ти стане на трето

    Ако на първо място в портфейла ти е някаква подобна екзотика, дето не е зависима от газ, електроенергия, не е Биймче или хазарт, не е АДСИЦ или холдинг, би ми било интересно да разбера...

    Имам малко тук, не е препоръка...
    Last edited by sunny; 07.08.2022, 10:12.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

      В Разпореждането на Министерски съвет от м. април е записанo -

      търговските дружества с над 50 на сто държавно участие в капитала, които притежават акции в други търговски дружества, трябва да гласуват на техните ОСА цялата им печалба да бъде разпределена за дивиденти (след отчисленията за фонд „Резервен”).

      Освен това -

      Дружествата с държавно участие в капитала, които изплащат 6-месечен дивидент трябва да гласуват разпределяне на дивидент в размер не по-малко от 50 на сто от печалбата съгласно 6-месечния финансов отчет за първото полугодие на 2022 г. и да го внесат в срок до 15 декември 2022 г.

      Би трябвало цялата печалба на БНЕБ, след приспадане на отчисления за фонд Резервен, да бъде разпределена за дивидент към БФБ, и от там да разпределят 6-месечен дивидент, в размер не по-малък на печалбата на БФБ за първото полугодие за 2022...
      През 2010 тогавашният МинФин С.Дянков, поради това, че "пицата беше постна" , реши да прибере 100% от печалбата на държавните дружества. Тъй като там са и ВиК, болници, ВПК....след съпротива от тяхна страна, оказа се, че част от печалбите са само счетоводни, а други разчитат на тях за инвестиционния си процес,
      та компромисно се реши 80% от печалбата да прибере държавата.
      Да видим какво ще е крайното решение т.г.
      Може би и заради това няма дивидент от БЕНБ към майката до сега...
      Иначе, БФБ си е топ и е на 2-ро място в портфейла ми
      Last edited by abc; 06.08.2022, 17:50.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
        отнякъде ) може ли да се докопа отчета на енергийната )
        В твоя чест обърнах целия интернет, но не намерих отчет.
        Ако някой колега намери, шапка му свалям

        Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
        На път е да грабне почетното място...
        Да, не бях гледала отчети на БФБ, и не знаех че 2018 са се сдобили със Златна кокошка

        Благодаря на Eminem, че в една друга тема си сподели златните 3 акции, че да вляза да попрочета в тази тема
        БФБ никога не ми е било интерсно като дружество...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

          В Разпореждането на Министерски съвет от м. април е записанo -

          търговските дружества с над 50 на сто държавно участие в капитала, които притежават акции в други търговски дружества, трябва да гласуват на техните ОСА цялата им печалба да бъде разпределена за дивиденти (след отчисленията за фонд „Резервен”).

          Освен това -

          Дружествата с държавно участие в капитала, които изплащат 6-месечен дивидент трябва да гласуват разпределяне на дивидент в размер не по-малко от 50 на сто от печалбата съгласно 6-месечния финансов отчет за първото полугодие на 2022 г. и да го внесат в срок до 15 декември 2022 г.

          Би трябвало цялата печалба на БНЕБ, след приспадане на отчисления за фонд Резервен, да бъде разпределена за дивидент към БФБ, и от там да разпределят 6-месечен дивидент, в размер не по-малък на печалбата на БФБ за първото полугодие за 2022...

          На път е да грабне почетното място...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
            Отчета е по-добър от 2021 ) само дет ги няма дивидентите от енергийната ) може да дойдат другото тримесечие ) ако въобще са ги гласували )
            В Разпореждането на Министерски съвет от м. април е записанo -

            търговските дружества с над 50 на сто държавно участие в капитала, които притежават акции в други търговски дружества, трябва да гласуват на техните ОСА цялата им печалба да бъде разпределена за дивиденти (след отчисленията за фонд „Резервен”).

            Освен това -

            Дружествата с държавно участие в капитала, които изплащат 6-месечен дивидент трябва да гласуват разпределяне на дивидент в размер не по-малко от 50 на сто от печалбата съгласно 6-месечния финансов отчет за първото полугодие на 2022 г. и да го внесат в срок до 15 декември 2022 г.

            Би трябвало цялата печалба на БНЕБ, след приспадане на отчисления за фонд Резервен, да бъде разпределена за дивидент към БФБ, и от там да разпределят 6-месечен дивидент, в размер не по-малък на печалбата на БФБ за първото полугодие за 2022...

            Коментар


            • И с течни ноти основно

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                Те, музикантите са все така, не обичат да чуват, а искат да ги слушат и все са си музиканти...
                Аз съм спекулант, а не музикинт. С музика само отбелязвам успехите си на борсата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                  Аз си мислих, че почвам рано да пия, ама някои почват още по-рано

                  Те, музикантите са все така, не обичат да чуват, а искат да ги слушат и все са си музиканти...

                  Коментар


                  • Много съм доволен..

                    Коментар


                    • Да

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Иво Орозов Разгледай мнение
                        След рестарт се обнови
                        Апликейшъна ли рестартираш?

                        Коментар


                        • След рестарт се обнови

                          Коментар


                          • И при мен е дошъл - в Капман и в Бенчмарк

                            Коментар


                            • в карол не го виждам

                              Коментар


                              • При мен е наличен както в Карол и Елана.

                                Коментар

                                Working...
                                X