IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    разходи - за персонала -3.5млн., за външни услуги - 5млн. .Дали не е добре да се проверят и преразгледат? На ОС или по друг начин?
    Те в отчета излизат и едни над 580 000лв. разходи за банкови такси ! Какви са тези умопомрачителни числа не знам, като за предишния период са само чертичка - !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

      1. Да, така е. Това с уговорката, че гледаме неконсолидирания отчет /този, който касае само БФБ/. Ако гледаме консолидирания, то тогава резултатите са за същата година и включват резултатите и на БНЕБ. Дивиденти се дават винаги и само от неконсолидираните отчети. Консолидираните дават ясна представа за състоянието на компанията.
      2. И това е вярно и така изглеждат нещата при конослидирания отчет. Просто трябва да се разграничават различните видове отчети /консолидиран и неконсолидиран/.

      Успех!
      Мерси, през цялото време си мисля, че това е неконсолидиран отчет и се чудя как ги врътват така провизиите, ама съм подходил малко по-емоционално на спада и съм пропуснал да чета внимателно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение



        Реално има резерв от лани, набра се; - за мен е добре че го изчистват този багаж влачен с години!
        Писна ми да го чета и да се оглеждам, кога и от къде ще го сторнира, но си остава голямата "?"...
        колко ще е мурафетлъшкия дивидент(той си е от идивидуалния) ...
        +1

        До каква степен според вас решението за дивидент ще се влияе конюнктурно, предвид наближаващите избори и това кой ще седне в МинФин? А и мераците за фонда с ББР май трябва да минат на заден план...

        Коментар


        • [QUOTE=inta53;n4033076]



          sorry, dub
          Last edited by compmanbg; 01.03.2023, 16:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
            1. В печалбата на БФБ за 2021 се включва дивидента получен през въпросната година от БНЕБ за реализираната печалба през предходната 2020. В печалбата за миналата 2022 година е дивидента от печалбата на БНЕБ за 2021. Така ли е?
            2. Или през съответната година се взима печалбата от БНЕБ за същата година, а дивидента се получава следващата година?
            1. Да, така е. Това с уговорката, че гледаме неконсолидирания отчет /този, който касае само БФБ/. Ако гледаме консолидирания, то тогава резултатите са за същата година и включват резултатите и на БНЕБ. Дивиденти се дават винаги и само от неконсолидираните отчети. Консолидираните дават ясна представа за състоянието на компанията.
            2. И това е вярно и така изглеждат нещата при конослидирания отчет. Просто трябва да се разграничават различните видове отчети /консолидиран и неконсолидиран/.

            Успех!
            Last edited by 15-; 01.03.2023, 15:06.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

              EPS amounted to BGN 0.67. However, adjusted for the provisions and impairments, net profit for 2022 should have been at ca. BGN 7.8m, up 4% YoY.


              Реално има резерв от лани, набра се; - за мен е добре че го изчистват този багаж влачен с години!
              Писна ми да го чета и да се оглеждам, кога и от къде ще го сторнира, но си остава голямата "?"...
              колко ще е мурафетлъшкия дивидент(той си е от идивидуалния) ...

              Коментар


              • разходи - за персонала -3.5млн., за външни услуги - 5млн. .Дали не е добре да се проверят и преразгледат? На ОС или по друг начин?

                Коментар


                • Извинявам се за глупавия въпрос, но просто ми изскача в съзнанието. В печалбата на БФБ за 2021 се включва дивидента получен през въпросната година от БНЕБ за реализираната печалба през предходната 2020. В печалбата за миналата 2022 година е дивидента от печалбата на БНЕБ за 2021. Така ли е? Или през съответната година се взима печалбата от БНЕБ за същата година, а дивидента се получава следващата година?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение

                    кой да ги провери ? КФН ли ) в това безвластие се правят яко далавери ) а бюджета и и ние супата )
                    За мое огромно съжаление, го написах с голяма ирония. Това е една от основните причини да не ни работи капиталовия пазар, като няма регулаторни органи да следят за тези неща!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                      Няма нищо апокалиптично, ама за Честита Баба Марта хоп да щипнем два милиона и половина ... добро начало за дебюта в Софикс. Според мен сте голям оптимист с тези 50ст. дивидент!
                      EPS amounted to BGN 0.67. However, adjusted for the provisions and impairments, net profit for 2022 should have been at ca. BGN 7.8m, up 4% YoY.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение
                        Тук ще е интересно някой орган да провери кой знаеше за това още миналата седмица на 21-ви...
                        кой да ги провери ? КФН ли ) в това безвластие се правят яко далавери ) а бюджета и и ние супата )
                        Умереният риск винаги печели ! ))))))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение


                          Абе тия "Загорци" - се оказаха ГоУеми яхтсмени, от къде я почнаха само...а тя каква била!
                          Да не са им счетоводната къща на мурафетов???

                          пп. да не ме разберете погрешно,- бях се подготвил за тия нива, с две думи държа се- на борда съм все още!!!
                          аха същите мисли, по същото време

                          Коментар


                          • Тук ще е интересно някой орган да провери кой знаеше за това още миналата седмица на 21-ви...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                              Аз и нещо друго се чудя, договорите им не са ли по някакъв начин застраховани и защитени срещу неплащане ! Странна работа ! При тези големи обеми на сделките е абсурдно това да се случва !

                              Абе тия "Загорци" - се оказаха ГоУеми яхтсмени, от къде я почнаха само...а тя каква била!
                              Да не са им счетоводната къща на мурафетов???

                              пп. да не ме разберете погрешно,- бях се подготвил за тия нива, с две думи държа се- на борда съм все още!!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                                Така е. Голямото вземане е от една измама на дружеството Енерджи пауър от 2018г, което чак сега се провизира почти напълно. То е на енергийната борса. А другото вземане е от КТБ и то си е на фондовата борса, но е доста стара новина и няма отношение към резултатите за 2022
                                Аз и нещо друго се чудя, договорите им не са ли по някакъв начин застраховани и защитени срещу неплащане ! Странна работа ! При тези големи обеми на сделките е абсурдно това да се случва !

                                Коментар

                                Working...
                                X