IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Финално и от мен - за последен път - не приемайте желаното за реално, така ще си спестите доста разочарования:
    1. Инфлацията се нуждае от малко време (знаеш, умен си - времеви лаг). Минималната пенсия на 30.06.2020 е 220 лева, а от 01.07.2023 ще е 520 лева (още не е гласувано, щото няма парламент, но е заложено) - добре ли е 2,5 пъти ръст за 3 години? Средната пенсия също ще е с подобен ръст. Максималната е нараснала от 1200 на 3400 (даже ще отпадне прага по спомени, което е ок за мен). И викаш, щом са пораснали 2,5 пъти парите на тези, дето потребяват основните причинители на инфлацията - хранителните продукти, то няма да има инфлация
    2. Пенсионният модел е разходопокривен и в идеалния вариант е на плюс или поне на 0. При нас не просто е на минус, ами минусът от 5 милиарда през 2020 става 10 милиарда през 2023 - добре ли е? С все повишеното ДДС и т.н. - явно сметките не излизат и системата се чупи. Ок, не се чупи, просто се увеличава дефицитът - колко му е, нали? И не, хич не са виновни кирчококорчовите, които заложиха бомбата с пенсиите, виновен е зеленият чорап, щото при него ще избухне, тъй като всички путьовци не желаят да поемат отгвороността за правителство
    3. За умнокрасивите селяни нямам предвид теб, имам предвид кирчококорчовите, които без зеления чорап още шяха да са си из селските поля на канада или великобритания - пази Боже сляпо да прогледа...
    4. И последно - този спор не променя мнението ми към теб, и сам ще осъзнаеш на колко куц кон си заложил, като се прегърнат с БХ есента, щото са му "алтернатива". Така и не ми показа грешките, но нейсе - дано ти си прав. Ама не си И това е трагедията на родната действителност - от едната страна е БХ, от другата е "алтернативата" му от умнокрасиви селяни с претенции и дълбоки корени в БКП, а отзад дебнат в гръб русофилистиците на копейкин, полезните идиоти на курнела и небългарите от дпс. Идилия...
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

      Добре, хайде. Ще отделя пет минути. Бележките в червено в текста са мои.



      Ако позволиш,- една малка скобка (с диагностицираните в по меки тонове е препоръчително), поне докато не бъдат обезопасени!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        ...обори тази постановка.
        Добре, хайде. Ще отделя пет минути. Бележките в червено в текста са мои.


        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Сори за офтопика и от мен, но тази акция така или иначе е държавна, ерго политиката не ѝ е чужда. Нищо невярно няма в коментара ми (всъщност почти всичко е невярно) - КироКокорчовците наистина счупиха системата (Не са. Системата работи, няма забавяния на плащанията, няма дори риск за тях), особено пенсионната (, а оттам и бюджета със заложените огромни дефицити в ноЙ и популистките им дивотии. (НОИ се дофинансира с абсолютно всеки бюджет независимо кой го е правил. Дизайнът на системата никога не е бил такъв, че самоиздръжката да е възможна)

        И това се знаеше още като залагаха основите на бомбата с увеличението на пенсиите, които просто лъсват тази година, щото няма как да не им вдигнеш пенсиите (по закон). Нали се сещаш как завъртяхме спиралата - вдигнахме ударно пенсиите, които генерираха инфлацията (Грешно съждение. Инфлацията не е генерирана от повишението на пенсиите. Защо нямаше инфлация при повишения на пенсии и заплати в държавния сектор преди 2020 г?), тя увеличи и доходите на работниците, а по закон сме длъжни да увеличаваме пенсиите всяка година с половината инфлация и половината ръст на доходите, което пак ще доведе до инфлация и т.н.

        Интелигентен човек си - обори тази постановка (Правя го, но ти няма да се съгласиш, защото политическите споровете никога не завършват с прегръдкии и наздравици). Да, знам, че всички мразим БХ (аз сигурно повече и от теб), но тези умнокрасиви идиоти заложиха огромни разходи, срещу които няма приходи (Как така? Защо? Инфлацията носи по-високо ДДС, имаме ръст на износа за 2022 г., безработица на практика няма. Държавните предприятия - енергетика, ВПК, БФБ АД ако щеш... всички бумтят).

        И сега бил виновен зеления чорап - чш, алоу, ако не беше този зелен чорап, вие още щяхте да сте по умнокрасивите села бре, аланкоолу! (Не знам какво имаш предвид с това. Аз съм си роден в София. Гълъбарникът казваше, че няма да имаме газ без Газпром, а се оказа, че имаме. Гълбарникът каза, че фалираме, а на следващия ден Росица сама излезе и се опроверга, след като и БНБ я унижи публично). И не, не считам, че трябва да осерем всички инфраструктурни проекти, само за да платим ултра надутите пенсии и социалки. Кирчо кокорчовият умнокрасивитет е не по-малък тумор от БХ - въпрос на време е да се гушнат и да рахатясаме (mark my words).

        Знаеш, че много уважавам мнението ти и не го приемай твърде лично - просто дискусия (Разбира се, няма ядове). И не, никой не гледа дефицита през март, просто се вижда отсега какво ще е през декември (Ми... не. Росица Ангелова се опроверга. Това беше политическа димка. България е сред фискално най-стабилните държави в ЕС). И то при спряна инфраструктура, щото парЕ за ремонти и строителство немЪ - пенсионерите ги опапаха и искат още. В тоя ред на мисли това облагане на свръхпечалбите не е чак толкова лошо. Е, ако можеше да намалим пенсиите (прекаляваш ) щеше да е супер, ама знаеш - пусти кирчококорчовски комунизъм, пардон популизъм!

        П.С. Успех на държащите тук и дано има добри новини за всички

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Пичове, мисля, че много от нас бъркат желаното с реалното, щото нали- we don't see things as they are, we see them as we are. Едва ли има човек тук, който да не понася БХ повече от мен, но това, че кирчококорочвите са му "алтернатива" не означава да си затваряме очите за очеизвадни неща. А проблемът с пенсиите е очеизваден и бомбата е заложена от тях. Да, уж с добри намерения - има ли някой, който да рече, че е против вдигането на пенсиите - ми нали ще го обявят за изрод, боклук и т.н., но то и пътят към ада беше постлан точно с добри намерения.

          И да, пенсиите са проблемът (безумният им ръст, особено на минималната пенсия, която се дава основно на лъгали държавата и крили осигуровките си) и той изкристализира тази година с поредното увеличение с 12%, след 20% от миналата. Имаш ли подобен ръст в приходите, че да залагаш подобни разходи? Шото и аз искам да тресна Меган Фокс, че я гледам, че излиза с някакъв полджебдър с физика на енот, ама на, не ми се случва. А не е като да не заслужавам - умно момче съм слушкам и папкам, пък и филмите ѝ съм гледал

          Та вариантите са два - или увеличаваш приходите, или свиваш разходите. Основният разход е за пенсии и заплати на чиновниците - него не можеш да го пишаш, щото иначе следва революция, а приходите малко не се случиха според заложеното от великия икономист Кокорчо. Следователно или изпадаш в прекомерен дефицит и тръгваш по гръцкия път, или почваш да обалагаш "богаташите" с по 3-4-5 бинки декларирани доходи, за да има за пенсии на лъжците и мошениците, дето са крили осигуровки и са лугали за доходите си с пари под масата - мисля, че е "справедливо" и продясно такова мислене, нали?

          За финал - не, бордът няма как да падне, щото е технически невъзможно и това беше мега малоумно внушение. Но гръцкият сценарий си се случва, като стой та гледай. И този път БХ не е виновен. И 100 пъти предпочитам да се дадат пари за пътища с все корупцията покрай тях, защото така се водят инвеститори (които винаги вървят след инфраструктурата), отколкото за пенсии, от които може да получим само и единствено още инфлация.

          Пожелавам ви успех и в търговията тук, и в надеждите за "десните", дето са деца на комунетата, ама пък били "алтернатива". Запомнете и думите ми, че ако не още на тези избори (малко вероятно), то на следващите, ще има коалиция на умнокрасивитета с БХ - и тогава ще ми е весело какво ще говорите А аз зачезвам утре за тенерифе - там съм си взел апартамент за 200 лева на вечер за двама почти на първа линия ол инклузив с вю, в 4 звезден хотел и т.н., а полетът ми от Лондон до Тенерифе е 8 паунда на човек в посока. Та не, у Бг няма инфлация и тази инфлация хич няма да ни смаже във всяко едно отношение, особено на тема туризъм, ама това е друга история
          Грую - кое е повече 3 милиарда за увеличение на пенсиите или 10 МИЛИАРДА ПОМОЩИ за "бизнесмените".
          Аз за таквиз и 1 стинка не бих дал. И е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ДА СЕ ДАВА.
          Иначе си прав - тез на минимална не заслужават и 200лв. На тях трябва да се дават 200-300лв ХРАНИТЕЛНИ помощи да не умрат от глад. Дали ще са социални кухни, ваучери все тая - НЕ ТРЯБВА ДА СА СУХА ПАРА и в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ ДА ИМ ВИКАТ ПЕНСИЯ и да ги вкарват в пенсията
          Last edited by bota156; 16.03.2023, 11:40.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Пичове, мисля, че много от нас бъркат желаното с реалното, щото нали- we don't see things as they are, we see them as we are. Едва ли има човек тук, който да не понася БХ повече от мен, но това, че кирчококорочвите са му "алтернатива" не означава да си затваряме очите за очеизвадни неща. А проблемът с пенсиите е очеизваден и бомбата е заложена от тях. Да, уж с добри намерения - има ли някой, който да рече, че е против вдигането на пенсиите - ми нали ще го обявят за изрод, боклук и т.н., но то и пътят към ада беше постлан точно с добри намерения.

            И да, пенсиите са проблемът (безумният им ръст, особено на минималната пенсия, която се дава основно на лъгали държавата и крили осигуровките си) и той изкристализира тази година с поредното увеличение с 12%, след 20% от миналата. Имаш ли подобен ръст в приходите, че да залагаш подобни разходи? Шото и аз искам да тресна Меган Фокс, че я гледам, че излиза с някакъв полджебдър с физика на енот, ама на, не ми се случва. А не е като да не заслужавам - умно момче съм слушкам и папкам, пък и филмите ѝ съм гледал

            Та вариантите са два - или увеличаваш приходите, или свиваш разходите. Основният разход е за пенсии и заплати на чиновниците - него не можеш да го пишаш, щото иначе следва революция, а приходите малко не се случиха според заложеното от великия икономист Кокорчо. Следователно или изпадаш в прекомерен дефицит и тръгваш по гръцкия път, или почваш да обалагаш "богаташите" с по 3-4-5 бинки декларирани доходи, за да има за пенсии на лъжците и мошениците, дето са крили осигуровки и са лугали за доходите си с пари под масата - мисля, че е "справедливо" и продясно такова мислене, нали?

            За финал - не, бордът няма как да падне, щото е технически невъзможно и това беше мега малоумно внушение. Но гръцкият сценарий си се случва, като стой та гледай. И този път БХ не е виновен. И 100 пъти предпочитам да се дадат пари за пътища с все корупцията покрай тях, защото така се водят инвеститори (които винаги вървят след инфраструктурата), отколкото за пенсии, от които може да получим само и единствено още инфлация.

            Пожелавам ви успех и в търговията тук, и в надеждите за "десните", дето са деца на комунетата, ама пък били "алтернатива". Запомнете и думите ми, че ако не още на тези избори (малко вероятно), то на следващите, ще има коалиция на умнокрасивитета с БХ - и тогава ще ми е весело какво ще говорите А аз зачезвам утре за тенерифе - там съм си взел апартамент за 200 лева на вечер за двама почти на първа линия ол инклузив с вю, в 4 звезден хотел и т.н., а полетът ми от Лондон до Тенерифе е 8 паунда на човек в посока. Та не, у Бг няма инфлация и тази инфлация хич няма да ни смаже във всяко едно отношение, особено на тема туризъм, ама това е друга история
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Очертава се приличен дивидент тук.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acb Разгледай мнение
                защо всички плащаме с 20 % повече в магазина
                20% или 100% ? ....толкова са ти и другите кръчмарски сметки и брътвежи

                Коментар


                • Не помня колко пъти служебното правителство беше канено да внесе проектобюджет, но категорично отказваше. Сега в 6 без 10, преди изборите излиза с черен доклад колко е зле положението. Същата Росица Велкова, която беше зам.министър на Асен Василев. Мирише тая работа...

                  '​​​​​​Особено красноречиво реагира и БНБ на някои от изказаните черни прогнози. "Няма причина за промяна на съществуващия курс на лева към еврото. Международните валутни резерви на БНБ са на най-високото си ниво за последните 30 години. Подобни твърдения са некомпетентни и безотговорни." цитат от sega.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Сори за офтопика и от мен, но тази акция така или иначе е държавна, ерго политиката не ѝ е чужда. Нищо невярно няма в коментара ми - КироКокорчовците наистина счупиха системата, особено пенсионната, а оттам и бюджета със заложените огромни дефицити в ноЙ и популистките им дивотии. И това се знаеше още като залагаха основите на бомбата с увеличението на пенсиите, които просто лъсват тази година, щото няма как да не им вдигнеш пенсиите (по закон). Нали се сещаш как завъртяхме спиралата - вдигнахме ударно пенсиите, които генерираха инфлацията, тя увеличи и доходите на работниците, а по закон сме длъжни да увеличаваме пенсиите всяка година с половината инфлация и половината ръст на доходите, което пак ще доведе до инфлация и т.н.

                    Интелигентен човек си - обори тази постановка. Да, знам, че всички мразим БХ (аз сигурно повече и от теб), но тези умнокрасиви идиоти заложиха огромни разходи, срещу които няма приходи. И сега бил виновен зеления чорап - чш, алоу, ако не беше този зелен чорап, вие още щяхте да сте по умнокрасивите села бре, аланкоолу! И не, не считам, че трябва да осерем всички инфраструктурни проекти, само за да платим ултра надутите пенсии и социалки. Кирчо кокорчовият умнокрасивитет е не по-малък тумор от БХ - въпрос на време е да се гушнат и да рахатясаме (mark my words).

                    Знаеш, че много уважавам мнението ти и не го приемай твърде лично - просто дискусия. И не, никой не гледа дефицита през март, просто се вижда отсега какво ще е през декември. И то при спряна инфраструктура, щото парЕ за ремонти и строителство немЪ - пенсионерите ги опапаха и искат още. В тоя ред на мисли това облагане на свръхпечалбите не е чак толкова лошо. Е, ако можеше да намалим пенсиите щеше да е супер, ама знаеш - пусти кирчококорчовски комунизъм, пардон популизъм!

                    П.С. Успех на държащите тук и дано има добри новини за всички
                    Г- н Груев, учЕн човек си, мисля, но нещо не мога да те разбера-
                    Значи, според теб , дереджето на държавата ни е такова днес не заради това че в последните 15-20 г власт имащите не я окрадоха като за световно/ пътища, магистрали, язовири,концесии, КТБ, детска болница, програма Училищен плод......../, а са виновни родителите ни, защото им осъвремениха пенсиите ?! Може би беше по-добрия вариант в края на всяка год ББ да им подхвърля по 50 лв , а на пътищарите да разпределя 5 млрд лв?! Е, да- от пенсионерите не може да върнеш обратно нещо в чекмеджето....
                    Изказването на Велкова определено е поредното активно мероприятие на руското посолство и аватарите му назначени от пРезидента в служебното правителство със съдействието на "евроатлантиците" от ГЕРБ, БСП, Възраждане и Възхода.
                    По същият начин свалиха правителството на Петков, по същият начин вкараха паника за газа през септември 2022 с това как ще мреме от студ зимата, по същия начин прецакаха гласуванията в 48-то НС свързани с Еврозоната и бюджета, по същият начин надуха цените и инфлацията. Това изказване на министър на финансите за промяна на валутния курс е директно клатене на борда и си е всяване на паника у населението, за което Гешев трябва да се сезира.
                    А числата за състоянието на дълга на България са видни от сайта на БНБ -

                    https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/pub..._a1_pdf_bg.pdf

                    Както и самото БНБ обяви, фискалният резерв е над 12 млрд лв! Какъв фалит,, какви 5 лв?!
                    Друг е въпроса защо всички плащаме с 20 % повече в магазина, доходите от физически лица в хазната растат с 20%, а приходите от ДДС и акцизи в хазната вместо да се увеличават, те намаляват?!
                    Защо ли?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Сори за офтопика и от мен, но тази акция така или иначе е държавна, ерго политиката не ѝ е чужда. Нищо невярно няма в коментара ми - КироКокорчовците наистина счупиха системата, особено пенсионната, а оттам и бюджета със заложените огромни дефицити в ноЙ и популистките им дивотии. И това се знаеше още като залагаха основите на бомбата с увеличението на пенсиите, които просто лъсват тази година, щото няма как да не им вдигнеш пенсиите (по закон). Нали се сещаш как завъртяхме спиралата - вдигнахме ударно пенсиите, които генерираха инфлацията, тя увеличи и доходите на работниците, а по закон сме длъжни да увеличаваме пенсиите всяка година с половината инфлация и половината ръст на доходите, което пак ще доведе до инфлация и т.н.

                      Интелигентен човек си - обори тази постановка. Да, знам, че всички мразим БХ (аз сигурно повече и от теб), но тези умнокрасиви идиоти заложиха огромни разходи, срещу които няма приходи. И сега бил виновен зеления чорап - чш, алоу, ако не беше този зелен чорап, вие още щяхте да сте по умнокрасивите села бре, аланкоолу! И не, не считам, че трябва да осерем всички инфраструктурни проекти, само за да платим ултра надутите пенсии и социалки. Кирчо кокорчовият умнокрасивитет е не по-малък тумор от БХ - въпрос на време е да се гушнат и да рахатясаме (mark my words).

                      Знаеш, че много уважавам мнението ти и не го приемай твърде лично - просто дискусия. И не, никой не гледа дефицита през март, просто се вижда отсега какво ще е през декември. И то при спряна инфраструктура, щото парЕ за ремонти и строителство немЪ - пенсионерите ги опапаха и искат още. В тоя ред на мисли това облагане на свръхпечалбите не е чак толкова лошо. Е, ако можеше да намалим пенсиите щеше да е супер, ама знаеш - пусти кирчококорчовски комунизъм, пардон популизъм!

                      П.С. Успех на държащите тук и дано има добри новини за всички
                      Има пенсионер - има проблем, няма пенсионер - няма проблем.
                      Колко хубав би бил "десния" ти свят без тези хора...
                      И понеже много е модерно да се плюе по Кирил и Асен, имам само един въпрос: Защо се увеличиха приходите в бюджета за 2022 до 64 млрд лева, а през 2021 бяха само 52 млрд лева? Колко ще са приходите през тази година?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        Нищо невярно няма в коментара ми - КироКокорчовците наистина счупиха системата, особено пенсионната, а оттам и бюджета със заложените огромни дефицити в ноЙ и популистките им дивотии.
                        Той си го каза човека - леви цели с десни политики

                        Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                        В тоя ред на мисли това облагане на свръхпечалбите не е чак толкова лошо.
                        Интересно ми е като юрист да чуе мнението ти по следната хипотеза - имаме НС, избран МС, който внася това "концептуално" предложение. Важното е, че този акт предвижда еднократно действие, започващо от юли. Събират се най-малко 1/5 от НП 48 /по закон е така/ сезират КС за произнасяне. Междувремено минават ОСА на компаниите и се визма решение за разпределяне на печалбите. Как се процедира след това?

                        Относно 100% теглене на дивидента обаче, нямам съмнение, че ще натискат да се случи.


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                          И оттам продължих да чета написаното със здравословната, но абсолютно необходима доза скептицизъм.

                          Излишно злобен и неверен в съдържанието си коментар. Нелепо е да се гледа дефицит по текущата сметка през март. Почти никой още не си е платил данъците. Освен това заявката на Мин Фин е едва ли не да управлява бюджета самостоятелно за цялата 2023 г. Временният Гълъбарник няма този мандат.

                          В думите на Росица Захариева четем, че се планират дивиденти от 100% от печалбата на държавните предприятия. Мисля, че това е най-важният акцент за тази точно тема на форума.

                          Що се отнася до свръх печалбите, връщаме се на това за какво има мандат Румен-Радевия Гълъбарник и за какво не. Ако иска, финансовото министерство може (и трябва) да приоритизра социланите плащания за сметка на капиталовите разходи. Елементарно е. Това е и единствено правилният ход в момент, в който няма парламент, който да гласува актуализация на бюджет и изобщо да прави бюджетна политика.

                          П.П. Сори за офтопика, но когато видя такива скандални внушения за "Кирчо и Кокорчо" и малко пламвам...
                          Сори за офтопика и от мен, но тази акция така или иначе е държавна, ерго политиката не ѝ е чужда. Нищо невярно няма в коментара ми - КироКокорчовците наистина счупиха системата, особено пенсионната, а оттам и бюджета със заложените огромни дефицити в ноЙ и популистките им дивотии. И това се знаеше още като залагаха основите на бомбата с увеличението на пенсиите, които просто лъсват тази година, щото няма как да не им вдигнеш пенсиите (по закон). Нали се сещаш как завъртяхме спиралата - вдигнахме ударно пенсиите, които генерираха инфлацията, тя увеличи и доходите на работниците, а по закон сме длъжни да увеличаваме пенсиите всяка година с половината инфлация и половината ръст на доходите, което пак ще доведе до инфлация и т.н.

                          Интелигентен човек си - обори тази постановка. Да, знам, че всички мразим БХ (аз сигурно повече и от теб), но тези умнокрасиви идиоти заложиха огромни разходи, срещу които няма приходи. И сега бил виновен зеления чорап - чш, алоу, ако не беше този зелен чорап, вие още щяхте да сте по умнокрасивите села бре, аланкоолу! И не, не считам, че трябва да осерем всички инфраструктурни проекти, само за да платим ултра надутите пенсии и социалки. Кирчо кокорчовият умнокрасивитет е не по-малък тумор от БХ - въпрос на време е да се гушнат и да рахатясаме (mark my words).

                          Знаеш, че много уважавам мнението ти и не го приемай твърде лично - просто дискусия. И не, никой не гледа дефицита през март, просто се вижда отсега какво ще е през декември. И то при спряна инфраструктура, щото парЕ за ремонти и строителство немЪ - пенсионерите ги опапаха и искат още. В тоя ред на мисли това облагане на свръхпечалбите не е чак толкова лошо. Е, ако можеше да намалим пенсиите щеше да е супер, ама знаеш - пусти кирчококорчовски комунизъм, пардон популизъм!

                          П.С. Успех на държащите тук и дано има добри новини за всички
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            След малоумното управление на умнокрасивите Кирчо и Кокорчо....
                            И оттам продължих да чета написаното със здравословната, но абсолютно необходима доза скептицизъм.

                            Излишно злобен и неверен в съдържанието си коментар. Нелепо е да се гледа дефицит по текущата сметка през март. Почти никой още не си е платил данъците. Освен това заявката на Мин Фин е едва ли не да управлява бюджета самостоятелно за цялата 2023 г. Временният Гълъбарник няма този мандат.

                            В думите на Росица Захариева четем, че се планират дивиденти от 100% от печалбата на държавните предприятия. Мисля, че това е най-важният акцент за тази точно тема на форума.

                            Що се отнася до свръх печалбите, връщаме се на това за какво има мандат Румен-Радевия Гълъбарник и за какво не. Ако иска, финансовото министерство може (и трябва) да приоритизра социланите плащания за сметка на капиталовите разходи. Елементарно е. Това е и единствено правилният ход в момент, в който няма парламент, който да гласува актуализация на бюджет и изобщо да прави бюджетна политика.

                            П.П. Сори за офтопика, но когато видя такива скандални внушения за "Кирчо и Кокорчо" и малко пламвам...

                            Коментар


                            • "Една от мерките е въвеждане на еднократен данък от 33% върху свръхпечалбите на всички фирми в България (с изключение на публичните предприятия) за второто полугодие на 2023 г."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                След малоумното управление на умнокрасивите Кирчо и Кокорчо, особено на тема популистко вдигане на пенсии, без да има осигурени източници за това, от които вече сме всяка година по 10 милиарда лева минус, това е най-малкото. следват вдигане на данъците, гонене на кулаците (ака "богаташите" с по 3-4 бинки реално декларирани пари) и т.н. Гръцкият сценарий ни е вързан в кърпа и вече се чува тропота от копитата на белия кон, с който се завръща БХ....
                                .
                                Абсолютно.Чудно защо шарлатанските фенове мълчат.Или сигурно пак ББ им е виновен
                                За 7 месеца ни върнаха 10г и разбиха цялата държава тея клоуни
                                Нищо добро не ни чака

                                Коментар

                                Working...
                                X