IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БФБ-София АД (BSE)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    Някой от политиците спомена в "Неделя 150", че и п/з 2022 е раздаван 100% от дивидента на държавните - аз не помня БФБ да е изплатила 100% от печалбата или греша?
    Тони, 50% е задължителния дивидент по закон, който се разпределя всяка година. Политикът греши ако е казал, че всички са разпределили 100%..

    Коментар


    • Някой от политиците спомена в "Неделя 150", че и п/з 2022 е раздаван 100% от дивидента на държавните - аз не помня БФБ да е изплатила 100% от печалбата или греша?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
        Тук май ще ни огрее 100% дивидент

        Над 10мил. ДЦК с падеж...

        Коментар


        • Тук май ще ни огрее 100% дивидент

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

            Страхотна работа, ще се радвам, ако продължаваш да го правиш
            за мен големия въпрос с оглед на спадащите цени на ел. енергията е дали някой тецове няма да спрат, защото не могат да си покриват разходите
            и съответно да паднат обемите на борсата
            Рано или късно ще се случи. Но от друга страна растат ВЕИ. Скоро например засякох 1,3 ГВч от ФВЦ, докато миналото лято не надхвърляха 700-800 МВч. И в момента са над гигават отново.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

              Страхотна работа, ще се радвам, ако продължаваш да го правиш
              за мен големия въпрос с оглед на спадащите цени на ел. енергията е дали някой тецове няма да спрат, защото не могат да си покриват разходите
              и съответно да паднат обемите на борсата
              обемите би трябвало да се определят от търсенето, от него се определя и предлагането. По-ниски цени - по-високо търсене

              Коментар


              • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

                Проблем? Кой говори за проблем? Предоставям на форума информация, която набавям за себе си. Мога и да спра, ако това за теб, обаче, е проблем?
                Страхотна работа, ще се радвам, ако продължаваш да го правиш
                за мен големия въпрос с оглед на спадащите цени на ел. енергията е дали някой тецове няма да спрат, защото не могат да си покриват разходите
                и съответно да паднат обемите на борсата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от compmanbg Разгледай мнение

                  Ако ги смяташ YoY, както очевидно правиш е така, има спад спрямо миналата година, но тя е донякъде иZвънредна. Гледай по-дълъг период - там нещата са ок /дори и тази година има ръст спрямо Q1 2021/. Проблемът тук е дъвкан многократно, бидейки държавна компания си носи своите плюсове и минуси.
                  Разбира се, че ги смятам YoY. Няма логика да ги смятам по друг начин. Пак казвам - аз просто ви давам наготово едни цифри, които така или иначе набавям за себе си, а вече всеки да си ги тълкува... Че някой го дразнят цветовете, даже не знам защо се хванах да обсъждам.

                  Иначе, лично аз не намирам самия спад на изтъргувания обем на Ден напред за притеснителен - нито за март, нито за тримесечието. Не намерих лесен начин да агрегирам информацията от "В рамките на деня" и затова съм се ограничил само до "Ден напред", но според мен, просто разцъквайки и сравнявайки отделни дни, предполагам, че изоставането в "Ден напред" е компенсирано напълно, та дори отгоре от "В рамките на деня", където според мен тази година минават по-големи обеми. Просто не мога да го потвърдя с конкретни агрегирани цифри, защото, както споделих, борсата предоставя историческите данни за този пазар в кофти форма и няма начин да се налее накуп, да не говорим, че вече имаме 15-минутен продукт, който миналата година го е нямало. Най-показателно щеше да е да се гледат общите обеми от двата пазарни сегмента.
                  Last edited by inteIIect; 13.04.2023, 11:18.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

                    Не разбирам изобщо какви ги говориш. Свети червено, защото стойността на ръста за месеца (а и за тримесечието) е отрицателно число, а такова условно форматиране е зададено в таблицата. Всъщност, че ти имаш някакъв проблем с "червеното" си е лично твоя драма, с която аз приключвам да се занимавам.
                    Ако ги смяташ YoY, както очевидно правиш е така, има спад спрямо миналата година, но тя е донякъде иZвънредна. Гледай по-дълъг период - там нещата са ок /дори и тази година има ръст спрямо Q1 2021/. Проблемът тук е дъвкан многократно, бидейки държавна компания си носи своите плюсове и минуси.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                      Сложи нещо под инфото,- защото в случая свети червено, но всъщност си е нон санжман...
                      за последните две години
                      Не разбирам изобщо какви ги говориш. Свети червено, защото стойността на ръста за месеца (а и за тримесечието) е отрицателно число, а такова условно форматиране е зададено в таблицата. Всъщност, че ти имаш някакъв проблем с "червеното" си е лично твоя драма, с която аз приключвам да се занимавам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение

                        Проблем? Кой говори за проблем? Предоставям на форума информация, която набавям за себе си. Мога и да спра, ако това за теб, обаче, е проблем?
                        Сложи нещо под инфото,- защото в случая свети червено, но всъщност си е нон санжман...
                        за последните две години

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

                          Не ти разбирам проблема,- да не би да си очаквал двуцифрени месечни ръстове?
                          Проблем? Кой говори за проблем? Предоставям на форума информация, която набавям за себе си. Мога и да спра, ако това за теб, обаче, е проблем?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от inteIIect Разгледай мнение
                            Не ти разбирам проблема,- да не би да си очаквал двуцифрени месечни ръстове?

                            Коментар


                            • Коментар


                              • Първоначално изпратено от Key Ru Разгледай мнение

                                Да има 0,02!
                                Мерси! Щото ако не греша след предната промяна вдигнаха комисиона.

                                Коментар

                                Working...
                                X