IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Сега виждам, че съм сравнявал 8 месечни резултати на Трейдинга с 9 месечни на Спиди

    Реално изглеждат равни

    Не е препоръка за покупка на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Осло ми що не си купиш и от двете, като ти харесват?
      Чичо Оги много пъти е казвал че захваща 10-на неща едновременно и не е сигурно че всички ще излязат успешни. Просто добрите оцеляват.
      Аз ако трябва да интерпретирам горенаписаното предпочитам да имам 8-10 акции отколкото да заложа всичко само на една!
      Може и да има някакво основание като се насочва само в спиди. Чичо не само е мажото-слънце, но очевидно има и спекулантски черти, съдейки от придобивките на великия трейдинг.
      Ето какво виждаме при справка
      УЧАСТИЯ В ДРУГИ КОМПАНИИ
      ДОВЕРИЕ- ОБЕДИНЕН ХОЛДИНГ АД
      ЛАВЕНА АД
      УНИФАРМ АД
      МОМИНА КРЕПОСТ АД
      БЪЛГАРСКА РОЗА СЕВТОПОЛИС АД
      СОФАРМА АД
      БАЛКАНФАРМА ДУПНИЦА АД
      ТОДОРОВ АД
      ХИДРОИЗОМАТ АД
      СОФАРМА ИМОТИ АДСИЦ
      БАЛКАНФАРМА РАЗГРАД АД
      МАРИЦАТЕКС АД
      ------------------------
      Е пита се в задачата за какво му са на трейдинга инвестиции в ... хидроизомат, доверие, тодоров, марицатекс... Ми то това си е цял спекулантски портфейл. Вие как мислите - за какво са тези инвестиции на трейдинга !?!?!? Циркаджийско е просто. Сериозна компания с претенции да става борсов фаворит, поне такъв сред спекулантите ... а да обира нечии бъгави артии
      Не е препоръка
      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

      Коментар


      • Осло ми що не си купиш и от двете, като ти харесват?
        Чичо Оги много пъти е казвал че захваща 10-на неща едновременно и не е сигурно че всички ще излязат успешни. Просто добрите оцеляват.
        Аз ако трябва да интерпретирам горенаписаното предпочитам да имам 8-10 акции отколкото да заложа всичко само на една!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo
          Момчета, преди месеци се чудех на коя дивидентна компания с ръст на продажбите да заложа и се чудех в крайна сметка между Софарма Трейдинг и Спиди

          Сега не съжалявам че заложих на Спиди, защото резултатите са красноречиви

          Софарма Трейдинг капитализация 90 млн. лв., срещу 80 млн. за Спиди
          Софарма Трейдинг печалба от 7 млн. лв. за деветмесечието (преди данъци иначе 6,3 млн. лв.), докато Спиди днес обявяват 8 млн. лв. прогнозна конс. печалба за деветмесечието

          Демек Спиди по-евтино с около 10%, пък има с около 10% повече печалба

          Ръста на продажбите е около 10% при Трейдинга и около 20% при Спиди
          Софарма Трейдинг е заплашена от фалит на болници или спиране на плащанията (който е чел новините http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...hicite,159998/ ), Спиди реално няма вземания и кредити

          Така че реално съм доволен от направения избор. Разбира се може и след време Софарма Трейдинг да се окаже по-добрия избор, човек никога не знае. Например печалбата й расте много по-бързо от тази на Спиди, но явно поради ниската база при Софарма Трейдинг (пожелавам бързия ръст да се запази и акционерите в Трейдинга да са хепи)

          И от двете очаквам като дивидент да бъдат разпределяни 50-70% от печалбата.

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
          аз съжалявам, че свърших паричките.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo
            Момчета, преди месеци се чудех на коя дивидентна компания с ръст на продажбите да заложа и се чудех в крайна сметка между Софарма Трейдинг и Спиди

            Сега не съжалявам че заложих на Спиди, защото резултатите са красноречиви

            Софарма Трейдинг капитализация 90 млн. лв., срещу 80 млн. за Спиди
            Софарма Трейдинг печалба от 7 млн. лв. за деветмесечието (преди данъци иначе 6,3 млн. лв.), докато Спиди днес обявяват 8 млн. лв. прогнозна конс. печалба за деветмесечието

            Демек Спиди по-евтино с около 10%, пък има с около 10% повече печалба

            Ръста на продажбите е около 10% при Трейдинга и около 20% при Спиди
            Софарма Трейдинг е заплашена от фалит на болници или спиране на плащанията (който е чел новините http://www.investor.bg/ikonomika-i-p...hicite,159998/ ), Спиди реално няма вземания и кредити

            Така че реално съм доволен от направения избор. Разбира се може и след време Софарма Трейдинг да се окаже по-добрия избор, човек никога не знае. Например печалбата й расте много по-бързо от тази на Спиди, но явно поради ниската база при Софарма Трейдинг (пожелавам бързия ръст да се запази и акционерите в Трейдинга да са хепи)

            И от двете очаквам като дивидент да бъдат разпределяни 50-70% от печалбата.

            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа. Имам акции.
            на теб отвори ли ти презентацията?
            На мен не.
            Пожелавам ти успех с инвестицията и за разлика от Спиди в СФТРД обектите са застраховани!
            Жив и здрав!

            Коментар


            • Абе щом чичо Оги купува

              "УВЕДОМЛЕНИЕ
              ЗА РАЗКРИВАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ ЗА СДЕЛКИ НА ЗАДЪЛЖЕНИТЕ ЛИЦА ПО ЧЛ. 16, АЛ. 1 ОТ ЗАКОНА СРЕЩУ ПАЗАРНИТЕ ЗЛОУПОТРЕБИ С ФИНАНСОВИ ИНСТРУМЕНТИ*"

              Вх. №
              Дата: "ДО
              КОМИСИЯ ЗА ФИНАНСОВ НАДЗОР
              УПРАВЛЕНИЕ “НАДЗОР НА
              ИНВЕСТИЦИОННАТА ДЕЙНОСТ”
              ГР. СОФИЯ, УЛ. “ШАР ПЛАНИНА” № 33"


              Относно: Уведомление по чл. 16, ал. 1 на ЗПЗФИ

              От: Огнян Иванов Донев
              (име и ЕГН/ ЕИК на задълженото лице по чл. 16, ал. 1 на ЗПЗФИ)**

              Адрес за кореспонденция: РБ, гр. София, бул.Черни връх № 18, вх. Б, ет.9, ап. 33, п.к. 1680
              държава населено място ул./ бул. № ет. ап. пощенски код**
              На основаниe чл. 16, ал. 1 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти в качеството на

              отбелязва се вярното** в емитента съгласно
              чл.16, ал. 1 и §1, т. 5, буква "А"
              (посочва се точно хипотезата от § 1, т. 5 и 6 от Допълнителните разпоредби на Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти, в която попада лицето подававащо уведомлението)**

              от Допълнителните разпоредби на ЗПЗФИ с настоящото Ви уведомяваме за сключени сделки от
              Огнян Иванов Донев, Изпълнителен директор на Софарма АД, член на НС на Доверие обединен холдинг АД

              (когато уведомлението е от лице, което изпълнява ръководни функции се посочва само неговото име и длъжността, която заема в емитента, когато е от лице тясно свързано с лице, което изпълнява ръководни функции първо се посочва тясно свързаното лице, след което това, което изпълнява ръководни функции, като се посочва и длъжността, която заема в емитента)**

              с акции на следното дружество:

              № Дата на сделката Дата на сетълмент Емитент Вид на сделката придобиване/разпореждане Вид на финансовите инструменти Брой финансови инструменти Единична цена Място на сключване на сделката

              1 17.9.2013 10:25 19.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335320 акции 373 2,3750 БФБ-София АД
              2 17.9.2013 13:03 19.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335335 акции 373 2,3750 БФБ-София АД
              3 17.9.2013 13:03 19.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335336 акции 127 2,3750 БФБ-София АД
              4 17.9.2013 16:52 19.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335433 акции 500 2,3410 БФБ-София АД
              5 17.9.2013 16:54 19.9.2013 Софарма Трейдинг АД придобиване №335439 акции 1 000 2,6950 БФБ-София АД
              6 18.9.2013 14:36 20.9.2013 Софарма Трейдинг АД придобиване №335511 акции 30 2,7000 БФБ-София АД
              7 19.9.2013 12:20 23.9.2013 Софарма Трейдинг АД придобиване №335545 акции 500 2,6900 БФБ-София АД
              8 20.9.2013 10:24 24.9.2013 Софарма Трейдинг АД придобиване №335611 акции 1 000 2,6900 БФБ-София АД
              9 20.9.2013 11:00 24.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335613 акции 379 2,3600 БФБ-София АД
              10 20.9.2013 11:00 24.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335614 акции 221 2,3600 БФБ-София АД
              11 20.9.2013 15:26 24.9.2013 Софарма Трейдинг АД придобиване №335627 акции 430 2,6880 БФБ-София АД
              12 20.9.2013 16:24 24.9.2013 Софарма Трейдинг АД придобиване №335643 акции 70 2,6880 БФБ-София АД
              13 20.9.2013 16:38 24.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335645 акции 158 2,3600 БФБ-София АД
              14 20.9.2013 16:40 24.9.2013 Софарма Трейдинг АД придобиване №335646 акции 305 2,6880 БФБ-София АД
              15 20.9.2013 16:41 24.9.2013 Софарма имоти АДСИЦ-София придобиване №335647 акции 379 2,3600 БФБ-София АД

              Моля да дадете публичност на горната информация чрез водения от Вас регистър по чл. 30, ал. 1, т. 3 от Закон за Комисията за финансов надзор.

              *от задълженто лице се попълват полетата в бяло
              (Име и фамилия) Огнян Донев
              **полетата със син цвят (шрифт италик) са с пояснения, каква информация да се предостави …………………………..
              Подпис:
              Last edited by tony1975; 05.10.2013, 21:19.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                Пак е условна работата. Кой кога купил, кога продал. Звездният миг на едни е в един момент, на други в друг. Така, че инвестираме и това е. Иначе какво ще си правим парите???
                Така е фортисе, ма сантимента ( и индекса, а и до голяма степен участниците на БФБ) тогава са били подобни на сегашните.
                А и 2 бичи и 2 мечи пазара оттогази.
                Мисля тенденциите са видими, зависи кой как ги чете де

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                  Това с получен дивидент ли ги смяташ

                  Забеляза, нали.
                  Нарочно ги предствих така, с изваден от първоначалната инвестиция получен през годините дивидент - за да подчертая по добре разликата с недивидентните или слабодивидентните.
                  Но и при счетоводно по правилния подход с добавяне на дивидентите към сегашната цена разликите с другите си остават фрапиращи.

                  В тоя случай - Атера +130%,СФТРД +113%, Жабоци +110%, Бреф +102%, Ланд +91% , Хес +85%, МЦХ +69%, СПХ - 60%, Хим(прив) +36%...... Газ 82%,Биовет 62%
                  Поне 3-4 от последните имат шанс за дабъл за 5 години бай енд холд.
                  Всичко останало си се влачи около 0-та или пие здраво студена вода подскачайки отвреме на време за разнообразие като умряла котка.
                  Що ли тъй ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    Aбе сбъркали сте се от писане тия дни бе, не може човек да изчете писанията из всички теми.
                    По темата, вкл и трейдинга.
                    Тия дни си правих едно сравнение на 4 годишната доходност на 32 от най търгуемите/интересни акции на БФБ - окт/09 до окт 2013. Софка и тогава е била на същото ниво като сега, та може да се приеме и че артиите са били що годе правилно оценени (за времето си). Обикновена бай/холд стратефия, вкл.с реинвестиция на дивидентите естествено. Всеки се стреми на всеки 4 (до макс.5) годинки да си удвоява парите.
                    Изводите за мене са повече от очаквани и ясни.
                    Взаимовръзките са очевадни. Е, има и изключения, ма те просто потвърждават правилото.
                    Всеки да си прави сам изводите, ма зависи как се чете и евангелието де...
                    Я да видим кои акции са покрили изискването:

                    Бреф +354%, Атера +318%, Жабоци +245%, Ланд +175%, СФТРД +166%

                    А я да видим кои са най близо ( с шансове) да го покрият до 1 година :
                    Хес +90%, МЦХ 72%...Газ 82%, Биовет 62% , СтПл.Х +60%

                    Средняци: Хим (прив.) +52%, Албена +52%,Емка +36%,Хика +25%,АлбХ +20%

                    Най големите калпазани ( дали пазара в доста случаи не е прав ?)
                    Евроинс ( -50%),Синергон/Топливо и Зърнени (- 45%), Хим и ФПП ( - 40%) ЦКБ (-32%), ПИБ (- 20%), Сфарм (-17%)
                    Пак е условна работата. Кой кога купил, кога продал. Звездният миг на едни е в един момент, на други в друг. Така, че инвестираме и това е. Иначе какво ще си правим парите???

                    Коментар


                    • Това с получен дивидент ли ги смяташ
                      Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Aбе сбъркали сте се от писане тия дни бе, не може човек да изчете писанията из всички теми.
                      По темата, вкл и трейдинга.
                      Тия дни си правих едно сравнение на 4 годишната доходност на 32 от най търгуемите/интересни акции на БФБ - окт/09 до окт 2013. Софка и тогава е била на същото ниво като сега, та може да се приеме и че артиите са били що годе правилно оценени (за времето си). Обикновена бай/холд стратефия, вкл.с реинвестиция на дивидентите естествено. Всеки се стреми на всеки 4 (до макс.5) годинки да си удвоява парите.
                      Изводите за мене са повече от очаквани и ясни.
                      Взаимовръзките са очевадни. Е, има и изключения, ма те просто потвърждават правилото.
                      Всеки да си прави сам изводите, ма зависи как се чете и евангелието де...
                      Я да видим кои акции са покрили изискването:

                      Бреф +354%, Атера +318%, Жабоци +245%, Ланд +175%, СФТРД +166%

                      А я да видим кои са най близо ( с шансове) да го покрият до 1 година :
                      Хес +90%, МЦХ 72%...Газ 82%, Биовет 62% , СтПл.Х +60%

                      Средняци: Хим (прив.) +52%, Албена +52%,Емка +36%,Хика +25%,АлбХ +20%

                      Най големите калпазани ( дали пазара в доста случаи не е прав ?)
                      Евроинс ( -50%),Синергон/Топливо и Зърнени (- 45%), Хим и ФПП ( - 40%) ЦКБ (-32%), ПИБ (- 20%), Сфарм (-17%)

                      Коментар


                      • Aбе сбъркали сте се от писане тия дни бе, не може човек да изчете писанията из всички теми.
                        По темата, вкл и трейдинга.
                        Тия дни си правих едно сравнение на 4 годишната доходност на 32 от най търгуемите/интересни акции на БФБ - окт/09 до окт 2013. Софка и тогава е била на същото ниво като сега, та може да се приеме и че артиите са били що годе правилно оценени (за времето си). Обикновена бай/холд стратефия, вкл.с реинвестиция на дивидентите естествено. Всеки се стреми на всеки 4 (до макс.5) годинки да си удвоява парите.
                        Изводите за мене са повече от очаквани и ясни.
                        Взаимовръзките са очевадни. Е, има и изключения, ма те просто потвърждават правилото.
                        Всеки да си прави сам изводите, ма зависи как се чете и евангелието де...
                        Я да видим кои акции са покрили изискването:

                        Бреф +354%, Атера +318%, Жабоци +245%, Ланд +175%, СФТРД +166%

                        А я да видим кои са най близо ( с шансове) да го покрият до 1 година :
                        Хес +90%, МЦХ 72%...Газ 82%, Биовет 62% , СтПл.Х +60%

                        Средняци: Хим (прив.) +52%, Албена +52%,Емка +36%,Хика +25%,АлбХ +20%

                        Най големите калпазани ( дали пазара в доста случаи не е прав ?)
                        Евроинс ( -50%),Синергон/Топливо и Зърнени (- 45%), Хим и ФПП ( - 40%) ЦКБ (-32%), ПИБ (- 20%), Сфарм (-17%)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                          Застреля ме като Първанов архар ...
                          EFOCS ....
                          А-а-а-а - туй ли.


                          Аз му казвам: Сърфиращо бизнесменче.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Какво: фоксче?
                            Застреля ме като Първанов архар ...
                            EFOCS ....
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                              Друго си е като си имаш фоксче,нали?
                              Какво: фоксче?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                Ами жабоците ще дават 10 години дивидент, започвайки от 2006. Ще рече 0,75*0,95*10= 7,13 кинта общ дивидент, взел си ги на 5,62, значи жабока ще ти струва минус 1,50 лв през 2017
                                Иска ми се и на мен всичките хартии да са ми така отрицателни
                                Според теб жабешките акции 17-а година ще се анихилират ли?

                                Не - тогава те ще станат прости акции. Но за да съм подготвен за различни варианти на движението им като цена, около 1/3 от активите си там ще обърна в облизвации, които с 12% лихва - тоже примамливи.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X