IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Софарма трейдинг увеличава кредитите от банки като намалява задълженията си към свързани предприятия - тона става 1/1.
    Ако погледнете отчена на Софарма - тя драстично е намалила кредитите си, даже с 10 млн. товече от това, което е върнала Софарма трейдинг.
    Софарма трейдинг става все по-самостоятелна.
    Разходите за лихви на трейдинга ще нараснат като абсолютна сума, но това няма да се отрази видимо върху финансовия резултат поради бързо нарастващата ефективност на бизнеса, а и на продажбите.
    Аз така го видях, за мен отчетът е много добър, компанията продължава да се развива отлично.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
      Нямам грешка. Спиди е с 10% по-голяма печалба от Софарма Трейдинг или 8,8 на 8,1 млн. лв. Просто Софарма трейдинг дава преди данъци, а Спиди след данъци 8 млн. лв. Тоест ако сме на една база (преди данъци) Спиди води с около 10%.

      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
      Да не сравняваме ябълки с круши....
      Lian4o Private Equity Fund

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        на Спиди колко му е фрий_флоута?
        То щот пък трейдинга пращи от такъв..
        А и фортито е обсебил половината наличен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
          Нямам грешка. Спиди е с 10% по-голяма печалба от Софарма Трейдинг или 8,8 на 8,1 млн. лв. Просто Софарма трейдинг дава преди данъци, а Спиди след данъци 8 млн. лв. Тоест ако сме на една база (преди данъци) Спиди води с около 10%.

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
          на Спиди колко му е фрий_флоута?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
            Сега виждам, че съм сравнявал 8 месечни резултати на Трейдинга с 9 месечни на Спиди

            Реално изглеждат равни

            Не е препоръка за покупка на ценни книжа.
            Нямам грешка. Спиди е с 10% по-голяма печалба от Софарма Трейдинг или 8,8 на 8,1 млн. лв. Просто Софарма трейдинг дава преди данъци, а Спиди след данъци 8 млн. лв. Тоест ако сме на една база (преди данъци) Спиди води с около 10%.

            Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              хубав отчет - БРАВО!
              Еv/ebitda = 15,50, а същото при Спийди е 6,70
              Още един коз за Oslo
              Не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                хубав отчет - БРАВО!
                Вместо отчет за промените в СК са дублирали стрницата с ОПП
                |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                |___________||__|___|)
                (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  хубав отчет - БРАВО!
                  особено паричните потоци - 40 млн краткосрочни заеми

                  Коментар


                  • хубав отчет - БРАВО!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
                      Импов, най-могъщия дивидент не е ли на жабока. Имаш го златен жабок на сакото при това ))
                      Златно жабок, да
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Аз мисля, драги приятели - тази акция тепръва могъщо ще расте, тя е подценена спрямо истинската Софарма. Как мислите - ще успеят ли да постигнат целта си - продажби за 0.5 МБ ???
                        Импов, най-могъщия дивидент не е ли на жабока. Имаш го златен жабок на сакото при това ))

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Аз мисля, драги приятели - тази акция тепръва могъщо ще расте, тя е подценена спрямо истинската Софарма. Как мислите - ще успеят ли да постигнат целта си - продажби за 0.5 МБ ???
                          колко могъщо???
                          а дивидентът?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            „Софарма Трейдинг” АД реализира през месец септември 2013 г. продажби на стока в размер на 40.6 млн. лева, достигайки 5.4 % ръст на продажбите за текущия месец, спрямо същия период на 2012 г. Печалбата преди данъци на компанията е в размер на 1 191 хил. лв. за деветия месец на 2013 г., което представлява 12% ръст спрямо септември 2012 г.

                            Компанията реализира през 2013 г. продажби от 368.7 млн лева и печалба преди данъци в размер на 8 183 хил лева. Реализираният нетен финансов резултат преди данъци представлява ръст от 47 % спрямо реализираната печалба за същия период на предходната година.

                            Пазарният дял в стойност на „Софарма Трейдинг” АД за фармацевтичния пазар по данни на IMS за 2012 г. е 21.8 %. През месец август 2013 г. компанията отново заема лидерска позиция с 22.47 % пазарен дял.
                            Аз мисля, драги приятели - тази акция тепръва могъщо ще расте, тя е подценена спрямо истинската Софарма. Как мислите - ще успеят ли да постигнат целта си - продажби за 0.5 МБ ???
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                              Викаш току виж напролет има гладни за артии да им продаваме на числото ПИ
                              А дано, ама....гусин пазаря мисля всичко май вече го е калкулирал.
                              За мене и туканка е същото като при Атерата - вече се превърнаха и двете от акции в облигации.
                              Поне да ги раздаваха тия дивиденти 2 пъти годишно....

                              незнам какво да ти отговоря
                              но нали затова наблюдаваме пазарите, за да реагираме по адекватен начин

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                „Софарма Трейдинг” АД реализира .....
                                Викаш току виж напролет има гладни за артии да им продаваме на числото ПИ
                                А дано, ама....гусин пазаря мисля всичко май вече го е калкулирал.
                                За мене и туканка е същото като при Атерата - вече се превърнаха и двете от акции в облигации.
                                Поне да ги раздаваха тия дивиденти 2 пъти годишно....

                                Коментар

                                Working...
                                X