IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво + 16,43%
    Скоро и Софарма + 15%
    Last edited by Innocent; 13.03.2020, 13:47.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение

      Стар грамофон си колега.
      Много си е прав колегата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

        Не съм съгласен, според мен точно сега аптеките най-после ще излязат на печалба, на пук на всички песимисти.

        14 юли 2010 14:29 Вливането в Софарма ще разшири пазара на Медика
        Кратка история на дружеството

        Началото на Медика АД е поставено през 1971 г., когато се открива Завод за превързочни материали. Оттогава до днес фирмата е неразделна част от българската фармацевтична промишленост, в началото в състава на ТПО Фармахим, а от 1991 г. - като самостоятелно акционерно дружество.

        Строителството на завода за превързочни материали в Сандански започва през 1967 г., като производител на медицински продукти.
        Обхватът на Системата по качеството с включване производството на текстилни продукти е разширен – прежда и тъкани и европейска норма EN 46000:1996 за производство на медицински продукти, Сертификат № 0964533/А, издаден от Lloyd’s Register Quality Assurance.

        Предмет на дейност на Медика АД е производство и продажба на превързочни и санитарно–хигиенни материали, готови лекарствени форми, зъбно-зъболекарски препарати и хранителни добавки. Основната производствена площадка се намира в гр. Сандански..............

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
          Тук дали ще можем да изкараме за вноските на лизинга на купърите? Че ако ни ги вземат, много ще ни падне авторитета. Маски може и да няма, ама без служебни купъри не трябва да оставаме.
          Стар грамофон си колега.

          Коментар


          • учудва ме че все още няма стабилни продавачи днес, даже на + сме

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
              Тук дали ще можем да изкараме за вноските на лизинга на купърите? Че ако ни ги вземат, много ще ни падне авторитета. Маски може и да няма, ама без служебни купъри не трябва да оставаме.
              Не съм съгласен, според мен точно сега аптеките най-после ще излязат на печалба, на пук на всички песимисти.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение
                Тук дали ще можем да изкараме за вноските на лизинга на купърите? Че ако ни ги вземат, много ще ни падне авторитета. Маски може и да няма, ама без служебни купъри не трябва да оставаме.
                Какви купъри, какви пет лева? Пиши НАЙ сме и да бегаме.

                Коментар


                • Тук дали ще можем да изкараме за вноските на лизинга на купърите? Че ако ни ги вземат, много ще ни падне авторитета. Маски може и да няма, ама без служебни купъри не трябва да оставаме.

                  Коментар


                  • Да, и моята оферта е къде там някъде.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                      Като изляза навън и виждам болни от коронавирус хора, бягащи към аптеките за ваксина А, забравих че то маски няма, аз ваксина чакам. Нищо, имаме си Мини-купъри. Това няма как да не вдигне оборота и печалбата. Все пак висок клас автомобили са това, да не сме някоя случайна фирма Междувременно цената вече е 5,50лв. Има ли изненадани?
                      Ами аз например съм изненадан очаквах цената да падне около 5 и под нея ,а то падна само с 25 ст до 5.50

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vhk Разгледай мнение
                        Логично е да тръгнем нагоре и тук покрай корона вируса.
                        Като изляза навън и виждам болни от коронавирус хора, бягащи към аптеките за ваксина А, забравих че то маски няма, аз ваксина чакам. Нищо, имаме си Мини-купъри. Това няма как да не вдигне оборота и печалбата. Все пак висок клас автомобили са това, да не сме някоя случайна фирма Междувременно цената вече е 5,50лв. Има ли изненадани?

                        Коментар


                        • Логично е да тръгнем нагоре и тук покрай корона вируса.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Мисля че е редно да се отбележи че "традиционният" според някои хора непрекъснат спад на консолидираната печалба вече е преустановен и тенденцията може и да се обръща,от друга страна традоционният ръст на приходите се запазва.Нека специалистите кажат къде виждат слабите места?
                            п.п. за минитата ясно....
                            Слабо място: Забрана на реекспорта.
                            Слабо място: Глобална криза, влияеща на бюджета на касата - много тежък фактор, според мен.
                            Last edited by econo_miss; 03.03.2020, 20:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Е не е малко. Точно това питам. Защото всяка отворена аптека се приема все едно ще носи по лев дивидент на акцинерите.
                              За мен всяка аптека от групата носи продажби на Софарма Трейдинг и на този етап спад на печалбата, а на дивидента след време може и да помага консолидацията. Интересно е в Сърбия, каква ще е динамиката в следващите години.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                                Нещо да кажете за отчета?
                                Мисля че е редно да се отбележи че "традиционният" според някои хора непрекъснат спад на консолидираната печалба вече е преустановен и тенденцията може и да се обръща,от друга страна традоционният ръст на приходите се запазва.Нека специалистите кажат къде виждат слабите места?
                                п.п. за минитата ясно....
                                Last edited by спекуланта; 02.03.2020, 21:14.

                                Коментар

                                Working...
                                X