IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    При 54% ръст на, може да идем и на 30 стинки.
    Мисля че има риск да си остане 20 ст.

    Аргументите са ми, че иначе Софарма нямаше да продава на 1,8 лв. (явна грешка или далавера за някого)
    Втори аргумент, че не могат да си позволят да изплащат голям дивидент без заеми. За 2012 г. ОПП показва, че дивидента е изплатен със цената на привличане на заеми.

    Също така към 31 декември 2012 г. има едни съдебни и присъдени вземания от 8 млн. лв., които трябва да се събират. За първото полугодие са събрани 4 млн. от тях, но да видим как ще върви през годината и колко скелети ще изскочат.

    Възможно е да има някакви обезценки.

    Няма да се учудя на вариант и вълка цял и агнето сито, тоест 10% ръст в дивидента до 22 ст. И без това досега дивидента се е определял едно към гьотере, а няма твърд %.

    Но от друга страна ако целта е кеша да отиде в Софарма (майката) може пак да насилят Софарма Трейдинг да си даде и калта под ноктите и да даде макс дивидент.

    Не мога да дам точна прогноза за размера на дивидента. Предположението ми е за ръст обаче, но не и почти цялата печалба както друг път. По-скоро вариант и вълка сит и агнето цяло.

    ОПП за първото полугодие показва, че компанията се държи ликвидна на база постъпващите кредити. Просто не генерира кеш, така че чисто финансово за космически дивидент място няма.

    Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
    Last edited by oslo; 26.09.2013, 13:29.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      браво на отбора!

      за цялата 2012 печалбата бе 8,6млн, а вече до август са 7млн.
      дивидента отива на 25стинки, май?
      При 54% ръст на, може да идем и на 30 стинки.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Много точно го е написал !!!!!!!!!!!!! И е вярно !!!!!!!!!!!
        Тони ми е приятел и един от най-запалените акционери в групата Софарма.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          Дай линк към цитата, за да знаем какво коментираме.
          Тук в третия абзац

          http://www.investor.bg/novini-i-anal...avgust,158411/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
            Тони, вече те цитират в Новините на Investor.bg
            Браво, браво

            Надявам се, не е далеч времето, когато мнения от форума ще се цитират вечер в централните новинарски емисии на телевизиите. (всъщност химера)

            Поздрави
            Дай линк към цитата, за да знаем какво коментираме.

            Коментар


            • E как президент - нали първо трябва да почерпи за това постижение , за да сме сигурни че е правилния човек.

              Коментар


              • Тони - президент!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  браво на отбора!

                  за цялата 2012 печалбата бе 8,6млн, а вече до август са 7млн.
                  дивидента отива на 25стинки, май?
                  Тони, вече те цитират в Новините на Investor.bg
                  Браво, браво

                  Надявам се, не е далеч времето, когато мнения от форума ще се цитират вечер в централните новинарски емисии на телевизиите. (всъщност химера)

                  Поздрави

                  Коментар


                  • Ааааа- Тони , много пишеш бе момчето ми ! Вземи нареди поръчки, или направо от дясно , не се разсейвай с анализи и комшии ! - съвет е синко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
                      Намират се но малко!
                      Ами айде утре да ти дам едни 3К бройки,няма да се циганя много за цената.Едни 2,87 лв. ме устройват. (ПС.Не е препоръка за търговия по- тая или друга акция на Б.Ф.Б.то)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
                        Намират се но малко!
                        е то и аз имам малко - всеки според възможностите си!!!
                        и все пак при покупки на 1,6лева дивидент от 20стинки и ръст до 2,7лв си е супер , а?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          ...
                          за цялата 2012 печалбата бе 8,6млн, а вече до август са 7млн.
                          ...
                          Което, от доста време вече ми се струва, че е .... калкулирано в цената
                          http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            ай младежо 76-ти набор, ти взе ли преди скока на цената?
                            Намират се но малко!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от KFC1976 Разгледай мнение
                              Ех, Тони!
                              ай младежо 76-ти набор, ти взе ли преди скока на цената?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                                браво на отбора!

                                за цялата 2012 печалбата бе 8,6млн, а вече до август са 7млн.
                                дивидента отива на 25стинки, май?
                                Ех, Тони!

                                Коментар

                                Working...
                                X