IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да ,ама ти ако смяташ ,че компанията , в която държиш 80 % е подценена и можеш да предвидиш поне 6 месеца напред как ще вървят продажбите да правиш такива подаръци ,дори и на свързани лица ,Това си е живо източване . Тия врътки не се правят току така . Да се вдигне стойността на" Доверие" за сметка на "Софарма".....
    Каквито и затруднения да е имала "Софарма " това ми изглежда грабеж ,поне за миноритарите ....
    Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    И аз купих на 1.8 ! За подарък ли д го смятам?
    До колкото си спомням тогава цените бяха на това ниво и така се търгувха.
    Ако бяха спаднали какъв щеше да е въпроса?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
      Тони става въпрос за това :

      "Софарма е продала 3,36% от капитала на Софарма Трейдинг
      15.02.2013 16:29
      Сделката за 1 105 000 акции е при цена от 1,81 лв. за ценна книга
      "

      Грубо това са към 1,3 млн подарък за някой вкарал към 2 млн.

      е, той този някой не беше случаен :

      http://www.investor.bg/novini-i-anal...iding-,151831/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
        Тони става въпрос за това :

        "Софарма е продала 3,36% от капитала на Софарма Трейдинг
        15.02.2013 16:29
        Сделката за 1 105 000 акции е при цена от 1,81 лв. за ценна книга
        "

        Грубо това са към 1,3 млн подарък за някой вкарал към 2 млн.

        И аз купих на 1.8 ! За подарък ли д го смятам?
        До колкото си спомням тогава цените бяха на това ниво и така се търгувха.
        Ако бяха спаднали какъв щеше да е въпроса?

        Коментар


        • Тони става въпрос за това :

          "Софарма е продала 3,36% от капитала на Софарма Трейдинг
          15.02.2013 16:29
          Сделката за 1 105 000 акции е при цена от 1,81 лв. за ценна книга
          "

          Грубо това са към 1,3 млн подарък за някой вкарал към 2 млн.

          Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          Осло - ти май не си бил на оса-то?
          Ако беше(както мен, Фортис, Импето, Рафал и др.) щеше да знаеш че няма никаква далавера с продажбата на дял от СФТРД. Аз попитах чичо Оги ще продължават ли и той отговори положително. Една компания остава твоя и при 51% участие и пак можеш да налагаш политики и модели на развитие.
          Колкото до загубения дивидент от това че намаляват делът си, 16млн акции(50% от СФТРД)х2,5лв=40млн сега, отколкото 3-4млн. от дивидент след година - явно мениджмънта е избрал първата сумичка .
          Сега нека ти цитирам вчерашния Капитал и бате Митко, за това как се развива компанията:
          ""Софарма трейдинг", чийто мажоритарен собственик е производителят на лекарства "Софарма", също продължава да увеличава продажбите си, след като за 2012 г. беше на първо място в сектор "Фармация" на класацията "Капитал Топ 100" с оборот от 466.6 млн. лв. Въпреки че заради кризата през последните години производителите на лекарства свиха маржовете на дистрибуторите, компанията отчита стабилен ръст благодарение главно на диверсификацията - стратегия, която предприе още през 2007 г. "Превърнахме се от лекарствен дистрибутор в доставчик на пълен набор от услуги за цялата система на здравеопазването", каза изпълнителният директор на дружеството Димитър Димитров. От две дивизии през 2007 г. в момента "Софарма трейдинг" има седем, добавяйки към портфолиото си доставка на медицинска апаратура, медицински изделия, ексклузивна дистрибуция, фитопродукти и преддистрибуция. Към юли компанията остава пазарен лидер в страната с дял от 22.13%."

          Поздрави на всички акционери!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
            Здравей, Фортис.
            Беше писал преди че ще реинвестираш дивидента, купи ли си или изчакваш подходяща цена. Успех!
            не съм от тези, които ще чакат няколко стотинки понижение, това вече не е толкова важно за добра компания
            купих и пак ще купувам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Като преценявам нещата от точката на страничен наблюдател, предполагам, че дивидентът ще продължи да нараства с 1-2ст на година. Оставащата печалба в дружеството ще трябва да се използва за инвестиции в разширяване на компанията.
              За инвестициите предполагам ще трябват по-голям обем средства, които ще трябва да се наберат по някакъв начин.
              Очаквам нещо такова би трябвало да се получи, което аз като малък акционер бих подкрепил.
              Здравей, Фортис.
              Беше писал преди че ще реинвестираш дивидента, купи ли си или изчакваш подходяща цена. Успех!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                Мисля че има риск да си остане 20 ст.

                Аргументите са ми, че иначе Софарма нямаше да продава на 1,8 лв. (явна грешка или далавера за някого)
                Втори аргумент, че не могат да си позволят да изплащат голям дивидент без заеми. За 2012 г. ОПП показва, че дивидента е изплатен със цената на привличане на заеми.

                Също така към 31 декември 2012 г. има едни съдебни и присъдени вземания от 8 млн. лв., които трябва да се събират. За първото полугодие са събрани 4 млн. от тях, но да видим как ще върви през годината и колко скелети ще изскочат.

                Възможно е да има някакви обезценки.

                Няма да се учудя на вариант и вълка цял и агнето сито, тоест 10% ръст в дивидента до 22 ст. И без това досега дивидента се е определял едно към гьотере, а няма твърд %.

                Но от друга страна ако целта е кеша да отиде в Софарма (майката) може пак да насилят Софарма Трейдинг да си даде и калта под ноктите и да даде макс дивидент.

                Не мога да дам точна прогноза за размера на дивидента. Предположението ми е за ръст обаче, но не и почти цялата печалба както друг път. По-скоро вариант и вълка сит и агнето цяло.

                ОПП за първото полугодие показва, че компанията се държи ликвидна на база постъпващите кредити. Просто не генерира кеш, така че чисто финансово за космически дивидент място няма.

                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
                Осло - ти май не си бил на оса-то?
                Ако беше(както мен, Фортис, Импето, Рафал и др.) щеше да знаеш че няма никаква далавера с продажбата на дял от СФТРД. Аз попитах чичо Оги ще продължават ли и той отговори положително. Една компания остава твоя и при 51% участие и пак можеш да налагаш политики и модели на развитие.
                Колкото до загубения дивидент от това че намаляват делът си, 16млн акции(50% от СФТРД)х2,5лв=40млн сега, отколкото 3-4млн. от дивидент след година - явно мениджмънта е избрал първата сумичка .
                Сега нека ти цитирам вчерашния Капитал и бате Митко, за това как се развива компанията:
                ""Софарма трейдинг", чийто мажоритарен собственик е производителят на лекарства "Софарма", също продължава да увеличава продажбите си, след като за 2012 г. беше на първо място в сектор "Фармация" на класацията "Капитал Топ 100" с оборот от 466.6 млн. лв. Въпреки че заради кризата през последните години производителите на лекарства свиха маржовете на дистрибуторите, компанията отчита стабилен ръст благодарение главно на диверсификацията - стратегия, която предприе още през 2007 г. "Превърнахме се от лекарствен дистрибутор в доставчик на пълен набор от услуги за цялата система на здравеопазването", каза изпълнителният директор на дружеството Димитър Димитров. От две дивизии през 2007 г. в момента "Софарма трейдинг" има седем, добавяйки към портфолиото си доставка на медицинска апаратура, медицински изделия, ексклузивна дистрибуция, фитопродукти и преддистрибуция. Към юли компанията остава пазарен лидер в страната с дял от 22.13%."

                Поздрави на всички акционери!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Много точно го е написал !!!!!!!!!!!!! И е вярно !!!!!!!!!!!
                  Тони ми е приятел и един от най-запалените акционери в групата Софарма.
                  така си е приятелю !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                    Тони, вече те цитират в Новините на Investor.bg
                    Браво, браво

                    Надявам се, не е далеч времето, когато мнения от форума ще се цитират вечер в централните новинарски емисии на телевизиите. (всъщност химера)

                    Поздрави

                    Мерси Мъро, относно хонорара за този изключително задълбочен анализ ще се разберем, както винаги на лични!
                    Поздрави!
                    Last edited by tony1975; 27.09.2013, 06:32.

                    Коментар


                    • Браво Тони ! Ти си наща гордост.

                      Коментар


                      • Рафал е прав - миналата година НЗОК и болниците висяха с около 100 КБ на Трейдингът.

                        Накрая ще си стиснем ръчичките на 25 стинки май.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                          Като преценявам нещата от точката на страничен наблюдател, предполагам, че дивидентът ще продължи да нараства с 1-2ст на година. Оставащата печалба в дружеството ще трябва да се използва за инвестиции в разширяване на компанията.
                          За инвестициите предполагам ще трябват по-голям обем средства, които ще трябва да се наберат по някакъв начин.
                          Очаквам нещо такова би трябвало да се получи, което аз като малък акционер бих подкрепил.
                          Много дългове има бе Форти, не знам дали си ги гледал. Те как и кога ще се плащат по тази схема с растящите дивиденти?
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Като преценявам нещата от точката на страничен наблюдател, предполагам, че дивидентът ще продължи да нараства с 1-2ст на година. Оставащата печалба в дружеството ще трябва да се използва за инвестиции в разширяване на компанията.
                            За инвестициите предполагам ще трябват по-голям обем средства, които ще трябва да се наберат по някакъв начин.
                            Очаквам нещо такова би трябвало да се получи, което аз като малък акционер бих подкрепил.

                            Коментар


                            • Нека да изчакаме отчета за тpетото тpимесечие . До тогава, споpед мен дивидента се очеpтава 22-25 ст. По-важното е, че компанията се дъpжи много пpедвидимо и стабилно в тези условия. Нещо повече, ако се "отпуши" пpоцеса на забавените pазплащания, pязко ще намалеят несъбpаните вземания.
                              Увеличение на капитала - защо?
                              Това е само мнение, а не пpепоpъка за каквото и да е.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
                                Мисля че има риск да си остане 20 ст.

                                Аргументите са ми, че иначе Софарма нямаше да продава на 1,8 лв. (явна грешка или далавера за някого)
                                Втори аргумент, че не могат да си позволят да изплащат голям дивидент без заеми. За 2012 г. ОПП показва, че дивидента е изплатен със цената на привличане на заеми.

                                Също така към 31 декември 2012 г. има едни съдебни и присъдени вземания от 8 млн. лв., които трябва да се събират. За първото полугодие са събрани 4 млн. от тях, но да видим как ще върви през годината и колко скелети ще изскочат.

                                Възможно е да има някакви обезценки.

                                Няма да се учудя на вариант и вълка цял и агнето сито, тоест 10% ръст в дивидента до 22 ст. И без това досега дивидента се е определял едно към гьотере, а няма твърд %.

                                Но от друга страна ако целта е кеша да отиде в Софарма (майката) може пак да насилят Софарма Трейдинг да си даде и калта под ноктите и да даде макс дивидент.

                                Не мога да дам точна прогноза за размера на дивидента. Предположението ми е за ръст обаче, но не и почти цялата печалба както друг път. По-скоро вариант и вълка сит и агнето цяло.

                                ОПП за първото полугодие показва, че компанията се държи ликвидна на база постъпващите кредити. Просто не генерира кеш, така че чисто финансово за космически дивидент място няма.

                                Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

                                Разкешването към майката май ще трябва да се съобрази с 9% продажба.
                                Ще стане ясно приятелски ли са или не.

                                Може да се увеличи и капитала?!?!? Кой знае?!?!?!!?

                                Коментар

                                Working...
                                X