IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма Трейдинг АД (SFT / SFTRD)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Да: Трейдингът е секси, но и диверсификацията важна е.

    На мен ми е трета по сила акция, в един момент може и да се качи нагоре.
    Импов, трейдингът не е секси, а сравнително добре оценен в момента спрямо другите. Мигар ще изоставиш златния жабок !??
    Не е препоръка... !!!
    "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
      Тук големият въпрос е какво ще стане със Трейдинга (дивидентната политика например) ако Ромфарм увеличи дела си в Софарма от 13,5% на примерно 80% или 50%.

      Може и дивидента да започне да е нулев.

      Не се знае.

      Така че не си мислете, че няма рискове.ВИНАГИ има.

      Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.
      За да си отговоpиш на големият въпpос, тpябва да си отговоpиш поне на два по-малки - кой ще пpодаде на Pомфаpм достатъчно акции за да достигнат до 50% и каква част от дейността на Тpейдинга е пpяко свъpзана със Софаpма. Що се отнася до pиска - той винаги съществува, той е част от игpата.
      Не е пpепоpъка за каквото и да е .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от oslo Разгледай мнение
        Тук големият въпрос е какво ще стане със Трейдинга (дивидентната политика например) ако Ромфарм увеличи дела си в Софарма от 13,5% на примерно 80% или 50%.


        Трудна ще да е тази работа
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Тук големият въпрос е какво ще стане със Трейдинга (дивидентната политика например) ако Ромфарм увеличи дела си в Софарма от 13,5% на примерно 80% или 50%.

          Може и дивидента да започне да е нулев.

          Не се знае.

          Така че не си мислете, че няма рискове.ВИНАГИ има.

          Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • Да: Трейдингът е секси, но и диверсификацията важна е.

            На мен ми е трета по сила акция, в един момент може и да се качи нагоре.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              Софарма трейдинг ще продължи да е №1 и това ще бъде все по-очевидно.
              има много причини за това
              Бе добра е, от най добрите, ма баш всичко да е все мед и масло - не е.
              Ти най добре вземи малко се диверсифицирай, аче всички яйца 1 кошница....освен ако не си ортак с ОД...ма щом става дума за пари и орталъка е до време.
              Та - умната

              Коментар


              • Софарма трейдинг ще продължи да е №1 и това ще бъде все по-очевидно.
                има много причини за това

                Коментар


                • Браво на СФТРД!
                  http://www.investor.bg/forum/showthr...43#p1380474478
                  С традиционния си дивидент така е очаровала инвеститорите, че й имат доверие за дивидент през 2014 повече отколкото на най-популярните адсиц-и.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    те нали спечелиха от други акции
                    аз въобще не съм любител на високите цени, но тук така се получи
                    Според мен това е една от малкото стойностни акции на БФБ, хубавото е скъпо. Дивидентната доходност е по висока от който и да е депозит, Р/Е е около 9, след време може да са мечта и тези цени.
                    Не е препоръка, имам

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
                      май за доста хора гроздето е кисело, за това са такива тезите
                      те нали спечелиха от други акции
                      аз въобще не съм любител на високите цени, но тук така се получи

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        доста погрешни тези май са изразени тук
                        ама нали е форум.........
                        май за доста хора гроздето е кисело, за това са такива тезите

                        Коментар


                        • доста погрешни тези май са изразени тук
                          ама нали е форум.........

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            +111
                            Те миноритарите в групата са свикнали да бъдат прецаквани, и то неведнъж.

                            )
                            Не думай !!! Нима чичото ще иска да ни цака ? Толкова добър, точен, печен, раздаващ шапките мажоритар!?
                            Онези в Севтото само да не питаме, че не знам какво ще чуем. В техния случaй е добре да разположат около компанийката или из Казанлък 3 до 5 чешми на фармата (синьо с бял надпис), да се трансформира негативно струпаната атмосфера около севтополиса
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
                              Да ,ама ти ако смяташ ,че компанията , в която държиш 80 % е подценена и можеш да предвидиш поне 6 месеца напред как ще вървят продажбите да правиш такива подаръци ,дори и на свързани лица ,Това си е живо източване . Тия врътки не се правят току така . Да се вдигне стойността на" Доверие" за сметка на "Софарма".....
                              Каквито и затруднения да е имала "Софарма " това ми изглежда грабеж ,поне за миноритарите ....
                              +111
                              Те миноритарите в групата са свикнали да бъдат прецаквани, и то неведнъж.

                              ПС Имам трейдинги и то немалко, над 1/12 от портфейла.
                              Акцията си е 6, ма малък фф и прекалено зависима от тоя и оня, на които нямам пълно доверие. Инак бих удвоил и утроил, не на тези цени естествено

                              Коментар


                              • Аз пък чистосърдечно си признавам, че не съм купувал на 1.8, а на 2 - 2.05 лева и че скочиш в движение на 2.52 и 2.50. За мен позицията прегря много, а че компанията е чудесна на фона на повечето, спор няма.

                                Това 1,8 лева за Доверие ще стане подарък, когато пакетът пак се реализира Може да стане и на повече от сегашните нива, да стане по-сосен подаръкът, ама ще мине време. Според мен - доста време. Дотогава си е просто един пакет

                                Коментар

                                Working...
                                X