IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от hristok Разгледай мнение

    Какво общо има това спонсорство със самия бизнес, не ми е много ясно? Бизнеса си е перфектен и се развива много добре. Утре казват няма да сме спонсори и толкова. Не стига, че спонсорират компании в България, та пак не е достатъчно.
    В случаят действията им изглежда са положителни от гледна точка на акционерите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
      Пред Dir.bg Ивков заяви, че основните проблеми в клуба са дошли от договорите между "Левски" и основния спонсор - "Палмс бет". В един от тях е посочено, че 10% от всички приходи за клуба трябва да бъдат отчислявани в полза на букмейкърската компания. Сираков обяви, че лично собственикът на "Палмс бет" Мило Борисов се е ангажирал да не търси средства от "Левски", но Ивков опроверга това и посочи, че компанията вече си е прибрала заем към клуба в размер на 200 000 лв.

      "Десетте процента в договора за управление - това е костилката, от която започна раздорът. Бяхме на един обяд със спонсорите, но не се говори за това, което аз исках - именно тези десет процента. Наско каза: "Спокойно..." Аз отвърнах, че няма да продължа да работя за "Левски", ако не махнем от договора даренията, таксите в школата и членските и абонаментните карти. От тези 750 000 лева, които спонсорите казаха, че са фактурирани, можеше да са двойни. Нямало да си ги искат... Че те декември месец си поискаха едни 200 000 лева, дадени като заем на "Левски" преди моето идване. И си ги взеха... Има 7-8 договора с генералния спонсор. Не ги харесвах още от началото, но вярвах, че ще успеем да накараме тия хора да се запалят по идеята "Левски" и в началото успявахме. В единия договор пише още от член 1, че "Левски" възлага управлението, а те поемат управлението. За мен този договор е по-скоро договор за източването на клуба. И аз поисках преразглеждането му, както и на цялостните взаимоотношения със спонсора", коментира Ивков.
      Какво общо има това спонсорство със самия бизнес, не ми е много ясно? Бизнеса си е перфектен и се развива много добре. Утре казват няма да сме спонсори и толкова. Не стига, че спонсорират компании в България, та пак не е достатъчно.

      Коментар


      • Пред Dir.bg Ивков заяви, че основните проблеми в клуба са дошли от договорите между "Левски" и основния спонсор - "Палмс бет". В един от тях е посочено, че 10% от всички приходи за клуба трябва да бъдат отчислявани в полза на букмейкърската компания. Сираков обяви, че лично собственикът на "Палмс бет" Мило Борисов се е ангажирал да не търси средства от "Левски", но Ивков опроверга това и посочи, че компанията вече си е прибрала заем към клуба в размер на 200 000 лв.

        "Десетте процента в договора за управление - това е костилката, от която започна раздорът. Бяхме на един обяд със спонсорите, но не се говори за това, което аз исках - именно тези десет процента. Наско каза: "Спокойно..." Аз отвърнах, че няма да продължа да работя за "Левски", ако не махнем от договора даренията, таксите в школата и членските и абонаментните карти. От тези 750 000 лева, които спонсорите казаха, че са фактурирани, можеше да са двойни. Нямало да си ги искат... Че те декември месец си поискаха едни 200 000 лева, дадени като заем на "Левски" преди моето идване. И си ги взеха... Има 7-8 договора с генералния спонсор. Не ги харесвах още от началото, но вярвах, че ще успеем да накараме тия хора да се запалят по идеята "Левски" и в началото успявахме. В единия договор пише още от член 1, че "Левски" възлага управлението, а те поемат управлението. За мен този договор е по-скоро договор за източването на клуба. И аз поисках преразглеждането му, както и на цялостните взаимоотношения със спонсора", коментира Ивков.
        Нови подробности около скандалите в "Левски" внесе Ивайло Ивков, който кара последните си дни като изпълнителен директор на футболния клуб. Той на практика бе освободен от поста си на общото събрание на акционерите на 6 април по решение на собственика Наско Сираков, но все още заема длъжността до определянето на негов заместник и вписването му в Търговския регистър. Пред Dir.bg Ивков заяви, че основните проблеми в клуба са дошли от договорите между "Левски" и основния спонсор - "Палмс бет". В един от тях е посочено, че 10% от всички приходи за клуба трябва да бъдат отчислявани в полза на букмейкърската компания. Сираков обяви, че лично собственикът на "Палмс бет" Мило Борисов се е ангажирал да не търси средства от "Левски", но Ивков опроверга това и посочи, че компанията вече си е прибрала заем към клуба в размер на 200 000

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hristok Разгледай мнение
          Очаквам да раздадат отново поне 50 % от печалбата. Дивидинтът трябва да нараства, както нараства печалбата - все пак скоро ще се листваме във Франкфурт и е добре да расте и дивидентът, а не само продажбите и печалбата. А и можем да си го позволим - имаме много кеш и никакви задължения. Моята прогноза - между 90 стотинки и 1 лев дивидент.

          Коментар


          • Добри новини:
            https://www.investor.bg/a/538-pazari...ent-na-aktsiya

            Коментар


            • При толкова много кеш, аз очаквам отново около 50% от печалбата за дивидент да се разпредели!

              Коментар


              • [QUOTE=Poncho;n4040284]
                Това не е обещание, а Устав.
                При мажоритар с 92% процента, за какъв Устав ми говорите. Не са решили, не са го променили.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

                  ...Другият, за потвърждаване на обещанието за 40% от печалбата за дивидент. ...
                  Това не е обещание, а Устав.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от stani11 Разгледай мнение
                    Имам акции тук и мисля, че дължат някакво обяснение на акционерите относно бъдещите взаимоотношение с футболният клуб.
                    Интересно беше ИОС на 14.03. Бяхме десетина акционери. Един от тях предложи технически поправки по т.1, но при гласуването те естествено отпаднаха. След изчерпване на дневния ред, попитаха за въпроси. Аз имах 3 въпроса, но бях с най-малко акции и изчаквах другите да си зададат своите. Докато се усетя, закриха събранието и аз останах с пръст в устата. Не разбрах, защо дойдоха тези хора след като нямат въпроси или всички бяха без опит от ОС, като мен. Та единия въпрос ми беше точно като вашия. Другият, за потвърждаване на обещанието за 40% от печалбата за дивидент. Третият, защо държат да се листнат на големи борси в тези смутни времена.

                    Коментар


                    • Имам акции тук и мисля, че дължат някакво обяснение на акционерите относно бъдещите взаимоотношение с футболният клуб.

                      Коментар


                      • След пропадането на сделката с Драган Шолак временно спасение ще се търси пак от фенове и хазартната Palms Bet.
                        Огромните дългове и загуби правят невъзможна покупката на "Левски" от истински инвеститор

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          Още няма покана в Търговския. В нея е възможно да е споменато кой ще запише новите акции. Но ми се струва, че ако Телематик запишат това ще е силно негативно за цената на акциите на Телематик. Все пак Левски е с много отрицателен капитал. Освен ако заедно с емитирането на новите акции Сираков не си дари акциите на Телематик. Тогава може да има някаква икономическа логика
                          Някъде на друго място ми попадна изказване на Мило Борисов, че няма да покриват дълга към НАП, но тогава бяха спонсор, а сега как стоят нещата знаят само те!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sinbad Разгледай мнение

                            https://dsport.bg/sirakov-i-milo-bor...ki~109522.html

                            От миналата седмица до днес може нещо да се е променило!?
                            Още няма покана в Търговския. В нея е възможно да е споменато кой ще запише новите акции. Но ми се струва, че ако Телематик запишат това ще е силно негативно за цената на акциите на Телематик. Все пак Левски е с много отрицателен капитал. Освен ако заедно с емитирането на новите акции Сираков не си дари акциите на Телематик. Тогава може да има някаква икономическа логика

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение
                              https://www.dnevnik.bg/sport/2023/02..._emitirane_na/
                              Някой има ли представа дали Телематик планира да даде 15 млн.лв на Левски?
                              https://dsport.bg/sirakov-i-milo-bor...ki~109522.html

                              От миналата седмица до днес може нещо да се е променило!?

                              Коментар


                              • https://www.dnevnik.bg/sport/2023/02..._emitirane_na/
                                Някой има ли представа дали Телематик планира да даде 15 млн.лв на Левски?

                                Коментар

                                Working...
                                X