IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Телематик Интерактив България АД (TIB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Кире, твоя стоп ли удари?
    Само един ден след листването и вече -10% по шанцата ...
    http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

    Коментар


    • Харесва ми посоката

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

        Никой не познава тоя бранш както мажоритарите, Божков примерно и тези които го следят.
        Това което се вижда на просто око, е че тези компании никнат и изчезват като гъби! Остават само наистина най-големте!
        Някакси ми прилича, как едни и същи клиенти наливат пари, губят и после се местят в друго буки, от което и печалбите пресъхват - едно преливане на клиенти и винаги ще има и има нови и нови компании - за едни и същи клиенти, днес е Национална Лотария, утре е Лотария Б-я, след това е Бългаската Лотария - откриване, закриване!!!
        Бих би по-краен. На БФБ подобни компании, с толкова рисков прифил, СтарТъпи, БИЙН, Канибали, Сини коли и всякакви други хазартни схеми следва да са забранени!!!!
        Бизнесът на Телематик не е само онлайн залаганията..... провери си инфото преди да пишеш!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
          два големи доказани букмейкъра влезнаха на нашия пазар ) Бетано и Бетъей и май ще се губи пазарен дял )
          Никой не познава тоя бранш както мажоритарите, Божков примерно и тези които го следят.
          Това което се вижда на просто око, е че тези компании никнат и изчезват като гъби! Остават само наистина най-големте!
          Някакси ми прилича, как едни и същи клиенти наливат пари, губят и после се местят в друго буки, от което и печалбите пресъхват - едно преливане на клиенти и винаги ще има и има нови и нови компании - за едни и същи клиенти, днес е Национална Лотария, утре е Лотария Б-я, след това е Бългаската Лотария - откриване, закриване!!!
          Бих би по-краен. На БФБ подобни компании, с толкова рисков прифил, СтарТъпи, БИЙН, Канибали, Сини коли и всякакви други хазартни схеми следва да са забранени!!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
            Вход днес с 600 акции на средна 48.60.
            Причини: по-добра цена от ИПО-то, не много, но кой ти дава 3-4%..... по-важното е растящите приходи и печалба и акцията става доста секси ако продължи да пада, мисля да усреднявам..... нещо си спомням, че четох за гарантиран % дивидент от печалбата, ама 40% ли беше, че не ми се рови сега?
            Минимум 40% е по устав. Възможно е обаче с 85% от гласовете да се преодолее това изискване. А в момента маджо има над 85%. Но не мисля, че ще се възползва. Нагласата му е да създава доверие в инвестиционната общност. Предполагам, че когато международната ситуация се успокои, ще продаде още 10%, за да се увеличи free float-ът и ликвидността. Имам много, защото мажоритаря ми вдъхва доверие, фирмата стои добре на пазара, а и плановете за експанзия ми изглеждат обещаващи. Късмет на държащите тук колеги.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mapadona Разгледай мнение
              Вход днес с 600 акции на средна 48.60.
              Причини: по-добра цена от ИПО-то, не много, но кой ти дава 3-4%..... по-важното е растящите приходи и печалба и акцията става доста секси ако продължи да пада, мисля да усреднявам..... нещо си спомням, че четох за гарантиран % дивидент от печалбата, ама 40% ли беше, че не ми се рови сега?
              По зле си и от козата. Извинявай за откровеността. Поне имаш много пари за губене за разлика от него
              при толкова дружества с история...и обезценени от пазара...да се забие човек в някви хазартни фараони....не е майтап работа.

              Коментар


              • Вход днес с 600 акции на средна 48.60.
                Причини: по-добра цена от ИПО-то, не много, но кой ти дава 3-4%..... по-важното е растящите приходи и печалба и акцията става доста секси ако продължи да пада, мисля да усреднявам..... нещо си спомням, че четох за гарантиран % дивидент от печалбата, ама 40% ли беше, че не ми се рови сега?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение
                  Явно паникьорите от войната им се продава не гледат резултати... аз мисля че още лято ще сме изненадани приятно с готини резултати
                  Обратното се оказва - явно пазарните участници гледат и калкулират. Акцията не се търгуваше с месеци.... какво очакваш. Скапа им се целия пазар с Украйна, който беше и най-перспективен. Така е на IPO - риск!!!!
                  http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                    След Смарт органик и тук почнаха продажбите на загуба. Кой и защо продава на загуба?
                    какъв е смисълът да купиш и да продадеш на -
                    Според мен са силно спекулативни пари. Участват на всички ИПО-та и някъде правят 50% печалба, другаде взимат да кажем 10-15% загуба и така. При Органика след 15% спад и удвояване на печалбата, може би вече се намери някаква котировка като отправна точка за бъдещето.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Агресивен бик Разгледай мнение
                      Харесва ми посоката
                      Посоката е... да го кажем между нас: "в киреча"
                      http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                      Коментар


                      • Харесва ми посоката

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                          Капитализацията е това, което има значение, а не цената за една акция. Поне според мен.
                          Анджък,...Но пък капитализацията е функция от "цената за една акция"
                          Мнооого пари... заровени в саркофага на фараонА
                          http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fur6ton Разгледай мнение

                            Винаги съм смятал, че причините за продажба може да бъдат много. Но аз предполагам, че продавачите са някои, които са имали други очаквания (несбъднали се) и сега затварят позицията.
                            Именно. И По-добре на по-малка загуба, отколкото на по-голяма
                            Не е препоръка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                              След Смарт органик и тук почнаха продажбите на загуба. Кой и защо продава на загуба?
                              какъв е смисълът да купиш и да продадеш на -
                              Винаги съм смятал, че причините за продажба може да бъдат много. Но аз предполагам, че продавачите са някои, които са имали други очаквания (несбъднали се) и сега затварят позицията.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Joz Разгледай мнение
                                След Смарт органик и тук почнаха продажбите на загуба. Кой и защо продава на загуба?
                                какъв е смисълът да купиш и да продадеш на -
                                Е стига де. Повече от ясно е. Има хора които не могат да застанат зад точна оценка и разчитат на първично-"пазарна" такава постигната на ИПО. Участват на всяко ИПО.
                                Там е работата обаче, че цената на ИПО често е по-спекулативна отколкото пазарна.
                                Риск губи риск печели. В случая първото
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X