IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ейч Ар Кепитъл АД (HRC)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Trakiets Разгледай мнение
    Започва да става характерна черта на дружествата на БЕАМ да обещават нещо, а после да не го изпълняват. В бизнеса всичко се случва, но ако нещо е обещано и няма да се случи по план, да обяснят какво налага промяната. Публичността и комуникацията към инвеститорите липсва на много от дружества на БФБ.

    Но спадът тук не ми се вярва да е заради липсващия дивидент в акции. Ситуацията във ВФ средите беше започнала да се променя още към януари, а напоследък има все повече сигнали, че инвеститорите бързо изтрезвяват. Тук всичко се крепи на еБаг и не е ясно каква ще е оценката й за следващия рунд. За справка - Ocado на лондонската борса.
    За мен най-лошото е липсата на прозрачност, а такава тотално липсва тук - да не говорим за врътките за дялови участия, дето ги правят със заемен капитал от свързани лица - за чий им беше ИПО тогава. Читавата позиция тук, разбира се, е ебаг и аз вярвам, че само делът там ще струва колкото цялата компания при днешната ѝ цена. Но другите им експозиции са хаотични, да не кажа спорни, хеле пък Биодит, дето са им втори по тежест, а пак щели да набират капитал.

    Аз лично влязох тук с цел спекула с 5000 бройки на средна около 7 кинта (не участвах в ИПО-то реално), като смятах да разкеша половината около увеличението на капитала, а другите да подържа до към края на годината. Влязох, защото се подведох, че "синчето на тате" е от новото поколение, а не е от назначените мутрокомунисти на прехода, но явно кръвта вода не става.

    П.С. Продължавам да смятам, че това е най-читавата акция от този сегмент на БФБ и най-искрено се надявам синчето да ме опровергае, като напише 2 реда по въпроса, пък ако ще и като админ на блога в счупения си сайт, защото досега виждам само бездарие до степен, че да му върнат със забележки поканата за ОС от ТР. Истината винаги трябва да се казва в очите, независимо от пристрастията
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      Какво очакваш от "канибалите" тази година?
      Надявам се хубави неща а не като тук
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Започва да става характерна черта на дружествата на БЕАМ да обещават нещо, а после да не го изпълняват. В бизнеса всичко се случва, но ако нещо е обещано и няма да се случи по план, да обяснят какво налага промяната. Публичността и комуникацията към инвеститорите липсва на много от дружества на БФБ.

        Но спадът тук не ми се вярва да е заради липсващия дивидент в акции. Ситуацията във ВФ средите беше започнала да се променя още към януари, а напоследък има все повече сигнали, че инвеститорите бързо изтрезвяват. Тук всичко се крепи на еБаг и не е ясно каква ще е оценката й за следващия рунд. За справка - Ocado на лондонската борса.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
          Не щЪ да съм адвокат на адвокат....ама Грую е прав. Имам акции тук и не ми е приятно да ме лъжат и то толкова безпардонно. Не че не се случвало досега,де.Все пак за 20 години в родната джунгла се наслушах на лъжи.Фен съм на ВФ-акциите и портфейла тук ми хвана окото.Не е толкова добър колкото на Илевън, но има потенциал.Затова засега само ще напсувам Христов и довечера ще си сипя едно .... и после пак ще го напсувам.....Надявам се Канибалите да се включат скоро с ОСА и да не се издънят като човешките ресурси.....Не се гради така доверие на борсата в нова индустрия като ВФ...... Та така.....
          Какво очакваш от "канибалите" тази година?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
            Не щЪ да съм адвокат на адвокат....ама Грую е прав. Имам акции тук и не ми е приятно да ме лъжат и то толкова безпардонно. Не че не се случвало досега,де.Все пак за 20 години в родната джунгла се наслушах на лъжи.Фен съм на ВФ-акциите и портфейла тук ми хвана окото.Не е толкова добър колкото на Илевън, но има потенциал.Затова засега само ще напсувам Христов и довечера ще си сипя едно .... и после пак ще го напсувам.....Надявам се Канибалите да се включат скоро с ОСА и да не се издънят като човешките ресурси.....Не се гради така доверие на борсата в нова индустрия като ВФ...... Та така.....
            И аз подкрепям разочарованието ви с Груеца ! Ако плановете са се променили или не можеш да ги изпълниш излизаш като мъж пред акционерите и обясняваш ! Защото доверие лесно се губи, но трудно се печели ! Всяко едно ново листване на борсата в началото е преди всичко доверие, загубиш ли го отиваш в графата мажоритари тип Чичо, Цеко и Меко, Тимаджии, Бобоци и т.н. и т.н. !

            Коментар


            • Не щЪ да съм адвокат на адвокат....ама Грую е прав. Имам акции тук и не ми е приятно да ме лъжат и то толкова безпардонно. Не че не се случвало досега,де.Все пак за 20 години в родната джунгла се наслушах на лъжи.Фен съм на ВФ-акциите и портфейла тук ми хвана окото.Не е толкова добър колкото на Илевън, но има потенциал.Затова засега само ще напсувам Христов и довечера ще си сипя едно .... и после пак ще го напсувам.....Надявам се Канибалите да се включат скоро с ОСА и да не се издънят като човешките ресурси.....Не се гради така доверие на борсата в нова индустрия като ВФ...... Та така.....
              Life won't wait for you.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                Мда, тук гледаме Сирма от завчера, но в обратен вариант. Наистина са ми интересни мотивите на продаващия/продаващите. Започвам да се замислям, че този, който вдигна акцията до 10 кинта, може да е същият, който сега сипва с кофата - ако е така, от мен само поздравления как излъга всички, майсторско изпълнение!

                П.С. Някои колеги говореха за 4-ка тук след увеличението на капитала - е, може да я видим и без увеличение на капитала. Интересно ми е и дали синчето на тате ще каже нещо по въпроса? Иначе акцията продължава да е атрактивна с портфолиото си (имам бройки за спекула тук), но с подобни изпълнения все повече се замислям дали да не я разкарам за загуба.
                Груев, вие хвалихте тази акция най-много измежду всички венчърски фондове!
                Точно вие каканижехте тука едни приказки, че "това" е най-доброто измежду Импулс и Елевън.
                Вижте какво сте писали много по-назад в темата
                Пс: Но щом сега я плюете... какво пък, може да тръгне да расте
                Last edited by mechka uteshitelka; 19.05.2022, 17:12.
                Я всегда буду твоим поводом напиться.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Мда, тук гледаме Сирма от завчера, но в обратен вариант. Наистина са ми интересни мотивите на продаващия/продаващите. Започвам да се замислям, че този, който вдигна акцията до 10 кинта, може да е същият, който сега сипва с кофата - ако е така, от мен само поздравления как излъга всички, майсторско изпълнение!

                  П.С. Някои колеги говореха за 4-ка тук след увеличението на капитала - е, може да я видим и без увеличение на капитала. Интересно ми е и дали синчето на тате ще каже нещо по въпроса? Иначе акцията продължава да е атрактивна с портфолиото си (имам бройки за спекула тук), но с подобни изпълнения все повече се замислям дали да не я разкарам за загуба.
                  Класическия бай Ганьо си Тошко с тази реплика "синчето на тате". Слушал ли си го някога как разсъждава или какви и колко проекта ръководи? Завистиливо племе сме българите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Мда, тук гледаме Сирма от завчера, но в обратен вариант. Наистина са ми интересни мотивите на продаващия/продаващите. Започвам да се замислям, че този, който вдигна акцията до 10 кинта, може да е същият, който сега сипва с кофата - ако е така, от мен само поздравления как излъга всички, майсторско изпълнение!

                    П.С. Някои колеги говореха за 4-ка тук след увеличението на капитала - е, може да я видим и без увеличение на капитала. Интересно ми е и дали синчето на тате ще каже нещо по въпроса? Иначе акцията продължава да е атрактивна с портфолиото си (имам бройки за спекула тук), но с подобни изпълнения все повече се замислям дали да не я разкарам за загуба.
                    Според мен продажбите са в следствие на неизпълнените обещания преди листването. Дивидент, колкото да замаже очите, обещаното увеличение със собствени средства липсва и най-важното - мълчат, като риби.
                    Имам и ще си ги държа, както каза портфолиото им е добро и предполагам от там ще изскочи заек...

                    Коментар


                    • Тук май се получи като в оня лаф: "Добре хвърли, но ................отиде силно, падна извън чертата!!!"

                      Коментар


                      • Мда, тук гледаме Сирма от завчера, но в обратен вариант. Наистина са ми интересни мотивите на продаващия/продаващите. Започвам да се замислям, че този, който вдигна акцията до 10 кинта, може да е същият, който сега сипва с кофата - ако е така, от мен само поздравления как излъга всички, майсторско изпълнение!

                        П.С. Някои колеги говореха за 4-ка тук след увеличението на капитала - е, може да я видим и без увеличение на капитала. Интересно ми е и дали синчето на тате ще каже нещо по въпроса? Иначе акцията продължава да е атрактивна с портфолиото си (имам бройки за спекула тук), но с подобни изпълнения все повече се замислям дали да не я разкарам за загуба.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Ама някой още чака нещо тука ли... човека взе парите и рече "няма да се видим вече"
                          +++++++Записалите на 4.5 да взимат каквото е останало.Не е препоръка

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                            Абсолютно съгласен,ако искат и за в бъдеще да набират капитал тук трябва или да направят това което са заявили или да обяснят защо е невъзможно в настоящият момент и кога ще се случи.Важно е да има предвидимост и най вече доверие в ръководството.
                            Ама някой още чака нещо тука ли... човека взе парите и рече "няма да се видим вече"

                            Коментар



                            • Абсолютно съгласен,ако искат и за в бъдеще да набират капитал тук трябва или да направят това което са заявили или да обяснят защо е невъзможно в настоящият момент и кога ще се случи.Важно е да има предвидимост и най вече доверие в ръководството.

                              Коментар


                              • Грую е прав. Принципна е позицията. Като са казали, че ще го правят да кажат и защо няма го правят. Това за дивидента в акциии. Дивидента в пари при венчър фондовете, които тепърва ще инвестират пари от бийм-а или са ги инвестирали съвсем наскоро, не би следвало да е толкова голям мотив за влизане в дадена позиция. Тук и в Импулс-а тепърва ще се берат плодове ... или ядове Тепърва ще се инвестира. Още повече, че имат и ангажимент за инвестиции в дружества, в които вече са купили дялове. Не може да избумкаш кеша и после ...бийм.... По любопитно ще ми е да видя в Илевън как ще станат нещата. Те заявиха, че нямат планове за нови инвестиции и имат срок "на годност"....би следвало да почнат с екзити и дивидент 2023 преди ликвидационен дял през 2024...макар, че вероятно ще удължат срока.
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X