IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Dronamics Capital - BEAM IPO (DRO1)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Излете ли ДронАт !?

    Коментар


    • Утре ще излитаме ли.

      Коментар


      • Снегът да не попречи на излитането на дрона? Нещо нямаме включване

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
          Това, мисля, е турски "Байрактар". Вече доказал се в реални битки боен дрон. Като цяло бойните технологии при дроновете са в реална бойна обстановка (сиреч, при екстремуми и всекидневни бойни мисии) вече няколко години, което означава, че технологията е много напреднала и при търсене от пазара и смислен бизнес рационал много лесно и бързо тези бойни машини биха могли да се преобразуват в товарни. Американци, руснаци, турци, израелци, китайци и още кой знае кой разполагат с всичко небходимо да станат могъщ конкурент, ако (наистина) в този бизнес се печели толкова, колкото пише в лъскавите презентации. Разбирам, че от БТР до товарен камион разликата е от небето до земята, но проблемът по-скоро е от камион да направиш БТР, докато обратното при днешните знания и технологии изглежда напълно реалистично и постижимо за кратко време.


          Да, така е. Имам предвид, че на презентацията казаха, че ще ползват двигател австрийско производство. Той бил утвърден и доказано добър. В турският дрон също има австрийски двигател, а и той е бюджетен, в известен смисъл.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DidoDinev Разгледай мнение
            Това, мисля, е турски "Байрактар". Вече доказал се в реални битки боен дрон. Като цяло бойните технологии при дроновете са в реална бойна обстановка (сиреч, при екстремуми и всекидневни бойни мисии) вече няколко години, което означава, че технологията е много напреднала и при търсене от пазара и смислен бизнес рационал много лесно и бързо тези бойни машини биха могли да се преобразуват в товарни. Американци, руснаци, турци, израелци, китайци и още кой знае кой разполагат с всичко небходимо да станат могъщ конкурент, ако (наистина) в този бизнес се печели толкова, колкото пише в лъскавите презентации. Разбирам, че от БТР до товарен камион разликата е от небето до земята, но проблемът по-скоро е от камион да направиш БТР, докато обратното при днешните знания и технологии изглежда напълно реалистично и постижимо за кратко време.


            Ново 20 - бойния дрон щял да стане товарен И как по-точно, като икономическа ефективност тук не е заложена въобще - нито като цена при производство, нито като експлоатационни разходи?

            Коментар


            • Това, мисля, е турски "Байрактар". Вече доказал се в реални битки боен дрон. Като цяло бойните технологии при дроновете са в реална бойна обстановка (сиреч, при екстремуми и всекидневни бойни мисии) вече няколко години, което означава, че технологията е много напреднала и при търсене от пазара и смислен бизнес рационал много лесно и бързо тези бойни машини биха могли да се преобразуват в товарни. Американци, руснаци, турци, израелци, китайци и още кой знае кой разполагат с всичко небходимо да станат могъщ конкурент, ако (наистина) в този бизнес се печели толкова, колкото пише в лъскавите презентации. Разбирам, че от БТР до товарен камион разликата е от небето до земята, но проблемът по-скоро е от камион да направиш БТР, докато обратното при днешните знания и технологии изглежда напълно реалистично и постижимо за кратко време.

              Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
              И този дрон е с австрийски двигател. Не знам дали е същия модел.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                Точно дрона абсолютно истински ще представят, но на земята доколкото аз разбрах:
                https://youtu.be/-TRMzU0Suto?t=5398

                Пък може и да ме опровергаят и да фръкне още довечера
                т.е това

                https://www.moliv.bg/bg/samoleti-i-d...gs-paul-auldey

                Коментар


                • И този дрон е с австрийски двигател. Не знам дали е същия модел.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                    В статията на Капитал от 27-ми ноември се твърди, че точно самолет ще представят днес:



                    Дано изпълнят обещанието си и дано дългоочакваният самолет успее да литне и вдигне някакъв товар, защото големите приказки вършат работа само до едно време.
                    Точно дрона абсолютно истински ще представят, но на земята доколкото аз разбрах:
                    https://youtu.be/-TRMzU0Suto?t=5398

                    Пък може и да ме опровергаят и да фръкне още довечера

                    Коментар


                    • След 3 часа ще показват дронът на живо!


                      19:15 CET

                      HOME | dronamics
                      Last edited by SoHo; 07.12.2021, 17:09.

                      Коментар


                      • Важно:

                        Уважаеми клиенти,

                        От утре (08.12.2021) започва вторичната търговия с акции на Дронамикс Кепитъл. Акциите са от временна емисия с борсов код DRO1. След вписването на увеличението на капитала на дружеството в Търговския регистър се очаква търговията с временната емисия акции да бъде прекратена и няколко дни след това да стартира търговията с постоянната емисия акции. Конкретните дати ще бъдат оповестени допълнително.

                        Преценката Ви за търговия не следва да се влияе от тези процеси, доколкото те се наложиха като обичайни административни процеси при всяка нова емисия акции. Вашите права като участници на пазара и Вашите резултати от търговията няма да бъдат повлияни по никакъв начин от смяната на временна с постоянна емисия след няколко дни/седмици. Следва, обаче, да отчетете, че парите от продажба на акции от временната емисия ще бъдат налични едва след приключване на всички административни процедури в Търговски регистър, Централен депозитар и други институции (индикативен срок- 10-20 дни след 08.12.2021 г.).

                        Предвид високата волатилност, която се очаква в първия ден на търговия, моля да имате предвид, че с цел осигуряване на сигурност, че наличните средства по сметката ще бъдат достатъчни за изпълнение на пазарните поръчки „купува“, подадени пазарни поръчки „купува“ ще бъдат потвърдени след стартирането на непрекъснатата търговия (след 10:10 ч.). Пазарните поръчки гарантират изпълнение на заявката, но не и на цената на изпълнение.

                        Екипът на ЕЛАНА Трейдинг още веднъж Ви обръща внимание, че чрез лимитирани поръчки имате директен достъп до пазара без необходимост от потвърждаване на поръчките. Лимитираните поръчки също така Ви дават възможност да ограничите цената, до която желаете да купите или над която желаете да продадете.

                        С пожелания за успешна търговия,

                        Екипът на ЕЛАНА Трейдинг

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                          Доколкото разбрах от представянето няма да литне - не и днес. През следващите месеци що се тества на тайно място след което ще се лицензира в Малта.
                          В статията на Капитал от 27-ми ноември се твърди, че точно самолет ще представят днес:

                          Първоначално изпратено от Рангелов Разгледай мнение
                          Първият ни произведен самолет "Черният лебед" ще бъде представен публично на 7 декември и очакваме с нетърпение първите полети през 2022 г.
                          Дано изпълнят обещанието си и дано дългоочакваният самолет успее да литне и вдигне някакъв товар, защото големите приказки вършат работа само до едно време.
                          Набраните до 3 млн. евро ще се инвестират за развитие в британското дружество Dronamics Global, което е шапката на бизнеса

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение

                            Доколкото разбрах от представянето няма да литне - не и днес. През следващите месеци що се тества на тайно място след което ще се лицензира в Малта.
                            Малта е остров, да не стане накрая вместо черен лебед - жълтата подводница, да ви пуснат Бийтълс за утешение само

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от cymru Разгледай мнение
                              Ще ли литне днес ДРОНАТ или ще ставаме сезонен бизнес и ще стартираме тестовете напролет?
                              Доколкото разбрах от представянето няма да литне - не и днес. През следващите месеци що се тества на тайно място след което ще се лицензира в Малта.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Сутринта давава по тв, някакъв летателен тест с руски дрон. По-слаби ми се видяха показателите спрямо нашенския. Руснаците се борят с техния хеликоптер за 100 кг на 100 км, а ние сме 350 кг на 2500км
                                Все пак те гледат и да е приложим в най-тежките северни условия, за градушки и сняг и затова са на хеликоптер, където скоростта е по-малка, но пък нямат нужда от никакви писти.
                                https://pan.bg/view_article-5-548433...n-v-yamal.html
                                така, че ако се бавят нашите, скоро може конкуренцията да им глътне пазара
                                "Ние"? Я се огледай, тук само приказки под шипковия храст има. Да предположим че въобще нещо литне днес, то няма да носи 350 кила, няма да измине 2500км - а само ще обиколи пистата. После още 7 години баене и точене на пари от балъците.
                                Оня долу чака акцията да литне ако дрона литне - как да стане тая, като дори бизнес-модела е безумно сбъркан. Да предположим че прекупят от Китай работещи дронки някой ден, че те не могат да оперират с тях, мрежата от летища не предполага експресни доставки освен ако се ползват селскостопанските в нищото - а оттам кой ще ги събира и вози тия пратки? Въобще не ми е ясно с кой акъл някой дава пари за подобни глупотевини

                                Коментар

                                Working...
                                X