IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ИмПулс I АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  •  

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vzhekoff Разгледай мнение
      Тази простотия с продължаващото набиране на капитал преди да се е получил резултат от предишните в мекия вариант е препратка към Сирма, а ако набиранията станат чести - към архитектите на египетски монументални сгради. Нямам, не мисля и да имам тук, но следя със засилен интерес докъде ще стигнете. Богатите също плачат не е само сапунка
      Причината за това е може би ниския праг. Ако прага беше по голям както се предлага сега съм сигурен, че предлагането още тогава щеше да е на максимума и може би сега нямаше да се налага ново набиране на капитал. А иначе си абсолютно прав, че преди да се видят резултати от работата им да се търсят още пари от пазара е без всякаква логика.

      Коментар


      • Тази простотия с продължаващото набиране на капитал преди да се е получил резултат от предишните в мекия вариант е препратка към Сирма, а ако набиранията станат чести - към архитектите на египетски монументални сгради. Нямам, не мисля и да имам тук, но следя със засилен интерес докъде ще стигнете. Богатите също плачат не е само сапунка
        Мнението ми не е препоръка към никого и за нищо. За повече - чл. 37 от конституцията

        Коментар


        • Правителството одобри проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за публичното предлагане на ценни книжа (ЗППЦК). Със законопроекта се предлага прагът от левовата равностойност на 3 000 000 евро за освобождаването от задължението за публикуване на проспект при публично предлагане на ценни книжа, въведен в ЗППЦК в изпълнение на Регламента за проспектите, да се повиши до левовата равностойност на 8 000 000 евро. Една отлична новина. По този начин ще се създадат възможности за повече малки и средни предприятия да набират капитал при по-ниски разходи и такси и по-малко административни тежести, при отчитане и на наблюдавания повишен интерес и презаписванията на емисиите при публични предлагания на пазара за растеж.

          https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...rospekt-na-bfb
          Не-заслужил инвеститор

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
            То си е съвсем ясно: в общия случай - дивидента от български юридически лица към български юридически не се облага. Облага се само дивидента за физически лица. https://finkonsult5.com/danachno-tre...a-dividentite/
            То и затова някой емитенти обявяват дивидента в подобен формат:
            Мерси, Пончо. Това е полезно уточнение.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
              ....
              Марияне, съвсем по темата си е. Аз не виждам причина Алтерко примерно да преведе дивидент бруто вместо нето по сметката на Импулс. Терминът "двойно данъчно облагане" се ползва само за различни юрисдикции доколкото на мен ми е известно (но може и да греша). Ако провериш и споделиш, ще бъде от полза. Същото се отнася и за непубличните компании, но тъй като публиката очевидно няма достъп до тях, двойното облагане с по 5% (микроданък на фона на средното за ЕС) не боли.
              ...
              То си е съвсем ясно: в общия случай - дивидента от български юридически лица към български юридически не се облага. Облага се само дивидента за физически лица. https://finkonsult5.com/danachno-tre...a-dividentite/
              То и затова някой емитенти обявяват дивидента в подобен формат:
              На ОСА е гласуван дивидент за 2020 г. в общ размер на 3599999.
              Размер на дивидента за една акция бруто - 0.20 лв.
              Размер на дивидента за една акция нето (само за акционери физически лица) - 0.19 (само за акционери физчески лица) лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                Доколкото знам не се облага с данък дивидент 2 , 3 , 5 и т.н. пъти, а само преди да влезе във физическо лице
                трябва да се провери, че започвам да забравям
                идеята е че така ще стане 100-тно данъчно облагане от някакъв холдинг със 100 нива..., то повечето холдинги са на поне 2-3 нива и 3 пъти данък... няма такъв филм
                спазва се т.нар. избягване на двойно ( и повече данъчно облагане)...
                Добро утро, колеги.

                Марияне, съвсем по темата си е. Аз не виждам причина Алтерко примерно да преведе дивидент бруто вместо нето по сметката на Импулс. Терминът "двойно данъчно облагане" се ползва само за различни юрисдикции доколкото на мен ми е известно (но може и да греша). Ако провериш и споделиш, ще бъде от полза. Същото се отнася и за непубличните компании, но тъй като публиката очевидно няма достъп до тях, двойното облагане с по 5% (микроданък на фона на средното за ЕС) не боли.



                Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                Не вярвате ли, че подкрепяните от няколко години - А4Е, Биосийк и Браузуейв ще успеят?

                Или не виждате потенциал в новите попълнения Болерон и Промото(лично очаквах да са записали по-голям дял в Промото ч/з Имвенчър 2)? Чакам с интерес да видя къде още са вложили кеша и какво се случва с вече притежаваните бизнеси...

                Имам акции и се надявам негативната тенденция да се обърне!
                Тони (давай на ти), вярата и виждането на потенциал е едно, резултатите под линията - съвсем друго. Както за бизнесите, така и за Импулса. Точното определение е, че се надявам. А ти виждаш ли полза от това по-голям дял от Промото да се вземе през Имвенчър 2 вместо през Импулс-I директно и ако да, каква е логиката зад това?

                * * *
                Тръгнахме от там, че увеличението евентуално не би било подходящо сега. В предишното ми мнение забравих да добавя, че не очаквам Импулсът да направи голямо увеличение. Ако Телематик може да събере 16 млн. лв. от пазара (включително и 350 хил. лв. от Импулс), то не виждам проблем самият Импулс да може събере да кажем 3 млн. лв., което означава вдигане на капитала с около 50%. Само че пазарът може би ще спре да им дава пари, ако покупките са в Телематик, а не в Промото и Дискордиа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                  Фондът се задъхва спрямо конкуренцията и му трябва поне една машина за пари. ...
                  Не вярвате ли, че подкрепяните от няколко години - А4Е, Биосийк и Браузуейв ще успеят?

                  Или не виждате потенциал в новите попълнения Болерон и Промото(лично очаквах да са записали по-голям дял в Промото ч/з Имвенчър 2)? Чакам с интерес да видя къде още са вложили кеша и какво се случва с вече притежаваните бизнеси...

                  Имам акции и се надявам негативната тенденция да се обърне!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение

                    E ако това стане, съвсем ще я заплескат. Това ще значи, че всички срещи, които са провели, са в кенефа и няма да има нови инвестиции в непублични дружества. Аз лично искам да видя още дялове в Дискордиа. Фондът се задъхва спрямо конкуренцията и му трябва поне една машина за пари. Алтерко си го крепят, но никой от инвеститорите няма да е хепи да получава само дивидента от Алтерко, Телелинк и БФБ и то намален от административната такса и срязан два пъти с данък. Всеки може да си го взима направо от тези компании, ако желае.

                    Някой може да каже, че съм бил скептичен и критичен в тази тема, но аз смятам, че съм реалист. Култът към личността не носи пари, пък който когото иска да боготвори.

                    Предполагам, че Мартинов и Манев се стараят да направят все пак нещо и за инвеститорите. Инженерингът с двата фонда не е ок за публичното дружество (това е ясно), а Импулсът се задъхва спрямо конкурентите. При ниски очаквания обаче човек винаги може да остане приятно изненадан.

                    Против всичките ми стратегии и разбирания за БФБ имам малко акции тук.
                    Е за кво ги държиш. след това което си написал, че мислиш. Пускай ги да си ходят и спри да ги мислиш
                    Един дерт по-малко на борсата е като да си взел ровозото хапче.
                    Кинтите вкарай в дружества, които не се налага да ги мислиш и премисляш! В такива дружества се инвестира, а не в балвочи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                      ..... и срязан два пъти с данък. ....
                      Доколкото знам не се облага с данък дивидент 2 , 3 , 5 и т.н. пъти, а само преди да влезе във физическо лице
                      трябва да се провери, че започвам да забравям
                      идеята е че така ще стане 100-тно данъчно облагане от някакъв холдинг със 100 нива..., то повечето холдинги са на поне 2-3 нива и 3 пъти данък... няма такъв филм
                      спазва се т.нар. избягване на двойно ( и повече данъчно облагане)

                      Просто ми направи впечатление, че трябва да се провери.

                      извинявам се, че прекъснах дискусията със странична тема

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                        Мислиш ли че ще има увеличение на капитала ако войната продължи.,. Трудно се събират пари по време на страх.... емоцията е друга в момента на бфб
                        E ако това стане, съвсем ще я заплескат. Това ще значи, че всички срещи, които са провели, са в кенефа и няма да има нови инвестиции в непублични дружества. Аз лично искам да видя още дялове в Дискордиа. Фондът се задъхва спрямо конкуренцията и му трябва поне една машина за пари. Алтерко си го крепят, но никой от инвеститорите няма да е хепи да получава само дивидента от Алтерко, Телелинк и БФБ и то намален от административната такса и срязан два пъти с данък. Всеки може да си го взима направо от тези компании, ако желае.

                        Някой може да каже, че съм бил скептичен и критичен в тази тема, но аз смятам, че съм реалист. Култът към личността не носи пари, пък който когото иска да боготвори.

                        Предполагам, че Мартинов и Манев се стараят да направят все пак нещо и за инвеститорите. Инженерингът с двата фонда не е ок за публичното дружество (това е ясно), а Импулсът се задъхва спрямо конкурентите. При ниски очаквания обаче човек винаги може да остане приятно изненадан.

                        Против всичките ми стратегии и разбирания за БФБ имам малко акции тук.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение
                          Така е и имам опасение, че до увеличението на капитала ще е все така........може би ако Мартинов беше казал "увеличаваме капитала по пазарни цени"нещата щяха да изглеждат по друг начин
                          Мислиш ли че ще има увеличение на капитала ако войната продължи.,. Трудно се събират пари по време на страх.... емоцията е друга в момента на бфб

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Тук за сега "инструмента" се движи в нежелана от мен посока, уви !
                            Поздрав, за всички напуснали кораба, от група IMPULSE - "Ако ти си отидеш за миг" - "Импулс 1" 1984
                            (непозната за по-младите)


                            Така е и имам опасение, че до увеличението на капитала ще е все така........може би ако Мартинов беше казал "увеличаваме капитала по пазарни цени"нещата щяха да изглеждат по друг начин

                            Коментар


                            • Тук за сега "инструмента" се движи в нежелана от мен посока, уви !
                              Поздрав, за всички напуснали кораба, от група IMPULSE - "Ако ти си отидеш за миг" - "Импулс 1" 1984
                              (непозната за по-младите)



                              Last edited by tony1975; 18.04.2022, 12:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ivan.b Разгледай мнение
                                Продадох Алтерко купих Импулс.Успех.
                                Ти направо по нова година закла агнето вместо прасето, успех
                                Не е препоръка

                                Коментар

                                Working...
                                X