IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=dimi71;n4129682]
    Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

    По тази логика щеше да си купил Алтерко на 1,45 и да си ги шитнал по 1,60 изкарвайки пари за семки, а после с влажен поглед да гледаш как цената се качва с още 3 000%

    Грешката е моя. Имах предвид биим пазара. Там преди излизане на пазара и сайтовете работят и във фейса има комуникация и щедри обещания и цветущи анализи. След една година, всичко е пълен мрак. Та с тая схема изкарах добри пари. Е, разбира се, в някои случаи можеше и повече. Сега се върнах и в Биодит и в Син карс и в Импулс и HRC.
    Колкото до Алтерко, участвах в увеличението на 3лв и излязох на два пъти на 18 и 27лв. Не ми се нравят новите мениджъри и начина по който вдигнаха цената.
    Въпрос на гледна точна.. На всички които си държат акциите им се нравят
    За съжаление и аз доста се изкушавах от ръстовете там и съм останал с едва 1/4 от акциите които имах в началото.

    Коментар


    • [QUOTE=Батя;n4129657]

      По тази логика щеше да си купил Алтерко на 1,45 и да си ги шитнал по 1,60 изкарвайки пари за семки, а после с влажен поглед да гледаш как цената се качва с още 3 000%

      Грешката е моя. Имах предвид биим пазара. Там преди излизане на пазара и сайтовете работят и във фейса има комуникация и щедри обещания и цветущи анализи. След една година, всичко е пълен мрак. Та с тая схема изкарах добри пари. Е, разбира се, в някои случаи можеше и повече. Сега се върнах и в Биодит и в Син карс и в Импулс и HRC.
      Колкото до Алтерко, участвах в увеличението на 3лв и излязох на два пъти на 18 и 27лв. Не ми се нравят новите мениджъри и начина по който вдигнаха цената.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

        То това е борсата, за да купиш, някой трябва да продава. Ако бях купил преди 2 години и аз щях да продавам. Когато купя на IPO, гледам веднага да продам, докато още има подем. Спекулант.
        По тази логика щеше да си купил Алтерко на 1,45 и да си ги шитнал по 1,60 изкарвайки пари за семки, а после с влажен поглед да гледаш как цената се качва с още 3 000%

        Няма универсални правила на борсата.. всеки случай е индивидуален и трябва да се преценя на база информация и анализа й.
        Специално на Биодит не му се кефя аз.. и то най-вече на корпоративните методи на основния акционер. Това да изпляскаш новина от сорта: "Сключихме договор, който ни осигурява приходи колкото за цялата минала година", а после с дребния шрифт да се уточнява, че договора е за следващите 10 г. и парите по него ще се точат на час по лъжичка и то с условия... Ами малко като залъгалка за балъци ми идва. Не се привличат сериозни и качествени инвеститори по този начин!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

          Ти купуваш, а някой бяга. Според мен имат потенциал голям, просто откъм PR и изпълнения на обещанията си могат да са много по-добри. Трябваше да пишем тук и на пощата им, за да качат видеото от последната среща. След това пуснаха един гигантски прес рилийз, който показа каква колосална работа са свършили наистина, но ако това се пуска по-малко и редовно ще съзаде някакъв шум около тях и хората наистина биха проявили интерес.
          То това е борсата, за да купиш, някой трябва да продава. Ако бях купил преди 2 години и аз щях да продавам. Когато купя на IPO, гледам веднага да продам, докато още има подем. Спекулант.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dimi71 Разгледай мнение

            Аз пък изслушах много внимателно последната среща с инвеститори и от тогава само допълвам. Ще стискам до пролетта. Ако до тогава не излязат на +, напускам кораба.
            Ти купуваш, а някой бяга. Според мен имат потенциал голям, просто откъм PR и изпълнения на обещанията си могат да са много по-добри. Трябваше да пишем тук и на пощата им, за да качат видеото от последната среща. След това пуснаха един гигантски прес рилийз, който показа каква колосална работа са свършили наистина, но ако това се пуска по-малко и редовно ще съзаде някакъв шум около тях и хората наистина биха проявили интерес.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Не зная кой разпродава ,но отговора защо е понеже резултатите не отговарят на очакванията, а иначе обещанията все са за светло бъдеще сякъш всеки момент ще тръгнат нещата...............и така вече няколко години
              Аз пък изслушах много внимателно последната среща с инвеститори и от тогава само допълвам. Ще стискам до пролетта. Ако до тогава не излязат на +, напускам кораба.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TLDR Разгледай мнение
                Гледам някой разпродава яко последните дни - знае ли се кой и защо ?
                Не зная кой разпродава ,но отговора защо е понеже резултатите не отговарят на очакванията, а иначе обещанията все са за светло бъдеще сякъш всеки момент ще тръгнат нещата...............и така вече няколко години

                Коментар


                • Гледам някой разпродава яко последните дни - знае ли се кой и защо ?

                  Коментар


                  • СЪОБЩЕНИЕ ЗА ПОКУПКА НА АКЦИИ ОТ ЛИЦЕ С РЪКОВОДНИ ФУНКЦИИ В „БИОДИТ“ АД

                    БИОДИТ АД, ЕИК 203854303, съгласно чл. 19 от Регламента за пазарната злоупотреба уведомява, че Юлиан Емилов Софрониев, физическо лице изпълнителен директор на „БИОДИТ“ АД – е придобил чрез покупка на 07.11.2023 г.; 08.11.2023г.; 09.11.2023г. общо 4 880 акции с ISIN BG1100003190 код от капитала на дружеството, за който факт дружеството е уведомено на 10.11.2023 г.

                    Коментар


                    • Щипка сутрешно словоблудство с кафето.



                      Разочаровани акционери бягат и натискат цената тук. Затихнаха фанфарите и утихнаха нещата, дори обявения през септември сайт с новини за компанията, който "ще стартира до 2-3 седмици" все още липсва - има ли изненадани?

                      В армиите на НАТО има една процедура по самообучение използваща поуките от практиката или на друго място съм я срещал, като Lessons learned(научените уроци), та какво ли е научил напускащия инвеститор тук:

                      1. Първо увеличение и бясно търсене на пари за експанзия в Испания - парите се изхарчиха за друго!
                      2. Второ увеличение отново набиране на ср-ва за експанзия в Испания и отваряне на 4 офиса до март - след увеличението промяна на плана и парите ви ще се харчат за друго
                      3. За партията, с която опитаха да ги употребят и отдавна е в политическия канал дори не искам да се сещам. Там се надявам и форума с бурната си реакция да е помогнал да ги предпази от този забравен вече експеримет.
                      4. Три години след ИПО-то и десетина години след основаването, резултата все още се колебае около или под нулата.

                      Тук като при юнаците от Възраждане за ваксините и валутите става: "Не ме слушай какво говоря, а ме гледай какво правя".

                      Явно някой си научи урока и реши, че не иска да слуша повече розови обещания. Почти 3 години по-късно, цената на акция се насочи към тази от ИПО-то. За мен остава надеждата, че обещаваните резултати, които всеки път се отдалечават като морковчето на тоягата, каращо магарето да мълчи и да търпи, та се надявам тези хубави резултати да ги видим догодина, когато свърши кеша и започнат да търсят следващо набиране на капитал.

                      Дано поне развият Time management решенията и решенията за контрол на достъп - за разлика от хотелските решения, тези видимо се продават като топъл хляб. Дано и Ники и Христо ги наглеждат какво правят, че аман от лутане!
                      Last edited by tony1975; 07.11.2023, 08:27.

                      Коментар




                      • Дано да успеят да захапят цялата група REWE. Не е изключено, ако направят добро впечатление в обектите на Била.

                        Коментар


                        • Веригата за стоки от първа необходимост "Билла България" започва да отваря магазини с малки формати, разположени в кварталите на градовете. Това е нова концепция за компанията под името "Billa Днес", а първият й обект е вече факт в Добрич.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                            Харесва ми колко изчерпателни са. Може би трябва по-честичко да ги пускат и да се разбира какъв приблизителен приход би имал от всеки един договор. Иначе този хотел май ще си е големичък, съдейки по размера на сградата. Може и да говорим за 100+ стаи.

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/a/538-pazari...kt-iztok-plaza
                              Компанията има сключени договори с дистрибутори, пуска и два нови продукта

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от p Разгледай мнение

                                https://buildex.bg/proekti/iztok-plaza

                                Мисля че е това. Вижда се от Цариградско. От другата страна на Арена Армеец.
                                Благодаря! Това го намерих, но там не разбрах колко стаи ще е хотела.

                                Коментар

                                Working...
                                X