IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

    Смятам че ДДДД Мисли като инстотуцоналка.
    Институционалните инвеститори за мен са отживелица.
    еми някои инвеститори може да са станали институции. Да си пожелаем, да го докараме всички дотам. Сега поне можем да се ползваме и от тяхната визия, още по-добре че я споделят. На вкус и цеят сме различни, така и на пазара - има хора с различна мисъл. И още по-добре за пазара, ако има по-голям букет инвеститори

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

      Чух, спокойно. (беше редактирал и при цитата попадна първата чадт) Но ако си беше приложил критериите от тбс към меком сам ще се усетиш, че не са най-добро решение. Г-н Райчев имаше милионни договори за Русия и беше бизнесмен на годината 2008 и т.н. : Пък и 18% никак не са за изпускане. Ддд е прав - защо изобщо се интересувате от beam пазара, като имате вариант да се "нагувичате" с дивидентите на "златната жаба" (наименовани от Импето) Искате дивиденти - получавате при жабата
      Смятам че ДДДД Мисли като институционалка (институционален инвеститор )
      Институционалните инвеститори за мен са отживелица. Дълго време шитове в портфейла ще държат щото не могат с малкото акции да се вредят а стоят отвън и подсмърчат
      Last edited by MrSi; 26.12.2020, 03:03.
      Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        Киро, дали ще запиша е мое лично решение, което не касае форума и пазара. Писах защото пропагандира фрапиращо некомпетентно мнение на тема дивидентна политика и би могъл да подведен някой новобранец. Компания "въпросителна" не трябва да разпределя дивидент. Компания "звезда" може и да разпределя дивидент, но Гугъл, Фейсбук и Амазон продължават да не го правят. Ейпъл чак наскоро почнаха да разпределят. Компания "дойна крава" задължително трябва да разпределя дивидент. Там инвестициите се свиват до минималното а дивидента се качва на макс. Дивидентна политика на компания "куче" е безсмислено да се обсъжда защото всеки уважаващ себе си инвеститор би избягвал такива компании. В твоето съзнание има две примитивни правила. Дивидента винаги е хубаво нещо. Всяка компания задължително трябва да разпределя дивидент. Разбирам защо мислиш така, но тотално бъркаш и не осъзнаваш същността на нещата. Свикнал си на БФБ да имаш емитенти 2/3 кучета и 1/3 дойни крави и това е оформило неправилен възглед. Биодит е нов емитент в ранна фаза на развитие и с интерес чакам да видя какво ще се случи. За да имаме борса трябва да имаме повече такива компании. Трябват ни и различни типове инвеститори, които да си предават акциите, когато компаниите преминат от една фаза в друга. За да имаме капиталов пазар ни трябва цяла еко система. Едно звено да липсва и всичко умира. Просто исках да посоча, че трябва да се фокусираме не върху дивидент а върху това какъв растеж очакваме от компанията. Какви инвестиции са необходими да се случи растежа. Дали растежа е в цената и имаме ли дисконт.
        Желая успех на Биодит. На пазара отчайващо му трябва втори успешен пример след Алтерко.
        И с това си прав и се присъединявам - желая успех на Биодит и листване на пълната емисия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

          Ама ти май не чу. Освен дивидент смятам и други работи
          Чух, спокойно. (беше редактирал и при цитата попадна първата чадт) Но ако си беше приложил критериите от тбс към меком сам ще се усетиш, че не са най-добро решение. Г-н Райчев имаше милионни договори за Русия и беше бизнесмен на годината 2008 и т.н. : Пък и 18% никак не са за изпускане. Ддд е прав - защо изобщо се интересувате от beam пазара, като имате вариант да се "нагувичате" с дивидентите на "златната жаба" (наименовани от Импето) Искате дивиденти - получавате при жабата

          Коментар


          • Киро, дали ще запиша е мое лично решение, което не касае форума и пазара. Писах защото пропагандира фрапиращо некомпетентно мнение на тема дивидентна политика и би могъл да подведен някой новобранец. Компания "въпросителна" не трябва да разпределя дивидент. Компания "звезда" може и да разпределя дивидент, но Гугъл, Фейсбук и Амазон продължават да не го правят. Ейпъл чак наскоро почнаха да разпределят. Компания "дойна крава" задължително трябва да разпределя дивидент. Там инвестициите се свиват до минималното а дивидента се качва на макс. Дивидентна политика на компания "куче" е безсмислено да се обсъжда защото всеки уважаващ себе си инвеститор би избягвал такива компании. В твоето съзнание има две примитивни правила. Дивидента винаги е хубаво нещо. Всяка компания задължително трябва да разпределя дивидент. Разбирам защо мислиш така, но тотално бъркаш и не осъзнаваш същността на нещата. Свикнал си на БФБ да имаш емитенти 2/3 кучета и 1/3 дойни крави и това е оформило неправилен възглед. Биодит е нов емитент в ранна фаза на развитие и с интерес чакам да видя какво ще се случи. За да имаме борса трябва да имаме повече такива компании. Трябват ни и различни типове инвеститори, които да си предават акциите, когато компаниите преминат от една фаза в друга. За да имаме капиталов пазар ни трябва цяла еко система. Едно звено да липсва и всичко умира. Просто исках да посоча, че трябва да се фокусираме не върху дивидент а върху това какъв растеж очакваме от компанията. Какви инвестиции са необходими да се случи растежа. Дали растежа е в цената и имаме ли дисконт.
            Желая успех на Биодит. На пазара отчайващо му трябва втори успешен пример след Алтерко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
              Преци, всеки влак си има пътници ..Ето , че Скоти ще купи..ТИ КОЛКО БРОЯ ЩЕ ВЗЕМЕШ-5 ИЛИ 10000..
              Кире, от последното число махаш първата цифра и каквото сабя покаже при мен Но без препоръка, разбира се, защото може да не ми допада и момента на покупката, и да предпочета включване на по-късен етап след листването
              ps А Скоти го знаем още когато искаше да презапише градус. Пазарът харесва смелите, няма да ги върне
              Last edited by precakanoto; 26.12.2020, 02:45.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Scottie Pippen Разгледай мнение

                20к от мен
                и само да напомня че е Коледа Авие се дърляте...хайде малко смирение...
                наздраве
                20к = 1/20 "д"

                Коментар


                • Преци, всеки влак си има пътници ..Ето , че Скоти ще купи..ТИ КОЛКО БРОЯ ЩЕ ВЗЕМЕШ-5 ИЛИ 10000..

                  Коментар


                  • Скоти, понеже ние сме се дърлили според теб, ти реши да се дърлиш последен , за да ни докажеш колко си смирен.. Няма ли да ни обясниш колко са лоши дивидентите и как не трябва да питаме за тях..Извикай Хари да изнесе и той една лекция и да каже, че ще купи 100000..Я по смирено моля..Коледа е..

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                      Сложни са твоите мисли.
                      Н​​​​​е мога да ги разбера и това си е.
                      Промени ли мнението си за дивидентата политика? Ако да - Моля обясни на Юлиян Софрониев че това има дисциплиниращ ефект. Или с две думи - трябват резултати.
                      Когато знаеш че инвеститорите очакват нещо, то стимула би бил още по голям.
                      Чакай, нека първо да излязат на печалба. С Кирето ще им извадите душата на мажовците. При тоя натиск, може да иновират с отрицателни дивиденти Пак ще са по-добре от положителните на меком

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Ух Ами ти пишеш общи теории, не съобразени с БФБ.. Последно.. С колко пари ще влезеш тук за да докажеш, че си прав.. Аз ще влезна след първият дивидент.. А ко няма да влизаш не ми давай акъл.. Застани с пари и пример зад поучителни те си теории.. Ти пишеш.. Или ще стане или не.. Е голямо откритие..
                        20к от мен
                        и само да напомня че е Коледа Авие се дърляте...хайде малко смирение...
                        наздраве

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
                          Киро, разгледай матрицата на бостънската консултантска група. Според мен Биодит е "въпросителна". Може да се развие към "звезда" и да се направят луди пари, но може и да не го постигне. Ти предлагаш нещо, което би затруднило този процес. Реално погледнато Биодит не е за твоят рисков профил. За теб са подходящи компании, които преминават от "звезда" към "дойна крава". Да доходността е по-ниска, но с твоите умения и търпимост към риск толкова. Единственото за което трябва да внимаваш е да я продадеш преди да се е превърнала в "куче" за да купиш с парите следващата, която се е превърнала в "дойна крава". Аз се интересувам от компаниите които пресекат границата и от въпросителна се превърнат в звезда. За моя радост в България имам възможност да вляза на безумно ниска оценка, поради некомпетентността на инвеститорите. Според мен Алтерко премина тази граница, или стана ясно че ще я премине, първо тримесечие на 2019 г. Аз съм с ясното съзнание какво представляват отделните компании, кой съм аз и какви компании са подходящи за мен. Просто не знам как да коментирам очакването на някой компания "въпросителна" да разпределя дивидент. В тази компания единственото което трябва да те вълнува е дали ще премине към "звезда". При успешен преход като при Алтерко ще направят луди пари. Но дали ще успеят? Аз лично нямам отговор. Всички въпроси в тази посока са конструктивни. Другото е некомпетентност. Понякога се чудя защо изобщо пиша след като почти никой няма да ме разбере.
                          Сложни са твоите мисли.
                          Н​​​​​е мога да ги разбера и това си е.
                          Промени ли мнението си за дивидентата политика? Ако да - Моля обясни на Юлиян Софрониев че това има дисциплиниращ ефект. Или с две думи - трябват резултати.
                          Когато знаеш че инвеститорите очакват нещо, то стимула би бил още по голям.
                          Last edited by MrSi; 26.12.2020, 01:54.
                          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                          Коментар


                          • Ух Ами ти пишеш общи теории, не съобразени с БФБ.. Последно.. С колко пари ще влезеш тук за да докажеш, че си прав.. Аз ще влезна след първият дивидент.. А ко няма да влизаш не ми давай акъл.. Застани с пари и пример зад поучителни те си теории.. Ти пишеш.. Или ще стане или не.. Е голямо откритие..

                            Коментар


                            • Киро, разгледай матрицата на бостънската консултантска група. Според мен Биодит е "въпросителна". Може да се развие към "звезда" и да се направят луди пари, но може и да не го постигне. Ти предлагаш нещо, което би затруднило този процес. Реално погледнато Биодит не е за твоят рисков профил. За теб са подходящи компании, които преминават от "звезда" към "дойна крава". Да доходността е по-ниска, но с твоите умения и търпимост към риск толкова. Единственото за което трябва да внимаваш е да я продадеш преди да се е превърнала в "куче" за да купиш с парите следващата, която се е превърнала в "дойна крава". Аз се интересувам от компаниите които пресекат границата и от въпросителна се превърнат в звезда. За моя радост в България имам възможност да вляза на безумно ниска оценка, поради некомпетентността на инвеститорите. Според мен Алтерко премина тази граница, или стана ясно че ще я премине, първо тримесечие на 2019 г. Аз съм с ясното съзнание какво представляват отделните компании, кой съм аз и какви компании са подходящи за мен. Просто не знам как да коментирам очакването на някой компания "въпросителна" да разпределя дивидент. В тази компания единственото което трябва да те вълнува е дали ще премине към "звезда". При успешен преход като при Алтерко ще направят луди пари. Но дали ще успеят? Аз лично нямам отговор. Всички въпроси в тази посока са конструктивни. Другото е некомпетентност. Понякога се чудя защо изобщо пиша след като почти никой няма да ме разбере.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                                +
                                Значи, поне късметът е по-добрата опция от дивидента
                                Ама ти май не чу. Освен дивидент смятам и други работи
                                Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                                Коментар

                                Working...
                                X