IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биодит АД (BDT)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение
    Здравейте!

    Виждам, че темата за дивидента продължава да бъде "гореща" във форума, вече 10-15 години.

    Не смятам да влизам във спора, защото мисля, и двете "страни" са прави. На пазарите, за последните 20 години, могат да се намерят безброй примери за висока възвращаемост на инвестиите в компании разпределящи висок дивидент и такива с висока възвращаемост на база 10-15 гошишен растеж на комапнията. Всичко е строго индивидуално, за всяка компания и зависи от етапа на развитие на компанията, нормата на печалба, плановете за бъдещо развитие и т.н

    Тъй като за част от участниците тук е важно да знаят, какво предвиждам аз в частност за Биодит, моето виждане по въпроса е следното.

    В следващите 2-3 години, главният ни фокус, ще бъде да работим здраво и постигнем растеж 50%-100% на годишна база ( това сме заложили и като план ). Когато компанията постигне регулярен растеж на приходи/печалба и не може да расте със 100% годишно, не само е разбираемо, а и задължително да започне да споделя част от печалбата с акционерите.

    Тъй като виждам, че има притеснения ( разбираемо след, като сме в БГ ) от това, че печалбите могат да се насочват само, към Мениджмънта на компанията, Тук е много важно да отбележа, че както аз така и Мениджмънта ( борда ) на компанията, НЕ ПОЛУЧАВАМЕ възнаграждение, за работата си.

    Възнаграждения, ще се получават само след постигане на конкретни резултати и то не под формата на месечни заплащания или бонуси, а под формата на опции.

    Биодит НЕ Е И НЯМА ДА БЪДЕ сложната пост-приватизационна корпоративна структура с безброй "мениджъри", директори и всякакви тем подобни подставени лица, чрез които се източват печалбите под формата на космически месечни възнаграждения или годишни бонуси!


    Мисля, че с написаното, темата за дивидентати вече е изяснена.

    Поздрави,

    На тази подчертаната блестна захапвам, ще ми стигне за над година две напред да я препрочитам и предъвквам, носейки премереният ми риск/портфейл!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

      Аз пък си помислих, че сте започнали разработките в некой гараж.

      Все пак успех.
      Успех и от мен.
      Има много балъци които са спастрили по некой леф и се чудят де да го изхарчат.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение

        Здравйте!

        Изгледжа, ще е по-лесно за всички участници във форума, да синтезирам 10-на страници от Документа за допускане в няколко точки:

        - Сериен предприемач съм от 1995 година
        - от 2003 до 2007 бях Директор "Автомобилно застраховане и брокерски бизнес в "Армеец" - реализиран ръст за периода 750% ( справка КФН )
        - Две от компаниите са в сферата на Застрахователните услуги ( 10+ млн премиен приход )
        - Две са в сферата на Afiinity services ( Extended waqrranty & Accidental damage )

        Годишна печалба в размер 700к-1млн лева

        Поздрави,
        Аз пък си помислих, че сте започнали разработките в некой гараж.

        Все пак успех.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
          Да се включа и аз. Споделям мнението на дддд-то. И още оня ден писах че компанията е идеална за рискови инвеститори.

          Участваш с малка сума и чакаш 10 години. Може да преразгледаш мнението си след/през 3-5 години.

          Тук не се търси дивидент, а растеж. Дали ще стане - никой не знае. Просто залагаш на растеж и чакаш с надеждата да ти се умножи многократно инвестицията. Колко многократно - поне повече от 3 пъти. А защо не и 10-кратно.


          В тоя ред на мисли малко практически въпроси:

          1. Къде им е проспекта с условията на IPO-то?
          2. И как се участва в ИПО на БФБ - щото до сега не съм участвал. Или този въпрос трябва да го отправя към посредника си?


          п.п. не е препоръка за нищо.
          Здравей. Аз не споделям мнението на 4Д , защото при тази ниска ликвидност на БФБ няма на кой да продадеш. Какво като компанията расте? Има компании на p/b 0.2 и p/e 2.5 но като няма дивидент аз от къде да знам че действително печелят и че имат реални приходи , а не само счетоводни?
          Last edited by MrSi; 26.12.2020, 13:39.
          Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

          Коментар


          • Здравейте!

            Виждам, че темата за дивидента продължава да бъде "гореща" във форума, вече 10-15 години.

            Не смятам да влизам във спора, защото мисля, и двете "страни" са прави. На пазарите, за последните 20 години, могат да се намерят безброй примери за висока възвращаемост на инвестиите в компании разпределящи висок дивидент и такива с висока възвращаемост на база 10-15 гошишен растеж на комапнията. Всичко е строго индивидуално, за всяка компания и зависи от етапа на развитие на компанията, нормата на печалба, плановете за бъдещо развитие и т.н

            Тъй като за част от участниците тук е важно да знаят, какво предвиждам аз в частност за Биодит, моето виждане по въпроса е следното.

            В следващите 2-3 години, главният ни фокус, ще бъде да работим здраво и постигнем растеж 50%-100% на годишна база ( това сме заложили и като план ). Когато компанията постигне регулярен растеж на приходи/печалба и не може да расте със 100% годишно, не само е разбираемо, а и задължително да започне да споделя част от печалбата с акционерите.

            Тъй като виждам, че има притеснения ( разбираемо след, като сме в БГ ) от това, че печалбите могат да се насочват само, към Мениджмънта на компанията, Тук е много важно да отбележа, че както аз така и Мениджмънта ( борда ) на компанията, НЕ ПОЛУЧАВАМЕ възнаграждение, за работата си.

            Възнаграждения, ще се получават само след постигане на конкретни резултати и то не под формата на месечни заплащания или бонуси, а под формата на опции.

            Биодит НЕ Е И НЯМА ДА БЪДЕ сложната пост-приватизационна корпоративна структура с безброй "мениджъри", директори и всякакви тем подобни подставени лица, чрез които се източват печалбите под формата на космически месечни възнаграждения или годишни бонуси!

            Мисля, че с написаното, темата за дивидентати вече е изяснена.

            Поздрави,
            Last edited by Julian Sofroniev; 26.12.2020, 11:55.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Julian Sofroniev Разгледай мнение

              Здравйте!

              Изгледжа, ще е по-лесно за всички участници във форума, да синтезирам 10-на страници от Документа за допускане в няколко точки:

              - Сериен предприемач съм от 1995 година
              - от 2003 до 2007 бях Директор "Автомобилно застраховане и брокерски бизнес в "Армеец" - реализиран ръст за периода 750% ( справка КФН )
              - Две от компаниите са в сферата на Застрахователните услуги ( 10+ млн премиен приход )
              - Две са в сферата на Afiinity services ( Extended waqrranty & Accidental damage )

              Годишна печалба в размер 700к-1млн лева

              Поздрави,
              Браво! Дай боже всекиму!

              Коментар


              • Да се включа и аз. Споделям мнението на дддд-то. И още оня ден писах че компанията е идеална за рискови инвеститори.

                Участваш с малка сума и чакаш 10 години. Може да преразгледаш мнението си след/през 3-5 години.

                Тук не се търси дивидент, а растеж. Дали ще стане - никой не знае. Просто залагаш на растеж и чакаш с надеждата да ти се умножи многократно инвестицията. Колко многократно - поне повече от 3 пъти. А защо не и 10-кратно.


                В тоя ред на мисли малко практически въпроси:

                1. Къде им е проспекта с условията на IPO-то?
                2. И как се участва в ИПО на БФБ - щото до сега не съм участвал. Или този въпрос трябва да го отправя към посредника си?


                п.п. не е препоръка за нищо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                  кои са другите ви компании, в кой сектор са по колко приходи и печалба правят?
                  важно е за оценката , колко добър предприемач сте

                  Поздрави
                  Здравйте!

                  Изгледжа, ще е по-лесно за всички участници във форума, да синтезирам 10-на страници от Документа за допускане в няколко точки:

                  - Сериен предприемач съм от 1995 година
                  - от 2003 до 2007 бях Директор "Автомобилно застраховане и брокерски бизнес в "Армеец" - реализиран ръст за периода 750% ( справка КФН )
                  - Две от компаниите са в сферата на Застрахователните услуги ( 10+ млн премиен приход )
                  - Две са в сферата на Afiinity services ( Extended waqrranty & Accidental damage )

                  Годишна печалба в размер 700к-1млн лева

                  Поздрави,

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Букета ще е пълен когато навлезе новото поколение бакшиши...


                    Весели празници, прецакано,
                    Тях ги чакаме от 2007 ама все не идват и не идват ......
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Иван Давидов Разгледай мнение
                      Здравейте, г-н Софрониев,

                      Бих искал и аз да Ви задам няколко въпроса.

                      1. През последните няколко години персоналът в Биодит непрекъснато намалява и от 21 човека пада до 7 човека. По-конкретно, от 7 човека в сейлс, сега има един човек. Това е тенденцията за няколко години назад, много преди Ковид ситуацията да стане фактор. Въпросите ми са следните:

                      1.1. Защо сейлс екипът драстично намалява през годините?

                      1.2. Какви резултати очаквате да постигнете с един човек в сейлс, ако IPO-то е неуспешно?

                      1.3. Следвайки текущата тенденция, да очакваме ли след още 2-3 години персоналът да намалее до 3-4 човека?

                      2. Ако предположим, че 250К лева (колкото е минимумът, за да бъде успешно IPO-то) е сумата, която очертава границата между това Биодит да продължи да гори пари и Биодит да е сред финансово успешните лидери в биометричната индустрия, какво Ви спира Вие лично да подпомогнете развитието на Биодит с още малко пари?

                      3. Ако правилно се ориентирам, Биодит е назад с грубо казано 2.75 милиона лева. По груби сметки излиза, че за всеки платен лев акционерен капитал, след увеличението на капитала акционерите ще "получат" по около 80 стотинки, грубо сметнато, от които около 70 стотинки идват от оценката на Вашия патент. Отново казвам, че това са груби, закръглени сметки, по-скоро за ориентир.

                      3.1. След колко време очаквате Биодит да е не просто на печалба за съответната година, а заедно с натрупаната печалба за предходните години, Биодит да изчисти изгорените пари и да излезе на нулата?

                      3.2. След още колко години, след като изгорените пари вече са изчистени, очаквате натрупаната печалба да надвиши оценката на патента?
                      отлични въпроси ! очакваме г-н ЮЛИАН ЕМИЛОВ СОФРОНИЕВ

                      Коментар


                      • Никаква институция Преци не е станал 4Д..А може да е станал институция на нещо свързано със заблудата и лъжата..Как ще пише тук да хвали компании без дивидент, а няма да купува ..Как ще сравнява Гугъл, Фейсбук и Амазон с милиардите им клиенти с компаниите на БФБ, чак е смешно.. То от такива институции вече 12години чакаме оживление и все няма.. И акъл раздава за неща, които нито изпълнява нито осъзнава.. Успех на компанията Биодит АД на БФБ, но не се подвеждате по съветите на големите разбирачи тук.. Няма някой да не харесва дивидентите..
                        Браво на Иван Давидов за хубавите въпроси..
                        Last edited by Kiro; 26.12.2020, 09:21.

                        Коментар


                        • Здравейте, г-н Софрониев,

                          Бих искал и аз да Ви задам няколко въпроса.

                          1. През последните няколко години персоналът в Биодит непрекъснато намалява и от 21 човека пада до 7 човека. По-конкретно, от 7 човека в сейлс, сега има един човек. Това е тенденцията за няколко години назад, много преди Ковид ситуацията да стане фактор. Въпросите ми са следните:

                          1.1. Защо сейлс екипът драстично намалява през годините?

                          1.2. Какви резултати очаквате да постигнете с един човек в сейлс, ако IPO-то е неуспешно?

                          1.3. Следвайки текущата тенденция, да очакваме ли след още 2-3 години персоналът да намалее до 3-4 човека?

                          2. Ако предположим, че 250К лева (колкото е минимумът, за да бъде успешно IPO-то) е сумата, която очертава границата между това Биодит да продължи да гори пари и Биодит да е сред финансово успешните лидери в биометричната индустрия, какво Ви спира Вие лично да подпомогнете развитието на Биодит с още малко пари?

                          3. Ако правилно се ориентирам, Биодит е назад с грубо казано 2.75 милиона лева. По груби сметки излиза, че за всеки платен лев акционерен капитал, след увеличението на капитала акционерите ще "получат" по около 80 стотинки, грубо сметнато, от които около 70 стотинки идват от оценката на Вашия патент. Отново казвам, че това са груби, закръглени сметки, по-скоро за ориентир.

                          3.1. След колко време очаквате Биодит да е не просто на печалба за съответната година, а заедно с натрупаната печалба за предходните години, Биодит да изчисти изгорените пари и да излезе на нулата?

                          3.2. След още колко години, след като изгорените пари вече са изчистени, очаквате натрупаната печалба да надвиши оценката на патента?
                          Last edited by Иван Давидов; 26.12.2020, 09:07.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                            Да. И друг път съм слушал такива сложни неща . С тях спокойно може да обучавате студенти които след време да губят парите на пенсионерите в някой пенсионен фонд. Само дето от най - дивидентите компании на БФБ сън изкарал достатъчно % доходност за последните 5 години , вместо да наливаш в компании които не плащат дивидент - ШИТОВЕ ги наричам тези които не разпределят печалбите с всички а само с онези които те решат
                            ​​​​​
                            Не си наясно с материатя.Тотална каша е при теб и Киро.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                              Кире, от последното число махаш първата цифра и каквото сабя покаже при мен Но без препоръка, разбира се, защото може да не ми допада и момента на покупката, и да предпочета включване на по-късен етап след листването
                              ps А Скоти го знаем още когато искаше да презапише градус. Пазарът харесва смелите, няма да ги върне
                              Пич,
                              намери. Ми телефона от някой от форумците,които ме познават още ти разкажа от. Първо лице какво се случи с градус и защо не се презаписа...историята е доста интересна и доста политическа...до последният момент не беше ясно какво ще се случи..имах готовност да скоча с 200к и накрая записах 500лв за да ме броят и мен в бройката участници...луд филм беше!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                еми някои инвеститори може да са станали институции. Да си пожелаем, да го докараме всички дотам. Сега поне можем да се ползваме и от тяхната визия, още по-добре че я споделят. На вкус и цеят сме различни, така и на пазара - има хора с различна мисъл. И още по-добре за пазара, ако има по-голям букет инвеститори
                                Букета ще е пълен когато навлезе новото поколение бакшиши...


                                Весели празници, прецакано,
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X