IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

    Това 7,169 си го взел от баланса, а не от Отчета за доходите, което значи че е за цялата 2019г, а не за 9-месечието.
    В Отчета за доходите е това
    Ж. Нетна печалба за периода 2-0454-2 * 5334 * 6315 (в твоя формат)

    Но трябва да сравняваш ябълки с ябълки, затова аз бих изчистил ефекта от продажбата на телекомуникационния бизнес в Европа през 2019 (+8,966млн) и ефекта от преоценката на бизнеса в Азия пак през 2019 (-5,523млн) и тогава вече ще видиш:
    Печалба
    2019 - 2,872млн
    2020 - 5,334млн

    Без препоръки, просто си смятам.

    Да , видях че 7,169 е за ГО, печалбата от бума на нещата си е малка според мен и умишлено сравних с ХЕС (там все пак работят над1050човека) , а тука колко бяха 1 500 мисля китайчета(това си е джок,- но очаквах над 0,55-65/акц. да покажят). А и нищо не пояснават за сделката ;- колко ще отчислят като данък ( плащат там или тук?), за спора също стои висящ въпроса, опрян на адвокатски консултации!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение

      Ефективноста ми липсва някак си, все едно че гледам отчета на ХЕС .....

      -2. Текуща печалба 1-0454 * 5,334 * 7,169
      Това 7,169 си го взел от баланса, а не от Отчета за доходите, което значи че е за цялата 2019г, а не за 9-месечието.
      В Отчета за доходите е това
      Ж. Нетна печалба за периода 2-0454-2 * 5334 * 6315 (в твоя формат)

      Но трябва да сравняваш ябълки с ябълки, затова аз бих изчистил ефекта от продажбата на телекомуникационния бизнес в Европа през 2019 (+8,966млн) и ефекта от преоценката на бизнеса в Азия пак през 2019 (-5,523млн) и тогава вече ще видиш:
      Печалба
      2019 - 2,872млн
      2020 - 5,334млн

      Без препоръки, просто си смятам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Интересно как ще мине Черния петък тази година. Миналата година обявиха в новина, че 800хил евро продажби са направили в рамките на кампанията. Тази година има доста повече продукти, да видим какъв ръст ще имат.

        http://x3news.com/download/?id=448949
        Ефективноста ми липсва някак си, все едно че гледам отчета на ХЕС .....

        -2. Текуща печалба 1-0454 * 5,334 * 7,169

        Коментар


        • Интересно как ще мине Черния петък тази година. Миналата година обявиха в новина, че 800хил евро продажби са направили в рамките на кампанията. Тази година има доста повече продукти, да видим какъв ръст ще имат.

          http://x3news.com/download/?id=448949

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

            За едни е лошо, а за други не е ! Аз се колебая към кои съм, ще се радвам ако скочи цената, но пък от друга страна ми се искаше да допълня още !
            Виждаш ли, колко е шантава таз борсова история понякога!? Хем това ти се иска, хем и другото
            И аз щях да добавя, ако беше върнало още, но както подозирах, заприлича на някогашната история на мцх. Само че, този път държим и акциите, за да не повтаряме грешката
            Last edited by precakanoto; 27.11.2020, 14:05.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              До 13.00 ч, почти нищо не върнахме надолу
              Лошото е ... че идва отчет и ако е убав, може пак да тръгне нагоре
              За едни е лошо, а за други не е ! Аз се колебая към кои съм, ще се радвам ако скочи цената, но пък от друга страна ми се искаше да допълня още !

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                Повече ме изкефи как върнахме само.
                До 13.00 ч, почти нищо не върнахме надолу
                Лошото е ... че идва отчет и ако е убав, може пак да тръгне нагоре

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                  Прекрасна търговия днес тук, хубав оборот и много сделки !
                  Успех на компанията !
                  Повече ме изкефи как върнахме само.
                  Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                  Коментар


                  • Прекрасна търговия днес тук, хубав оборот и много сделки !
                    Успех на компанията !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                      Аз очаквах по-голям спад след Опън.. Повече търсачи на бързи печалби да искат да осребрят екселската печалба.. Такива бях и надеждите на колеги които са пропуснали да се хванат на хорото ..
                      Искаше ми се повече екшън да има
                      И аз очаквах по-голям спад, но здраве да е. Добра търговия днес.
                      п.с. голям майтап е това някой непрекъснато да повтаря как искрено желаел на всеки най-доброто. Малко на сектантско звучи.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                        Те пък! Вместо да послушат добрия самарянин Груйчо и да се отърват от тия балонирани акции, ще ги стискат за борсата във Франкфурт да ги шиткат на "наивните" шваби срещу евраци
                        Успех и тук, Батя, дано акцията достигне двуцифрени стойнсти в евро!
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                          Екшъна беше кратък и малък ! Мераклии да продават в ниското няма !
                          Те пък! Вместо да послушат добрия самарянин Груйчо и да се отърват от тия балонирани акции, ще ги стискат за борсата във Франкфурт да ги шиткат на "наивните" шваби срещу евраци

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                            Аз очаквах по-голям спад след Опън.. Повече търсачи на бързи печалби да искат да осребрят екселската печалба.. Такива бях и надеждите на колеги които са пропуснали да се хванат на хорото ..
                            Искаше ми се повече екшън да има
                            Екшъна беше кратък и малък ! Мераклии да продават в ниското няма !

                            Коментар


                            • Пак над 50% от оборота на БФБ е наш! Повече такива компании му трябват на БФБ-то! И туковиж сме замязали на нормална борса.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                                Аз очаквах по-голям спад след Опън.. Повече търсачи на бързи печалби да искат да осребрят екселската печалба.. Такива бях и надеждите на колеги които са пропуснали да се хванат на хорото ..
                                Искаше ми се повече екшън да има
                                И аз се надявам на още екшън, поне до 13,00 ч. :
                                Батя, все пак новите акции не са много, само 1/5,
                                а не като при МЦХ някога - 50 пъти. Има разлика в порядъците

                                Коментар

                                Working...
                                X