IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Хари, интересна теза, но за мен има два недостатъка. Първо ние сме като Ейпъл тогава а не като Нокия. Второ изкуственият интелект за който говориш не е пречка а огромен попътен вятър за Алтерко. Ние се възползваме максимално от гласовите команди на Алекса и Сири защото Алтерко стои от другата им страна. Представи си процеса по следният начин:
    1. Алекса намали осветлението на 60 процента;
    2. Алекса подава команда към димера на Алтерко;
    3. Димера намалява осветлението
    4. Човека е доволен.
    аз не виждам конфликт а симбиоза с изкуственият интелект. Този тренд е попътен вятър.
    Тук е време прецаканото да разкаже историята за лопатите и златната треска.
    Та в случай, че реша да се включа в тези трендове защо да го правя на пъти по-раздути оценки при много по-нисък растеж на компании търгуващи се на западните пазари. Погледне ли човек оценката на Силикън лабс и направо може да му се изправи косата от ужас. За разлика от вас аз не съм хейтър към всичко българско а съм с малко здрав разум и средна интелигентност. Успех в търговията.

    Коментар


    • Хари, редица иновации и нови продукти/услуги се измислят от стартъпи по света в днешно време, които после бързо ги поглъщат големите акули. Това е практика от доста години насам. Ако ме питаш дали мисля, че не си прав в очакванията си - може и да си прав. Разбира се, че може да си прав, но може и да не си. Аз не съм убеден на 100% в това което очаквам, ти си убеден. Само времето ще покаже.

      Коментар


      • Ей, не се спряхте с глупостите и хуморестките в тази тема. Да ви питам метафорично и с реален пример. 2006-2006 преди да излезе първият Айфон на Апъл колко устройства телефонни продаваше Нокиа? Не беше ли Нокия номер 1, еталон за качесто и всичко на пазара на телефони, до момента в който на пазара излиза нов иновативен продукт кой обръща тоя пазар с главата надолу? Какво стана с Нокия и растежните и продажби на телефони, Никия фалира и купуха само заради спорта и затова и все още я има. Но не сравнявайте Нокия и Лешерко, няма база за сранение, камо ли с Тесла.
        Както при автомобилите сега пазара се преобръща заради навлизането на АI с авнотономните автомоболи, който софтвер все още не е готов, но ще стане всеки момент и това ще обърне продажбите на коли в света отгове надолъ, може много автонобилни произвоители да изчезнат, защото НЯМА ДА МОГАТ ДА ПРОИЗВЕЖДАТ ТАКЪВ СОФТВЕР, ВЪПРЕКИ, ЧЕ КАКТО НОКИЯ СА МОЖЕ ЛИ ДА ПРАВЯТ ПЛАСТМАСАТА, ЧИПОВЕТЕ ИЛИ ЛАМАРИНИТЕ И ФАРОВЕТЕ, НО НЕ МОГАТ ДА ПРАВЯТ СОФТВЕР, КАКТО И СИРМА НЕ МОЖА, НИЩО ЧЕ ИМА ДЕСЕТКМИ МИЛИОНИ ЗА Р§Д, така и на пазара на СМАРТ ХОУМ ЩЕ СЕ ПОЯВИ, ИЗКУСТВЕН ИНТЕЛЕКТ< СОФТУЕР, КОЙТО ЩЕ УПРАВЛЯВА ДОМА ТИ - ВСИЧКО НЕ САМО КРУШКИТЕ, ТАБЛОТО, ТВ И КУРНИЗА ТИ, А ЦЕЛИЯТ ТИ ДОМ - ВОДА, ТОК, ЗАКЛЮЧВАНЕ, КАМЕРИ - НО ТОВА СА РАЗРАБОТКИ, КОЙТО КОЙТО ТИ ИЗМИСЛИ- ВЗЕМА ЦЕЛИЯТ ПАЗАР, НЯМА МЯСТО ЗА МАЛКИ НА НЕГО, КАКто и за нокиа не остана място и ВСИКИЧ СМЕТКИ ЗА РЪСТ НА ПРОДАЖБИТЕ , КОИТО СМЯТАТЕ ОТИВАТ В КОШЧЕТО ЗА БОКЛУК

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maretoff Разгледай мнение

          направо си признай - по-добри устройства на света няма
          Не е важно да си най-добрия в света и на най-ниската цена. Въпрос на оптимална цена на добро качество. Ако са по-качествени от китайците и по-евтини от западняците за мен е ОК. Но единственият измерител си остава колко хора са склонни да си купуват. Това, че основни пазари са им Германия и Италия показва, че продуктите са добри. Ако продадат над 1млн джаджи за 2020, както прогнозираха в проспекта, това не ви ли е достатъчно показателно дали стават продуктите им.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

            Ти па, то на бфб понятието "огромно" може да се приеме за саркастично казано, сичуейшъна е по скоро - много клон, малко маймун
            А мамуните са си нефелни и в демографска криза.
            Ма донякъде си все пак прав де, станало е модно тук и съответно тълпичка се заформила.

            https://www.youtube.com/watch?v=TWDk...mesforChildren

            https://www.dailymotion.com/video/x1aljv0
            Българският аналог е по-сладък )) https://www.youtube.com/watch?v=sl6SBt8mj5Q
            а колко да са мамуните с тоз фри флот

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Glavorez Разгледай мнение
              аз имам 10ина устройства в къщи и 1 в колата :-)
              имам и 3 китайски ( останали от предния собсвеник ) и мога да ти кажа че сравнение изобщо не може да се прави - продуктите на Алтерко са светлинни години напред като възможности и функций - дотук с рекламата, пиша понеже няколко пъти пита дали някой ползва

              PS: и не, нямам крушки на Алтерко
              направо си признай - по-добри устройства на света няма

              Коментар


              • аз имам 10ина устройства в къщи и 1 в колата :-)
                имам и 3 китайски ( останали от предния собсвеник ) и мога да ти кажа че сравнение изобщо не може да се прави - продуктите на Алтерко са светлинни години напред като възможности и функций - дотук с рекламата, пиша понеже няколко пъти пита дали някой ползва

                PS: и не, нямам крушки на Алтерко

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  с оглед на огромното количество маймуни на клона,
                  Ти па, то на бфб понятието "огромно" може да се приеме за саркастично казано, сичуейшъна е по скоро - много клон, малко маймун
                  А мамуните са си нефелни и в демографска криза.
                  Ма донякъде си все пак прав де, станало е модно тук и съответно тълпичка се заформила.

                  https://www.youtube.com/watch?v=TWDk...mesforChildren

                  https://www.dailymotion.com/video/x1aljv0

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                    Щото кеша е константа, а другите са избушеняци и на минус... т.е. колегите требе да разкешат едната ракета, за да се качат на другата. Това го казвам на майтап, но може да се окаже и истината.

                    Груец, аз съм потребявал - ей така за любопитство и сходен профил. Харесаха ми продуктите, въпреки че не се вписват перфектно в моята система. Доста по-лесни за интеграция са от всякакви китайски аналози. И да си призная - не разбрах за тях от България, ами от немските авери. Взех ги от тук - някъде в петнайста младост се въртях да ги намеря. Беше ми любопитно що за компания са (това някъде пролетта беше). Имаше и едно doa, но го смениха без никакви коментари (дори и фактурата не ми искаха). Хора от моята порода изглеждаха - да не се бърка с песента на Хиподил.
                    Ще мина утре-вдругиден през другата ракета да ги похейтя...трябва да наблегнат на репутацията, защото изпускат потенциално гориво (т.е. изпускат метани).
                    Мерси, хубаво е да чуеш гледната точка на потребител, различен от захаросаните истории във фейса, където някой се е снимал с 5 крушки
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      На 8 октомври продаваш 111 000 права, достатъчни за записване на 22 200 акции на цена от 0,131лв на право и на 2 октомври си купуваш 13 000 акции на цена 6,90/акция. Тоест отказваш се да придобиеш акции на 3,66, но си ги купуваш на 6,90. Що е то? За мен има 4 отговора - (нямаш представа за потенциала на бизнеса си, правиш подарък на новите акционери, манипулираш цената, плащаш си за извършена услуга). Усещам как пишещите тук вярват или им се иска да вярват че човекът им прави подарък...
                      И аз това си мислех напоследък, но нали съм хейтър Всъщност няма лошо да се поддържа една цена - чичакът (да не казвам мумифицираният) прави това от години и манипулира пазара на неговите акции - който има вътрешно инфо какво ще се прави, пИчели, който няма - подсмърча Та в този ред на мисли, ако няма пак някое изкупуване от дружеството и свързани с него лица, с оглед на огромното количество маймуни на клона, очаквам сценария на недоверие от преди 9 месеца. ма да видим, аз нали съм хейтър, пак да си кажа

                      П.С. Писах ти лично, но може би не си го видял?
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                        "Светозар Господинов Илиев – финансов директор на „Алтерко“ АД - за извършена от това свързано лице и за негова собствена сметка на 02.12.2020 г. на регулиран пазар – Българска Фондова Борса АД сделка с акции, а именно – покупка на акции 13 000 акции (ISIN BG1100003166) от капитала на „Алтерко“ АД, при цена BGN 6.90 за акция"

                        За негова собствена сметка - това са други акции. Явно основните купувачи напоследък са дружеството и управляващите го
                        Уведомление по чл. 19, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 596/2014 на Европейския парламент и на Съвета от Алтерко Роботикс ЕООД, като лице, тясно свързано с лице с ръководни функции, а именно Светозар Господинов Илиев – финансов директор на „Алтерко“ АД - за извършена от това свързано лице и за негова собствена сметка на 02.12.2020 г

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от emgeko Разгледай мнение

                          Доколкото разбирам, уведомлението е от Алтерко Роботикс ЕООД, а не от CFO-тo, и поне за мен е свързано с обявената вече на 3.12.20 г. информация за покупка от страна на дружеството и Алтерко Трейдинг на общо 20 000 акции с цел предоставяне на служителите. Поне това е моя прочит и ако е така не виждам поводи за критика в това отношение.
                          "Светозар Господинов Илиев – финансов директор на „Алтерко“ АД - за извършена от това свързано лице и за негова собствена сметка на 02.12.2020 г. на регулиран пазар – Българска Фондова Борса АД сделка с акции, а именно – покупка на акции 13 000 акции (ISIN BG1100003166) от капитала на „Алтерко“ АД, при цена BGN 6.90 за акция"

                          За негова собствена сметка - това са други акции. Явно основните купувачи напоследък са дружеството и управляващите го

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            На 8 октомври продаваш 111 000 права, достатъчни за записване на 22 200 акции на цена от 0,131лв на право и на 2 октомври си купуваш 13 000 акции на цена 6,90/акция. Тоест отказваш се да придобиеш акции на 3,66, но си ги купуваш на 6,90. Що е то? За мен има 4 отговора - (нямаш представа за потенциала на бизнеса си, правиш подарък на новите акционери, манипулираш цената, плащаш си за извършена услуга). Усещам как пишещите тук вярват или им се иска да вярват че човекът им прави подарък...
                            Доколкото разбирам, уведомлението е от Алтерко Роботикс ЕООД, а не от CFO-тo, и поне за мен е свързано с обявената вече на 3.12.20 г. информация за покупка от страна на дружеството и Алтерко Трейдинг на общо 20 000 акции с цел предоставяне на служителите. Поне това е моя прочит и ако е така не виждам поводи за критика в това отношение.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                              На 8 октомври продаваш 111 000 права, достатъчни за записване на 22 200 акции на цена от 0,131лв на право и на 2 октомври си купуваш 13 000 акции на цена 6,90/акция. Тоест отказваш се да придобиеш акции на 3,66, но си ги купуваш на 6,90. Що е то? За мен има 4 отговора - (нямаш представа за потенциала на бизнеса си, правиш подарък на новите акционери, манипулираш цената, плащаш си за извършена услуга). Усещам как пишещите тук вярват или им се иска да вярват че човекът им прави подарък...
                              А правата негови ли са били ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
                                Само потвърждение за посоката...

                                -"УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА, С настоящото и в законово установения срок Ви информираме, че в деловодството на „Алтерко“ АД e полученo следнoто уведомление: Уведомление по чл. 19, пар. 1 от Регламент (ЕС) № 596/2014 на Европейския парламент и на Съвета от Алтерко Роботикс ЕООД, като лице, тясно свързано с лице с ръководни функции, а именно Светозар Господинов Илиев – финансов директор на „Алтерко“ АД - за извършена от това свързано лице и за негова собствена сметка на 02.12.2020 г. на регулиран пазар – Българска Фондова Борса АД сделка с акции, а именно – покупка на акции 13 000 акции (ISIN BG1100003166) от капитала на „Алтерко“ АД, при цена BGN 6.90 за акция"
                                На 8 октомври продаваш 111 000 права, достатъчни за записване на 22 200 акции на цена от 0,131лв на право и на 2 октомври си купуваш 13 000 акции на цена 6,90/акция. Тоест отказваш се да придобиеш акции на 3,66, но си ги купуваш на 6,90. Що е то? За мен има 4 отговора - (нямаш представа за потенциала на бизнеса си, правиш подарък на новите акционери, манипулираш цената, плащаш си за извършена услуга). Усещам как пишещите тук вярват или им се иска да вярват че човекът им прави подарък...

                                Коментар

                                Working...
                                X