IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да, прав си. Отразена е цялата налична информация към вчера, онзи ден, миналия месец и т.н. Къде е бъдещето, къде са новините? Защото в крайна сметка движението на цената зависи от това, какви са плановете за бъдещето и накъде върви бизнеса. И именно бъдещото движение на цената ме вълнува, защото от това ще спечеля/загубя.
    Пример - завеждат огромни дела срещу компания Х, които могат да доведат до потенциален фалит. Къде ще го видиш това в графиката за миналите периоди? Цената се срива, пада под 200 дневната примерно и всякакви индикатори светят "Купувай". Ще купиш ли? Ако не, то за какво ти е тогава такъв анализ?

    Коментар


    • Аз пък си мисля, че тук повечето си нямат идея от ТА. А още по-лошо е, че смесват технически и фундаментален и става качамак. За целите на техническия анализ се използва само графика, като се приема, че цялата налична информация е отразена в цената. Следят се пробиви на подкрепи и съпротиви. Гледа се за по-високи или по-ниски върхове и дъна. Гледат се стойности на индикатори. Гледа се дълбочина на корекция. А не да правиш ТА и в същото време да говориш за приходи, печалби, продукти, мениджмънт и т.н. Или правиш технически или правиш фундаментален, а не нещо по средата.

      Лек и успешен ден на всички!
      Last edited by Спекулант79; 16.11.2023, 13:48.

      Коментар


      • Аз пък си мисля, че за компания, която се развива с темповете на Shelly техническия анализ е неприложим. Всичко в него се основава на историческите данни и няма никаква проекция на моментното и бъдещото развитие. Което между впрочем е и основния недостатък на ТА, поради което никога не съм го използвал за прогнози. Все едно да кажеш какво ще е времето утре, като гледаш какво е било то няколко месеца назад. Върши ми работа само за да разбера как една компания се е представяла до момента. Каква ще бъде цената след 1 година зависи от фундамента на компанията и общия сентимент, а не от чертички, елхички, чукове, пили и триони....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение


          Качествения ти ТА води до това, че си на 3 лв печалба от момента на sell signal до buy signal. Аз лично не виждам много прилики във формацията, която следваш и развитието на графиката на Shelly, но все пак съм с 4 диоптъра, може и да не довиждам. Та спри да драскаш излишно, всички разбрахме, че си за надолу. Ние ще следваме тренда - фундаментален и технически и ще си чакаме 270, а времето ще покаже кой прав, кой крив.
          Вервай Му!
          Той има връзка с кораба-майка и елхичките Му говорят!
          Щом казва, че всичко се срива/той друго не знае/- тъй ще е!!

          Коментар


          • Това отдолу НЕ Е hammer .
            Обърни внимание на болднато.

            И не се опитвай да манипулираш цената с лъжи !

            Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
            И пак постфактум драскаш по тая графика ""hanging man sell signal" за да дадеш сила на втория, които няма нищо общо с първия

            Те не показват каквото на теб ти се иска
            Last edited by RUBLA; 16.11.2023, 10:11. Причина: Спазвайте добрия тон!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение
              Качествения ти ТА води до това, че си на 3 лв печалба от момента на sell signal до buy signal. Аз лично не виждам много прилики във формацията, която следваш и развитието на графиката на Shelly, но все пак съм с 4 диоптъра, може и да не довиждам. Та спри да драскаш излишно, всички разбрахме, че си за надолу. Ние ще следваме тренда - фундаментален и технически и ще си чакаме 270, а времето ще покаже кой прав, кой крив.
              Качествения анализ не се прави само с един индикатор
              Качествен анализ се прави с тикер,дата,времеви рамки....
              Качествения анализ се прави от хора разбиращи как работят тези индикатори и какво показват.
              Те не показват каквото на теб ти се иска

              И пак постфактум драскаш по тая графика ""hanging man sell signal" за да дадеш сила на втория, които няма нищо общо с първия
              Къде беше тогава ??? Казваше 100лв като другите,сега обърна палачинката
              Нека ти излезе ПОНЕ една прогноза и тогава ела пак да говориш с професионалистите.

              И не знам какво гледаш,но фундамента казва огромен дирижабъл с ръст 1300% ,реакцията на масовката след отчета го потвърди,техниката също казва дирижабъл пред падане.Като напреднеш след 10г може и да почнеш да ги схващаш нещата

              И не каза каква е логика на втория правоъгълник от тази смешна графика ,да е там

              https://i.imgur.com/6ygv8kC.png
              Last edited by RUBLA; 16.11.2023, 09:56. Причина: Спазвайте добрия тон!

              Коментар




              • Качествения ти ТА води до това, че си на 3 лв печалба от момента на sell signal до buy signal. Аз лично не виждам много прилики във формацията, която следваш и развитието на графиката на Shelly, но все пак съм с 4 диоптъра, може и да не довиждам. Та спри да драскаш излишно, всички разбрахме, че си за надолу. Ние ще следваме тренда - фундаментален и технически и ще си чакаме 270, а времето ще покаже кой прав, кой крив.

                Коментар


                • https://s3.tradingview.com/snapshots/c/CnAPM1YZ.png


                  Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                  Някои птиченца трябваше да внимават повече на този урок

                  Ето ти качествен ТА.
                  ПРЕДИ фактите,а не както повечето упражняващи се тук ПОСТФАКТУМ


                  От септември много "краткосрочна" излезе тази фигура ТА "специалисте".
                  Същата работа и прогнозата ти за 270 .Като махнеш една нула и ще стане работата
                  Last edited by mibova; 16.11.2023, 09:00.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от AF Debugger Разгледай мнение
                    Киоши Ито е човека от който ти специално грам не можеш да разбереш. Запиши си го - Киоси Ито, а не ишимоку. И ЗЕми се просвети, хейтър, че съвсем се оля. След 3 месеца Шели ще имат над 130 милиона приходи.

                    Ето ти прогнозите.От 47 чакаме 270 а цената е надолу.


                    https://i.imgur.com/hLsZY74.png


                    Last edited by mibova; 16.11.2023, 08:34.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Не знам защо модератора изтри предния пост с ТА критиката,но нека кажа защо този чертеж не струва и е много аматъорски.

                      На него не е посочена дата,тикер,времева рамка.Всичко това говори за аматъорщина.
                      На чертежа няма съпротиви,подкрепи,фибо нива,вълни,тренд линии , НЯМА НИЩО Има един единствен и то ненадежден индикатор (Ишимоку облак) .Та,човека е опитал неуспешно да анализира само с този индикатор,но очевидно не разбира как.Той не е работил с този индикатор и не знае какво му показва
                      Първия път цената се отбива от "облака" и поема нагоре,докато втория път няма такова нещо

                      После е начертал някви правоъгълничета без никаква логика ,по негово усмотрение,както той си е решил
                      Нека каже каква е логиката на втория.Ай, първия го е "познал" щото е постафктум,но на втория каква му е логиката да е там ????
                      Киоши Ито е човека от който ти специално грам не можеш да разбереш. Запиши си го - Киоси Ито, а не ишимоку. И ЗЕми се просвети, хейтър, че съвсем се оля. След 3 месеца Шели ще имат над 130 милиона приходи.
                      .
                      Last edited by mibova; 16.11.2023, 08:33.

                      Коментар


                      • Аз искам да попитам нещо тези, които са най-активни в писането и даването на какви ли не категории на Шели и продуктите им - вие отваряли ли сте сайта на Shelly, ползвали ли сте техни продукти, докосвали ли сте се изобщо до техни продукти? Виждали ли сте колко изпипани са нещата - като се започне от качеството на самия продукт и се мине през упътването, та до опаковката? Сигурен съм, че не сте. Е, аз съм и ползвам няколко от продуктите им вкъщи вече 2 години. И смело мога да заявя, че всичко е много добре изпипано. И не се сещам за друга наша фирма, която да предлага успешно продукт по цял свят, при това не говорим за бутикови бройки, а за милионни продажби.

                        Отворете само сайта, да видите колко добре е организирано всичко, колко много подробна информация има за всеки един от продуктите.
                        Някой може ли да ми покаже аналогични продукти и конкурентен сайт, организиран по подобен начин? Аз лично не намирам, а съм търсил доста покрай идеята ми за умно управление на дома.
                        Уверен съм, че Shelly ще се развива все по-добре, първо защото са в ниша, която е на гребена на вълната покрай ESG, зелена енергия и ефективност. И не на последно място, защото явно са разбрали, че пари се печелят като предлагаш високо качество.

                        Коментар


                        • Пишете по темата! Спазвайте правилата на форума! Всичко, което не е по темата ще се изтрива, а провокацията и заяждането води до БАН!
                          http://ibg.bg/id-157/
                          http://www.investor.bg/users/terms/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение
                            То и техническия анализ си показва посоката, но зависи как чертаеш... хората не следват тренда, а му търсят контра. При текущото фундаментално развитие да търсиш всеки ден връх е безмислено за мен... все пак риска винаги ще виси от едната страна и всеки си преценя дали е готов да го поеме. Другата година като пуснат късите ще стане интересно. Тогава всеки ще има възможност да отиграе собствените си виждания за бъдещето.

                            Не знам защо модератора изтри предния пост с ТА критиката,но нека кажа защо този чертеж не струва и е много аматъорски.

                            На него не е посочена дата,тикер,времева рамка.Всичко това говори за аматъорщина.
                            На чертежа няма съпротиви,подкрепи,фибо нива,вълни,тренд линии , НЯМА НИЩО Има един единствен и то ненадежден индикатор (Ишимоку облак) .Та,човека е опитал неуспешно да анализира само с този индикатор,но очевидно не разбира как.Той не е работил с този индикатор и не знае какво му показва
                            Първия път цената се отбива от "облака" и поема нагоре,докато втория път няма такова нещо

                            После е начертал някви правоъгълничета без никаква логика ,по негово усмотрение,както той си е решил
                            Нека каже каква е логиката на втория.Ай, първия го е "познал" щото е постафктум,но на втория каква му е логиката да е там ????
                            Last edited by petrg5s; 15.11.2023, 16:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                              Все бях виждал отскоци на "умрялата котка"....но тоя е много хилав .....само 2лв

                              Даже германците са под 41лв и падат под вчерашната цена,когато бе публикуван хипер "добрия" (но фалшив) отчет ,с "милиарди" "печалби" и бизнес на 7 и т.н. глупости,и се очакваше цената да мине над 50лв,както и "независимите" и "световно известни" Монтега няколократно заявиха ,а то пада ли пада....
                              Многократно твърдиш, че отчетите им са фалшиви!!! Това изразено мнение ако не го защитиш нали знаеш, че може да те прати в едно доста тъмно и влажно място.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение
                                ще стане някъде 18-20лв. приготвил съм се да допълня
                                каза 270лв ...ако точно тогва пуснат и някакви къси ,ще е много добре
                                Last edited by mibova; 15.11.2023, 17:02.

                                Коментар

                                Working...
                                X