IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
    Все бях виждал отскоци на "умрялата котка"....но тоя е много хилав .....само 2лв

    Даже германците са под 41лв и падат под вчерашната цена,когато бе публикуван хипер "добрия" (но фалшив) отчет ,с "милиарди" "печалби" и бизнес на 7 и т.н. глупости,и се очакваше цената да мине над 50лв,както и "независимите" и "световно известни" Монтега няколократно заявиха ,а то пада ли пада....
    ще стане някъде 18-20лв. приготвил съм се да допълня

    Коментар


    • Все бях виждал отскоци на "умрялата котка"....но тоя е много хилав .....само 2лв

      Даже германците са под 41лв и падат под вчерашната цена,когато бе публикуван хипер "добрия" (но фалшив) отчет ,с "милиарди" "печалби" и бизнес на 7 и т.н. глупости,и се очакваше цената да мине над 50лв,както и "независимите" и "световно известни" Монтега няколократно заявиха ,а то пада ли пада....

      Коментар


      • Към края на септември печалбата е нараснала с 8 млн. лв. и вече е над 19 млн. лв.

        Коментар


        • Мдааа, на бичетата започват да им омекват крачетата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
            Аз пък виждам на седмична графика високи стойности при RSI + крос при MACD = мечи сигнал

            И при техническия и при фундаменталния всеки вижда това, което му отърва. То затова е толкова интересно на борсата
            Всеки себеуважаващ се технически анализатор или инвеститор доверяващ се на техническия анализ знае, че price action е единственото нещо, което формира новите показатели на осцилаторите. Предвиждането и гадаенето тук не води до успиваемост. Това, че съм сложил барче с височина 25лева нагоре не означава, че точно така ще се случи, то по-скоро е една проекция на очакванията на база миналото. Но и барчето няма как да го очаквам да е надолу при положение, че цялата обща картина е бича. За това лично за мен подобни картинки са нищо повече от спам.

            Коментар


            • За да се върнем в темата - https://www.investor.bg/a/538-pazari...evetmesechieto
              http://ibg.bg/id-157/
              http://www.investor.bg/users/terms/

              Коментар


              • Аз пък виждам на седмична графика високи стойности при RSI + крос при MACD = мечи сигнал

                И при техническия и при фундаменталния всеки вижда това, което му отърва. То затова е толкова интересно на борсата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от petrg5s

                  Така става като копираш чужди ТА,пък нищо не разбираш от него
                  Не забелязваш други важни неща,но няма да ти отварям очите вече....
                  Колега, наистина ли смятате, че копирам идеите Ви? Видимо от позицията, която имам за компанията, идеите ни са противоположни!

                  За незабелязването на накои неща сте прав. Не забелязвам чертичките, докато гледам важните неща, а те не са тези 19млн. лева, за които говорите (които всъщнаста са само за 9м, за цялата година плана е 33млн.) Ще си позволя да вмъкна още малко нюанс в изказването на колегата BSEtrader, като кажа, че от 2018г до 2022г са продадени 8млн. устройства, тази както върви ще са между 3,5млн и 4млн. А ръста за който говорите е такъв, защото компанията печели повече пари за 9м отколкото и бе пазарната капитализация преди 7 години!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение
                    То и техническия анализ си показва посоката, но зависи как чертаеш... хората не следват тренда, а му търсят контра. При текущото фундаментално развитие да търсиш всеки ден връх е безмислено за мен... все пак риска винаги ще виси от едната страна и всеки си преценя дали е готов да го поеме. Другата година като пуснат късите ще стане интересно. Тогава всеки ще има възможност да отиграе собствените си виждания за бъдещето.
                    Пак големи ТА "познавачи",големи "разбирачи"....но......ПОСТАФКТУМ
                    Къде беше ти рибо на 28 или на 18 да ги чертаеш тези работи,а не сега да пускаш някакви недомислици

                    И тая смешка защо я пускаш и какво показва?
                    Тези правоъгълници ли са ,какво са,се вижда че си ги чертаеш едно към гъотере хаха
                    Първия път е над облака и тръгва,а втория не,това се вижда още първата секунда,но явно че ти не си.

                    Даже и най-големите ТА новобранци знаят ,че трябва да има тикер и дата на графиката,а не да ги изрязваш ,за да се разбере какво постваш.
                    Тук трябва да гадаем каротфи ли си начертал,какви индикатори,за какъв перид е тази графика.Все неща които при теб липсват,а се учат още в началото и всичкото това говори за нивото ти.

                    И пак казвам без да искам да обидя някои,тази графика е пълна смешка и даже драсканиците на интата са класи над нея !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                      Хората съвсем небрежно показаха на конфърънс кол-а, че са стигнали почти до 11млн продадени устройства. Ясно, че сега зареждат дистрибутори за Черния петък, ама миналият месец пуснаха новина, че са продали 10млн джаджи. Не се осъзнава явно това, че за 7г продават 10млн устройства, а за последния месец и половина още 1млн На мен ми звучи страхотно, а техническия анализ да показва каквото ще

                      То и техническия анализ си показва посоката, но зависи как чертаеш... хората не следват тренда, а му търсят контра. При текущото фундаментално развитие да търсиш всеки ден връх е безмислено за мен... все пак риска винаги ще виси от едната страна и всеки си преценя дали е готов да го поеме. Другата година като пуснат късите ще стане интересно. Тогава всеки ще има възможност да отиграе собствените си виждания за бъдещето.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                        Хората съвсем небрежно показаха на конфърънс кол-а, че са стигнали почти до 11млн продадени устройства. Ясно, че сега зареждат дистрибутори за Черния петък, ама миналият месец пуснаха новина, че са продали 10млн джаджи. Не се осъзнава явно това, че за 7г продават 10млн устройства, а за последния месец и половина още 1млн На мен ми звучи страхотно, а техническия анализ да показва каквото ще
                        Продаваш апартамента и купуваш още лалета
                        Теглиш кредити на 5-6% лихви и купуваш още
                        От празни приказки няма нужда.

                        А иначе в Агробалона и ти беше супер надъхан както сега и очакваше 100лв,но видяхме,че какво пише в манипулираните отчети няма никакво значение.Къса памет има БФБ глупака и това му е основния пробелем

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Slg Разгледай мнение
                          Това е заради инфлацията
                          Не,от фундамента е.
                          19млн печалба пък само 1300% ръст

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
                            Хората съвсем небрежно показаха на конфърънс кол-а, че са стигнали почти до 11млн продадени устройства. Ясно, че сега зареждат дистрибутори за Черния петък, ама миналият месец пуснаха новина, че са продали 10млн джаджи. Не се осъзнава явно това, че за 7г продават 10млн устройства, а за последния месец и половина още 1млн На мен ми звучи страхотно, а техническия анализ да показва каквото ще
                            Това е заради инфлацията

                            Коментар


                            • Хората съвсем небрежно показаха на конфърънс кол-а, че са стигнали почти до 11млн продадени устройства. Ясно, че сега зареждат дистрибутори за Черния петък, ама миналият месец пуснаха новина, че са продали 10млн джаджи. Не се осъзнава явно това, че за 7г продават 10млн устройства, а за последния месец и половина още 1млн На мен ми звучи страхотно, а техническия анализ да показва каквото ще

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Толкова квичене за 19млн "печалба"
                                Ми Неохима имаше към 100,виж го къде е сега и от колко месеца пада.
                                Една камара компании имат по-големи печалби,но не и 1300% ръст не даже и 130%
                                Дирижабъл пълен с хелии

                                Да видим отскока на умрялата котка...но като гледам в Германия е 41лв,а тук нещо се превъзбуждат
                                Ако беше реален ръста в отчетите, в Германия щеше да затвори над 50лв още днес,а то ...
                                Доста показателна реакция
                                Сравняваш Неохим с Шелли!!! BSE trader си е направил труда да ти извади резултатите в хронология. Тук никой не се захласва по едно число от 19 млн, до някъде очаквано заради предварителните данни за продажбите. Тук говорим за системна повтаряемост с ръст. За наличен кеш даващ възможност компанията да си стои на ръцете няколко години напред без да я притискат кредитори. Търсете още железа и бетон за да я оцените на 750млн.

                                Коментар

                                Working...
                                X