IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шелли груп АД (A4L)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    кръгла нула,нищо не съм обявявал.Този който обяви нещо беше ти на 18 лв обявявайки дъното? Така ли беше ?

    Направи ли ли минус 160% обратна прогноза и то само за няколко месеца? Направи

    Кой нормален пътник и "инвеститор" говори за прогнози,след като е направил толкова рядко неадекватна прогноза?

    В този който има много болка.Ама много
    Ти тотално изплиска легена - Нищо не бил обявявал !?!??!

    Колко трола пишете от тоя профил та не можете да си спомните кой какво е писал ????

    Аз може и 1800% да съм напривл грешна прогноза но не го отричам като съм сгрешил


    Коментар


    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

      едно и също всеки път: може да иде надолЕ, но може да иде и нагорЕ Чакаме резултатите от Черния петък - най-важните за годината
      Въпросния "черен петък" в Германия е функция на соц.пазарна икономика, изразяваща се в изплащане на коледни пари (нещо като 13-заплата). Това е един вид социална придобивка гарантирана от колективното договаряне на работната заплата по браншове.
      Погради факта, че основния пазар на Шелли е в Германия е напълно постижимо увеличение на продажбите. Друг е въпроса дали ще постигнат планирания обем, според мен Не, защото продажбите им са слабички в Северна Америка.
      Друг интересен момент за мен е - Къде бълг.инврститор вижда фундамент за 40-41 лв за акция?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение

        Ха ха ти все нещо чакаш!
        Чакането тук винаги солидно се е отплащало досега
        Last edited by Plemennika_na_shefa; 21.11.2023, 15:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

          едно и също всеки път: може да иде надолЕ, но може да иде и нагорЕ Чакаме резултатите от Черния петък - най-важните за годината
          Ха ха ти все нещо чакаш!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
            А графиката какво показва?
            едно и също всеки път: може да иде надолЕ, но може да иде и нагорЕ Чакаме резултатите от Черния петък - най-важните за годината

            Коментар


            • А графиката какво показва?

              Коментар


              • Подкаст БФБ: Шелли Груп - какво показа отчетът за 3 трим. - YouTube

                Коментар


                • Вижте му на нашия трол глупостите които изписа за Nvidia назад в темата. А какво се случи оттогава? - Nvidia от 400 на 500, само за последните 3 седмици му удря елхата с 25% ръст! Че и тръгнал да плаши куче със салам като кръгъл идиот. А какво обяви вече шеф Димитров - към 140 милион приходи за Шели за тази година. От следващата година е планирано 3та генерация с новия чип за всички устройства. Когато някой от големите партньори обяви вграждане на Шели, следват бомбастични запитвания и от другите. Има голям интерес и от тези, които искат да вграждат готови смарт модули в бяла техника. За промишлените устройства също. Шели не дава пари за реклама, защото при този органичен растеж трябва да хвърля най вече усилия да насмогва на търсенето и не е необходимо да рекламира. Е да, някой математик може да църка, че растежът не е точно формула "класически експоненциал" с онова "е", а практически при основа около "1,6", ... Процесът при резултатите се развива що годе при този механизъм. Такава компания на БФБ не е имало и някои тролове не могат да разберат какво се случва. Накратко казано, Елхата ще е обратна - отдолу нагоре (последното за трола се отнася, за да може да асимилира)
                  Last edited by aleks262; 21.11.2023, 09:24.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                    бля бля поредните лъжи
                    кръгла нула,нищо не съм обявявал.Този който обяви нещо беше ти на 18 лв обявявайки дъното? Така ли беше ?

                    Направи ли ли минус 160% обратна прогноза и то само за няколко месеца? Направи

                    Кой нормален пътник и "инвеститор" говори за прогнози,след като е направил толкова рядко неадекватна прогноза?

                    Този който има много болка.Ама много
                    Last edited by petrg5s; 21.11.2023, 16:17.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Относно прогнозите важни са фактите ,а не измислици премислици на фалирали няколко акаунта селскостопански работници в Англия

                      Между другото и дъното и върха тук си ги "хвана"като пич

                      п.с. Тук съм направил повече пари отколкото ти за 5г на къра в Англия
                      петка след като си техничар погледни графиката на Шели кеф ти на дневна кеф ти на седмична

                      и ми кажи след като обяви срив на 27лв на колко ти беше Stop loss-a ???

                      В последващите периоди след пробива на евентуалният ти Stop loss нямаше ли фигура която да те наведе на мисълта че цената отива нагоре???

                      Айде нали си техничар кажи къде беше момента да обявиш че прогнозата ти е грешна и те оставяме на мира

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                        бля бля
                        Относно прогнозите важни са фактите ,а не измислици премислици на фалирали няколко акаунта селскостопански работници в Англия

                        Между другото и дъното и върха тук си ги "хвана"като пич

                        п.с. Тук съм направил повече пари отколкото ти за 5г на къра в Англия

                        https://i.imgur.com/2icaLVw.jpg


                        Last edited by petrg5s; 20.11.2023, 21:14.

                        Коментар


                        • Следя един сайт за технически анализ и доста добре познават движенията - От време на време обаче сбъркат и пишат - Сори пичове и това се случва

                          Та си меслех като в продължение на месеци бъркаш в прогнозата дали не е редно да кажеш - Сори пичове този път не се получи???

                          Петърчо продал на демото на 24лв и на 27 почна да обяснява как идва срив, а сега почнал да се обяснява как на 48 се бил образувал Hanging man

                          Ако беше добър техничар още на 30лв щеше да обяви прогнозата си за невалидна и да обърне палачинката, но той продължи да да упорства на неговото си

                          Ако Петърчо залагаше реални пари към момента щеше да е много над 100% загуба имайки в предвид че щеше да е усреднявал по пътя нагоре

                          Техническият анализ дава много добри резултати но не трябва имаш сантименти като не се е получило не се е. Затваряш и продължаваш, а не да стоиш като Петърчо да те въртят на бавен огън
                          Last edited by 6000; 20.11.2023, 12:11.

                          Коментар


                          • Новата технология на компанията ще намери място във всичките ѝ устройства от т. нар. "Генерация 3"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

                              Много хубаво го написа, само една забележка ... миналото дава шанс да създадеш вероятност в процент за следващия период, т.е. ако времето в София е било хубаво цял месец, всеки божи ден, а на теб ти трябва да си планираш времето за 3 дни, то силно вероятно е с процент поне 70 към 30 с шанс в посока пак да е хубаво ... това е за мен техническия анализ, ако към този процент добавиш и фундамент вероятно той ще се качи и увереността ти ще нарасне. Целенето на върхове за това не се получава, никога не знаеш кога настроението на даден инвеститор ще се изсипе като предлагане и ще залее пазара с акции, докато тренд следващите индикатори създават повече успиваемост. Успех и благодаря за оценката ти.
                              Пресен пример "Петрол" преди малко!Без каквито и да било препоръки разбира се!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от I4S Разгледай мнение
                                Аз пък си мисля, че за компания, която се развива с темповете на Shelly техническия анализ е неприложим. Всичко в него се основава на историческите данни и няма никаква проекция на моментното и бъдещото развитие. Което между впрочем е и основния недостатък на ТА, поради което никога не съм го използвал за прогнози. Все едно да кажеш какво ще е времето утре, като гледаш какво е било то няколко месеца назад. Върши ми работа само за да разбера как една компания се е представяла до момента. Каква ще бъде цената след 1 година зависи от фундамента на компанията и общия сентимент, а не от чертички, елхички, чукове, пили и триони....
                                Много хубаво го написа, само една забележка ... миналото дава шанс да създадеш вероятност в процент за следващия период, т.е. ако времето в София е било хубаво цял месец, всеки божи ден, а на теб ти трябва да си планираш времето за 3 дни, то силно вероятно е с процент поне 70 към 30 с шанс в посока пак да е хубаво ... това е за мен техническия анализ, ако към този процент добавиш и фундамент вероятно той ще се качи и увереността ти ще нарасне. Целенето на върхове за това не се получава, никога не знаеш кога настроението на даден инвеститор ще се изсипе като предлагане и ще залее пазара с акции, докато тренд следващите индикатори създават повече успиваемост. Успех и благодаря за оценката ти.

                                Коментар

                                Working...
                                X