IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А на една сегашна акция, колко права се полагат. И ако не записвам акции, кой определя продажната цена на правото ако изрично не го упомена аз?

    Коментар


    • А в сметките си допускате ли че цената акциите преди дивидент може да качи още и ако както и се очаква се запишат всички права,то цената на едно право да възлезе и търгува над 20ст.Лично аз с удоволствие ще удвоя позицията си на 1.10
      Last edited by спекуланта; 18.12.2017, 20:59.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
        Ясно ми е за стойността на парите във времето. Доколкото те разбирам ти мислиш че е по-добре след 6-7 мес да да си купиш права пък били те и 20ст както казваш (което значи 1.30 лв на акция), отколкото да купиш сега половината и да придобиеш цялото количество за 1.175 на акция. Ами ето, значи обосновахме и 20те стотинки за които се чудеше

        Може и нещо да не можем да се разберем де, но с най-добри чувства.
        Наистина не се разбрахме, но както и да е, не е толкова важно. Общо взето говорим едно и също, с най-добри чувства съм и аз .
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Ясно ми е за стойността на парите във времето. Доколкото те разбирам ти мислиш че е по-добре след 6-7 мес да да си купиш права пък били те и 20ст както казваш (което значи 1.30 лв на акция), отколкото да купиш сега половината и да придобиеш цялото количество за 1.175 на акция. Ами ето, значи обосновахме и 20те стотинки за които се чудеше

          Може и нещо да не можем да се разберем де, но с най-добри чувства.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

            Въпросът е че ако гледаш на базата на дивидентна доходност и цената от 1.175 лв теб те устройва за влизане, ти имаш два варианта -
            1. да си купиш половината количество на 1.35 лв, да получиш дивидента, след което да запишеш всички акции на увеличението или да не правиш нищо и да очакваш че цената на правата ще е под 7.5ст на право и ще си ги купиш по време на процедурата по увеличението.
            2. Всеки си решава спрямо неговите виждания, но ако правото струва 20ст както ти казваш, тогава реално потенциалния инвеститор ще влезе на 1.30лв на акция.
            1. А през целият този период няма ли да имам някаква доходност ако разполагам с парите си, а не са набити тук? Не трябва ли да искам нещо затова, че ще си вкарам парите сега, а не след 1 година примерно?
            2. Тук говорим едно и също! Точно така е и точно това казвам и аз.

            П.П. Доста овъртяно стана - сметките са ти верни и не ги отричам. Просто ако мога да платя нещо след година да кажем го предпочитам пред това да го платя днес при равни условия. Трябва да има дисконт за този период.
            Last edited by 15%; 18.12.2017, 16:41.
            Пътека се прави камък по камък!

            Коментар


            • .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                Възможно е едно право да струва 20 стотинки /това са 2-3 годишни дивидента/, но според мен е много малко вероятно и не бих "заложил" на това. Иначе схемата ти е вярна с изключение, че изключваш доходността за този период от година да кажем. Тоест ще имам средна цена от 1,175, но с нулева доходност за над една година. Аз не искам нулева доходност и затова вдигам малко цената с доходността, която очаквам за този период.
                Въпросът е че ако гледаш на базата на дивидентна доходност и цената от 1.175 лв теб те устройва за влизане, ти имаш два варианта - да си купиш половината количество на 1.35 лв, да получиш дивидента, след което да запишеш всички акции на увеличението или да не правиш нищо и да очакваш че цената на правата ще е под 7.5ст на право и ще си ги купиш по време на процедурата по увеличението. Всеки си решава спрямо неговите виждания, но ако правото струва 20ст както ти казваш, тогава реално потенциалния инвеститор ще влезе на 1.30лв на акция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение

                  Защо едно право да не струва и 20 и 30 или 50 ст?

                  За конкретния случай, ако си решил да инвестираш в 100 хил акции на Елана Агрокредит може да купиш например 50хил на 1.35 сега, на които ще получиш 10ст дивидент и ще имаш право да запишеш още 50хил на 1.10, значи грубо казано сега при тази цена можеш да купиш акциите на 1.175лв на брой. Не е ли така?
                  Възможно е едно право да струва 20 стотинки /това са 2-3 годишни дивидента/, но според мен е много малко вероятно и не бих "заложил" на това. Иначе схемата ти е вярна с изключение, че изключваш доходността за този период от година да кажем. Тоест ще имам средна цена от 1,175, но с нулева доходност за над една година. Аз не искам нулева доходност и затова вдигам малко цената с доходността, която очаквам за този период.
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                    Да, има и такава вероятност! Може и да си прав, просто не съм виждал такова нещо /правото да бъде 2-3 годишен дивидент/. Както и да е, ще изчакам след нова година, че е възможно и цената да се задържа изкуствено от фондовете заради годишна доходност. Иначе добре ми изглежда компанията и желая успех на всички държащи!
                    Защо едно право да не струва и 20 и 30 или 50 ст?

                    За конкретния случай, ако си решил да инвестираш в 100 хил акции на Елана Агрокредит може да купиш например 50хил на 1.35 сега, на които ще получиш 10ст дивидент и ще имаш право да запишеш още 50хил на 1.10, значи грубо казано сега при тази цена можеш да купиш акциите на 1.175лв на брой. Не е ли така?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                      А защо не помислиш, че и това е възможно- да не продават, защото ще записват..
                      Да, има и такава вероятност! Може и да си прав, просто не съм виждал такова нещо /правото да бъде 2-3 годишен дивидент/. Както и да е, ще изчакам след нова година, че е възможно и цената да се задържа изкуствено от фондовете заради годишна доходност. Иначе добре ми изглежда компанията и желая успех на всички държащи!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • А защо не помислиш, че и това е възможно- да не продават, защото ще записват..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Защо да не е- точно с толкова спадна цената
                          Не ме разбираш явно. След като мога да си купя на 1,10, защо да дам 1,27 /това е 1,36 - 0,09 дивидент/? Това означава, че държателите към днешна дата очакват около 20 стотинки на право и нищо друго.
                          Пътека се прави камък по камък!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                            Прибавил съм го Кире, но пак не ми се връзва. 1,36 /текуща цена/ - 0,09 /дивидент/ = 1.27 лв. При цена 1,10 остават 17 ст. разлика и като сложим и все пак някаква доходност до осъществяването на увеличението и се получава 20 ст. на право.
                            Защо да не е- точно с толкова спадна цената

                            Коментар


                            • ЦАР ПАЗАР..Аз още не съм решил колко да запиша от тези, които имам , но има време до есента..

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                Прибави и очакваният дивидент и спада от 10-15% по почти всички позиции..
                                Прибавил съм го Кире, но пак не ми се връзва. 1,36 /текуща цена/ - 0,09 /дивидент/ = 1.27 лв. При цена 1,10 остават 17 ст. разлика и като сложим и все пак някаква доходност до осъществяването на увеличението и се получава 20 ст. на право.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X