IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Прибави и очакваният дивидент и спада от 10-15% по почти всички позиции..

    Коментар


    • Тук като прочетох за увеличението на капитала и си приготвих малко кеш да влезна на 1,15-1,20. Защо не ме огрява? В момента пазарът залага, че едно право ще струва 20 стотинки, което никак не ми се вижда реално.
      Пътека се прави камък по камък!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
        Ako себестойността Ви на сегашните акции е 1,40 лв./акция и купите 1:1 на цена от 1.10 лв./акция, себестойността Ви пада на 1,25 лв./акция.
        При очакван дивидент от 0.0621 лв./акция рентабилността Ви ще бъде 4.88 %. По-малко е от сегашната преди увеличението нс кспитслс?
        a на купилите на 1,023 колко ще е средната

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
          Ako себестойността Ви на сегашните акции е 1,40 лв./акция и купите 1:1 на цена от 1.10 лв./акция, себестойността Ви пада на 1,25 лв./акция.
          При очакван дивидент от 0.0621 лв./акция рентабилността Ви ще бъде 4.88 %. По-малко е от сегашната преди увеличението нс кспитслс?
          Нормално е да е така..........все пак ливержа им ще намалее........имайте предвид и че пътя на лихвите плавно ще бъде в посока североизток

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
            Другари, ..............направих някои селски сметки ..........смятам НЕТО дивидент прз 2018 г. 9,47 стотинки за акция......а през 2019 след увеличението на капитала 6,1 ст. за акция..........някой играл ли сис е да смята .......мнения ?
            Отговорът е... зависи. Зависи колко акции ще бъдат записани. Зависи каква печалба ще има. Още повече зависи какво ще е състоянието на икономиката през 2018, съответно колко заеми ще дадат и каква ще е печалбата за 2018. И без да се налага да смятам каквото и да било обаче мога да кажа следното. При една и съща стойност общо на изплатен дивидент:
            -Колкото повече акции се запишат, толкова по-ниска ще е сумата на дивидента на акция.
            -Ако ти запишеш всички акции, за които ще имаш права, можеш най-малко да получиш същия дивидент, който би получил, ако няма увеличение на капитала. Ако обаче не се запишат всички акции (100% от увеличението), а ти си записал всички права, които си имал, то ти ще получиш по-голям дивидент от този, който би получил преди увеличението на капитала - на практика ще имаш по-голям дял от дружеството.
            Мненията ми не са препоръки. Имам само една препоръка - не губете пари.

            Коментар


            • Почитания професоре, но от гледна точка на сигурността , ош-беша с елана трябва да се тълкува като "ела на" ... сещаш се на кое, Не е препоръла
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • Ako себестойността Ви на сегашните акции е 1,40 лв./акция и купите 1:1 на цена от 1.10 лв./акция, себестойността Ви пада на 1,25 лв./акция.
                При очакван дивидент от 0.0621 лв./акция рентабилността Ви ще бъде 4.88 %. По-малко е от сегашната преди увеличението нс кспитслс?

                Коментар


                • Другари, ..............направих някои селски сметки ..........смятам НЕТО дивидент прз 2018 г. 9,47 стотинки за акция......а през 2019 след увеличението на капитала 6,1 ст. за акция..........някой играл ли сис е да смята .......мнения ?

                  Коментар


                  • И миналия месец са се представили добре.....супер кефят

                    Коментар


                    • http://www.capital.bg/biznes/kompani...itala_si_prez/ Малко инфо. за увеличението, но не е достатъчно...
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • ДВИ ...............няма ли да има месечен бюлетин? Края на месеца дойде!!!

                        Коментар


                        • Дивидента ще бъде над 9.2 нето

                          Коментар


                          • Това е добре замислено..дивидента да е есента на 2018г..може и цялата емисия да се изпълни..Аз също очаквам 8,2-9 стотинки..

                            Коментар


                            • https://www.investor.bg/imenata-na-b...2018-g-242159/

                              Според интервюто се планира увеличението на капитала да бъде след разпределянето на дивидента за 2017, което отива някъде есента на 2018 и правилно за да могат тези пари да бъдат реинвестирани обратно. Интересно ми е колко ще бъде дивидента. Аз го виждам някъде около 9ст.
                              Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                              Коментар


                              • Цената ще остане около тези нива (1.4) а цената на едно право ще бъде около 10 стотинки на аукциона

                                според звездите............а за 2019 дивидента ще е с около 30 % по малък докато се раздадат набраните средства като кредити.........аз лично смятам да запиша 100% от правата
                                Last edited by Novaka_Bull; 17.11.2017, 16:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X