IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За коя дата се очаква диивидентът?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение
      Ще съм благодарен ако някой добър самарянин си направи труда и задоволи любопитството ми на тема: защо това гуано днес е толкова надолу? Имам някакви стотинки заложени тука.
      От днес закупените акции са без право на дивидент - общо събрание 19.05.2022.

      Коментар


      • Ще съм благодарен ако някой добър самарянин си направи труда и задоволи любопитството ми на тема: защо това гуано днес е толкова надолу? Имам някакви стотинки заложени тука.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение

          Да, но много точно го е сметнал тогава Мариан
          Е тук не е висша математика да се сметне дивидента

          Няма преобразуванията при АТЕРА да речем.
          Делиш си печалбата на броя акции, умножаваш по 90 % и си готов...

          Т.е. като математик, Мариан го докарва, ама като новинар - малко е проспал новината...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение

            Дано си забелязал, че тази новина е от преди ~ 2 месеца....
            Да, но много точно го е сметнал тогава Мариан

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yori Разгледай мнение
              Дано си забелязал, че тази новина е от преди ~ 2 месеца....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Van Basten Разгледай мнение
                Investor-a малко се поизлагат напоследък - случайно или не, проспиват добрите новини...

                Скъсаха се от статии за "дивиденти" под формата на сплитове и/или за мега (но поне истински) дивиденти от ~0,5%, но за дивидент от +6,23% - статия/новина - йок

                На 19.05.2022 г., "Елана"-та са гласувани 0,0672646737 лв./акция.

                http://www.x3news.com/download/?id=550313
                Ново обратно изкупуване не се очертава, защото кешът намалява, погасяват се дългове и цената на акциите е балансирана

                Коментар



                • Investor-a малко се поизлагат напоследък - случайно или не, проспиват добрите новини...

                  Скъсаха се от статии за "дивиденти" под формата на сплитове и/или за мега (но поне истински) дивиденти от ~0,5%, но за дивидент от +6,23% - статия/новина - йок

                  На 19.05.2022 г., "Елана"-та са гласувани 0,0672646737 лв./акция.

                  http://www.x3news.com/download/?id=550313

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ivan.b Разгледай мнение
                    Щом Груйчо казва.Значи не е така.
                    Ти си знаеш, парите са си твои - има достатъчно адсици, в които можеш да инвестираш, ако искаш нещо сравнително сигурно. Но пак казвам - парите са си твои и ти си решаваш. Успех
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Щом Груйчо казва.Значи не е така.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ivan.b Разгледай мнение
                        Нещо Елана изостава.А е с добра перспектива за растеж.
                        Това на базата на какво го смяташ? И Мариан ти е казал, че реално това не е акция. Перспективите тук стават все по-малки с всяка изминала година и "разбогатяването" на селяндурите, които са основните им клиенти. Това се вижда и от отчетите - приходите намаляват много сериозно, но с малко финансов инженеринг по еверестки акцията все още се държи над водата. Реалната ѝ цена е около номинала
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ivan.b Разгледай мнение
                          Нещо Елана изостава.А е с добра перспектива за растеж.
                          като структура е по скоро облигация, а не акция
                          не бих го сравнявал с пазара

                          всеки сам си преценя

                          Коментар


                          • Нещо Елана изостава.А е с добра перспектива за растеж.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение

                              +1....добра стратегия
                              Благодаря. Именно тази стратегия ми донесе много добра доходност , дори и при 3 годишният мечи пазар. Бях стигнал 70 % от СОФКОМ, Без да смятам дивидентите, които са най-мазни на БФБ.
                              При Алтерко не издържах и продадох почти всичко . Проблема е че и аз не следвам стратегията си . Нямам достатъчно дисциплина, иначе бих продължил да купуважам Алтерко, а не да продавам.
                              Last edited by MrSi; 09.07.2021, 16:01.
                              Мнението ми не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MrSi Разгледай мнение

                                Това че си влезнал заради мен силно ме притесни. Дори се чувствам виновен. Стилът ни на търговия е изключително различен. Аз държа акции от 8 компании, като влизам с много малко - от порядъка на 500 - 1000 лева, след което преценявам дали да допълвам или не,.
                                Ти вкарваш голям ресурс в 2-3 компании само .
                                Проблема е че ако загубиш - губиш не малко.
                                Аз ако загубя - губя малко. Акцията обаче ако се окаже читава аз продължавам да купувам, а при не читава просто продавам с малка загуба .
                                Освен това портфейла ми е 60% съставен от акции с фундамент , читави, изплащащи дивиденти с истински печалби и 40% технологични , пак читави и дивиденти и уж рискови.
                                +1....добра стратегия

                                Коментар

                                Working...
                                X