IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от earth1225 Разгледай мнение
    Чета интресни неща по месечните отчети на дружеството.
    Публикували са информация и за увеличение на капитала.

    Ще се радвам ако някой разтълкува информацията.
    Капитала не е увеличен, а просто са продали изкупените преди акции. Не знам но от седмица има оживление по позицията и акцията твърдо се качи до 1,04 от 0,99 ...

    Коментар


    • Чета интресни неща по месечните отчети на дружеството.
      Публикували са информация и за увеличение на капитала.

      Ще се радвам ако някой разтълкува информацията.
      Last edited by earth1225; 27.11.2023, 11:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        С ЕА ти всъщност държиш дълг на определен %. В условията на сериозна инфлация това е свръхрисковано. Ако беше компания с друг продукт, инфлацията може да бъде прехвърлена по-нататък по веригата и съответно цената на акцията да се движи с инфлацията. В момента ЕА е на цената си от преди 10 години!!! За да се върже, трябва да дава по 20% дивидент.

        Лично аз държа малко ЕА, но със съзнанието, че това далеч не е нискорискова акция. Да кажем, че е супер, ако чакаш дефлация.
        Как така "държиш дълг на определен %" ? Казваш, че ЕА биха взимали кредити на 9% и биха продължавали да дават на 8,5% ли? ЕА взимат дълг и препродават през определен %. Колкото по-скъпо взимат парите, толкова по-скъпо ги дават. Ако се срине всичко и кредитополучателите не могат да го плащат този дълг, то за ЕА остават земите. Всеки си преценява дали земята е по-ценна от апартаментите, които дори по официалните статстистики пустеят на над 30%. Какъв е риска с инфлацията?

        Коментар


        • На крак калкулацията за 10 години при 6,5% дивидент и реинвестирaне -> 82% обща доходност. Не мисля, че можеш реално да измериш риска, като гледаш предходните години.

          Вече oт тънкостите на бизнеса им нищо не разбирам. Преди време съм се чудил как успяват в конкуренцията на банките и колегите от форума поразясниха ситуцацията.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

            С ЕА ти всъщност държиш дълг на определен %. В условията на сериозна инфлация това е свръхрисковано. Ако беше компания с друг продукт, инфлацията може да бъде прехвърлена по-нататък по веригата и съответно цената на акцията да се движи с инфлацията. В момента ЕА е на цената си от преди 10 години!!! За да се върже, трябва да дава по 20% дивидент.

            Лично аз държа малко ЕА, но със съзнанието, че това далеч не е нискорискова акция. Да кажем, че е супер, ако чакаш дефлация.
            Окей, но в крайна сметка те не са банка или АДСИЦ. Да, моделът е доста обвързан с инфлацията и би подлежал на сътресения, съгласен съм. В крайна сметка, тук имаме ежегодна корекция на цената надолу заради дивидентите им. Това малко изкривява картината и според мен си заслужава да се моделира и да се види дали наистина са толкова рискови или не. Поне в моите очи моделът е доста интересен, имам ги, но не съм решил дали остават дългосрочно или скоро ще ги махна. А и има го момента, че след недвижимостите хората тук са най-склонни да купуват земя и това доста играе в тяхна полза

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Yordan_Nickolov Разгледай мнение

              Защо смяташ, че има огромен риск тук? Според мен са стабилни, но бих чул и другата страна. В спорът се ражда истината.
              С ЕА ти всъщност държиш дълг на определен %. В условията на сериозна инфлация това е свръхрисковано. Ако беше компания с друг продукт, инфлацията може да бъде прехвърлена по-нататък по веригата и съответно цената на акцията да се движи с инфлацията. В момента ЕА е на цената си от преди 10 години!!! За да се върже, трябва да дава по 20% дивидент.

              Лично аз държа малко ЕА, но със съзнанието, че това далеч не е нискорискова акция. Да кажем, че е супер, ако чакаш дефлация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от TheTankDriver Разгледай мнение

                Благодаря!
                На графиката с голяма буква има едно латинско Д.
                Иначе прочетох преди това десетина страници, но точна дата не намерих.
                Като лично мнение ми се струва интересна "пенсионерска" акция с доходност 6-7% и минимален риск.
                На АТЕРА при тази тяхна цена пак е около 7%
                Елана Агрокредит са АД , докато Атера са АДСИЦ.
                Малка, но съществена разлика...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Изобщо не е минимален риск тука. Ако смяташ, че сме в инфлационна среда е направо огромен.
                  Защо смяташ, че има огромен риск тук? Според мен са стабилни, но бих чул и другата страна. В спорът се ражда истината.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от TheTankDriver Разгледай мнение

                    Благодаря!
                    На графиката с голяма буква има едно латинско Д.
                    Иначе прочетох преди това десетина страници, но точна дата не намерих.
                    Като лично мнение ми се струва интересна "пенсионерска" акция с доходност 6-7% и минимален риск.
                    На АТЕРА при тази тяхна цена пак е около 7%
                    Изобщо не е минимален риск тука. Ако смяташ, че сме в инфлационна среда е направо огромен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спекулант79 Разгледай мнение
                      Благодаря!
                      На графиката с голяма буква има едно латинско Д.
                      Иначе прочетох преди това десетина страници, но точна дата не намерих.
                      Като лично мнение ми се струва интересна "пенсионерска" акция с доходност 6-7% и минимален риск.
                      На АТЕРА при тази тяхна цена пак е около 7%

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от TheTankDriver Разгледай мнение

                        А за тази година от коя дата акциите са без право на дивидент?
                        И между другото това нетрябва ли да е изведено за всяка компания с големи букви?
                        Така е например при Атера.
                        https://www.bse-sofia.bg/bg/issuer-profile/EAC/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение

                          От днес закупените акции са без право на дивидент - общо събрание 19.05.2022.
                          А за тази година от коя дата акциите са без право на дивидент?
                          И между другото това нетрябва ли да е изведено за всяка компания с големи букви?
                          Така е например при Атера.

                          Коментар


                          • В http://www.x3news.com са публикували тримесечен отчет и информация за четвъртото тримесечие.

                            Коментар


                            • Това е първата акция, която си купих преди няколко години

                              Дано тази година имат повече успех - та и ние покрай тях.

                              Добре ще е да помислят и за нови услуги - примерно отпускане на финансиране за обороудване.... Няма да е зле.

                              Успешен ден на всичи

                              Коментар


                              • При мен дойде сутринта
                                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                                Коментар

                                Working...
                                X