IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Елана Агрокредит АД (EAC / 0EA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
    Като гледам цената тук ще ми изгорят към 30К права. Ако някой ги иска - да се обажди, може да измилим някаква врътка. Чувал съм, че Елана имат маркет мейкъри, ако е така ще са много некадърни. С едни 10К можеха да вдигнат цената с 10ст и съответно да съберат милиони. Предполагам не съм само аз дето ще се откаже от правата..
    Ти ще си от малкото, останалите вЕрват на Евереста - sad but true! И аз се надявах на маркетмейкъра и т.н., но Lesson learned< та недей да изпадаш в моето положение и да се надяваш на дядо Коледа. А увеличението ще си мине, при това ще си мине яко и най-вероятно ще си загубя баса за записаване под 90% на емисията, нищо чудно да се запише на 95%+ - балъците никога не свършват, особено когато работят с чужди пари по фондовете...
    П.С. За правата не се коси - за 30К си загубил 30 лева - пари за семки
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Като гледам цената тук ще ми изгорят към 30К права. Ако някой ги иска - да се обажди, може да измилим някаква врътка. Чувал съм, че Елана имат маркет мейкъри, ако е така ще са много некадърни. С едни 10К можеха да вдигнат цената с 10ст и съответно да съберат милиони. Предполагам не съм само аз дето ще се откаже от правата..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

        логигата ти бега нещо- ако падне или даже остане на 1.1 тези дни - няма да мине увеличението, никой няма да плати заявеното. Съответно софиксо - само през крив макарон ...
        Тя на мене логиката ми бега от 40 г. . ама щом оцелях и след 2007 и сега съм по силен (но за съжаление по стар) значи господ ме пази . Сега сериозно - и да падне под лев пазарна увеличението пак ще мине заради фондовете и невъзможността им да наберат нужния пакет от пазара без да пратят цената в небето.
        Ситуацията е следната минава увеличението на 1,1 и следва дивидентна доходност мин 5,5% за следващата година спрямо цената на увеличението с тенденция да нарасне до 7 - 7,5 % за 2019г. Който купил купил....... следващия път когато ще може да се придобие голям пакет на сносна цена (разбирай над 5,5% див. доходност ) на следващото увеличение на капитала (ако всичко се развива нормално) ........ личната ми прогноза за цената на акцията до края на годината е 1,3 лв минимум !!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Novaka_Bull Разгледай мнение
          Ако падне под 1.1 ще се нагрухам яката...ще купувам само тука и никъде другаде.....после като влезем у софиксо ша ги продавам на никиту
          логигата ти бега нещо- ако падне или даже остане на 1.1 тези дни - няма да мине увеличението, никой няма да плати заявеното. Съответно софиксо - само през крив макарон ...

          Коментар


          • Ако падне под 1.1 ще се нагрухам яката...ще купувам само тука и никъде другаде.....после като влезем у софиксо ша ги продавам на никиту

            Коментар


            • Всичко е супер, заковахме емисионната, маркет мейкъра го нЕма, чакаме да видим дали ще слезе и под нея. Ама пък сме с най-висока дивидентна доходноста, на БФБ-туууу - ако слезе още, ще стане още по-голяма, кой ти гледа тук някакви си капиталови загуби, акцията е супер, рулира и е сейф хевън
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • https://www.dnes.bg/business/2018/04...m_campaign=RSS

                Коментар


                • Качи картинката на Imgur, защото сайтът на Инвестор не може да качва картинки като хората. Нищо, че е 2018-та, хората правят коли, които се карат сами, изстрелват ракети, които са за многократна употреба и си кацат сами обратно. А ние не можем да качим картинка във форум.
                  Last edited by X_Y; 05.04.2018, 21:55.

                  Коментар


                  • 1,9 млн. е добре за февруари
                    то това е последния им кеш
                    явно за март и април ще се взема кредит...
                    може би ще минат над 1:1 съотношението за малко, предвид новия капитал

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                      Да. Трябва да си държат цената над 1.10, иначе отиваме да купуваме на БФБ-то директно.
                      много на дребно мислите и смятате, това за 1.10 е когато купуваш 1К бр., а когато става въпрос за >10 милиона трябват много по-солидни "аргументи"

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                        в случая това мое желание съвпада с целите на Елана, така че би трябвало да ме подкрепят за него, нали?
                        Да. Трябва да си държат цената над 1.10, иначе отиваме да купуваме на БФБ-то директно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                          зависи как се движи цената, освен да купя мога да намеря някой който иска да направим врътка и да купи акции с няколко стотинки отстъпка
                          в случая това мое желание съвпада с целите на Елана, така че би трябвало да ме подкрепят за него, нали?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hamorphis Разгледай мнение

                            Какво ще правиш с тия 70к права? Как точно ще спечелиш от тях. Търга не мина ли вече? Освен да запишеш 70к акции на 1.10 какъв друг вариант имаш?
                            зависи как се движи цената, освен да купя мога да намеря някой който иска да направим врътка и да купи акции с няколко стотинки отстъпка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

                              Отказвам баса. Не си ме разбрал, и аз на това се надявам след като съм взел 70к права и ми се ще да спечеля някой лев от тях...
                              Какво ще правиш с тия 70к права? Как точно ще спечелиш от тях. Търга не мина ли вече? Освен да запишеш 70к акции на 1.10 какъв друг вариант имаш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                В смисъл, че си навит на бас ли?

                                П.С. Иначе нищо не хеджирам, аз бас така или иначе си имам за тази позиция, а и обичам басовете - там сме 1:1, ако отсрещната страна няма вътрешно инфо
                                Шегувам се. А бас нямам как да хванеш с мен, защото и аз мисля като теб, че ще мине увличението. Мани с тия АДСИЦИ как се набутах -- от 3 общо избрах 2 грешни миналия декември. И аз ако мога ще изляза на нула. Ама дотогава ще стискам зъби.

                                Коментар

                                Working...
                                X