IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взаимни фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Гари Разгледай мнение
    Не знам как прехвалените мениджъри на тези фондове имат очи да предлагат услугите си. Като отвориш сайта на БАУД http://baud.bg/quotes/ и им погледнеш графата "Доходност от дата на публично предлагане" просто онемяваш - ми те повечето са на минус. Най-старият взаимен фонд - Адванс Инвест, от 2004 г. насам е донесъл 1,66%. За 13 години - 1,66%. Няма нито един, чиито резултати да бият най-тъпата инвестиция в банков депозит. Какъв идиот трябва да си, за да довериш парите си на такива некадърници.
    Не че ги защитавам, но случайно или не пропускаш факта, че повечето фондове стартираха точно в периода преди голямата криза от 2007 и съответно това доста им дърпа надолу доходността. Виж примерно последните 3-5-7 години и резултатите ще са съвсем различни...

    Коментар


    • Не знам как прехвалените мениджъри на тези фондове имат очи да предлагат услугите си. Като отвориш сайта на БАУД http://baud.bg/quotes/ и им погледнеш графата "Доходност от дата на публично предлагане" просто онемяваш - ми те повечето са на минус. Най-старият взаимен фонд - Адванс Инвест, от 2004 г. насам е донесъл 1,66%. За 13 години - 1,66%. Няма нито един, чиито резултати да бият най-тъпата инвестиция в банков депозит. Какъв идиот трябва да си, за да довериш парите си на такива некадърници.

      Коментар


      • Недей се връзва на фондовете.Това го знам от личен опит. Там всичко е ЛЪЖА и на никой не му пука щот тяхното си върви от твоите пари. "Експертите" им са такива , че като видиш доходността от годината и я сравниш с който си искаш индекс ще се втрештиш. Ако индекса е плюс 10 фонда ще е плюс 2. Обратно ако индекса е - 10 то на фонда ще е -20 поне.Решавай сам но в никакъв случай фонд.Късмет.

        Коментар


        • Спрямо инфото тук, хич не си струва инвестиция във взаимен фонд
          [IMG] Как ви се струва следният пример – 1) да предоставите вашите спестени пари на човек, който едва познавате, за да ги управлява както той/тя...
          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            доколкото знам животзастраховането носи пенсия, освен ако не е само рискова компонента, ама тогава нема какво да ти секвестират
            САМО ако става дума за рентна застраховка.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

              Пенсия от застраховка... ти си намерил весели гъбки в пролетният лес, нали така?
              доколкото знам животзастраховането носи пенсия, освен ако не е само рискова компонента, ама тогава нема какво да ти секвестират
              Last edited by nradev; 12.05.2017, 02:41.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                ............... На БФБ все още има компании които предлагат 3-4% годишен дивидент, като риска ти е същия както и през фонд, с тази разлика че там имаш такси при купуването на акциите и при тяхната продажба, но не и за управление..........
                Ще си позволя да възразя. Рискът определено не е същият - едно е да носиш бизнес риска на едно предприятие, съвсем друго е на тридесет-четиридесет. Все едно да кажеш, че инвестирайки в една акция е все същото, като да инвестираш в индекс.

                Освен това твърдиш, че при покупката на акции на една компания нямаш разходи за управление, както при фондовет. А разходите за персонал, амортизация, външни услуги, данъци и администрация на въпросното дружество какво са според теб? Ето, Софарма, например, според заверения индивидуален годишен отчет за 2016-та имат подобни разходи в размер над 87 млн. лева, или 15,4% от активите!

                Само отбелязвам, не правя реклама на каквито и да било инвестиции или финансови инструменти. Просто всеки труд си има цена - този на предприемачите (компанията) и този на специалиста (фонд, финасов съветник, архитект, зидар, плочкаджия). Като не разбирам от медицина, отивам при лекар. Да, мога да избера и самолечение, но и за това се искат знания и не винаги ще се справям добре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  несеквестируема е само застраховка живот.ама пенсията от нея е секвестируема
                  Пенсия от застраховка... ти си намерил весели гъбки в пролетният лес, нали така?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
                    Привет,аз ви попитах дали си заслужава да инвестира в взеимни фондове при възращаемос от 1,8 при положение че Инвестбанк предлага депозити от 1,3 процента при който доходността е сигурна.Иначе търсия около се може повече доходнос ,зная че най е изгодно да ги вложа в някакъв бизнес но на този етап не ми хрумва нищо и затова се опитвам до като ми хрумне нещо да извлече колкото се може повече доходнос .
                    Инвестбанк имат и 1,9% при петгодишния си депозит с ежемесечно изплащане на лихвата, което за момента си е по-добре( сравнено с фонда които са ти предложили в ДСК). Лихвения процент ти е сигурен, държавата ти гарантира сумата до 100 000евро. и си получаваш лихвата всеки месец. Лошото е че периода е дълъг и ако ти се наложи да ползваш парите ще загубиш каквото си натрупал до момента. За фондовете аз лично не съм им фен. Искат ти такси на входа и изхода а и за управление. Риска си остава само и единствено за теб, а те "залагат" твоите пари. На БФБ все още има компании които предлагат 3-4% годишен дивидент, като риска ти е същия както и през фонд, с тази разлика че там имаш такси при купуването на акциите и при тяхната продажба, но не и за управление. Все пак зависи и за каква сума става въпрос. Невинаги започването на бизнес е най-изгодното решение, за парите ти. Аз лично също бях на депозити допреди 2-3 години, но се престраших да вляза на БФБ, и засега съм с над 40% капиталова доходност, и около 5% дивидентна такава всяка година. Никой обаче не може да ти гарантира че цените на акциите ще растат постоянно, никой не може да ти гарантира че дивидента ще е постоянен и т.н., Но с малко повече информация мисля че ще можеш да си избереш 2-3 компании в които да инвестираш, вместо да храниш фондовете с твоите пари. Ако не ти се занимава винаги можеш да избереш тези 1,9% на Инвестбанк и да си получаваш лихвата всеки месец... Надявам се да съм ти бил полезен...
                    Last edited by mancev; 10.05.2017, 18:20.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      ...да, бе...че ти си казал.
                      несеквестируема е само застраховка живот.ама пенсията от нея е секвестируема

                      Коментар


                      • ...да, бе...че ти си казал.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Има фондове с по-висок и по-нисък риск, това е така.
                          Депозит - това е тъпо - лихви вече - извънредно кежави - и това: така.
                          Бамките не искат парите на хората на депозити, затова предлагат фондове, което е нормално - за тях депозитите са пасив.

                          Съветвам те - освен доходност да търсиш допълнителни ползи от инвестиция във фонд - несеквестируемост и намаляване на данъци.

                          Нивото на риск вече си е твое решение.

                          Ще ти напиша лично съобщение.
                          няма несеквестируеми фондове

                          Коментар


                          • Да това с дивидентните фондове е много добра идея..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
                              Привет,аз ви попитах дали си заслужава да инвестира в взеимни фондове при възращаемос от 1,8 при положение че Инвестбанк предлага депозити от 1,3 процента при който доходността е сигурна.Иначе търсия около се може повече доходнос ,зная че най е изгодно да ги вложа в някакъв бизнес но на този етап не ми хрумва нищо и затова се опитвам до като ми хрумне нещо да извлече колкото се може повече доходнос .
                              Ако очакваш регулярен и постоянен доход има чужди дивидентни фондове, които изплащат дивидент на всеки три месеца.

                              Коментар


                              • Пиши на лични и събери информация по проблемите си, за да направиш правилният избор..

                                Коментар

                                Working...
                                X