IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взаимни фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
    Здравейте,наскоро ми предложиха да си вложа спестяванията в Взаимен фонд .От дск (там са ми спестяванията ) ми предложиха ДСК стандарт и възможна лихва от 1.8 процента бе почети никакъв риск .,Гледах че има и по добри проценти който са с по голям риск .Аз не разбирам бихте ли ме посъветвали какво да направя .Аз мислих и друг начин да прехвърля парите си в друга банка и от там да взе по голям процент .
    Ако това не е скрита реклама на ДСК Стандарт....
    Взаимните фондове са хубаво нещо, особено когато нямаш необходимият опит и време да управляваш инвестициите(парите си) си сам. Моето мнение е да избягваш фондове управлявани в България. На пазара има фондове, чиито портфолио мениджъри са с над 25 години опит и са видели какво ли не по борсите и имат доказано добри резултати. Относно риска - няма фонд без риск (макар и минимален). Тук е важно да получиш максимално много информация (стига да не я скрият от теб) относно портфейла на фонда, скалата за риск на ЕС и още много други неща, които този който ти предлага инвестицията е длъжен да обясни. Доходност от 1,8% на фонд може да направи (почти) всеки "мъни маркет" фонд, но за мен лично е малко. Искай "Fact sheet" за всеки фонд, който ти предлагат и оттам можеш да прецениш реалния риск, доходности и всичко останало.
    Пиши ми на лични ако искаш повече информация.
    Only God Can Judge me...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
      Здравейте,наскоро ми предложиха да си вложа спестяванията в Взаимен фонд .От дск (там са ми спестяванията ) ми предложиха ДСК стандарт и възможна лихва от 1.8 процента бе почети никакъв риск .,Гледах че има и по добри проценти който са с по голям риск .Аз не разбирам бихте ли ме посъветвали какво да направя .Аз мислих и друг начин да прехвърля парите си в друга банка и от там да взе по голям процент .
      По-добре да е фонда Имоти, ако ще е в ДСК. Имай предвид, че депозита има предимство, че е ликвиден, ако ти по трябват пари го разваляш и губиш лихвата, която може да се прежали при тези нива. А при взаимен фонд взимаш една част от сумата същия ден, за остатъка чакаш 3 работни дни. Така че не слагай всичко там е моят съвет. Аз също съм в ДСК, таксите на взимните им фондове е доста по-ниска спрямо Булбанк напр.(Пионер взимат между 3-5% такса при покупка на дял от фондовете им). Аз имам сметка в Елана Трейдинг и сам управлявам портфейл в порядъка на 7К, но мисля да вкарам и към 1К във взаимни фондове, тъй като съм ДСК за удобство ще ползвам техните( после може и през ДСК директ да купуваш и продаваш дялове), но мисля да разпределя сумата между Баланс, Имоти и Растеж.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
        Тия фондове и управляващи дружества са за тях, а и те хляб трябва да ядат !
        Точно сега хляба дето го изяждат е несъразмерно голям към доходността която дават на клиентите. Кьорав карти не играе. Или четеш или губиш. Неграмотността не е оправдание.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
          Привет,аз ви попитах дали си заслужава да инвестира в взеимни фондове при възращаемос от 1,8 при положение че Инвестбанк предлага депозити от 1,3 процента при който доходността е сигурна.Иначе търсия около се може повече доходнос ,зная че най е изгодно да ги вложа в някакъв бизнес но на този етап не ми хрумва нищо и затова се опитвам до като ми хрумне нещо да извлече колкото се може повече доходнос .
          Човек в сравнение с тази банка всичко е по добре дори да хвърлиш парите през терасата. Почети малко за нея в нета

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
            За мен в сегашния момент в БГ тези фондове са излишни за малки инвеститори..За какво да се плащат такси, когато има компании плащащи по 3-4-5%.Направи си един мини фонд..Застраховка живот си направи отделно..Аз си правя годишни и здравни и живот..Избери си няколко сини чипа с дивидент и ти гарантирам доходност по- висока от повечето фондове..
            Кире по принцип си прав, но гледаш на въпроса от твоите възгледи и знания. При положение, че човек не разбира що е то акция и не познава компаниите как да си подбере такива ? Все пак не всички разбират от материята, а и не са длъжни де ! Тия фондове и управляващи дружества са за тях, а и те хляб трябва да ядат !

            Коментар


            • Привет!

              Всеки ден се публикуват цени и изчислени доходности на фондовете на сайта на БАУД: http://baud.bg/quotes/ - тук можете да видите всички доходности и да сравните представянето.

              Коментар


              • Привет,аз ви попитах дали си заслужава да инвестира в взеимни фондове при възращаемос от 1,8 при положение че Инвестбанк предлага депозити от 1,3 процента при който доходността е сигурна.Иначе търсия около се може повече доходнос ,зная че най е изгодно да ги вложа в някакъв бизнес но на този етап не ми хрумва нищо и затова се опитвам до като ми хрумне нещо да извлече колкото се може повече доходнос .
                Last edited by badboy99; 10.05.2017, 01:37.

                Коментар


                • За мен в сегашния момент в БГ тези фондове са излишни за малки инвеститори..За какво да се плащат такси, когато има компании плащащи по 3-4-5%.Направи си един мини фонд..Застраховка живот си направи отделно..Аз си правя годишни и здравни и живот..Избери си няколко сини чипа с дивидент и ти гарантирам доходност по- висока от повечето фондове..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                    Недей да заблуждаваш човека, че животозастраховката свързана с взаимен фонд и инвестицията директно във взаимен фонд са равносилни
                    Сам ще си прецени. Инвестицията през човешка има съществени плюсове.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • А, и още нещо....
                      Казаха ли ти и че е възможно доходността да е отрицателна???


                      Я виж малко усмивки от старите ленти http://www.investor.bg/bylgariia/5/a...evruari-76644/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Съветвам те - освен доходност да търсиш допълнителни ползи от инвестиция във фонд - несеквестируемост и намаляване на данъци.
                        Недей да заблуждаваш човека, че животозастраховката свързана с взаимен фонд и инвестицията директно във взаимен фонд са равносилни
                        Life won't wait for you.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
                          Здравейте,наскоро ми предложиха да си вложа спестяванията в Взаимен фонд .От дск (там са ми спестяванията ) ми предложиха ДСК стандарт и възможна лихва от 1.8 процента бе почети никакъв риск .,Гледах че има и по добри проценти който са с по голям риск .Аз не разбирам бихте ли ме посъветвали какво да направя .Аз мислих и друг начин да прехвърля парите си в друга банка и от там да взе по голям процент .
                          Тук можеш да сравниш фондовете. http://baud.bitballoon.com/compare
                          ДСК Стандарт е направил 0.68% за последнте 12 месеца - съмнително е да скочи 3 пъти за следващите 12.
                          http://www.dskam.bg/Page/default.asp...standard/cost/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
                            Здравейте,наскоро ми предложиха да си вложа спестяванията в Взаимен фонд .От дск (там са ми спестяванията ) ми предложиха ДСК стандарт и възможна лихва от 1.8 процента бе почети никакъв риск .,Гледах че има и по добри проценти който са с по голям риск .Аз не разбирам бихте ли ме посъветвали какво да направя .Аз мислих и друг начин да прехвърля парите си в друга банка и от там да взе по голям процент .
                            Има фондове с по-висок и по-нисък риск, това е така.
                            Депозит - това е тъпо - лихви вече - извънредно кежави - и това: така.
                            Бамките не искат парите на хората на депозити, затова предлагат фондове, което е нормално - за тях депозитите са пасив.

                            Съветвам те - освен доходност да търсиш допълнителни ползи от инвестиция във фонд - несеквестируемост и намаляване на данъци.

                            Нивото на риск вече си е твое решение.

                            Ще ти напиша лично съобщение.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение
                              Каква годишна доходност гониш? Колкото на депозитите или малко повече от половин процент
                              Ако питаш мен, май всичките си инестиции с изкчлючение на НИ трябва да ги прекръстя на Михаля

                              Коментар


                              • Каква годишна доходност гониш? Колкото на депозитите или малко повече от половин процент

                                Коментар

                                Working...
                                X