IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Взаимни фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Импе, крайно време е да скъсаш с тези мошеници от Алианц и да си намериш по-почтена работа, в която не се налага да лъжеш хората. Има смисъл човек да си направи рискова застраховка, за в случай, че му се случи нещо много лошо. Да спестява по този начин - не. Има смисъл да се спестява за старини. Да се спестява чрез пенсионни фондове - не. Чрез взаимни фондове, управлявани от велики скъпи мениджъри - не. Много ми е забавно като вземат да ми хвалят някой фонд, който непрекъснато е много под пазара колко бил добър.
    Интересно ми е ти самият имаш ли спестовна застраховка и за каква сума. А ДПФ?
    Last edited by Гари; 24.07.2017, 16:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      с това чесане се опитваш да заблудих хората. значи данък се приспада само за 10%от данъчната основа. освен това може и да няма от де ако човека не е декларирал доходи за текущата година.и не те скубят 2% на входа а повече. за малки суми гледам е към 4%. значи 10-4 си 6 % напред на входа, ама на изхода колко си назад не се казва. щото докато стигнеш изхода те чешат сека година
      Пак пишеш, без да мислиш. Ти някъде гледаш: 4% - ама моите клиенти (каквито има и туканка) друго ще кажат. Колко те чешат всяка година - също се знае - само от доходността, ако няма - няма чесане.

      И още нещо - ако някой няма доходи, как по дяволите ще си внася по ДПФ? Това, че някой "не е декларирал доходи", не означава, че няма - и че няма данъци за намаляване.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Рая Разгледай мнение

        Ниските лихви обезсмислят депозитите, въпреки, че имам и ще имам и на депозит пари.
        Но искам и някъде другаде да вложа.
        Финансовите пазари са циклични (макар че, шегаджиите биха казали, че според поведението на инвеститорите са ритмични ). Та така, идеята ми беше че 2006-2008 всеки гледаше я НИ, я акции да си вземе с наличния кеш. След това през 2009-2011, липсата на ликвидност и страха донесоха високи лихви по депозитите. Никога не се знае какво ще се случи, но особено в настоящата ситуацията за мен е важно да имам около 20-25% от активите си в кеш, защото това дава възможности, а пазарите често предоставят такива.

        Освен това, въпреки че лихвите да са ниски, инфлацията също е такава. Имахме период дори с дефлация, т.е. реалната лихва по депозитите не е на такова дъно, както показват номиналните лихви.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от badboy99 Разгледай мнение
          Какво мислите за взаимни фондове на пощенска банка .Разлеждах ги но не можах да види какви е доходността за последите месеци понеже са на английски аз съм скара с него ?
          Всеки взаимен фонд си има ISIN номер. Има достатъчно сайтове, които следят представянето на фондовете, и по този номер може да издириш актуалното представяне.

          Въпреки това миналата доходност не определя нищо. Даже ако даден фонд впечатли на едната година, следващата има немалка вероятно да се представи по-слабо спрямо останалите.

          Коментар


          • И що точно тези на пощенска?
            При покупко-продажба на дялове до 2 години имат такса 2,5%, а до една година таксата е 3%, което за мен е прекалено скъпо. По-добре си избери някой български фонд с по-ниски разходи.

            http://www.moitepari.bg/Fondove/Vzai...Eg9D5cHg%3d%3d
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Какво мислите за взаимни фондове на пощенска банка .Разлеждах ги но не можах да види какви е доходността за последите месеци понеже са на английски аз съм скара с него ?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                Напротив, има ного логически обяснения:
                - Таксата не е 4.5-5%. Моите клиенти плащат такса 1.5-2.25%.
                - Таксата се избива, че и ного отгоре с очесването на г-н горанов (проклет да е) 10%-2%=8%. Толкова си напред още при внасянето на сухото.
                - За разлика от повечето спестявания и инвестиции парите в ДПФ не подлежат на очесване от никого. Ти чешеш горанов, но теб не могат да те чешат.
                - Парите по ДПФ-енце са наследяеми от който човекът посочи.
                - Доходността не е супер висока, но не е и кежава напоследък. 8-10% се върти последните месеци на годишна база... е, някои години е кекава, но това е дългосрочна инвестиция.

                и т.н. и т.н. Въобще дори за инвестиционно грамотен човек ДПФ-енцето може да не е основна инвестиция, но може да бъде разумно допълнение към.
                с това чесане се опитваш да заблудих хората. значи данък се приспада само за 10%от данъчната основа. освен това може и да няма от де ако човека не е декларирал доходи за текущата година.и не те скубят 2% на входа а повече. за малки суми гледам е към 4%. значи 10-4 си 6 % напред на входа, ама на изхода колко си назад не се казва. щото докато стигнеш изхода те чешат сека година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение


                  - Таксата се избива, че и ного отгоре с очесването на г-н горанов (проклет да е) 10%-2%=8%. Толкова си напред още при внасянето на сухото.




                  Това снимка от очесването ли е?

                  Коментар


                  • Интересни неща пише Уорън Бъфет в последното си ежегодно писмо до акционерите на Berkshire Hathaway Inc.

                    ( http://www.berkshirehathaway.com/letters/2016ltr.pdf )

                    Стр. 21 до 24 касаят специално инвестициите във фондове и мнението на Уорън Бъфет по въпроса.
                    Естествено, писмото е на английски, но се надявам това да не е проблем за мнозинството читатели.

                    Прилагам една таблица от стр. 21 на писмото на Бъфет, където се виждат доходностите на разни фондове от фондове и един S&P индексен фонд за период от девет години.

                    Click image for larger version

Name:	BerkshireHathaway21p.jpg
Views:	1
Size:	38.9 КБ
ID:	3198750


                    P.S. Мнението ми не е препоръка за нищо, и не представлява препоръка за инвестиция в каквито и да било финансови инструменти където и да било по света и у нас. Просто цитирам Уорън Бъфет.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Рая Разгледай мнение
                      Благодаря ви, момчета! Много сте ми полезни!
                      За сега търся място на 5000 лв., другите са на годишен депозит в TBI и не мога да ги пипам до декември.
                      Ще почета още и ще взема решение.
                      Това предложение за дивидентните акции ми хареса.
                      Пък може да си направя и ДПФ, от месечни вноски. Колебая се дали да е към Родина или Доверие? Иначе универсалният ми е в Алианц.
                      За Интерглобал - ами не знам, него ми предложиха. Въпреки, че ми дадоха брошура с всички и гледам, че има и други добри.
                      Питането ми всъщност беше дали е по-добре да избера фонд от тези на Алианц, или от тези на БФБ?
                      5 Б могат да се разпределят между 2-3 неща. Дивидентни акции в България има ного - друг въпрос колко от тях са сгодни, защото дивидентна доходност над 4-8-5% вече трудно се намира... а за 2-3% струва си ли? Не знам каква брошура - мога да ти пратя ного повече информация за Интерглобалът и другите фондове на Allianz предлагани туканка. ДПФ няма лошо - но виж какъв е пазарният дял на ПОД-овите компании по ДПФ и си задай въпросът: Защо е такова
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Благодаря ви, момчета! Много сте ми полезни!
                        За сега търся място на 5000 лв., другите са на годишен депозит в TBI и не мога да ги пипам до декември.
                        Ще почета още и ще взема решение.
                        Това предложение за дивидентните акции ми хареса.
                        Пък може да си направя и ДПФ, от месечни вноски. Колебая се дали да е към Родина или Доверие? Иначе универсалният ми е в Алианц.
                        За Интерглобал - ами не знам, него ми предложиха. Въпреки, че ми дадоха брошура с всички и гледам, че има и други добри.
                        Питането ми всъщност беше дали е по-добре да избера фонд от тези на Алианц, или от тези на БФБ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                          Каквато и комбинация да изберете, стига да не включва допълнително пенсионно осигуряване, все ще е добре. Докато ПОК не премахнат таксата на входа (4,5-5 на сто!!!!), няма нито едно логично обяснение човек да се (ги) осигурява по този начин.

                          Напротив, има ного логически обяснения:
                          - Таксата не е 4.5-5%. Моите клиенти плащат такса 1.5-2.25%.
                          - Таксата се избива, че и ного отгоре с очесването на г-н горанов (проклет да е) 10%-2%=8%. Толкова си напред още при внасянето на сухото.
                          - За разлика от повечето спестявания и инвестиции парите в ДПФ не подлежат на очесване от никого. Ти чешеш горанов, но теб не могат да те чешат.
                          - Парите по ДПФ-енце са наследяеми от който човекът посочи.
                          - Доходността не е супер висока, но не е и кежава напоследък. 8-10% се върти последните месеци на годишна база... е, някои години е кекава, но това е дългосрочна инвестиция.

                          и т.н. и т.н. Въобще дори за инвестиционно грамотен човек ДПФ-енцето може да не е основна инвестиция, но може да бъде разумно допълнение към.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            По-добре е човек сам да си инвестира.Ако няма познания и желателно опит, то тогава хората са измислили взаимните фондове. Ако има готови спестявания, то според скромното ми мнение - взаимен фонд според склонността и поносимостта към риск. ДПФ евентуално ежемесечно със сума не по-голяма от тази с която се позлва данъчното облекчение.Друга причина за инвестиция в ДПФ аз не виждам.
                            Всеки за себе си е. Някои им харесва умерената консервативност на ПФ и турят там повече пари. Иначе - сам аз - както ти си казал - колкото да чеша г-н горанов.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • По-добре е човек сам да си инвестира.Ако няма познания и желателно опит, то тогава хората са измислили взаимните фондове. Ако има готови спестявания, то според скромното ми мнение - взаимен фонд според склонността и поносимостта към риск. ДПФ евентуално ежемесечно със сума не по-голяма от тази с която се позлва данъчното облекчение.Друга причина за инвестиция в ДПФ аз не виждам.
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Рая Разгледай мнение

                                .....
                                Взаимен фонд, или пенсионно осигуряване?
                                Каквато и комбинация да изберете, стига да не включва допълнително пенсионно осигуряване, все ще е добре. Докато ПОК не премахнат таксата на входа (4,5-5 на сто!!!!), няма нито едно логично обяснение човек да се (ги) осигурява по този начин.


                                Коментар

                                Working...
                                X