IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на фонд за инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
    късно е!
    бях чел някъде, че в момента земеделските производители у нас получават едва 40 % от субсидията, която получават земеделските произвидители в старите страни членки на ЕС, в настоящия програмен период 2014-2020, субсидията щяла да се изравни, което ще рече че от 28-30 лв на декар, субсидията ще стане 60-70 лв., а това директно ще рефлектира върху размера на изплащаната рента, има ли нещо такова?
    Унитех

    Коментар


    • извинявам се - прехвърлям от съседна тема, защото по-късно видях наличието на тази!

      Прехвърлих малка сума която държах в TBI Dynamic още от 2008, в Елана Балансиран Еврофонд. Разочаровах се от факта че рисковия фонд на мениджмънта управляващ парите на ПФ Доверие е набухал 20% от парите си(ми) на депозит в КТБ!!! Представих си какво ще стане с последните останали във фонда и неизтеглили инвестицията си, когато банката фалира , защото ако сега загубата е 20% с изтеглянето на ср-ва от фонда и намаляване на активите му тези 20% ще се увеличават за оставащите на влака. Оказа се че по закон ср-та на ВФ в депозити не са гарантирани дори и до 200К!!!

      От друга страна съм приятно изненадан от прозрачността на Елана - вече втори месец получавам пълна справка с всички позиции от портфейла на фонда - портфейла ми харесва БРАВО!!!
      Last edited by tony1975; 05.11.2014, 09:00.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от chimney Разгледай мнение
        Подкрепям Амунди по 7 причини, които видях:

        1. Амунди Асет Мениджмънт: активи под управление към 30-и Юни 2013 г.
        2. No.1 в Европа – Общ размер на управлявани активи в световен мащаб (фондове от отворен тип, посветени фондове, мандати) – Източник: IPE Toп 400, класация, публикувана през юни 2013 г., въз основа на данни към 31-и декември 2012 г.
        3. No.9 в световен мащаб - Общ размер на управлявани активи в световен мащаб (фондове от отворен тип, посветени фондове, мандати) – Източник: IPE Toп 400, класация публикивана през юни 2013 г., въз основа на данни към 31-и декември 2012 г.
        4. No.1 във Франция – Източник: Юроперформанс NMO – декември 2010 г. – Фондове, установени във Франция.
        5. No.2 в Европа – Източник: Lipper FMI – декември 2010 г. – Фондове, установени в Европа и свързани с офшорни територии.
        6. No.4 в Европа - Фондове от отворен тип, целеви фондове, мандати – Източник: Top 120 IPE Европейски Иституционални Мениджъри, публикуван през юни 2010 г., на база данни към декември 2009 г.
        7. No.6 в света - Фондове от отворен тип, целеви фондове, мандати – Източник: Top 120 IPE Европейски Институционални Мениджъри, публикуван през юни 2010 г., на база данни към декември 2009 г.
        Много големи такси бе хора!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nikolov Разгледай мнение
          аз подкрепям инвестицията в земеделска земя, най-добрия вариант за следващите пет години у нас
          късно е!

          Коментар


          • земеделска земя

            аз подкрепям инвестицията в земеделска земя, най-добрия вариант за следващите пет години у нас
            Унитех

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
              Аз ще се насоча към амунди. Франция е стабилна държава, освен това имат и фондове в евро, което ме устройва защото елиминират валутния риск
              Подкрепям Амунди по 7 причини, които видях:

              1. Амунди Асет Мениджмънт: активи под управление към 30-и Юни 2013 г.
              2. No.1 в Европа – Общ размер на управлявани активи в световен мащаб (фондове от отворен тип, посветени фондове, мандати) – Източник: IPE Toп 400, класация, публикувана през юни 2013 г., въз основа на данни към 31-и декември 2012 г.
              3. No.9 в световен мащаб - Общ размер на управлявани активи в световен мащаб (фондове от отворен тип, посветени фондове, мандати) – Източник: IPE Toп 400, класация публикивана през юни 2013 г., въз основа на данни към 31-и декември 2012 г.
              4. No.1 във Франция – Източник: Юроперформанс NMO – декември 2010 г. – Фондове, установени във Франция.
              5. No.2 в Европа – Източник: Lipper FMI – декември 2010 г. – Фондове, установени в Европа и свързани с офшорни територии.
              6. No.4 в Европа - Фондове от отворен тип, целеви фондове, мандати – Източник: Top 120 IPE Европейски Иституционални Мениджъри, публикуван през юни 2010 г., на база данни към декември 2009 г.
              7. No.6 в света - Фондове от отворен тип, целеви фондове, мандати – Източник: Top 120 IPE Европейски Институционални Мениджъри, публикуван през юни 2010 г., на база данни към декември 2009 г.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Бошлаф. Няма нито един момент в последните 15-20 години, когато бамковият депозит да е бил най-доброто решение. Ама нито един момент. Хеле пък сега: ами че то простите човешки застраховки вече дават доходност колкото бамковите депозити.
                Мите това не е темата за мангалите.Айде пробутвай си скапаните застраховки другаде.Не стига че ми крадете парите в пенсионното осигуряване и в гражданската отговорност ами сте и нагли.Пари за измислени застраховки нямам.Ще ги хвърля в Тученишката бара ама за застраховка не

                Коментар


                • Бошлаф. Няма нито един момент в последните 15-20 години, когато бамковият депозит да е бил най-доброто решение. Ама нито един момент. Хеле пък сега: ами че то простите човешки застраховки вече дават доходност колкото бамковите депозити.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                    E те затова я "обожавам" тая държава...ако може изобщо да се нарече държава.
                    Пак виновни и никой в затвора няма да има, и напълно вярно е че всички пак ще плащаме като попове за далаверите на такива като тебе за да ти възстановим паричките от пирамидата.
                    За такива умници като тебе напълно важи приказката за хипопотама в лай...та и голямата му уста.
                    Та искам да чуя кой или кои са виновните?Щото явно си голям специалист и явно имаш достъп до информация или си дядо Ванго та знаеш всичко.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      към момента който цитираш депозита в КТБ наистина беше най доброто решение...... всички ще плаща,е като попове за далаверите на няколко изрода.
                      E те затова я "обожавам" тая държава...ако може изобщо да се нарече държава.
                      Пак виновни и никой в затвора няма да има, и напълно вярно е че всички пак ще плащаме като попове за далаверите на такива като тебе за да ти възстановим паричките от пирамидата.
                      За такива умници като тебе напълно важи приказката за хипопотама в лай...та и голямата му уста.

                      Коментар


                      • Ставаш за политик Толкова много, без да кажеш нищо.

                        Няма да репликирам мнението ти, тъй като времето и на двама ни е скъпо. Не е нужно да го прекарваме тук

                        Темата се развиваше добре в началото и ще се радвам да прочета още интересни неща в нея.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                          О, не определено не се радвам на фалита на банката. Всъщност аз самият щях да съм един от изгорелите, ако банката работеше с нормално работно време, така че няма на какво да се радвам.

                          Направи ми изключително лошо впечатление начина, по който февруари 2014 година Бате Пешо се влита насам и натам и прославя космическите проценти на КТБ. Интересно ми е сега да чуя неговия коментар за създалата се ситуация?
                          Първо силно се съмнявам че ти имаш над 200000 в банката та да изгориш.Второ силно се съмнявам че изобщо си имал някакви пари в КТБ.Трето към момента който цитираш депозита в КТБ наистина беше най доброто решение.Към настоящия момент депозит в банка която и да е тя е измежду най лошите решения защото лихвите са около 2%.При такива лихви по депозитите и 12-20% по кредитите говорим за лихвари не за банкери.Четвърто дори при фалирала КТБ аз ще получа 5% доходност което не е малко на фона на лихвите в момента.Четвърто нямам дори и минимално подозрение че няма да си получа парите щото съм в гарантираните.А това дето наричаш ситуация и дето ни прожектират по медиите ма изобщо не ме интересува.Не ми е ясно как ще фалираш една банка на база на един пасквил наречен доклад на одиторите в който си пише че не става нито за счетоводни цели нито за каквото и да било.Да не говорим че оценката е направена на базата на една методика по която не е оценявана нито една друга банка.
                          Тук става дума за криминални деяния а аз не съм специалист по криминални деяния и правосъдие.Ще има много дела срещу държавата и всички ще плаща,е като попове за далаверите на няколко изрода.

                          Коментар


                          • О, не определено не се радвам на фалита на банката. Всъщност аз самият щях да съм един от изгорелите, ако банката работеше с нормално работно време, така че няма на какво да се радвам.

                            Направи ми изключително лошо впечатление начина, по който февруари 2014 година Бате Пешо се влита насам и натам и прославя космическите проценти на КТБ. Интересно ми е сега да чуя неговия коментар за създалата се ситуация?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                              Не мога да ги разбера от коя порода са тия дето се кефят по подобен начин...Това е защото винаги сравнявам хората с някой животински вид - все едно си гледам Animal planet . Винаги ще има и тревопасни и хищници...
                              Ти ми се видиш някакъв мършояд
                              Пешко не падай (и духом тоже ) - щото ще те налазят мършоядите. Докато си прав нямат шанс .
                              Аз никога не падам духом.Такива като тоя са ми безразлични.Тоя си лае като някакво пуделче.От него нищо не зависи.Ма нека си джафка нека се учи.Както виждаш не им обръщам никакво внимание

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sk. Разгледай мнение
                                хах, жалко, че сте засрали така мощно темата. А започна добре....

                                Бтв, не следя други теми, но какво става с Бате Пешо, още ли се кефи на "Мустака".... Дали видя 7.5% към минус 100%? Или може би пак другите са прости?
                                Не мога да ги разбера от коя порода са тия дето се кефят по подобен начин...Това е защото винаги сравнявам хората с някой животински вид - все едно си гледам Animal planet . Винаги ще има и тревопасни и хищници...
                                Ти ми се видиш някакъв мършояд
                                Пешко не падай (и духом тоже ) - щото ще те налазят мършоядите. Докато си прав нямат шанс .
                                За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                                Коментар

                                Working...
                                X