IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на фонд за инвестиция

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • я да се самоцитирам - отпреди година

    Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
    към автора -

    не се занимавай с нискорискови фондове и облигации от бг-компании - потенциала им е по дефиниция ограничен а ниския риск е привиден в родната среда/законодателство;

    възможна стратегия за 5000 лв:
    1/2 във високо рисков фонд , по възможност с малки такси, по възможност не само български но и в региона(Източна Европа?), със смесен екип / не само българи
    1/2 в някоя от 5-те най ликвидни бфб компании, примерно голям холдинг като Химимпорт - голяма корелация с пазара и бързо можеш да излезеш, хубаво е да си сложиш предварително % на приемливите загуби(например 7%) и това да си го следиш( не е необходимо да ставаш специалист); а и момента на влизане е хубаво да не е наведнъж ами да си допълваш


    Мустака аз лично го избягвам по морални и политически съображения а и прекалена концентрация на капитали много бързо
    "the trend is your friend until the end..."

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
      Даже и 7-8% ръст (лихвите на депозита) на тези активи могат да надпишат...което ще ги дърпа нагоре в доходността .... абсурдно ли звучи
      Така е като се доверяваш на някой да ти върти парите ....кара си жипката и се прави на меринджей - независимо от резултатите
      Те всички са така, включително и ПФ - карат си колите, живота им върви, меринджеи отвсякъде, ти чакай нещо от тях!!!
      Та и по талавизиите се показват често да ти обясняват как трябва само да внасяш и чакаш, все някога нещо ще се случи !!!!!

      Коментар


      • http://www.moitepari.bg/Fondove/Vzai...SHPouzwA%3d%3d

        Чета едно сравнение за договорните фондове и попаднах на този на Елана.От горното излиза че към днешна дата стойността е същата като при началото на публичното предлагане през юни 2005г.Греша ли или трагикомедията е пълна?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          +1
          +2! :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
            Няма да се учудя да се правят на ударени до приключване на процедурата по несъстоятелност.
            Първо, за разлика от банките не са длъжни да отписват такива активи.
            Второ, до последно ще твърдят, че има вероятност при продажбата на активите да си възстановят част от парите (неясно каква, поради което не знаят с колко да обезценяват).
            Цесиите също са вариант, виж статията в Банкеръ.
            Даже и 7-8% ръст (лихвите на депозита) на тези активи могат да надпишат...което ще ги дърпа нагоре в доходността .... абсурдно ли звучи
            Така е като се доверяваш на някой да ти върти парите ....кара си жипката и се прави на меринджей - независимо от резултатите
            За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
              Някой има ли идея какво става с фондовете с депозити в КТБ. Отнеха лиценза на банката, но не виждам да има големи отписвания? Да не са правили и фондовете някакви цесии?
              Няма да се учудя да се правят на ударени до приключване на процедурата по несъстоятелност.
              Първо, за разлика от банките не са длъжни да отписват такива активи.
              Второ, до последно ще твърдят, че има вероятност при продажбата на активите да си възстановят част от парите (неясно каква, поради което не знаят с колко да обезценяват).
              Цесиите също са вариант, виж статията в Банкеръ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                Таксите за купуване на фондовете обаче ми се струват безумни! Има ли възможност да се купи фонд с такса под 1%? 4,5% си е направо обир!
                +1

                Коментар


                • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                  Някой има ли идея какво става с фондовете с депозити в КТБ. Отнеха лиценза на банката, но не виждам да има големи отписвания? Да не са правили и фондовете някакви цесии?
                  оооо чакай рано е!
                  Аз като издухах супата с ТиБиАй заради облигации на Ален мак - стана 3 последователни години с преизчисляване към 31.12 стойността на обратно изкупуване.
                  То няма да стане днес още!

                  Коментар


                  • Някой има ли идея какво става с фондовете с депозити в КТБ. Отнеха лиценза на банката, но не виждам да има големи отписвания? Да не са правили и фондовете някакви цесии?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от MZ/X Разгледай мнение
                      Таксите за купуване на фондовете обаче ми се струват безумни! Има ли възможност да се купи фонд с такса под 1%? 4,5% си е направо обир!
                      Дам, и на мен ми се струват доста височки.2% ми се струва в границите на разумното.
                      При 4-5% такса вход първата година в най-добрия случай си нула на нула.Зависи от фонда де.Ако е с 14-15% доходност се преживяват, ама там рискът вече е на съвсем други нива и може не да си на 14-15%, а на -20%.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
                        Амундитата изглеждат симпатични.

                        Разбира се, има и такива :

                        http://amundi.sgeb.bg/bg/download/In...ld%20Mines.pdf

                        Добра доходност за миналата година.

                        Този има доста добри резултати.
                        http://amundi.sgeb.bg/bg/download/In...pe%20AE_BG.pdf
                        Таксите за купуване на фондовете обаче ми се струват безумни! Има ли възможност да се купи фонд с такса под 1%? 4,5% си е направо обир!

                        Коментар


                        • Амундитата изглеждат симпатични.

                          Разбира се, има и такива :

                          http://amundi.sgeb.bg/bg/download/In...ld%20Mines.pdf

                          Добра доходност за миналата година.

                          Този има доста добри резултати.
                          http://amundi.sgeb.bg/bg/download/In...pe%20AE_BG.pdf
                          Last edited by andy2000; 06.11.2014, 11:16.

                          Коментар


                          • Субсидиите в Европа са 1000Е / Хектар (100Е/декар). За северна Европа става въпрос.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nikolov Разгледай мнение
                              бях чел някъде, че в момента земеделските производители у нас получават едва 40 % от субсидията, която получават земеделските произвидители в старите страни членки на ЕС, в настоящия програмен период 2014-2020, субсидията щяла да се изравни, което ще рече че от 28-30 лв на декар, субсидията ще стане 60-70 лв., а това директно ще рефлектира върху размера на изплащаната рента, има ли нещо такова?
                              Аз доколкото знам субсидиите в западна европа са 80-90 лева.Това предстои да се случи и тука.

                              Коментар


                              • Много ми е интерестно какво мислите за фондовете на Shroders. В България се предлагат мисля, че само през Карол. Някой има ли опит с тях ? Аз отдавна ги следя и считам, че имам доста впечетляваща доходност, а и много голям избор от възможности за различни фондове.
                                Не е препоръка за търговия с акции и ЦК !

                                Коментар

                                Working...
                                X